Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

Tak maminky co čekáte miminka leden,únor 2010 honem sem už jsem koukala že je nás na koníku spousta🙂asi zapracoval ten máj ,lásky čas a jsou z toho pidi miminka u nás v bříškách🙂
epicharis
29. zář 2009
Jsem se dívala na ten původní zákon... Díky za info. Mrknu se na to ještě jednou.
ili5
29. zář 2009
Ahojky, taky jsem z toho byla na měko, ještě i ten příspěvek co vyřizuji na souseda co se o něj starám taky sníží. Ale dnes mi mamka řilkala, že prý to neprošlo, že se to vrátilo zpátky a není to schválené, takže snad ještě tu mateřskou a porodné budem mít stejné. Nevím, musím se na to poinformovat, každý mluví něco jiného.
radiska
30. zář 2009
ja si myslim ze o tom jeste uslysime v televizi kukam ted kazdy den vecer na zpravy, muj na ot pekne nadaval. prootze ted sme ve financni krizi jako prase ja jen rodicovskou a muj je na pracaku,ale zitra zjisit jestli ho vezmou do jedne firmy a zatim to vypada dobre, tak uvidime, jinak na me myslete jedeme ted do brna na 10 mam tu komis. zkousku, moc se na to fakt netesim a nejradej bych ji tam hodila kopu hnoja jak ten borec ve sporce aby videla co si o ni myslim. tka se pak ozvu tak se zatim mejte papapaapa
ili5
30. zář 2009
Ahopj, radis, to máš pravdu, dovíme se to určitě! Jinak držím pěsti na zkoušku, doufám, že ses šprtala 😃
mes
30. zář 2009
Tak já přijdu o cca 20 tisíc...to je sviňárna fakt, živit stát na úkor mladých rodin a maminek a dětí...Fakt... Joooo, kdybych já nebo manža brala 100 000 plus náhrady...tak by mi to taky žíly netrhalo ]-( ]-( ]-(
ili5
30. zář 2009
mes, jaktože o 20 000? No ještě se teda neví jestli to prošlo, jak někdo tvrdí, že to vrátili a mateřská a porodné zůstávají, tak ještě neplašme....
mes
30. zář 2009
Ili - je to takto:
Porodné zůstává
Rodičovský příspěvek také v plné výši - ale ten se vyplácí až od půl roku dítěte (to je ta trojfázová část, kdy volíš jestli budeš doma 2, 3, 4 roky)

ale mateřská - kterou nastupujeme 6 -8 týdnů před porodem a vyplácí se právě do toho půl roku dítěte...se snižuje podle toho kolik bereš - čím více si brala - tím o víc přídeš...Já brala cca 20000 hrubého - přijdu o 3500 cca měsíčně - což znamená za půl roku skoro 20000!
A bohužel tohle projde 😞
mes
30. zář 2009
Mám pocit, že třeba Paroubek - který si to plete (rodičovský příspěvek a mateřskou) to vůbec nedošlo, že těhotný nepobírají rodičovskou hned, ale jsou na mateřský...on to často zaměňuje... 8-(
mes
30. zář 2009
Illli - ještě byla šance, že třeba nám květnovkám to nesníží - protože nastupujeme mateřskou v prosinci (listopadu) tohoto roku (a vždy dříve se to počítalo podle starého roku celé), ale bohužel jak napsala jimmy - tak ti hajzlové to dali do zákona že se to musí přepočítat od ledna - takže jednu mateřskou budeme mít slušnou (za prosinec) a pak úroveň nemocenské 😞
prava.barbie
30. zář 2009
Ahoj holky

tak vím stejný prd jako před 14 dny 😞 včera jsem bla na genetice vyšlo mi prý hraniční roziko na downa 1:300 takže jdu příští týden na utz do podolí a pak se uvidí jestli mi buou brát plodovku nebo ne...jsem z toho rozhozená a mám neaše zdravotnictví, naše vláda která to rvy aby vůbec tu plodovku stihli odbrat a já pak celý těhu nešílela jestli bude malej zdravej.!fakt ať žije naše zdravotnictví a naše vláda která nám to všem dělá tak strašně lehké. Když tak strašně mluví o tom utahování opasků! Tak proč sobě neutáhnou svoje korýtka aha??To by mě skutečně zajímalo. Všem o 10%dolů a době který maj nehorázný platy s prominutím za hovno si snížej 4%??To je fakt síla!Myslím si že by fakt nebylo špatný udělat protestní průvod s kočárama 😃 a zahradit půlku Prahy jako zemědělci 🙂 Zajímalo by mě jak by oni vyšli s tou almužnou!A nedej bože aby se stalo že jste svobodná matka nebo váš partner příjde o práci!!TO je potom ještě víc v prd...!ACH jo!řeší jestli bude dítě zdravý, jestli ho budu mít z čeho uživit to je fakt síla!Fakt totálně depresivní období!!!
ili5
30. zář 2009
Mes, tak to je super, porodné nám mělki snížit o 3 000 a těšch půl roiku se dá přežít, hlavně že nesnížili rodičovský, já měla hrubého 13 000, takže o moc nepříjdu, zas mi to socka doplůatí na příspěvku na bydlení a sociální příspěvek, takže já budu na tom furt stejně jako samoživitelka. A nevíš jak dopadl příspěvek v hmotné nouze? Konečně jsem ho vyřídila, dnes mi došly peníze za půl roku, snad to nesníží.
Barbi, to nic neboj, já měla downa 1:60, byla jsem na UZ genetice a prý to vypadá dobře, ale muásela jsdm podepsat reverz, že odmítám amniocentezu. Nevidím důvod proč riskovat potrat, který mi hrozí 1:200, když na UZ neviděl žádné rozdíly, takže tak. Kdy jdeš na genetický UZ? Já byla v Olomlouci ve fakultce.
epicharis
30. zář 2009
Tak to znění, co citovala Jimmy1 jsem zatím nikde nenašla, ale abych pravdu řekla, zas tak moc jsem nepátrala, protože bych se zbytečně naštvala. Uvidíme, jak to s námi dopadne. Myslím, že dnes by ten jejich "balíček" měl schvalovat parlament. Nepochybuji o tom, že to schválí ]-( :-S
Jinak jestli to tak bude, tak já přijdu o více než 4 tisíce za měsíc, a to mě dost štve... ale jak jsem již psala nenaděláme s tím nic. Hlavně aby Anežka byla zdravá a spokojená. My už to nějak zvládnem, i když lehké to nebude.

Prava.barbie - držím pěsti, ať dopadnete s miminkem na UTZ dobře. Věřím, že totak bude. Drž se.

Radiska - doufám, žes jim to dnes ukázala. Vykašli se na ně, nemá to cenu. S blbama se stejně nedohodneš...
radiska
30. zář 2009
ahojte holky : tak si predstavte ze sem na tu kravu nez me konecne zavolala do kanclu cekala hodinu!!! a na papire na 10:00 dobre ne a pak mi za dve minuty rekla ze se ji moje prace nelibi a ze to nema pro me cenu tak mi to neda at si najdu jinou skolu, sem sla fakt do kolen!!! ale co, uz na to fakt doslova seru.

jinak s tim snizenim a tak me to taky dost stve, muj je ted na pracaku, ja prijdu o svoje pridavky 700 coz je fakt docela dost penez. ale byli jsme na tom o hodne hur, dluhy se sice budou splacet asi dyl nez sme cekali, ale co se da delat, tak i nadale budeme 4 lidi v 1+kk 😃 jinak mam ted brigadu na doma takze pro me dobra 500 na tyden aspon mame na jidlo 😃 , snazime se doplatit co nejvic, tak nam to na domactnost nekdy ani nevychazi, coz je fakt katastrofa, ale s tou demonstraci bych souhlasila, co je pro ne 12 000 do minusu, kdyz tech 140 000 stejne budou mit, bych jim fakt prala ty nase platy at z toho plati domacnost decka ve skole nebo mimina, najem atd... by se z toho posrali, tak dobrou kuratka 😃
mes
30. zář 2009
Holčičky - pohlaďte bříška...jdu chrupčit...krásnou dobrou noc x-) a nebudeme se už rozčilovat...holt život je krátkej...a někdo má a někdo nemá 😉
epicharis
1. říj 2009
Dobré ráno holky,

Radiska - za tebe mě to moc mrzí, ale máš pravdu "ser" na to. Jak už jsem psala k blbem se holt nedomluvíš. Na jakékoliv škole to chodí tak, že když ti to někdo nechce dát, tak i kdyby ses na hlavu postavila, nedá ti to... :-| Věřím, že všechno zvládnete. A jak je na tom manžel s tou prací? Už mu dali vědět?

Mes - hladím bříško jak se dá 😉 Souhlasím s tebou. Už se kvůli tomu nehodlám rozčilovat. Co mi dají, to mi dají... Nějak to zvládnem - všechny.
radiska
1. říj 2009
epi : to mas recht, dneska v pet tam jedeme tak uvidime, modlim se aby to vyslo.
epicharis
1. říj 2009
Radiska - držím palce.
mes
1. říj 2009
Tak ať jdou do pr...le ]-(
radiska
2. říj 2009
to je fakt neco fuj hnuj az je mi z teho zle
korcula
2. říj 2009
Ahojky holky...

zas na chvilku jukám...🙂 Koukám že řešíte tu mateřskou, je to síla,ale co naděláme, sranda je, že lloni jsem nastupovala v říjnu, od ledna se to zvyšovalo,ale to se mi zvýšilo jen trochu, protože jsem nastupovala už 2008, ale směrem dolu, to přepočítají hned a všem... no comment... ]-( Ale hlavně když budeme mít zdravá dítka, ne? 😉

jinak nám včera došl kočárek, jsem z něj nadšená, mám v albu fotečky...
mes
2. říj 2009
Vyhlašuju soutěž o největší břicho květnovek 😃
A rovnou můžu vyhlásit sebe za vítěze 😃 😃 😃
epicharis
2. říj 2009
Nazdárek,
s tou mateřskou nic nenaděláme. Já počítám s tou horší variantou... Když si to tak vezmu, tak to zas taková tragédie nebude. Jak psala Korcula... hlavně, že detičky budou zdravé.

Korcula - moc pěkný kočárek a synek 🙂

Mes - se svými 84 cm přes bříško, bych se ani neodvážila přihlásit 😉 😃 Dívala jsem se ti do alba... Máš moc krásné bříško x-) Závidím... já mám stěží poloviční :-| 😉
mes
2. říj 2009
Epi - jak já ti závidím- na mě si už ukazují děti v tescu - a volají, mamino paní má v bříšku miminko :-N 😃
Korcul - ten kočár je boží - pro obě dětinky 😉
teddyna
2. říj 2009
čaute holky.tak mes,schválně,že tě s tím břuchem trumfnu.a kvůli vám si to album snad aj založím 😃 . jen,co se doma dohrabem k nějakýmu systému po rekonstrukci domu,tak budu fotit jak šílená.no,jen,abych to do porodu stihla,co??hele,holky - už jsem 3,5 - 4 měsíce a máme to za sebou.
korcula:co je to za značku ten kočík?tohle vůbec neznám-teda aspoň podle vidění.
epicharis,píšeš,že máš 84 cm přes bříško,tak to já bych tak napsala,že mám tak 184 😃
korcula
2. říj 2009
díky za pochvaly...🙂

Teddyno: je to Jané Twin Two...

mes: no já nevím, myslím, že bych tě i trumfla, se snad budu muset vyfotit😃
mes
2. říj 2009
Teddy - já tak 200 😃 😃
mes
3. říj 2009
Jo holky - koukejte se vyfotit, ať mám s kým porovnávat svého vorvaního pupíka 😃
Krásný prosluněný den x-)
epicharis
3. říj 2009
Jo, jo, jen foťte, ať se máme s Mes na co dívat a s čím porovnávat 😉 😃
Rovněž přeji všem krásný den.

Mes - no vidíš, já už bych zas chtěla vypadat jako pořádná těhule, aby si lidi nemysleli, že jsem se jen hodně napapala 😉 😉 😃
ili5
3. říj 2009
Ahoj, noi tak to máte krásné bříškaa, já už mám 106 cm, takže vítěz. Měla jsem 73, jen 4,5 kg připrala, takže vypadám jak před porodem, jen bachoro a prdel, jinak nožky jak srnka 😃 . Fotím se ať mám památku, když jsem šla rodit dceru tak jsem měla v pase 111, takže jsem jak před porodem a to ještě 3 měsíce.
Jinak jsem byla v Polsku, koupila krásnou soupravičku s čepičkou bílou do porodnice. A líbí se mi tam přebalovací pult s vaničkou, se to jen nadzvedne, jsem to nechtěla, ale jak jsem to viděla a nemám kde koupat, musela bych stejně vaničku kupovat a na stole, tak si to asi vemu na vánoce, stálo to 1 500.