• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
dobré ranko:slight_smile:

radisko: držím palečky at je na kontrole vše OK... :wink:

My jdeme dneska s malým do poradny, pak do bazenu a nakonec za kámoškou, tak tu taky moc nebudu:slight_smile: snad nebude takový dusno jao včera
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jak jsem byla v Olomouci na creming, tak už mi řekl, že jsem 2. trimestr, tudiž dělal 2. trimestr, to znamená tripltesty.
Nikdo na druhý den nevolal, tak jsem myslela, že je to v poho. Akorát mi došel dopis a v něm dostavte se 14.8. v 9 hod. k provedení amniocentezy. TAk jsem tam volala a výsledky krve jsou pozitivní, takže mám dojet. Tak se mi daří jak hrom v poslední době všechno.
12. srp 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak ted sem terpve dosla od dr. tak prcek ma 15 cm coz je zeprej hodne, tak asi bude velky :slight_smile: jinak mi sestra brala 4 zkumavky a dkzy dosla dr. tka ju serval aze proc mi brala krev na trippel testy kdyz v papirech z brna je napsane az po 15.8: takze pristi tyden du na krev znova me asi klepne, mi nemohla najit zily a brala mi to ze zil nad prstama boli a mam natekly

ili - tka to na tebe teda budeme myslet, to je teda neco, takze ti budou odebirat vodu ze? tak doufam ze te to nebude moc bolet a miminko bude v poradku drz se
12. srp 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Vítám všechny nové :slight_smile:

Ili:Neboj určitě bude vše ok. Alespoň budeš mít 99,9% jistotu že je malý ok.

Já jsem teď skoro 4 dny úplně mimo. Je mi pořád blbě a to prej to mělo skončit kolem 11t dnes jsem přesně 12plus 0 a je mi hrozně :frowning2: jo a mám další kilo nahoře!!Přitom jsem teď 2 dny skoro nejedla protože mi bylo blb.Takže já snad skutečně skončím na té stovce!!!Mám 79KG!!!GRRRRRR 5 kg během 12 týdnů!!!
12. srp 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, byla jste některá na té vodě? Bolí to? a jak bude výsledek špatný, tak mi to vemou? Přece už je velké, takže asi vzít ne, já jsem z toho mimo:
12. srp 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili prý to jen trošku štípne- přirovnávají to k odběru krve. A riziko spontáního potratu je pouze 1% takže se neboj.
Zku si přečíst tento článek - http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/bojite-se-odberu-plodove-vody-i-cast

a tady pokračování: http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/bojite-se-odberu-plodove-vody-ii-cast
12. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili - to ti daji na vyber jestli si ho budes chtit nechat nebo ne, vzit ti ho bez tveho vedomi nemuzou, ale abych te trochu potesila, kamosce to taky nevyslo dobre ani odber plodove vody a ma krasne zdrave miminko

barb . a chodis hodne nebo si jen doma? ja mam dnesni vahu 56 kg
12. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem hyperaktivní :grinning: od malička pořád lítám.teď teda už tak nelítám spíš se vleču ale hodím hodně i jezdím na kole. takže tím to přibírání nebude :sweat_smile:
12. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dneska jsem narazila na Vaše téma a pokud bych mohla, moc ráda bych se k Vám přidala. Já byla na transféru 10.5 a termín porodu zatím podle všeho 25. února.
Už jsem si i skoro měsíc poležela v nemcnici,ale to s trombozou. Zítra mě čeká screening - tak mám trochu bobky :frowning2:
Zatím přeji krásný den
12. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ob. tak jak se tak dívám tak umělky jsou všechny kol. 10 května já byla na ET 11.5. takže den po tobě. Kdes byla na IVF? Já mám termín 25.1. takže sis asi popletkla měsíc :grinning: .
Holky, já četla diskuze o te plodovce a je tam dost holek co o to po tomto přišly a řekli jim, že zrovna patří do toho 1 %. Má se pak 3 týdny v klid. režimu a polehávat. Tak já bych o to přišla, kdo by za mě robil? A prý 90% je pozitivní krev a plodovka pak dobrá. Ty co o to přišly, potrat, přestalo za týden bít srdíčko, ak všechny měly zdarvé dítě, ale tímto o něj přišly. Tak pak se mám rozhodnout, je to síla fakt. Je mi z toho tak špatně, že se mi motá hlava a je mi na zvracení, furt mě natahuje. Umývala jsem linku, ale nedodělala, nebo mi není dobře. Jak se rozhodnu, že tam nepůjdu, tak jim zítra zavolám.
Měli výsledky poslat mému gyn. a to neposlali, řekli, že na druhý den zavolají jak by byly výsledky špatné, taky nevolali, až za 14 dní si vzpomenou, že krev je pozitivní?! A jak jsem tam volala, tak ty výsledky hledala a řekla, že je v PC nemá, ale že jsou pozitivní.
12. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili - tak to bych se jim na to vyprdla, je fakt ze tohle je teda od nich sprostrarna zadne odezvy kdzy neco slibija,no to bych jim asi neco rekla a to mas pravdu ty potraty jsou hodne caste u tech odberu plodovky ja bych do toho neska ani za nic
12. srp 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek.tady začalo právě lejt jak z konve - ale fest.aspoň se trochu pročistí vzduch.bylo tu děsný dusno.ale chtěla jsem dát prát prádlo a takhle to nemám kde sušit.páč máme v obýváku roztahanej nábytek,co se skládá dohromady,co jsme koupili ten novej.ale dneska by to už měli konečně asi dodělat a můžu leštit a finálně uklízet.zítra ještě přijedou namontovat žaluzie a sítě do oken a obývák je komplet.
12. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To vás tedy obdivuji, že máte tak nízkou váhu. Já před těhotenstvím měla 81 a nebyla jsme tlustá, spíš mám svalnatou postavu. Měřím 171. Na začátku 4. měsíce mám 84,5. Mamka mě pořád straší, že budu mít po těhotenství metrák a už to nikdy neshodím, tak mám z toho docela strach..... :frowning2: držím palce na odběr té plodovky.
12. srp 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhule i ty budoucí těhule, tak mám za sebou screening v Gennetu, brr, to byli nervy, paní před náma odcházela s pláčem :frowning2: , my dopadli dobře, až na jednu hodnotu z krve a to free beta HCG 0,46 MOM, prý ho mám nižší, než by mělo být, tak mě ještě doporučují tripple testy a genetickou konzultaci nějakou, jinak down riziko 1/300 jen dle věku, dle výsledků screeningu 1/21 250 :slight_smile: to už je lepší :dizzy_face:
nevíte někdo kolik jednotek má být to hcg ?
12. srp 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
adamko,taky jsem váhově jak ty,akorát ještě o 10kg víc teď v pátém měsíci a nikdo mi to nehádá.tak budu mít metrák,no a co!se z toho nepos.. prostě po porodu najedu na zdravější stravu,cvičení a snad to půjde dolů.se kvůli tomu nebudu nervovat už teď.a ty se taky nenervuj,a´t je miminko v klidu
12. srp 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy - to pak staci na cas delena strava segra tak zhubla 5 kg za mesic
12. srp 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dělenou stravu nevydržím.uvidíme,jak to půjde nebo nepůjde.nemá cenu to teď řešit a nervovat se tím
12. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný dobrý večer
Illi 5 - jo jo máš pravdu jsem trdlo, nějak jsem si popletla měsíce, byla jsem v červnu. No jo to jsou asi ty obavy ze zítřka. Jinak já jsem z Brna a na IVF jsem byla v Repromedě.
Utíkám zaspat bolet vaječníků tak holky krásnou dobrou noc
12. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím stále ještě z nemocnice. Tady teda přibírání řešit nemusíme, já jsem za těch deset dní pobytu shodila kilo a půl :grinning:

Ili, co to tady čtu??? Neboj se vlka nic, určitě to dobře dopadne. Kamarádce taky vyšly testy pozitivní, tak šla ještě na jeden podrobný ultrazvuk, podle něj to vypadalo v pořádku, tak se na amnio vyprdla a dnes má zdravé dvojky. Pozitivní test ještě nic neznamená. Další zase šla na amnio, nevím ale kvůli čemu, říkala že to nebolí, no a před pár dny se jí narodil chlapeček. Riziko je vždycky, ale stejně to rozhodnutí je jen na tobě. Tak neboj, bude zase dobře :slight_smile: Budu ti držet pěsti!!!!!
13. srp 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
petkan, je dobře že ses ozvala, vydrž to tam, jak se cítíš a kdy Tě pustí až ve 20TT? Já tam volala primáři v OL on mi to dělal, mám zavolat 9 45 hod. tak uvidím co mi řekne. Jsem mu řekla, žer výsledky neposlali, v PC je taky nemají jen že je to pozitivní. TAk se na to koukne. Já UZ mám podrobný u nich a je tam vše ok, i to mám u sebe tu zprávu, míry, srdce 156 úderú za min. vnitřnosti, atd. No počkám co mi řekne. Určo na amnio nejdu, je tam riziko, a co jsem četla tak píšou, že o to přišli do 3 týdnů a je tam více takových případů, my na to čekali 14 let, nervy, peníze přes 60 000 nás to vyšlo a pak budu riskovat že jsem se nevlezla do jejich tabulek?
90% žen výjde krev pozitivní. A prý se bere tripltesty ve 16 tt no mi jedělali 14+3 tt, tak si myslím, že i toto hraje proti.
13. srp 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už volala.
Vyšel mi 1:60 trizo8 chromozon, nestačila jsem to napsat, tak něco takového a downum syndrom. A riziko že o to příjdu po tomto zákroku mám 1:200, takže musíte uznat, že to riziko je vellké dost. TAk jsem se ptala co by mi doporučil a on, že ve věšině odběrů vyjde pozitivní test a oni jsou povinni mi toto doporučit, ale že to záleží na mne. Tak jsem se ptala co ostatní s tímto výsledkem, prý většinou se toto vyvrátilo. A jestli by mi to doporučil, odpověděl, že mi to pouze nabízí. TAkže si myslím, kdyby to bylo rizikové, tak by řekl ano doporučuji. A prý ve 20 tt to půjde na UZ vidět u nich. Já jsem tam pozvána na 14.9. tak prý by ty odchylky šly vidět, ale 100% mi nezaručí ani plodovka, ani UZ. TAkže nakonec tam nejdu a počkám na 20 tt.
Aspoň, že je férový a nehoní jen body, že mě nepřemlouval atd. A myslím, že 1:200 je pro mně dost velké riziko, co jsem vše vytrpěla a placenta furt dole a ve předu.
13. srp 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili - to mas pravdu teda po takove dobe aby se to pak jeste pokazilo je teda neco, a podle toho co pises tak aspon vidis ze ani dokrtori si nejsou jisti i kdzy vidi ty poziitvni vysledky, takze hlavu vzhuru, mimco bude zdrave tak hlavne usmev, zatim
13. srp 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilčo,to mi je líto,že to vyšlo blbě.ale snad bude 20tt šťastnější.
13. srp 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Ili...Takže půjdeš na ten podrobný utz, viď:slight_smile: Já věřím, že to bude dobré...Sice nevím co to je trizo8 chromozon...ale ta pravděpodobnost je vysoká...jenže je to pořád jedno z 60 dětí! Jinak kamarádka byla na plodovce v Praze v genetu - a tam mají snad nejnižší potratovost z celé ČR...dopadla dobře...má krásnou zdravou holčičku...

Já volám o výsledky zítra...děsím se děsím...

Jinak - pokud máte některá pocit, že tloustnete, nebo máte velké břicho - tak koukejte
http://picasaweb.google.cz/staredobresnazilky/Mes#5369538102642451458
...tak je z dneška :unamused:
13. srp 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, díky za podporu, mes jj na Uz půjdu, ale na plodovku ne, to co jsem četla v žádném případě. Tyky nevím co to je a není to přesné ten 8 chromozom, 1:60 není tak moc. Musím kouknout kolik mají ostatní. :pensive:
14. srp 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, no to mě teda pěkně děsíte, já jsem na začátku 13. týdne, takže podrobná vyšetření nás terpve čekají. Jsem strašně ráda, že na to nejsem sama, že mám s sebou vždy přítele, nechápu, jak to samotné maminy můžou zvládnout, psychicky. To bych se z toho složila. Jinak nevíte, jak je to s matřeskou? Kolik měsíců musím mít oddělaných, abych dostala peněžitou podporu před porodem? Četla jsem, že 9 měsíců, ale nevím, jestli to tak opravdu je. To bych musela být v práci do konce října. Tak byc ráda věděla, na čem jsem. Děkuji za odpověď, pokud to některá víte. Na rodičovskou má nárok každá z nás? Nebo se to nějak odvíjí od odpracovaných měsíců? Já mám terpve 6.... :frowning2:
14. srp 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adamko, počítá se i i nemocenská do odpracovaných měsíců, takže jak bys chodila do práce, je to jedno, dny ti jdou. Takže Ti to do porodu výjde. Jinak kolik to je nevím, ani porodné nevím kolik je. Já měla při holce 4 000. :slight_smile:
14. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
adamko: mateřská je určité procento z tvojeho hrubého platu a rodičovská podle délky, jak chceš být s děckem doma, dva, tři nebo čtyři roky, čím dýl, tím je nižší
14. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
petkan: a už je ti líp ? pomohli ti v nemocnici od bolestí ? co tvoji bobánci ? :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a to,jak dlouho chci být s dítětem doma a čili tak výši té sociální podpory,to se určuje kdy?hned u porodu?to je divný,ne?páč jak člověk může po porodu nebo třeba po půl roce vědět,kdy se vrátí do práce nebo jak bude dítko zdravé atd.... teda,kdo tohle zas vymyslel.beztak zas v parlamentu neměli co dělat
14. srp 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek