• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ahoj holky, je tu tedy opravdu celkem mrtvo, ale přece jen... můžu se k vám připojit???
Tuto diskusi "šmíruji" :wink: od jejího naprostého začátku a v jednu chvíli (když jsme čekali na srdíčko) mi hodně pomohla. Díky.
Jinak... otěhotněli jsme přirozeně, hned první cyklus po vysazení HA (tu jsem sice brala od svých 18ti let, ale i s několikaletými přestávkami), všechny testy máme zatím ukázkové (klepu, abych to nezakřikla :wink: ), na velký genetický ultrazvuk jdeme až 23. září do Motola (se snad nedočkám :frowning2: ), kde jsem rovněž zaregistrovaná k porodu. Výbavičku nakupujeme zatím tak, že co nám padne do oka, to koupíme, ale už toho máme pěknou hromádku :grinning:
Kočárek už máme dokonce objednaný (vzhledem k 2-3měsíčním dodacím dobám námi vybraného kočárku) - vybrali jsme kočátek Teutonia Spirit S3 HB s ruční brzdou a autosedačkou Tario vše v tmavě hnědé barvě. Původně jsme chtěli čtyřkolku, ale jak už to u nás bývá, všechno je jinak a budeme mít trojkolku :slight_smile:
Také jste tu řešily přibírání...já jsem zatím přibrala 3,5kg (začínala jsem na cca 62kg při výšce 178cm). Myslím, že zatím je to v pohodě, jen kdybych neměla neustále na něco chuť (a to hlavně na ty nezdravé věci)... v práci mám jeden šuplík nacpaný různými pochutinami - slanými i sladkými. Několikrát za den v něm zapátrám a vždy naleznu něco dobrého :wink: :grinning:
Rozepsala jsem se asi víc, než je zdrávo. Doufám, že jsem vás tímto neodradila a nebude vám vadit, že se mezi vás nenápadně "vtírnu" :wink:
9. zář 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek.jak se tu mluví o kočárcích,tak to studuju už asi tři týdny.
nejvíc se mi zalíbil Jané nebo Casualplay - celý set. měly by to být kvalitní kočárky,ale ty ceny jsou naprosto brutál. nemáte s tou značkou některá zkušenost?
9. zář 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Tak já přemejšlím o trojkombinaci X-lander nebo Chicco...Nevím teda ale jestli není lepší si koupit zvlášť hlubokej a pak golfky.Kámoška má právě x lander a pak si stejně kupovala choco golfáče, protože jseou o 10!!!!Kg lehčí než t z tý trokjombinace.. tak netuší co je lepší. A t ceny jsou teda masakrující.Fakt nemám na to vyhodit 20tis za kočár :frowning2: takže netuším. Jdu se podívat na tu výstavu v Praze letňanech jdete tam někdo??má být začátkem října
Jinak pořád se smiřuju s tím, že budu mít kluka :frowning2: já si byla tak jistá že to bude holčička....CHJO!
9. zář 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo ceny jsou fakt drsné. My za ten náš s kompletní výbavou (hluboká korba, sporťák, pláštěnky, nánožník, přebalovací taška, adaptér na autosedačku, autosedačka, zimní fusak) dáme cca. 28 tisíc, což je fakt masakr :angry: Ale zase by to měl být kvalitní kočárek. Vzhledem k tomu, že nechceme zůstat u jednoho potomka, tak doufám, že koupíme jeden a další už nebudu muset řešit. Na diskusích jsem na něj nečetla žádné negativní hodnocení (kdo by ho taky kritizoval, když za něj dá takový prachy, co :wink: :grinning: ).
Zkušenosti bohužel žádné nemám a nemám kolem sebe ani nikoho, koho bych se mohla zeptat...
Na tu výstavu určitě nepůjdeme, když máme už vybráno a objednáno.
9. zář 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie - kluci jsou lepší :wink: Nesmutni - stejně ho budeš milovat...A vám to řekli na 100%?? Já jen, že jsi 17tt:slight_smile:

Ahoj epicharis :wink: vítej u nás :wink: Vy nevíte pohlaví vůbec?? Ani nějaký odhad??
9. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak - já trvám na tom mít otáčecí sporťák proti směru jízdy a to jané, ani casualplay nedělají :frowning2:
9. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my byli na 3D ultrazvuku a fakt TO tam bylo dost vidět :slight_smile:
ty to ještě nevíš na stopro???Jetli to bude kluk??
9. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, byli jsme jen nanormálním a malý seděl v turckém sedu a tak tam měl nožičky...ale něco jsme zahlédli.. :wink: Tak na 70 % říkal dokťa...ale já si to myslím od začátku :dizzy_face: :dizzy_face: a většinouse pletou u holčiček než u kluků :grinning:
10. zář 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím a děkuji za přivítání :slight_smile:

Ten náš malý si tam vždycky tak spokojeně leží, že nemáme ještě ani odhad zda to bude holčina či chlapeček. Manžel je přesvědčený, že to bude kluk a už víc lidí mi tipovalo také klučinu, tak uvidíme...
My se s manželem dohodli, že když bude pohlaví vidět, že si ho necháme říct, ale když ne, tak z nikoho nic páčit nebudeme a bude to překvápko...

Barbie - také si myslím, že budeš mimčo milovat ať to bude holčina nebo chlapeček

Holky, vy plánujete všechny 3D ultrazvuk?
10. zář 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já 100%..bymě to mrzelo :grinning:
Přijde mi, že v zimě se rodí kluci a v létě holky :grinning:
10. zář 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
EPI - a jména máš vymyšlená???
10. zář 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi a máš nějaké fotky z utz?? Nechceš je dát do alba, že bych si zahádala :dizzy_face:
10. zář 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jen, že mi přijde, že už takhle jsem u doktora pečená-vařená, tak když to není nutný, tak se mi tam nechce. Navíc se mi vlastně většina těch fotek z 3D UTZ ani moc nelíbí :sweat_smile:
Jména mám vymyšlená a manžel souhlasí... chlapeček bude Vojta (příp. Matyáš) a holčička bude Anežka (příp. Alžběta).
Mes - a ty máš nějaká jména vymyšlená? Už si nevzpomínám, jestli jsi nějaká psala. Jména už se tu taky jednou probírala... Fotku z UTZ mám vlastně jen jednu pořádnou ze 14. týdne ze screeningu a tam je Vojtěžka (to je náš pracovní název miminka Vojtěch/Anežka :wink: :grinning: ) jen zboku... Snad toho 23. bude nějaká lepší...
10. zář 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi - já taky nemám žádné pořádné fotky...ale pořád se na ně koukám :grinning:
No - my jsme vymysleli velké kulové...pořád se přeme o jména...Já bych Ondřeje a manža chce Jiříka po něm...holčička by byla Sofie...ale to už je pro nás pasé :wink:
Epi - fakt ti to tak přijde?? Pro mě je třeba vzdálenost mezi kontrolami fakt dlouhá - chodím jednou za měsíc a přijde mi to jako trápení to malé tak dlouho nevidět...nejradši bych si koupila utz domů, abych ho viděla častěji...takže pro mě 3D je výborná věc :wink:
10. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To my máme Vojtěžku v rámečku u postele, takže se kocháme neustále :wink: :grinning:
Ondřej je moc krásné jméno a Jiřík je i můj manžel. Jen já i manžel jsme byli kategoricky proti, aby se dítko jmenovalo po mě - Kateřina nebo po manželovi Jiří, nebo nedejbože po jedné z babiček (Marta, Eva) či po jednom z dědečků (Jiří, Stanislav):grinning:. Nejsou to špatná jména... ale jednou či dvakrát v rodině stačí... :wink:
Vzhledem k tomu, že normálně navštěvuji lékaře max. 5 do roka tak jednou měsíčně mi přijde hodně často :sweat_smile: Ale UTZ domů bych brala všema deseti... bych se kochala každý den :slight_smile: :wink:
A na kdy ten 3D plánuješ?
10. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já k doktorům nechodila vůbec (neboť tatka je doktor, tak jsem s každou nemocí šla za ním)...ale na gyndu mi to nevadí..tam bych byla každý týden..

No, můj doktor teď bude kupovat 4D utz, pokud ho už bude mít (a bude s ním umět) tak to vidím za 14 dní, kdy jdu na kontrolu...tedy je to už za 12 dní :grinning: Pokud to umět nebude, tak se ten týden objednám někam jinam - už mám kontakty - takže to vidím na 24 nebo 25tt :wink:

Vidíš a Kateřina je tak hezké jméno...je to moje neteř...Já Jiříka moc nechci...to jméno se mi nikdy moc nelíbilo...ale nakonec tento souboj asi prohraju protože manžovi by to bylo líto...moc si to přeje a pokud ho něčím nezlomím, tak ty jeho smutné oči asi neustojím :wink:
10. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To moje doktorka má UTZ takové chrchlátko, že jsem ráda, že tam vůbec něco vidím, ale hlavně že tam ona vidí, co potřebuje :wink: Je pravda, že kdybych měla možnost 3D UTZ u své doktorky, tak bych asi taky šla. Abych řekla pravdu, trošičku jsi mě nalomila a podívám se, kde tady ten 3D UTZ dělají...

Dnes ráno jsem byla na kontrole, tak mám teď pořád před očima toho malého šmudlu... doktorce utíkal z obrazovky, ale že by ukázal, co je zač, to ne :angry: :grinning: :grinning:

Ale Jiřík také není špatné jméno... nezbývá ti než vymyslet opravdu něco, co by ho přesvědčilo nebo se smířit s tím, že budeš mít doma dva Jiříky :wink: Myslím, že žádná tragédie.
Já tomu říkám "psí oči", těm se dá jen těžko odolat, co? :wink: :wink:

A co ostatní holky? Že se k nám ani nepřipojí...
10. zář 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
koukám že ste řešili kočárky, já mám kámošku , co má ten Jane a je nespokojená , že nemá tu přehazovací rukojeť a že má košík na patentky a asi se to rozepíná pořád jí to prý štve
mě se líbí ten kočárek co mám v albíčku, má přehazovací rukojeť , ale zase nemá nafukovací kola , což je u hlubokýho kočárku prý blbý
:unamused:
10. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mě se ten 3D ultrazvuk taky moc nelíbí, ty miminka tam vypadají spíš jako ufoni :grinning: , ale zas je fakt, že mě moje gyndra dělala UZ naposled v 8tt !!! a teď tam půjdu až ve 20tt a to nevím jestli mi ho bude dělat, protože pak za týden půjdu na velký UZ na screening, a je to už tak dlouhá doba, že bych chtěla to mimi vidět, že je v pořádku, tak jen z tohohle důvodu bych na ten 3D šla
10. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky na babyweb.cz je tabulka těch kočárků, co jsou zdraví škodlivé
10. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My u toho objednaného kočárku taky nemáme přehazovací rukojeť, ale sporťák jde dát po i proti směru (u hluboké korby je to dle mého kravina, protože budu chtít na miminko vidět), tak uvidíme, jak budeme spokojení. Měla jsem původně vybranou Teutonii Mistral (klasickou čtyřkolku) a ta měla přehazovací rukojeť, ale zase byla těžší a mnohem hůř se s ní manévrovalo :unamused: Stejně si myslím, že ideální kočárek, který by vyhovoval všem ještě nevyrobili a asi ani hned tak nevyrobí...

Já viděla jednu fotku z 3D UTZ a to mimčo vypadalo, jako když má díru do hlavičky, brrrr. Než vidět tohle, tak raději nic...

Seb a tobě dělala doktorka UTZ naposled v 8TT?? To je síla. To bych tedy také nevydržela. Mě dělá na tom svém chrchlátku UTZ pokaždé (jen po prvotrimestriálním screeningu mi ho neudělala). Alespoň vím, že se miminko hýbe a tluče mu srdíčko.
10. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi - a nemáš fotečku?? Hoď nějaké do alba...Holky vůbec ...jak to, že nemáte alba - se chci podívat na vaše utz a na bříška...a kde nic tu nic :wink:

Seb - ABC / ten co ho máš v albu je hezký, ale ve skutečnosti dost nestabilní..a ty kolečka jsou fakt tvrdý plast...mně se ABC líbí jako čtyřkolka..ty jsou lepší a už jsem viděla i s nafukovacíma kolama...jen mají hodně malé košíky na nákup a nemají ruční brzdu, ale ta se dá oželet :wink:
10. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,
v tom testu vyšla Teutonia naštěstí dobře (sice jiný typ) - by mě asi jeblo, kdyby za ty prachy v tom kočárku byly takový srágory :angry: :wink:

seb - na tom bybywebu jsem to ale nějak nemohla najít, jsem asi pako :sweat_smile:

mes - o vytvoření alba už jsem také přemýšlela a o víkendu se do toho asi pustím, neboť se budu kurýrovat - někde jsem pochytala nějaké bacily, mám rýmu, bolí mě v krku, ale teplotu zatím nemám.

Holky máte zkušenost s nachlazením v těhotenství? Co byste mi případně doporučily?
Já si zatím vystačím s čaji na nachlazení s medem...
11. zář 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já tu dlouho nebyla ležela jsem ve špitále. M8m hrozné bolesti v pravo pod bříšku a tvrdne mi děloha. Snad to bude OK, ale bolesti mám furt hrozné, v noci nemůlžu ani spát.
V pondělí jedu do OL na ten velký UZ, tak snad ten downu syndrom vyloučí, nebo mě jebne.... Snad bude zdravý. :slight_smile:
11. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Ili, co to tady čtu??? A co ti tedy řekli doktoři, ví se čím to je? Já jsem měla ukrutné bolesti vpravo když jsem ležela před měsícem v nemocnici. Taky jsem nemohla bolestí ani ležet, natož spát. V ncoi mi sestra volala i doktorku, myslely si, že mám slepák, hned mi dělali všechny testy, ale nic, prý to byla bolest z toho, jak se roztahuje děloha, a že tam vpravo můžou být někde v břiše srůsty, tak proto to tak bolí. Možná máš to stejné...no hlavně se drž a zkus odpočívat a nepřepínat se. Já jsem byla v úterý v rizikové poradně, tak musím doma ležet na špalkách. Dala jsem si závazek vydržet minimálně do 30. týdne, to je ještě 9 týdnů, pak to budu prodlužovat o týden vždycky. Na utz na genetice jsem byla taky v úterý, jdu ještě 30.9. Určitě to bude všechno v pořádku, neboj, budu na tebe moc myslet!!!! :wink:
11. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj petkan, jak ti to dopadlo v úterý na té genetice? Dělali Ti i 3D? A proč tam musíš ještě 30.9, něco se jim nezdálo?
Zjistili, že tam mám srůsty a endometriozu a ty srusty jsou na střevech aji, tak ta děloha jak roste tak to tam na to tlačí a střevo je pak užší a proto mám i ty zácpy, protože nemůže zprávně fungovat. A to tvrdnutí neví jestli je to děloha, nebo od bolestí, takže nevím. Prý nmeám jezdit na kole, koni :grinning: , nic nezvedat a polehávat. Tak to nevím jak bych dělala. Už peru 6 pračku, vařím, gruntuju i u souseda, ve škole už jsem byla, mám toho nad hlavu. Snad aspOň ty výsledky budou dobré v ondělí a mimi bude zdravé, nebo mě picne už. Všechno se mi nějak sere, je to asi daŇ za úspěšné IVF, bohužel. :frowning2:
11. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda,to mi je líto,Ili,že se ti tak smolí. taky mě sem tam fikne vlevo-to je místo,kde jsem měla srůsty.tak je možný,že by to bylo asi ono.takže jak se děloha roztahuje,tak to asi bolí. no,snad ti už bude jen a jen líp a smůla se otočí ve štěstí!kde jsi ležela - v KA?už jsi byla na té prohlídce porodnic?
11. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili, rovněž je mi moc líto, že se nedaří. Moc ti přeji, aby alespoň miminko bylo zdravé a v pořádku.
Petkat, vydrž co nejdéle to bude možné!!!

Tedy holky, až se cítím provinile, že řeším blbé nachlazení :frowning2:
11. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili, na té genetice jsem byla spíš kvůli měření dvojčat, že mají tu jednu placentu. Toho 30. tam jdu na velký utz ve 22.týdnu. 3D mi neudělali, prý je ještě brzo, ale nechala jsem si ten klasický utz nahrát na dvd a je to taky dobré. Určitě ti to v pondělí dobře dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:
11. zář 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petkan, mě taky říkali, že 22 tt nejde dobře vidět ještě 3D, ale mám si říct o fotečku 3D, tak uvidíme. Nevím jak bych se rozhodla, kdyby to bylo fakt postižené, nevím, jak se to blíží, tak si nejsem moc jistá. Můj to nechce v žádném případě, ale ten se mnou nebydlí, tak do toho nemá co kecat, je to na mě.
Tedy, kdyby mě sem tam jen fiklo, tak by to bylo OK, ale já na hodinu odpadnu jak mě to chytne, nemůžu zvednout nohu při chůzi, ani se pohnout a pravá strana je tvrdá jak kámen. Musím čekat až to povolí. Jinak to bolí furt při chůzi, v klidu, furt, ale dá se to vydržet, nejhorší jsou ty křeče. Už tam ale nejdu.
12. zář 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek