• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
ili: ja nedavam latkove pleny, ale pouzivam je na utreni a jako clonu a tak, jinak jedna plinka stoji cca 25 kc. no male mimi nemam uz mela rok, nekojim, kojila sem pouze mesic, protoze sem mela tezky zanet prudusek a dostala sem ATB a mala to mleko nechtela, tak sem odstrikavala a nejak se to mliko ztratilo a uz sem to nerozkojila, ale ani mi to nevadi, od 4. mesice sme zkouseli presnidavky a nemame problem s jidlem, vsecko sni. jinak sme na zacatku zkouseli hami ale to desne barvi a nejde to z pradla dolu, ale sunarky jsou v pohode a docela chutne :grinning:
27. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,mám zadané dobře datum posl.ms,ale u IVF je těhotenství jinak.a týdny se mi počítají dobře - dneska dle ms 20tt.začínám dycky ve čtvrtek další týden.
27. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny - konečně pátek..hurajda, zase budu mít manžu o víkendu jen pro sebe a byteček si žádá o úklid :grinning:
Teddy - to mi vůbec nedošlo, že vlastně u IVF je to jednoznačně jiné..že mimoušci už jsou pár dní ve zkumavce :wink:

V Praze stojí 3D 1200,-- - tak mi těch 600,-- moc nepřijde :grinning:
28. srp 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy, tak my jsem zpátky z dovči, byli jsme u babči na baráku, ho hlídat když byli pryč, tak byla pohoda, zahrada bazen...:slight_smile:

Ani jste toho moc nenakecaly:slight_smile: super, není toho moc k dočítání....

Radis: to mě mrzí s těmi výsledky, ale snad bude vše ok, ono dost lidem to vyjde takhle :wink:

Illy: s tím chlapem, to nic moc, ale je fakt že to pak je možná lepší bez něj než s takovým...

Barbie: gratulace k BC:slight_smile:

jinak jak se někdo ptal na plenky, tak já používám látkové... obyčejné čtvercovky na utírání jao clonu a pod jako psala Radiska a místo papírovek máme taky látkovky ale ty "moderní" co jsou jako kalhotky, nežehlí se, nevyváří, jen se místo vyhození vyperu a usuší. Přešla jsem z papírovek asi v malýho 4 měsících a jsem spokojená... opravdu to není o moc práce navíc... a finančně, za ty 4 měsíce jsme dali za Papírovky asi 4 tis.... látková výbava nás sice vyšla asi na 10 tis, ale vydrží to na celou dobu + na další dítko.... a nemusíme denně běhat s košem:grinning:

zaregistrovaná do Podolí jsem už taky, ale máelem jsem měla smůlu, naštěstí mám jiný termín dle UTZ tak mě zaregistrovali na něj, jelikož na ten dle MS už bylo plno

Pohyby občas trochu cítím, ale nějak nemám čas to sledovat.. malej se začal stavět, ale pak se pustí a padá, takže mám o zábavu postaránoa většinu dle lezu po zemi po čtyřech a chytám ho:grinning:
28. srp 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, u nás v KA stojí dvd+ 1 fofo 300 kč. Všude si berou jianak, škoda.
10 000 za plenky? no to bych nedala teda. Dcera mi nosila pleny jen do 1 roku, myslím, že by to bylo pro mě zbytečná investice, jelikož další už nebudu mít. Já žehlím všechno, i kalhotky, takže bych stejně žehlila, bakterie atd, takže by mě to vyšlo dost, prášek, voda, elektřina, robota.... Já už před 17 lety používala jednorázovky, na spaní, na procházky, na cesty, takže skoro furt, kromě doma co jsme byly na chvíli. Tajže jsem měla koupených 80 plen a hodně jsem jich vůbec nepoužila, jednorázovky jsou myslím fakt bez roboty. A dnes jsou i poměrně levné, Tesko atd, ale nevím jakou mají kvalitu, tak se uvidí. Nebo Pampers není moc nejlevnější, co?
Aevko, já tam jedu 14.9. na UZ ve 20 tt, tak bychsi nechala to D3 udělat, ale 600, no podumám ještě. Všude jinak. Kámoška šla kolen 25 tt a řekl ji dr. že je lepší D3 když je mimi menší, že měla přijít dřív, tak jak čtu, co dr. to jiný názor. Zkusím tam zavolat a uvidím co mi řekne.
28. srp 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky :dizzy_face: ,
korcula: já jsem taky registrovaná v Podolí a barbie taky :wink:
10 tis. za plenky mi taky připadá dost, to už si můžu kupovat ty nejvalitnější papírové a je to bez práce, ne ? :sunglasses:
za 300 bych na to 3D šla, to je zadarmo, já platím u své dr. jen za jeden obyč. obrázek z UZ 100 kč
28. srp 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - fakty??? Já mám fotky zadarmo z utz u dokti :confused: To čučím... :confused:
28. srp 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: super, třeba se tam potkáme...:slight_smile:
No hodně to je to nepopírám, ale když jsem spočetla, že jsme dali za papírovky 4 tis za 4 měsíce, tak je to 12 tis za rok, pleny má dítě v průměru 2 roky, a chceme 3 děti.... takže nakonec to vyjde méně a všude píšou, že je to zdravější, obzvlášt pro kluky :wink: ale nikoho nepřesvědčuju, jen že tu o tom byla řeč... já byla taky skeptik, dokud jsme to nezkusila:slight_smile:
28. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky!
korcula: s těmi látkovkami se přidávám k tobě. Sice nemám osobní zkušenost, ale používá je kámoška a je z nich nadšená. Já jsem byla minulý týden na "soukromé" prezentaci (u nás je kamenný obchod s látkovými plenami), nechala jsem si všechno vysvětlit a moc se mi to líbilo. Strávila jsem tam skoro 1 a půl hodiny, zakže mám teď docela přehled :wink: A úspora to opravdu je, obzvlášť když mimíšek čurá do plínek déle. A těch, co chodí v jednom roce jen nočník asi moc není :slight_smile:

Co se týká registrace do porodnice - my jsme naštěstí malé město, takže tady si na nic takového nehrají, obzvlášť, když chodím do nemocnice i do ambulance. Ale pro jistotu jsem se radši zeptala, co kdyby to dorazilo už i k nám :slight_smile:
28. srp 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : no jen k tem plinkam co se daji prat - ona ssice jadna stoji 400 kc nebo tak nejak ale kamoska je ma a je spokojena, protoze prat stejne musi takze uz ji to nevytrhne a kdyz se to spocita - kdyz to beru podle nas ze cena pjednorazovek je kolem 350 kc treba papmers, ja pouzivam Clever za 169 - 199 jak kdy maji cenu a kupujeme kazdy tyden jedny - to je 800 za mesic a ted si to vemte za rok - a to se jeden balik kupuje tak od 7 mesicu na tyden, tak to tak stejne nejak vyjde , kamoska rikala ze usetril aza rok 18 000!!! kdyz to apk pocitala
30. srp 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: cože ?!! :fearful: jedna plena, že stojí 400 Kč ? :confused: , vždyt je to kus bílý látky, to snad není možný !
30. srp 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
10 000 za pleny a k tomu prát, hovna stírat z toho.... No to nevím teda. Mě dcera chodila od jednoho roku bez plenek, od půl roku jsem ji dávala poctivě na nočník a v 1 roce přesně nedala plenu jak ji studěly čuránky, tak se hned naučila na nočník volat. Myslím, že je to na důslednosti ve stejný čas dávat na nočník. Ráno byla vždy suchá po noci, hned po probuzení fuk na nočník, chválit a je to. To bych raději dávala hadrové levné, stejně je to stejná práce, hovna vytáhnout, dát do pračky, akorát žehlit. A to bych určo žehlila i tyto, neumím si představit, že je to od hoven a já to nevyvařila ani nevyžehlila, to není pro mě.
Nezdá se mi 4 000 za jednorázovky měsíčně? není to nějak moc? Tos zpotřebovala kolik denně plen a za kolik kupovala? :unamused:
Radis, 800 měsíčně za pleny to už věřím, ale 4 000 kč? Určitě pleny prát nebudu a hrabat se v hpovnech. J8 už před 16 lety používala jednorázovky a to nebyly zrovna levné, tak v dnešní době???
30. srp 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
illi: já psala 4tis za 4 měs... :wink: a kupovali jsme pampersky zpravidla balík za 350kč... Hovínka se řeší separačkou a je to, navíc Honzík od pul roku kaká zásadně mimo pleny, až na vyjímečné nehody, takže to mě netrápí, snažíme se i s čuráním, ale to je spíš náhoda... a pochybuju, že v roce bude bez plen... :sweat_smile: navíc jak jsem psala, je to každýho rozhodnutí, ale za sebe i švagrovou mohu říct že jsem spokojené, tot vše:slight_smile:
30. srp 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja myslela tu bavlneou s tou vlozkou ze jedna stoji 400 ne ty latkove tak stoji 25 kc kus
30. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
korčula:nemáš spočítané prvotní náklady na látkovky? vlezla bych se do 10tis? páč separačka stojí pár halířů,to bych neřešila a ty látkovky se nežehlí.
30. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženský....no - já se obávám, že budu tak vyplesklá a unavená, že ještě se probírat hovínkama fakt nedám...takže já volím jednorázovky a hotovo dvace :grinning: :dizzy_face:
30. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes:no,čert ví jak to bude.je fakt,že jednorázovka je pohodlná a rychlá záležitost.neříkám,že budu mít látkovky,ale vědět o tom něco není taky špatný,ne?páč aspoň budu vědět pro a proti. nicméně,jednorázovky mám už doma koupené,takže to vidím asi taky tak.
30. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - ahojdáá...jasně, taky jsem přemýšlela o látkovkách...ale vzhledem k tomu, že nejsem zrovna akční typ, tak budu ráda, že ty hovínka sbalím a vyhodím do koše :grinning: :grinning: Ale nepopírám, že mají mnoho výhod...ale né pro nás lemry :grinning: :grinning: :grinning:
Ty už máš koupený plínky?? Já su fakt sto let za vámi...musím jít do sebe :grinning:
30. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy: vyšlo mě to cca kolem těch 10 tis... ale je fakt že mám dost ( cca polovinu) těch dražších plenek (All in one - ty jsou v podstatě jako jednorázovky na používání). Já jsem první měsíce používala taky papírovky,a asi i u toho druhýho budu min 6 nedělí používat papírovky a pak zase přejdu na látkovky, až se to doma trochu zajede...:slight_smile:
31. srp 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes,měla jsem výhodou koupi přes inzerát tady na koníkovi.jedna maminka prodávala přebytky těch prvních plenek za minimum ceny.tak jsem si to vzala - peníze za miminko jen letí,takže chci ušetřit jak se dá. mám toho všecho všudy asi 60ks,takže to je malinko.ale jak píšu,bylo to za minimum ceny.
holky,máte některá tucha o značkách jednorázovek?který brát a který ne?slyšela jsem názory na Pampers,že málo kterému mimču sedí.hodně si maminky chválí fialové tesco plenky.pak jsem zase slyšela dobrý názor na plenky z DM - tu jejich značku. ale asi to bude indivindi dle reakce miminka na plenky.a taky podle toho,jak to bude držet obsah plen - aby to neteklo všude všudy.
31. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: co to je plína s vložkou a separačka ? :confused: ... se vůbec nechytám :grinning: :unamused:
mes: připojuju se k lemrám a hlasuji pro jednorázovky :dizzy_face:
teddy: mě připadá 60 ks plen dost, tedy jestli myslíš ty látkový
holky a co přebalovací pult ? je lepší ten na komodě nebo takový ten co má vespodu košíky drátěný nebo tak něco ? není to potom moc vratký ? a má smysl ho kupovat nebo jen přebalovací podložku položit na komodu, kterou už mám doma ? a mám si do koupelny dát přebalovací podložku taky , nebo to mimčo odnést do pokoje na tu přebalovací komodu ?
to jsou dotazy, co ? :rolling_eyes: :grinning:
31. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,mám 60ks jednorázovek,papírovek. látkový pleny bavlnu podědím po sestřeniných detěch,stejně jako všechno ostatní oblečení,postýlku atd atd atd. takže pro mě je největší dilema kočár,páč jich je na trhu do aleluja,ale každej má nějakou mouchu nebo co.
Seb,taky budu mít jen tu přebalovací podložku,kterou položím na komodu nebo stůl,co je už doma. nemáme zas tak velký byt.ale mít hodně prostoru,uričtě bych si koupila přebalovací komodku i do koupelny,ať nemusím mokré mimčo přenášet v osušce někam,kde ho oblečeu.takže do koupelny nechám vyrobit na míru komodu s přebalovací podložkou - ale bude to menší.koupelnu máme sice velkou,ale zase ať to není zaskládaný a dá se tam nějak solidně pohybovat.no,uvidíme jak to všechno dopadne.
31. srp 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy: normal papmpers sou docoela v pohdoe ale kazdou vhiclu prebalujes nepojme to moc curanek je to spis pro deti do pul roku nez zacnou poradne pit, sleep and play z tech se anicka aj od segry decka osypaly, jsou moc naparfemovane, me desne smrdi, jinak my pouzivame Clever z Billy a nemuzu si opravdu stezovat 50 ks za 169 199 podle tydne kdy je prodavaji,

seb: prebalovak na nozkach taky vyuzijes takdo max sedmeho mesice, pak se ti dite zacne otacet a nebude se ji tam libit, bude zdrhat - to z mych zkusenosti, takze sem koupila ty podlozky z Rossmena 10 za 89 a ono to dlouho vydrzi pokud se ti na to nepocura nebo tak nejak - to vse z mych zkusenosti, ted prebalujem kde se da v kocare, na gauci jak je potreba
31. srp 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já budu mít komodu a na tu manža přidělá prkno - větší (pak ho zase sundáme a komoda zůstane) se zarážkama dřevěnýma a na to dám takovou tu umělohmotnou přebalovací velkou podložku..
Jinak koupat budeme v kuchyni na lince ve vaničce:slight_smile:)
Kámoška mi doporučila ty pleny z Teska...jinak nic nevííím :grinning:
31. srp 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko,ještěže tě tu máme.jsi zkušená mamina,tak aspoň hodíš užitečný informace do placu pro nás,kdo o tom víme houby.
31. srp 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka, no o těch plenách, většinou jsme s mimčem venku, návštěvě, na chatě, tak si neumím předsavit, že sebou potáhnu pleny s hovnama, nebo močí než přijedem a nedejbože někde přečvachtat a věšet, no v dnešní době? Tak jsem počítala ty 4 000 za měsíc za jednorázovky, to by musela denně zpotřebovat plen za 133 kč. AŤ to beru z té nebo z té strany, tak tomu nevěřím. KOlik by to bylo plen denně? :grinning:
Pleny s Teska měla neteř opruzeniny, prý nejsou dobré, nevím. A hned jsou přemočené.
J8 budu koupat v kuchyni ve vaničce, koupelnu máme větší ale přez celou rohovou vanu, takže se tam nic nevleza, neměla bych ho na co položit. :grinning:
Ty prebalovací podložky mám doma asi 50 kusů, jsem si je natahala z práce a používala pro psa na kakání, takže ty mi stačí. Peksek chodí ven, tak už čeká na mimi.
Já jinak nekupuji ještě nic, až po 20 tt. Jedu do Ol na UZ, jak bude vše OK, tak začnu pomalu. Včera jsem dostala krabici s věcma po neteři, nějaké dupačky, soupraičky, tak něco staršího mám. Jinak nic.
J8 mám často pohyby, on asi nikdy nespí, v noci, přez den, furt. Moje holka byla spáč, to jsem cítila jen málokdy a teď? To bude fotbalista :grinning: . Bojím se, že je tak čilý, že nebude v noci spát a já budu furt vzhůru, no uvidíme.
31. srp 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak koukám co se tady řeší! Mně zatím ještě nenapadlo přemýšlet, do čeho budou ty moje kelišky vyměšovať, ale teď jste mě nahlodaly. No já jsem ekolog, tak ty hadráky se mi zdají menší zlo, ale praxe ukáže :wink:
A jak to máte s pohyby? U mně to intenzivněji začalo asi před týdnem, ale nevím zda to bylo vůbec ono, teď je zase klid, občas cítím takový podivný tlak pod pupkem, co já vím jestli jsou to pohyby. Jsem v 19. týdnu, tak snad už začnou pořádně kopat. Ve středu jdu do rizikové poradny, kam mě převedli, když jsem byla v nemocnici, tak už zase trošku stresuju, aby bylo všechno ok.
Ili, napiš mi prosím, jak ty pohyby vnímáš. Ať to mám s kým porovnat, zda je to ono.
31. srp 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda baby,neštvete mě! já žádné pohyby zatím necítím :frowning2:
31. srp 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - já jsem jednou cítili takové bubliny pod pupíkem, ale už zase nic...já myslím, že někdo to cítit nemusí...a taky mám placentu na přední stěně a to jsou pohyby cítit později :wink:
31. srp 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, nestresujte! Já jen, že mi v nemocnici říkali, že když jsou dvě, tak to můžu cítit dřív :wink:
31. srp 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek