• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Porodný je ted 13000, mateřská se odvíjí od platu, tam je to od počátku roku změněný takže to vychází líp než předtím, teda u lidiček co měly cca nad 20 tis, hrubýho...
Rodičovskou si volíte 2,3 nebo 4 roky, tu na 2 roky může mít jen ten který v předchozím zaměstnání dosáhl vyměřovacího základu alespon 380 kč na den... a zažádat se o ní musí do 22 týdnu věku dítěte a je ve výši 11400 kč... do stejného data myslím(ale to si nejsem jistá) musíte nahlásit o prodlouženou na 4 roky (tam jsou peníze nějakou dobu myslím 7600 a pak kolem 3500). Když se nenahlásí nic tak je automaticky ta na 3 roky za 7600... aspon myslím, že tp tak je, já žádlala o tu 2 letou... takže ty zbylý nevím uplně 100%
14. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dneska to stojí za houby uklízela jsem až mě začalo bolet břicho :frowning2: tak jsem si lehla. Teď jsem v práci ale pořád mě to bříško strašně tlačí a jako kdybych to měla dostat :confounded: tak mam nervy.

Mes :grinning: hustý ale já taky koukni mi do alba dnes tam přidám fotku pupíku z 8tt!!!což je vrchol :slight_smile: dneska už ho mám zase větší :grinning: to vyfotím a dodám
14. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie - tak to je taky hustý - to budeš mít bříško asi jako já... :grinning:

Jinak triply máme negativní!!! Huráááá!!! Tak mi spadl žudrák ze srdíčka :grinning:
Jdu hajajit - všem maminkám a miminkám krásné sníčky :dizzy_face:
14. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné ráno :slight_smile:
Seb, ještě jsem v nemocnici, zatím to vypadá, že mi ty infuze pomohly, ale nechci to zakřiknout, je to jak na houpačce se mnou. Pokud by to bylo v pohodě dál, tak mě příští týden pustí domů, ale záleží co řekne doktor. Miminka jsem viděla naposled v útery na utz, dokonce už jsem zaznamenala i pohyby, zatím ale jen dvakrát, od té doby pak už nic, tak pořád čekám, kdy o sobě dají zase vědět. Jinak se pořád válím a spím, na procházku nesmím, tak to musím nějak přežít, už se těším domů, hlavně na svou koupelnu a záchod, páč tady je to hrůza, potřebovala bych desinfekční sadu při každé návštěvě toalety. Holt dom je doma.
15. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Petkan - můžu se zeptat? Jak vnímáš ty pohyby, dokážeš to nějak popsat?? Děkuju :dizzy_face:
15. srp 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mes, tak zatím jich moc nebylo, ale byl to takový jemný dloubanec pod pupkem, ale protože jsem byla v klidu, tak to bylo dost znatelné. No a pak ještě takové jakoby mravenčení taky pod pupkem, ale to byla taky jen chvilka. Ptala jsem se dr., tak mi potvrdil, že se zcela jistě jednalo o pohyby, ale stejně mám ještě čas, prý to většinou nastupuje po 20.tt, u dvojčat může prý i dřív, tak asi proto jsem to už zaznamenala :slight_smile:
16. srp 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulíny, to máme dnes hic a já do toho mám rýmu jak trám :(
petkan: tak to ti držím palce, at tě už pustí domů, jojo doma je doma ;)
16. srp 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
petkan,tak gratulace k prvním pohybům.mě se zatím honí jen bubliny v břiše,jinak nic.ale podle "zkušených" mamin,jsou bubliny předzvěst pořádných pohybů. a je fakt,že je dneska teda vedro fest.se mi nic nechce.ale holt když se nechce,je to horší jak kdy se nemůže.nicméně mi přijde,že chvílema fakt nemůžu.unavím se rychleji než dříve.no jo,musím si zvykat,že se asi fakt něco děje s mým tělem.
16. srp 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak v patek sme se sbalili a odjeli ke tchyni a k narozeninam jsme ju vzali vcera do Madarska do Gyoru paradne sme si to s malou uzili, jinak k te materske spravne pisete ze se musite (ten kdo pracoval ) ozvat ohledne rodicovske do 21 tydne po porodu na tu zkracenou - na 2 roky, pokud se neozvete do 21. mesice veku ditete je to automaticky na 4 roky - 2 roky pobirate 7600 a dalsi dva roky 3600. a ten kdo do prace nechodil a ani neplatil tak jako ja tak to tak mam, pac chodim do skoly, jinak se na t ptaji jak si prijdete na kontaktni misto na urad vypsat papir na porodne.
jinak bublinky jsou predzvest pohybu, neska sme meli dalsi kopanec :grinning:
16. srp 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste sem zapomela jak na urade nahlasite rodicovskou tak uz to nemuzete zmenit
16. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Vítám všechny, které se tu nově objevily za tu dobu, co já jsem tady nebyla. Jmenovat nebudu, abych na někoho nezapomněla :wink:
Koukám, že tu dost dlouho nikdo nebyl. Doufám, že vás to vedro nesklátilo :slight_smile:
Hlásím, že jsme dnes byli na screeningovém UZ ve 20tt a vše v pořádku. Ufff!!! Máme všechno, jak máme mít, mimíšek váží asi 300 g, prý ani moc, ani málo. Na UZ se byli podívat moji rodiče a oba z toho byli docela slušně naměkko, hlavně když pustila nahlas srdíčko. To jsem viděla, že měla mamka slzy v očích.
Další kontrolu mám až za měsíc, ale nevadí, za dva týdny jedeme na genetický UZ do Olomouce, tak mimíška zase uvidím.
Jo, a už jsem možná cítila první pohyby, ale nejsem si jistá, jestli to bylo ono. Nicméně dnes na tom UZ se mimích tak mrskal, že bych se vůbec nedivila, kdyby to byly pohyby. Chtěla jsem fotku a vystihnout okamžik, kdy se nemrskne, byl od dr. docela výkon. Ona i ta všechna měření, která dělala, byla vždycky naněkolikrát, než se jí podařilo ho "zaměřit".
No, hlavně, že je všechno v pořádku, spadl mi ze srdce docela slušnej balvan.
18. srp 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holkyyyy :sunglasses:
aevka: tak to moc gratuluju, ted už si to těhu můžeš konečně pořádně začít užívat, taky se hrozně těším až budu mít tenhle screening za sebou :wink:
19. srp 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: a kdy se chodí na úřad vyplnovat ten papír na porodné ? a když chci být doma tři roky, tak vyplnuju na tom úřadě místním nebo se to hlásí na pojištovnu nebo kam ? a kolik budu pobírat , když budu doma tři roky ? :confused: :slight_smile:
19. srp 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : aevko - taky velka gratulace

seb : to se vyplnuje na kontaktnim miste jak prijedes z porodnice tak si tam pak zajdes, cim driv tim lip ( ja jsem na porodny a rodicovskou cekala dva mesice nez mi to poslali) a kdyz chces byt doma tri roky tak jim to tam reknes zrovna a budes tri roky pobirat 7600 + pridavky na dite, jestli jsi zatim nechoidla do prace tak to budes met na 4 jak ja, ale jestli si pracujici tak si muzes vybrat i na ty 4 roky

hlavne si tam vem občanku a rodný list prcka, meli by si to tam okopirovat nebo si to pro jistotu okopiruj sama, nevim jak to funguje u vas

jinak me od vcera tlaci bricho jak se prcek prevaluje, jinak mi dnes teda brali krev na vyvojove vady, su rozpichana jak cednik - jedno zapesti na 3x pak loket na 2x a nakonec druha ruka loket na 3x nez to poradne chytli a zapesti nemohli mam modrinu pres celou ruku jak prase, su rada ze s tou rukou jeste hybu boli to jak neco, Anicka ma dalsi zub venku, neska hodila bobek v kuchyni na podlahu, nez jsem ji stacila prebalit :grinning:
19. srp 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se máte ?
my se byli dnes registrovat v porodnici v Podolí, registrace začínala v 8,3O a zapíšou jen 12 lidi , no přišli jsme tam už v 7,45 a bylo tam už 8 lidí před náma a spousta jich ještě přišla po nás, no jak za komančů fronta na pomeranče
radiska: mě poslední dva dny taky nějak pobolívá břicho :frowning2: , do toho mám pořád kašel, tak doufám, že je mimís v pořádku, ráno se mi stala taková věc, ležela jsem na boku a tak mi jako bříško "steklo" k jedný straně a když jsem si lehla na záda, tak sem čekala, že se normálně srovná, ale zůstalo na tý straně pořád, prostě taková boule na jedný straně břicha, tak mě to nejdřív trošku vyděsilo, vypadalo to divně :grinning: , ale pak sem si řekla, že to se tam asi vyvaluje mimísek a nechce se převalit lenoch :grinning:
22. srp 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda - to čučím - vy už se hlásíte do porodnice??? Páni, já jsem asi zaspala dobu... :confused: :confused: Já furt nevím kde mám rodit...ach jo... Do Prahy daleko a tady tak nevalná úroveň a tolik úmrtí maminek,...chjooo :fearful:
23. srp 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky to je dost ze ste se ozvali
23. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek.teda koukám,že jsem taky zaspala s nějakou registrací porodnice.teda tady u nás v Ostravě je to asi jedno.v jedné nemocnici se dá registrovat za 2000Kč s tím,že pak na porod tě musí vzít i kdyby měli narváno.ale to zas nechci dopředu takhle dělat,protože ty porodnice tak neřeším.takže uvidíme,jak to bude nebo nebude.
mes a jak píšeš - umrtí maminek??? to je děs.
tak mimino se pořád nehejbe.seb,ty máš pohyby už v 15tt?tak teď začínám trocha nervozní,jestli je vše OK,když stále nic.
23. srp 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, konečně se to tady trochu rozjelo. Já bych se chtěla jet podívat do OV na den otevřených dveří do porodnic a vybrat si pak. Asi fakultka by mě lákala. Tady v KA se i moc nechce.
JInak jsem ve čtvrtek ráno ve 4 hod měla pohyby, které mne vzbudily a pak jsem nemohla usnout. Bylo to pod pupkem mravenčení, jako by mě elektřina kopala, kdo jste chodily na elektro na rehabku, tak přesně takto a pak hnedle vedle kopanečky malinké. Tak jsem si to hned zapsala do kalendáře. Mám doma knížky pro nastávající maminky a všude píšou, že pohyby jsou až v e 20 tt, takže teddy máš určo čas. Já mám špatné spaní, tak jsi taky možná měla v noci pohyby, ale nevzbudily Tě.
Holky, chodíte některá na cvičení pro těhu? Od kterého tt se chodí? Nevím jestli to ještě vůbec existuje já při holce před 17 lety chodila a bylo to moc príma.
23. srp 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilčo,jsou nějaký dny otevřených dveří?? to bych mrkla taky - a kdy a kde ???
no a těhu cvičení - zítra chci zavolat na tanečky pro těhotné,je to v Porubě,Bohumíně,v centru.....tak jsem na to zvědavá.může se to od 16tt.no a se spaním ani nemluv - jsem jak náměsíčná.se budím během noci -buď je mi horko,nebo manžel chrápe nebo pes funí....a když ani to jedno,tak se vzbudím v 6 ráno a už nezaberu.
na rehabku jsem chodila,tak budu teda hlídat elektriku v břuchu.tak mi přijde,že jsem z vás asi poslední,kdo zatím pohyby nemá :frowning2: .
23. srp 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - mě se taky asi malý nehejbe,...nic necítím...ale holky mě ujišťovaly, že prvorodičky cítí pohyby později...Já tedy cítím asi jen prdíky :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak - jo jo, za poslední rok u nás umřely 3 maminky po porodu...pořád se to vyšetřuje.. :frowning2:
Byli jsme plavat v bazénu v Německu - voda měla 34stupňů - takže leháro a bylo to vážně úžasný, tak jsme se s manžou dohodli, že já se tam budu cákat a on bude plavat na postavu...takže pro oba něco..už se těším na příště :grinning:
Teddy - mám nahoře 9 kilo :frowning2:
23. srp 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - tak takové mravenčení mívám taky...ale je to takové až nepříjemné a všechny holky to popisují, že pohyby jsou žůžo...tak jsem si říkala, že to ono nebude...
23. srp 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, mes, tak to je ono, takto to začíná, mravenčení pod pupkem, až pak jsou kopanečky. Tak to gratuluji!!!!
Jinak denotevřených dveří bývá, švagrovka to taky objela, než vybrala, kdy to je hledala na netu. Tak když budeš něco vědět dřív než já, tak pískni a můžem se domluvit a vidět se tam, pak rodit spolu :grinning:
24. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky: tak to dneska rano sme byli u zubare v luhacovicich a volala mi doktorka at se dneska jeste stavim ze pro me nema dobre zpravy ze mi ty testy na vyvojove vady nedopadly dobre, fakt uzasne, manza je uplne hotovej doufam ze to dom uridi a pak jde jeste do prace na poradu :frowning2: jinak kopance citime a to poradne tak aspon vim ze to zije
24. srp 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis, mě taky nedopadly, ale jak říkám 90% žen krev nedopadne dobře, tak se nestresuj. Ty bys na tu plodovku šla? já jedu 14.9. na UZ do OL, tam to uvidí na Uz, ale plodovku a riskovat potrat to ne.
Nevím proč to vůbec berou, když jen 10% vyjde v pořádku a stejně s těch 90% co jim výsledky výjdou blbě je jen 10% mongolů. Příště bych si nenechala ani tu krev vzít, když to stejně ve 20 TT zjistí na Uz na skremingu.
Jak tam pojedu, tak bych si nechala udělat i to 3D nahrát a fotečku. Je to krásné jsem to viděla u kámošky a je to něco nádherného, se ji usmíval chvílema, no paráda, jak živé.
24. srp 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,jasně-když cosik zjistím dopředu,tám echo a jedem spolu.Mes,já se vážila dneska,tak zatím 6kg - no,vypadám ale jak bych nabrala tak dvacet.jenže ono to pak poletí velmi rychle,jak začne mimin nabývat.
no,vy jste dobrý - jedna má kopance,druhá mravence a já nemám v břuchu ani žížalu!kurnik šopa,snad je mimčo v pořádku.ale že nám to letí ty těhu týdny,že?za chvíli bude leden a už zas si budem jen přát,aby bylo mimčo venku
24. srp 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Hlásím se po dlouhé době.
V út minulý týden jsem skončila v nemocnici. Rozčílila jsem se a pak jsem sebou sekla a prorala jsem se až když kolem mě lítali manželovi rodiče a byla zavolaná záchranka. Tak jsem se svezla poprvý v životě záchrankou i s houkačou :slight_smile: v nem. zjistili že je to zřejmě z tlaku a chtli si mě tam nechat. Jenže já se nedala a radši podepsala revers. Protože já i mimi jsme byli ok a nemocnice mě akorát stresuje :slight_smile: k tomu dělám zítra poslední zkoušku ve škole tak snad už konečně budu BC :grinning: prostě mazec!
Jinak v pa jsme byli na screeningu v 1 trim. a je negativní akorát mi příjde malá hodnota na triomii 21 - 1:1299 ko tomu rozumíte uklidněte mě prosím :sweat_smile: pořád to řeším jestli to není málo.
Radiska:Držím palce ať to dobře dopadne a dej pak určitě vědět co a jak. To ti ty hodnoty vyšly z tripple testu?
Mes:buď v klidu já mám krásných 80 KG!!! takže 6kg nahoře!hrůza a jsem o měsíc pozadu s termínem jak ty takže stopro ty 3 kilíčka za ten měsíc doženu:frowning2: Nejvíc mě štve že na mě všichni známí koukaj a mslej śi jak žeru jak nezavřená ale jím fakt míň než před těhu protože mám hned plnej žaludek :frowning2:
Jinak včera jsem od švagra dostala k narozkám krásný dupačky, bodíčko a čepičku :slight_smile: tak to nějak nafotím a dám na net.
24. srp 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak mi ve dve hodiny dr. sdelila vysledky na vyvojove vady - pozitivi Downuv syndrom, trochu to nechapu u Anicky jsem to mela 1:19 000 ted u maleho ve 12. tydnu 1:6500 a dnes dosel papir 1:250 99% Downuv syndrom dyt je mi teprve 22 let minuly tyden cerstvych!! riziko stoupa az s vekem tak fakt nevim, jsem probecela dneska cely den, ne na odber plodove vody nepudu ani nahodou a vzit si to taky nenecham na utz do brna jdu az 23.zari. ja su uplne hotova
24. srp 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš, radist to není tak hrozné, 1:250, já mám 1:60 downa a je to prý normál jev z krve. A ve 20 tt se to prý pozná nejlépe, byla jsem ve 14 a to bylo vše ok, ale 20 tt ukáže jestli je mongolidní nebo ne. Taky jsem jak jsem to rozbalila ten dopis byla hotová, pak jsem začla po tom na netu pídit, volala do Olomouce primáři přímo a jak jsem zjistila, že toto mám 90% žen co si nechalo vzít krev na creming- tripltesty, tak jsem klidná a odmítla plodovku, jelikož je to stejné jako počkat do 20 tt a jen UZ na genetice, kde je kvalitní takže se nestresuj, neboj. Já jedu 14.9. na ten Uz, tak podám hlášení a vidíš já když mám 1:60 je zdaleka horší než tvoje 1:250, tak počkáme na mé výsledky. Myslím a věřím tomu, že budou v pohodě a už na to ani nemyslím, že bych měla mongolíka.
Hlavu vzhůru!!!!!! A co Anička, už spinká v noci, nebo stále zubky?
24. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : moc dekuju ja su z toho spis v poradnem soku, pokud vim z prednasek riziko stoupa s vekem, no snad to dobre dopadne nam vsem, ja jsem deti s Downem ucila takze vim, co to obnasi. a jinak Anicka ted 4 noci spala 12 hodin protoze sme byli u tchyne v bilyh karpatech a je tam docela kosa a doma to neska taky docela slo.
25. srp 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek