• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
my sme se taky byli vcera kochat v chiccu v brne v avionu, jo panjejo tam bych si umela vybrat veci, jeste na to neco mit, ale pokochala jsem se a sli sme dom :slight_smile:
24. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
ode dneška mám dovolenou, tak se také chystám jít pokochat do nějakých obdchůdků s dětským zbožím :wink: Také se chystáme objednat postýlku, nějaké to povlečení atd.
Chtěli bychom už pomaloučku začít s přípravami, protože říjen bude pro mě v práci opravdu náročný, takže budu ráda, že jsem ráda a pro malou nepřipravím určitě ani ň :unamused:
Holky máte některá zkušenosti s nějakým internetovým obchodem s potřebami pro mimina?
24. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
epicharis - mrkni na www.ondalek.cz a nebo www.malvik.cz - tam maj zboží do aleluja a oboje obchody jsou dobré.kamošky s nima mají výborné zkušenosti.
24. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda těhulky :slight_smile:
epicharis: já včera koukala na postýlky a přebalováky tady: www.micuna.cz, je tam nábytek co roste s dítětem, ale zas je trochu dražší, tak nevím, jestli se to vyplatí kupovat, jinak ještě můžeš zkusit www.malvik.cz ;)

holky mě ještě čeká furt ten velký UZ , tak já nic nenakupuju ještě, pořád netuším co čekáme, snad to pak všecho stihnu

nemáte tu taky někdo občas čirý vodový výtok ? mě se to stalo už asi třikrát, tak mám trošku strach z úniku plodovky :unamused:
24. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: máš krásný oblečky pro malýho, ty džínečky jsou boží a ta fusak-bundička taky, to jsem ještě neviděla, můžeš to vlastně využít jako dvě věci, fakt super úlovek :wink: , to máš někde z bazárku nebo se to dá někde koupit v obchodě ? to bych brala taky :dizzy_face:

radiska: ty joooo mliko z prsou to je dobrý, to ti asi teče ještě k tomu prvnímu dětátku tvojemu nebo už teď k tomu těhu ? :confused: , gratuluju hrozně moc ke zdravé holčičce, to jsou supr zprávy po tom co ti předpovídali, to je nádhera ! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: tak ten zánět dásně nemáš sama ;), já si to potírala tee tree oilem a Florsaminem - šalvějovým roztokem
24. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za tipy.
Malvíka znám, máme tam objednaný kočárek. Dokonce to máme kousek do jejich prodejny. Koupila jsem si tam v akci dvoje těhotenské kalhoty a jednu sukni, vše dohromady za 990,-
Na ostatní obchody se určitě podívám.
24. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ten hnus na tu cukrovku se teda musí vypít půl litr ? doufám, že to nechutná třeba jak urologický čaj, protože to bych vrhla při prvním doušku, a proč vůbec místo toho nerozdávají sníst čokoládu, ta je taky sladká, nebo třeba jahodový džus, klidně bych si ho donesla sama :unamused:
24. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,chutná to jak hoodně ostré hroznové víno v pologelovitým stavu - takový blivajs.už jsem na tom jednou byla a ted půjdu podruhý - na což se samozřejmě "děsně" těším. taky mám pocit,že se tam pobleju hned ze startu,páč je to na lačno.
24. zář 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak zánět dásní mají snad všechny těhu. Já je mám od začátku. Koupila jsem si pastu parodontax, ale je hnusná, tak ji používám málo. Jinak to po porudu přejde, tak to nechávám tak, ale je to děsné, spuchlé, bolavé, teče krev... Ganciána se ještě ppoužívá, ja myslela, že je to přežitek.- Jsem si ji kupovala na barvení vlasů. Už ani miminkám se nedává. Už jsou bezbarvé vodičky, tak se netrap s fialovým hnusem :grinning:
Já na tom tewtu s cukrovkou nebyla ani mi to nenabídli, tak nevím jestli na to vůbec půjdu, asi se u nás nechodí, uvidíme.
Jinak sháním ten vozíček na kolečkách, v Polsku jsem ho neviděla, ale prý je tam mají v nábytku za hranicí hned, na malé burze, tak se tam ještě zajedu kuknout.
25. zář 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: já myslím, že ten test na cukrovku je povinný, tak se na to zkus u svojí gyn zeptat, mě taky na to ještě neposlala a další kontrolu mám až za měsíc, ale to asi ještě stíhám, i když bych radši , aby na to zapomněla, když slyším jakej je to blivajs
teddy: to není teda jako čaj - voda, ale tuhý jako rozsol něco takovýho ? :zipper_mouth: , tím ostrým hroznovým vínem, myslíš jako že to je trpký nebo pálivý ?
25. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb - myslím,že je to takový ostřejší v krku.nebo aspoň tak jsem to cítila já.rozhodně to není konzistence vody,ale spíše džusu nebo tak něco.byl to pěknej hnus.tak uvidím,jakna to budu reagovat teď.
26. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
tady je to teď samé strašení... záněty dásní, test na cukrovku...
U mé zubařky jsem byla před týdnem a byla jsem pochválená - žádný kaz, žádné problémy s dásněmi, a to mám zuby opravdu špatné i normálně :frowning2: Dokonce mi řekla, že už bych tam do porodu ani nemusela.
Ten test na cukrovku mě samozřejmě taky nemine a vůbec nevím, jak to zvládnu, ale ta konzistence mě trošku děsí :confounded:
Nevím jak u vás, ale tady v Praze je nádherně.
Mějte krásnou sobotu
26. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky!
Nevím, jak dělají ten test na cukrovku jinde, ale tady u nás se pije normální voda, ve které rozpustí 75 g glukózy a 1,75 g kyseliny citronové nebo se na to může přinést ovocný čaj. Konzistence tomu zůstane normálně tekutá. Není to žádná lahůdka, ale zvládnout se to dá.
26. zář 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, holky mě od včšera tak pálí žáha, že asi zhořím. Měla jsem to i při holce a prý rostou vlasy :grinning: a taky měla vlasy jak dospělá baba. Nezabírá ani mléko, nevím co dát, nikdy to nemám jen v těhu, takže po druhé v životě. Už vím jak je tchýni když ji furt pálí žáha, je to hnus.
Holky, pošlete nějaké odkazy na kočárky co se vám líbí a na vozíčky na kolečkách jak najdete, děkuji. :slight_smile:
26. zář 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili5: na žáhu si můžeš koupit Rennie, může se to i v těhotenství a mně to teda spolehlivě zabírá. Nosím je sebou pořád. Některé holky taky užívají Gaviscon. Ten je tekutý, takže tak na doma. Neumím si představit všude sebou tahat nějakou lahvičku. Rennie jsou tabletky, takže je klidně šoupnu i do kapsy u džín.
26. zář 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pálivky!
Tož mě na žáhu pomáhá mléko studené jako led - ale musí ho být tak hrnek...Jinak když je nejhůř (to bylo jednou, že jsem i zvracela z toho pálení) tak si vezmu jedlou sodu a mám hned pokoj :wink:
Někdo tu chtěl odkazy na kočárky...tak já budu kupovat tento
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6168-peg-perego-gt3-completo-2009-+-navetta-+-viaggio-tri-fix-+-zdarma-doplnky-v-cene-2115kc

a líbil se mi i tento, ale má malý sporťák tak neprošel
http://www.e-broucek.cz/kocarky/sportovni/bebe-confort-high-trek-full-windoo

a ta ten kočárek Epi se mi líbí taky moc...ale s peg peregem umím zacházet, tak zvítězil :wink:

Holky, taky vám tak malí řáděj v břiše?? Já mám někdy pocit, že tam dělá lehkou atletiku :grinning: Doufám, že nebude nějaký hyperaktivní :grinning: :grinning:
28. zář 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes,tak to já mám pocit,že místo zarytýho turisty po tatínkovi a mamince,budeme mít boxera.pravidelně se probouzí kolem půl osmé ráno a boxuje jak o dušu.pak přes den to vnímám jen sem tam a večer začne kolem 21 a zase chvíli boxuje.ale je to fajn pocit,protože vím,že je v pořádku.dneska manžel číhal a zatím on necítí nic,takže ty pohyby zatím cítím jen já vnitřně i když si myslím,že to jsou silné údery.tak jak dá manžel ruku na břicho,tak necítí zatím nic.třeba se to časem zesílí a i on bude mít to štěstí.
jo a ke kočárkům,tak my máme značku CONCORD Neo - tak jsem zvědavá,jaké to bude.manžel se do toho zamiloval,je to velmi rychle složitelné,lehoulinké a komponenty se na to nacvakávají jednou rukou.akorát ty ceny těch kočíků jsou děsně.a nejen kočíků,ale vůbec všech věcí,co se miminek týkají.ještěže my tady na severu Moravy máme Polsko za rohem a můžem zajet tam,aspoň o fousek levnější to tam je.
28. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - já ze začátku měla také jen ty vnitřní, ale teď ten můj řádí, že je ho vidět skrz břicho - normálně odkryju tričko a hýbe se mi celý pupík :grinning: :grinning: Můj spinká ráno tak do půl desáté...pak začne a jede asi hodinu v kuse...pak se znovu probírá odpoledne po jídle a večer je to nejhorší tak asi od půl desáté do jedenácti - pak usne...Sranda byla, že včera jsem ho uspala (jsem mu říkala básničku a vytuh) a pak asi za deset minutý jsem hlasitě kýchla a malej začal lítat...tak jsme se smáli, že bude lekavaj :grinning: :grinning:
Teddy - hoď sem nějaký odkaz na ten CONCORD :wink:
28. zář 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes no vidíš a to jsi o týden míň než já a už ti mimčo hejbe břuchem.tak tomu našemu asi trvá než se prokope těma špekama nebo co.ale je fakt,že jak zakašlu nebo kýchnu,tak je hned mladej vzhůru a už řádí.posílám odkaz na typ toho našeho kočíku.ale netuším,jak se to zobrazí.kdyžtak zadej do googlu "concord neo set" a ono cosik vyjede.
http://www.eshopbaby.cz/katalog/set-neo-proton-ion-sportovni-kocarek-concord-p4158/
28. zář 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo,tak to funguje - jsem ten odkaz vyzkoušela. ale my budeme mít barvu "xenon" - to je taková jasně modrá toho sporťáku. korbu a autosedačku objednávám zvlášť - samozřejmě kvůli ceně,protože dohromady ten set je děsně drahej a v různých i-net obchodech jsem objevila i různé ceny komponentů.takže mě fakt vyjde levněj objednat sporťák,autosedačku i hlubokou korbu zvlášť.
28. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo - na ten jsem se koukala...bála jsem se těch malých koleček,...ale je super, že můžeš přehodit dítě i proti směru jízdy :wink:
28. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já taky piju mléko o dušu na žáhu, večer je to nejhorší jak zalehnu. Ale prášky jíst nebudu raději, to vydržím.
Mes, ten kočár cop kupuješ je nádherný, takový taky chci, ale ta cena.... Musím zajet po obchodech do Polska. Já s malýma kolečkama nechci, protože budu vozit v zimě a to bych neutáhla po sněhu, takže mohutná nafukovací kola :grinning: aby to šlo lehonce.
Ještě stále předěláváme bst, tak je tu pohroma, ale už se blížíme do finále, snad do konce týdne už to bude. Jen stolař na komodu došel vyměřit včera, takže to minimálně 14 dní potrvá, protože nví jestli sežene takové dřevo jaké chceme ke skříni.
Jinak o tom kopání a dovádění je to děs, do mě buší stále, asi nikdy nespí, v noci přes den, furt....Nejvíc večer v posteli, to se mi udělá na jedné straně boule tvrdá, je tam narvaný a buší, že jde vidět na tom hrbolu kopeček, je to směšné. Snad jak se narodí bude v klidu spát v noci když nyní nespí asi nikdy. :slight_smile:
28. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,s těma kolečkama - taky jsem si myslela,že jsou moc malý - ale v reále zas tak malý nejsou.uvidíme,jak to bude fungovat ve sněhu a plískanici - páč budem mít všichni zimňátka.napřed jsem měla favorita Cassualplay S4-taky supr kočík.ale ten zas nemá polohovací madlo - jen vysunovací.no,každej ten kočár má nějaký plus a mínus.ideál neexistuje
28. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne holky,
co říkáte tomu, jak nám potichoučku polehoučku snížili mateřskou? Jsem z toho celkem rozčarovaná, protože se strhl strašný humbuk kolem porodného (jednorázové snížení o 3tisíce) a rodičovské dovolené (snížení o desetinu), ale to že mateřskou skrouhnou o 20 - 30% (např. u mě cca 4tisíce měsíčně) s tím se nikdo nechlubil... :confounded: :angry: Snažila jsem se zjistit, zda se nás to bude týkat, myslím těch, které jdou na mateřskou už v prosinci 2009, ale bohužel jsem to nikde s jistotou nenašla. V pondělí se na to zeptám v naší "mzdovce".

Mes+Teddyna - gratuluji k výběru kočárků, taky si myslím, že ideální kočárek neexistuje, proto doufám, že námi vybrané kočárky nám budou všem sloužit na 1s*.

Všem ostatním, co budou vybírat či vybírají kočárky přeji pevné nervy a šťastnou ruku.

Ili5 - taky je odkaz na námi vybraný kočárek: http://www.detskyraj.cz/zbozi/7387-teutonia-set-spirit-s3-2009-+-korba-+-tario. Cena sice nic moc, ale snad se osvědčí.

Tak zatím pa.
29. zář 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi - taky to zjišťuji, ale nikdo neví - s tou mateřskou je to fakt sviňárna největšího kalibru. Já tak trošku tajně doufám, že my to ještě stihnem - že nám jí vyměří ve starém roce a tak nám zůstane..ale nevím nevím..to víš, naděje umírá poslední :wink:
29. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mes - taky tajně doufám, že to ještě stihnem, ale kdo ví... Já dokonce studovala příslušný zákon, ale že bych z toho byla moudrá, to tedy ani náhodou :unamused: :sweat_smile: Máš pravdu, že naděje umírá poslední :wink: A navíc s tím nenaděláme vůbec nic...
A jak je jinak?
Já byla včera trošičku utrácet - potřebovala jsem nakoupit nějaké trošičku víc holčičí věci. Donesla jsem dvoje nádherné šatičky, růžovofialový kabátek, capáčky... Teď jen trnu, aby to nakonec opravdu nebyl ten klučina :wink: :grinning:
29. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem tak vpadám, ale čtu vás už dlouho :slight_smile:
S tou mateřskou bohužel nedopadneme nejlíp, oni nám ji sice vyměří v prosinci a za prosinec ji dostaneme v původní verzi, ale od prvního ledna nám to pěkně přepočítají na tu ořezanou variantu :frowning2:
Mějte se :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jimmy1, tos mě moc nepotěšila :unamused: A tyto informace jsi získala kde?
29. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
přímo v zákoně je napsáno:
"1. Vznikl-li nárok na nemocenské, peněžitou pomoc v mateřství nebo vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství před 1. lednem 2010 a trvá i po 31. prosinci 2009, upraví se výše této dávky za kalendářní den od 1. ledna 2010 podle § 21a, 29a a 37a zákona č. 187/2006 Sb., ve znění účinném ode dne 1. ledna 2010." :frowning2:
29. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek