• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
epi : na ten cukr test se chodi kdyz je ti vic jak 25 roku
15. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radiska - tak to je jasný, proč na to jdu a ty ne:wink: :grinning: Myslím, žes tu psala, že je ti pod 25, viď?
15. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já na takováý test nešla. A to mám 35 pryč. Ani jsem o tom neslyšela, asi máte nějaké příznaky cukrovky, ne?
J8 tu postýlku nemůžu dát do oby\váku, to by teda vypadalo., dost že je tam letiště, sedačka, komoda a ještě postýlka, to cigoši hadra. Bylo by to namačané, jsem ho zmenšila, jelikož jsem nechala vyastavět šatnu :grinning: .
Takže to vyřeším košíkem na kolečkách, je malý, prostorný s nebesama, krásný, a můžu s ním jezdit po bytě, mám úzké cjhodby, tak projedu. S postýlkou bych neprojela nikde.
Mylsím, že na kočár je brzo, jsem pověrčivá a měl by se kupovat po porodu, nebo když už tak těsně před porodem. Máme v rodině úmrtí miminka po porodu a jkočár měli koupený už v 7 měsíce těhu. Pak po roce čekali další mimi a kočár koupili po porodu, malý už má 5 let a je šikula. TAk jak byla švagrová v porodnici, tak jsme taky s bráchou jeli koupit kočár, měla vbybraný, ale koupený až po poridu. Určo ho koupím předem, ale těsně před. Nevím ještě jaký. Viděla jsem takový se sedačkou do auta, nádherný, trojkola, rukojeď přes prostředek, to bylo na té sedačce prý stojí kol 22 000, takže dost a je dost malinký, taková vanička, ale boží.
16. zář 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdárek kelišky :slight_smile:

Ili, gratuluju k výsledkům, jsem ráda, že ti to dobře dopadlo!!! Test na cukrovku se u nás dělá automaticky, všechny co znám, tak na něm byly. A chodí se na něj myslím kolem 24.tt.

Já budu kočár kupovat až budou holky na světě, dřív do toho nejdu, i když to svádí, o tom žádná :slight_smile: Předem koupím jen autosedačky, ať je máme v čem převézt. Do obýváku mám vymyšlené ty houpací a hrací lehátka, mrkněte do fotogalerie :slight_smile:
16. zář 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
taky si myslím, že na ten test na cukrovku se chodí automaticky, protože já od začátku těhu nemám vůbec žádné problémy, všechny testy naproto v normě, až se doktorka divila :wink: Přibrala jsem zatím 3,5 kila, takže v tom to taky není...
Tak to já zas pověrčivá nejsem, navíc to znám tak, že by kočárek neměl být doma před porodem, né, že by se před porodem neměl kupovat... Ale to záleží na každé z nás. Navíc zrovna ten kočárek, co jsme si vybrali, má dodací dobu min 2 - 3 měsíce, takže riskovat, že budu úplně bez kočárku rozhodně nechci. A vlastně bych nechtěla ani žádný jiný kočárek :sweat_smile: :wink:
Petkan - o podobném lehátku uvažuji i já :wink:
16. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky

Jsem taková zdrblá protože mi něco vyšlo špatně v tripplech a jsem poslaná na genetický ultrazvuk. Pomalu mi k tomu nikdo nic neřek a já se akorát stíhuju a mám nervy :confounded: fakt nevím o to může bjt a přístup našeho zdravotnictví mě dcela rozsekává :frowning2: je mi z toho zle! ach jo muím to vydržet cca 3 ýdn a pak se uvidí no....
16. zář 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie - podle toho, co jsem četla není vzácností, že tripple testy vyjdou špatně, ale ve většině případů se pak ukáže, že je vše O.K. Myslím, že toto bude i tvůj případ. Na ten genetický UTZ bys šla tak jako tak. Jen to čekání bude asi nepříjemné, to chápu. Takhle se mi to povídá, ale také by mě to pěkně vzalo. Člověk si může říkat horem, dolem, že se nebude nervovat, že to dopadne dobře, ale stejně se nakonec nervuje jak blázen. Prostě se drž. Věřím a přeji ti, aby to bylo v pohodě a chlapeček byl zdravý jako řípa.
16. zář 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se,že k Vám tak vpadávám :sweat_smile: ,sem tam na Vás mrknu...

prtava.barbie-já mám po tripletestu a už mi přišly výsledky krve a vše ok.No poptala jsem se na všechno paní doktorky,pak i porodní asistentky (v kolika případech vyjdou špatně testy-prý tak zhruba dvakrát do měsíce,ovšem nic vážného,u starších maminek pokaždé,za rok dva potraty u starších maminek...),po tom co mi řekla jsem byla v klidu,takže kdyby něco,tak to ještě nemusí nic znamenat.K tomu mi doky říkala,že kdyby to u mě špatně dopadlo,tak mě na 20-tý týdnu pošle na vyšetření do Brna,tam jsem byla v prvním trimestru na screeningu,doporučili mi to z Repromedy.Budu Ti moc moc držet pěsti!Věřím,že to bude v pohodě.. :wink:
16. zář 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
S epicharis naprosto souhlasím.
16. zář 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
barb: me taky nevysly testy na tripplech dobre, vysel nam pozivitni Down.
epi : ja jsem takovy maly mlady sopel - v srpnu mi bylo 22 :dizzy_face:

jinak jsem dnes dodelala posledni zkousku mam to za dve takze uz mam volnoooooo
jinak mi to jen zkazila dopravni autonehoda u ktere sem zrovna sedela v buse a videla jak auto prejelo dvoukolo - na zemi kluk mrtvej, holka odjela sanitkou, docela mi to zvedlo zaludek.
16. zář 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek. teda Radis,ty máš zážitky.vidět mrtvolku na cestě,no žádná výhra. někdo tu psal o těch houpacích lehátkách,taky o tom uvažuju.kamošky to mají a krmily v tom děti nebo když byly malé,tak se v tom jen houpaly.no a kočík,taky mám vybraný a teď je v akci.tak to vidím tak,že to koupím,zaplatím a domluvím se v obchodě,že si pro to přijdem někdy v prosinci.a nebo to odvezu k rodičům a je to.ale nerada bych tu akci propásla. je to ale dilema s těma kočíkama,co?pořád brouzdám po netu,každej kočárek má něco plus a něco mínus - jen si vybrat.
17. zář 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: ja mela to lehatko of FP a docela dobre, anulku sem v tom taky krmila nez umela sedet, jedla v tom hrala, mela sem ju na ocich a je to dobre lehce prenosne, nad tim kosikem manza taky uvazuje, ale zatim uvidime jak to bude s bydlenim
17. zář 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radiska - zážiitek opravdu příšerný, bohužel i takové věci se ději :frowning2: Jo, a s tím věkem... buď ráda, žes takový mladý sopel :grinning: :wink:. Gratuluji ke zkoušce.

Ohledně tech houpacích lehátek by mě zajímala jedna taková věc... nevíte některá, zda se dají tato lehátka polohovat (v případě, že ano, jdou až úplně do lehu a bylo by to polohování vůbec k něčemu???)

Teddyna - a jaký kočárek to nakonec bude?
17. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holkyyy :slight_smile:
ty jo, vy už nakupujete kočárky a já ještě nemám ani jedno bodýnko :unamused: , pořád čekám na ten velký UZ až mi řeknou, že je vše ok a taky pohlaví, abych věděla do jakých barev vše ladit :dizzy_face:

epicharis: já myslím, že jsou jen houpací, polohovací jsem neviděla, asi ty mimča budem muset zhoupnout, když usnou a budou spinkat s nožičkama nahoru, protože v těch sedačkách tak jako trošku seděj, že jo :slight_smile: , je lepší to lehátko asi koupit větší trošku, a ne takový ty hodně vypolstrovaný , protože se v tom v létě budou mimísci potit a nebudou se tam moc pohybovat

radiska: co je FP ? :confused: :sunglasses:
17. zář 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radisko, prosím tě a odkud jsi? Já mám kamarády-pár a ty taky jezdí na dvojkole, tak jsi mě docela vyděsila... :cry:
17. zář 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
epicharis - no,uvažovala jsem nad casualplay S4. ale dneska jsme vlezli do obchodu a měli tam nějaký kočárek,co prodavačka řekla,že je mercedes mezi kočárky - německý Condord. a to vám řeknu,to je dělo!!! ale za příšerný prachy !!!
seb,myslím,že "FP" je fisher price - teda jestli radiska nemyslela něco jiného. a neboj,tak jsem do velkého UTZ neměla zcela nic.jen,co mi darovala kamarádka. jinak budu mít hodně věcí po neteřince a synovci,takže počkám,co mi sestry nabalí a podle toho budu nakupovat dál. nemá význam kupovat hodně těch malých věcí,děti rychle rostou - to určitě potvrdí tady holčiny,co už děti mají.
radiska:jak s bydlením?stěhujete se??
17. zář 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Mám za sebou ten test na těhotenskou cukrovku a je to v pořádku!!! UUUUUffffffff!!!!!!! Ani to nakonec nebylo tak hrozné, přinesla jsem si sebou čaj, ve kterém mi ten hnus rozmíchali, takže se to dalo i bez pocitu, že budu zvracet. Jenom mě po tom začala slušně pálit žáha a měla jsem pocit, že mám místo žaludku kámen :frowning2: A taky mě teď bolí ty rozpíchané prstíčky :frowning2: Ale hlavní je výsledek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. zář 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radiska:prosím tě ty jsi byla na 1.trimestriálním screeningu viď? jak ti ten down vyšel??Já to mám prej taky riziko na downa kolik ti vyšlo procent?? mně 1:1299 a dali to teda jako negativní ale teď už mám fakt strach že to nebude dobrý :unamused:
Mám fakt šílený nervy :frowning2:
17. zář 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky barbie.

1:1299 a dali ti riziko, to je divné??????????????? Hraniční hodnota je 1:300 a tu mám já a teď jsem byla v porodnici na UTZ a vypadá to, že je to OK a radiska měla tuším 1:250. Jestli máš to číslo takové jaké jsi napsala a není to překlep, tak buď v klidu, opravdu je ta hraniční hodnota 1:300. Já mám taky napsaný ve výsledku negativní, ale dr mě upozornil, že kdyby to bylo o malinko níže, tak by mě hnal na plodovku, ale tak prý ne :wink:
18. zář 2009 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
včera jsem byla nějaká hotová, ani se mi nechtělo psát, jen spát a spát a spát... :wink: A dnes mám navíc nějakou depku :frowning2:

Teddyna - přesně takové přirovnání použili v obchodě, kde jsme byli my pro ten náš kočárek :grinning: :sweat_smile:. Rozhodně nevypadá špatně, a opravdu jde nejvíc o to, aby člověku vyhovoval... Je pravda, že teď se tak akorát můžem dohadovat, co všechno využijeme a co vůbec. Ty máš alespoň tu výhodu, že se máš koho zeptat. Já kolem sebe nikoho takového nemám. Bohužel jsme v situaci, že musíme koupit kompletní výbavu, neboť nemáme po kom dědit. Brácha už to bude mit jednodušší :grinning: :angry:

Aevka - gratuluji k negativnímu testu. To je dobrý nápad s tím čajem.

Barbie - vydrž, bude to dobré.
18. zář 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : ted netusim komu na co odpovidam :grinning:

FP je Fisher Price - my jsme koupili pro anicku to hraci s tou hudbou ale jako zadny zazrak je to jen kus hadry na zeleze, ani to nekupujte, kamoska koupila to akvarko - jenze stoji pres 3 000, coz je des, jiank se divame po nejake jine znacce ale zatim bezvysledne.

Ten test na Downa mi vysel 1:250 a je tam napsany ATIPICKY vzhledem k memu veku, a dr. mi rkela ze to na 99% je pozitivni. tak cekame do stredy deme na velky utz

klarka : ja jsem z mikulova
18. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
aevka: gratuluju k testiku na cukrovku ;), ten čaj jsi tam nesla už uvařený nebo jsi jim dala sáček čaje ? a může být ovocný, myslíš, že si můžu s sebou donést citron ? a kolik toho musíš vypít ? já totiž piju hrozně málo, vypiju tak max litr za den :unamused:
18. zář 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko, aha tak od Fisher Price má lehátko kamarádka taky a hrozně si ho chválí, že v jiných vypolstrovaných se jí mimi potí a tomhle hadráku, že je spokojený

barbi: neboj se, mě se to číslo taky nezdá vůbec špatný, a píšeš, že tam máš napsáno NEGATIVNÍ, takže i lékaři to nevidí špatně ;) , tak se snaž být v klidu, budeš mít určitě zdravé miminko :wink:
18. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: me se to moc nelibilo, anicka v tom byla skrcena
18. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

seb: jestli si sebou můžeš vzít čaj, na to se musíš zeptat na tom pracovišti, kde ti to budou dělat. Nedovolují to všude. Já jsem si mohla vzít neslazený ovocný čaj, uvařený doma, rozpouští se to totiž ve studené tekutině. Vypít jsem toho musela 1/2 l během 5 minut. Probíhalo to tak, že mi vzali krev před tím, než jsem to vypila. Potom 60 minut po vypití a ještě jednou 120 minut po vypití. Tady se ta pracoviště zase liší, někde berou krev z prstu (u nás), někde ze žíly. Jsou pracoviště, kde musíš mezi odběry sedět v čekárně, u nás můžeš na tu hodinu čekání někam odejít.Výsledky se pak dozvíš u svého dr., jenže já jdu k dr. až za měsíc, tak jsem si odpoledne skočila do laborky a výsledky mi dali. Říkala jsem si totiž, že kdybych tu cukrovku měla, tak bych se aspoň mohla o měsíc dřív podle toho chovat (dieta, atd.) Ale naštěstí je to v poho. To pití je hnusný, ale ne tak strašně, jak jsem si myslela. Horší bylo, že mi pak z toho bylo blbě celý den, pořád jsem tu chuť ze žaludku cítila a hrozně mě žaludek tlačil. Dnes už je to v poho :wink:
18. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
epicharis,no...spíše se řídím sama sebou,než že bych se nějak extra ptala.každý má názor jiný a ne se všema názorama,co mají jinéé maminy se ztotožňuju.takže pochytím co se dá.no a co se kočíku týče,tak to honím info po obchodech - přeci jen - rovnou to tam předvedou,vyzkouším si to.... protože někdo řekne "tuhle značku nekupuj a tuhle jo"...druhý to řekne opačně...prostě každýmu vyhovuje něco jiného a má jiný názor.takže se snažím nenechat se moc ovlivnit.
no a test na cukrovku mě čeká asi za dva týdny - no,že bych se na to nějak těšila.... už jsem na tom jednou byla netěhu a byl to teda pěknej fujtajbl.teď v těhu mám po ránu děsnej hlad,takže jak kopnu půl litra fujtajblu na lačno,tak se zaručeně pobleju.asi si s sebou vezmu rovnou igelitku z tesca,ať mám do čeho zvracet :grinning:
18. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...řešíte test na cukrovku - ten mě čeká tento týden...100% se pozvracím...co budou dělat když se poblinkám?? To mě to nechají pít znovu?? Si taky vezmu ten čaj - dobrý nápad..třeba mi to dovolí :wink:
Aevka - gratuluji, že jsi ok :wink:

Barbie - to bude dobrý...uvidíš s tím downem..to riziko máš malinký...
Radisko - držím palečky na středu na utz...Já jdu v úterý..

Malej hrozně kope...vlní se mi celé bříško...tak mám velkou radost :wink:
18. zář 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddyna - je jasné, že každý má jiný názor, jiné představy a tak to má být...

Já si mám na ten test na cukrovku dojít někdy v říjnu, uvidím však kdy to zvládnu, protože říjen bude v práci poněkud hektický :unamused: Vůbec si nedovedu představit, jak to chutná, tak uvidíme, jak to můj žaludek zvládne, nechám se překvapit :wink:

Mes - kdybys měla zájem, můžeš se mrknout na můj pupík (to samozřejmě platí i pro vás ostatní :wink: :grinning: )... jak jsem slíbila, tak jsem i učinila... album je na světě, sice jen s pár fotkami, ale je :wink: :grinning: Jo, jak jsi posílala ten odkaz, tak jsem se dívala. Moc pěkné fotky, moc ti to sluší.
18. zář 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurááá - další album - jdu čučíkovat... :dizzy_face:
A díky za pochvalu foteček :wink:
18. zář 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi - ty jsi hubeňourek - závidím!! A bříško skoro žádné! Ty jo - to mám fakt bachor proti tobě...A podle utz tipuji holčičku :wink: Jsem to zkoumala a ty co čekají holčičku mají výraznější čelíčka - kulatá...takže to bude Anežka :wink:
18. zář 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek