• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Jsem se dívala na ten původní zákon... Díky za info. Mrknu se na to ještě jednou.
29. zář 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky jsem z toho byla na měko, ještě i ten příspěvek co vyřizuji na souseda co se o něj starám taky sníží. Ale dnes mi mamka řilkala, že prý to neprošlo, že se to vrátilo zpátky a není to schválené, takže snad ještě tu mateřskou a porodné budem mít stejné. Nevím, musím se na to poinformovat, každý mluví něco jiného.
29. zář 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim ze o tom jeste uslysime v televizi kukam ted kazdy den vecer na zpravy, muj na ot pekne nadaval. prootze ted sme ve financni krizi jako prase ja jen rodicovskou a muj je na pracaku,ale zitra zjisit jestli ho vezmou do jedne firmy a zatim to vypada dobre, tak uvidime, jinak na me myslete jedeme ted do brna na 10 mam tu komis. zkousku, moc se na to fakt netesim a nejradej bych ji tam hodila kopu hnoja jak ten borec ve sporce aby videla co si o ni myslim. tka se pak ozvu tak se zatim mejte papapaapa
30. zář 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahopj, radis, to máš pravdu, dovíme se to určitě! Jinak držím pěsti na zkoušku, doufám, že ses šprtala :grinning:
30. zář 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já přijdu o cca 20 tisíc...to je sviňárna fakt, živit stát na úkor mladých rodin a maminek a dětí...Fakt... Joooo, kdybych já nebo manža brala 100 000 plus náhrady...tak by mi to taky žíly netrhalo :angry: :angry: :angry:
30. zář 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, jaktože o 20 000? No ještě se teda neví jestli to prošlo, jak někdo tvrdí, že to vrátili a mateřská a porodné zůstávají, tak ještě neplašme....
30. zář 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - je to takto:
Porodné zůstává
Rodičovský příspěvek také v plné výši - ale ten se vyplácí až od půl roku dítěte (to je ta trojfázová část, kdy volíš jestli budeš doma 2, 3, 4 roky)

ale mateřská - kterou nastupujeme 6 -8 týdnů před porodem a vyplácí se právě do toho půl roku dítěte...se snižuje podle toho kolik bereš - čím více si brala - tím o víc přídeš...Já brala cca 20000 hrubého - přijdu o 3500 cca měsíčně - což znamená za půl roku skoro 20000!
A bohužel tohle projde :frowning2:
30. zář 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám pocit, že třeba Paroubek - který si to plete (rodičovský příspěvek a mateřskou) to vůbec nedošlo, že těhotný nepobírají rodičovskou hned, ale jsou na mateřský...on to často zaměňuje... :rolling_eyes:
30. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illli - ještě byla šance, že třeba nám květnovkám to nesníží - protože nastupujeme mateřskou v prosinci (listopadu) tohoto roku (a vždy dříve se to počítalo podle starého roku celé), ale bohužel jak napsala jimmy - tak ti hajzlové to dali do zákona že se to musí přepočítat od ledna - takže jednu mateřskou budeme mít slušnou (za prosinec) a pak úroveň nemocenské :frowning2:
30. zář 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

tak vím stejný prd jako před 14 dny :frowning2: včera jsem bla na genetice vyšlo mi prý hraniční roziko na downa 1:300 takže jdu příští týden na utz do podolí a pak se uvidí jestli mi buou brát plodovku nebo ne...jsem z toho rozhozená a mám neaše zdravotnictví, naše vláda která to rvy aby vůbec tu plodovku stihli odbrat a já pak celý těhu nešílela jestli bude malej zdravej.!fakt ať žije naše zdravotnictví a naše vláda která nám to všem dělá tak strašně lehké. Když tak strašně mluví o tom utahování opasků! Tak proč sobě neutáhnou svoje korýtka aha??To by mě skutečně zajímalo. Všem o 10%dolů a době který maj nehorázný platy s prominutím za hovno si snížej 4%??To je fakt síla!Myslím si že by fakt nebylo špatný udělat protestní průvod s kočárama :grinning: a zahradit půlku Prahy jako zemědělci :slight_smile: Zajímalo by mě jak by oni vyšli s tou almužnou!A nedej bože aby se stalo že jste svobodná matka nebo váš partner příjde o práci!!TO je potom ještě víc v prd...!ACH jo!řeší jestli bude dítě zdravý, jestli ho budu mít z čeho uživit to je fakt síla!Fakt totálně depresivní období!!!
30. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mes, tak to je super, porodné nám mělki snížit o 3 000 a těšch půl roiku se dá přežít, hlavně že nesnížili rodičovský, já měla hrubého 13 000, takže o moc nepříjdu, zas mi to socka doplůatí na příspěvku na bydlení a sociální příspěvek, takže já budu na tom furt stejně jako samoživitelka. A nevíš jak dopadl příspěvek v hmotné nouze? Konečně jsem ho vyřídila, dnes mi došly peníze za půl roku, snad to nesníží.
Barbi, to nic neboj, já měla downa 1:60, byla jsem na UZ genetice a prý to vypadá dobře, ale muásela jsdm podepsat reverz, že odmítám amniocentezu. Nevidím důvod proč riskovat potrat, který mi hrozí 1:200, když na UZ neviděl žádné rozdíly, takže tak. Kdy jdeš na genetický UZ? Já byla v Olomlouci ve fakultce.
30. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to znění, co citovala Jimmy1 jsem zatím nikde nenašla, ale abych pravdu řekla, zas tak moc jsem nepátrala, protože bych se zbytečně naštvala. Uvidíme, jak to s námi dopadne. Myslím, že dnes by ten jejich "balíček" měl schvalovat parlament. Nepochybuji o tom, že to schválí :angry: :confounded:
Jinak jestli to tak bude, tak já přijdu o více než 4 tisíce za měsíc, a to mě dost štve... ale jak jsem již psala nenaděláme s tím nic. Hlavně aby Anežka byla zdravá a spokojená. My už to nějak zvládnem, i když lehké to nebude.

Prava.barbie - držím pěsti, ať dopadnete s miminkem na UTZ dobře. Věřím, že totak bude. Drž se.

Radiska - doufám, žes jim to dnes ukázala. Vykašli se na ně, nemá to cenu. S blbama se stejně nedohodneš...
30. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak si predstavte ze sem na tu kravu nez me konecne zavolala do kanclu cekala hodinu!!! a na papire na 10:00 dobre ne a pak mi za dve minuty rekla ze se ji moje prace nelibi a ze to nema pro me cenu tak mi to neda at si najdu jinou skolu, sem sla fakt do kolen!!! ale co, uz na to fakt doslova seru.

jinak s tim snizenim a tak me to taky dost stve, muj je ted na pracaku, ja prijdu o svoje pridavky 700 coz je fakt docela dost penez. ale byli jsme na tom o hodne hur, dluhy se sice budou splacet asi dyl nez sme cekali, ale co se da delat, tak i nadale budeme 4 lidi v 1+kk :grinning: jinak mam ted brigadu na doma takze pro me dobra 500 na tyden aspon mame na jidlo :grinning: , snazime se doplatit co nejvic, tak nam to na domactnost nekdy ani nevychazi, coz je fakt katastrofa, ale s tou demonstraci bych souhlasila, co je pro ne 12 000 do minusu, kdyz tech 140 000 stejne budou mit, bych jim fakt prala ty nase platy at z toho plati domacnost decka ve skole nebo mimina, najem atd... by se z toho posrali, tak dobrou kuratka :grinning:
30. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčičky - pohlaďte bříška...jdu chrupčit...krásnou dobrou noc :dizzy_face: a nebudeme se už rozčilovat...holt život je krátkej...a někdo má a někdo nemá :wink:
30. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,

Radiska - za tebe mě to moc mrzí, ale máš pravdu "ser" na to. Jak už jsem psala k blbem se holt nedomluvíš. Na jakékoliv škole to chodí tak, že když ti to někdo nechce dát, tak i kdyby ses na hlavu postavila, nedá ti to... :unamused: Věřím, že všechno zvládnete. A jak je na tom manžel s tou prací? Už mu dali vědět?

Mes - hladím bříško jak se dá :wink: Souhlasím s tebou. Už se kvůli tomu nehodlám rozčilovat. Co mi dají, to mi dají... Nějak to zvládnem - všechny.
1. říj 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
epi : to mas recht, dneska v pet tam jedeme tak uvidime, modlim se aby to vyslo.
1. říj 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radiska - držím palce.
1. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
.http://www.penize.cz/59603-schvaleno-jak-se-zmeni-dane-a-davky-pristi-rok#calcul4.Mějte se pěkně.
1. říj 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ať jdou do pr...le :angry:
1. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fakt neco fuj hnuj az je mi z teho zle
2. říj 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...

zas na chvilku jukám...:slight_smile: Koukám že řešíte tu mateřskou, je to síla,ale co naděláme, sranda je, že lloni jsem nastupovala v říjnu, od ledna se to zvyšovalo,ale to se mi zvýšilo jen trochu, protože jsem nastupovala už 2008, ale směrem dolu, to přepočítají hned a všem... no comment... :angry: Ale hlavně když budeme mít zdravá dítka, ne? :wink:

jinak nám včera došl kočárek, jsem z něj nadšená, mám v albu fotečky...
2. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyhlašuju soutěž o největší břicho květnovek :grinning:
A rovnou můžu vyhlásit sebe za vítěze :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,
s tou mateřskou nic nenaděláme. Já počítám s tou horší variantou... Když si to tak vezmu, tak to zas taková tragédie nebude. Jak psala Korcula... hlavně, že detičky budou zdravé.

Korcula - moc pěkný kočárek a synek :slight_smile:

Mes - se svými 84 cm přes bříško, bych se ani neodvážila přihlásit :wink: :grinning: Dívala jsem se ti do alba... Máš moc krásné bříško :dizzy_face: Závidím... já mám stěží poloviční :unamused: :wink:
2. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi - jak já ti závidím- na mě si už ukazují děti v tescu - a volají, mamino paní má v bříšku miminko :sweat_smile: :grinning:
Korcul - ten kočár je boží - pro obě dětinky :wink:
2. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute holky.tak mes,schválně,že tě s tím břuchem trumfnu.a kvůli vám si to album snad aj založím :grinning: . jen,co se doma dohrabem k nějakýmu systému po rekonstrukci domu,tak budu fotit jak šílená.no,jen,abych to do porodu stihla,co??hele,holky - už jsem 3,5 - 4 měsíce a máme to za sebou.
korcula:co je to za značku ten kočík?tohle vůbec neznám-teda aspoň podle vidění.
epicharis,píšeš,že máš 84 cm přes bříško,tak to já bych tak napsala,že mám tak 184 :grinning:
2. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za pochvaly...:slight_smile:

Teddyno: je to Jané Twin Two...

mes: no já nevím, myslím, že bych tě i trumfla, se snad budu muset vyfotit:grinning:
2. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - já tak 200 :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky - koukejte se vyfotit, ať mám s kým porovnávat svého vorvaního pupíka :grinning:
Krásný prosluněný den :dizzy_face:
3. říj 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo, jen foťte, ať se máme s Mes na co dívat a s čím porovnávat :wink: :grinning:
Rovněž přeji všem krásný den.

Mes - no vidíš, já už bych zas chtěla vypadat jako pořádná těhule, aby si lidi nemysleli, že jsem se jen hodně napapala :wink: :wink: :grinning:
3. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, noi tak to máte krásné bříškaa, já už mám 106 cm, takže vítěz. Měla jsem 73, jen 4,5 kg připrala, takže vypadám jak před porodem, jen bachoro a prdel, jinak nožky jak srnka :grinning: . Fotím se ať mám památku, když jsem šla rodit dceru tak jsem měla v pase 111, takže jsem jak před porodem a to ještě 3 měsíce.
Jinak jsem byla v Polsku, koupila krásnou soupravičku s čepičkou bílou do porodnice. A líbí se mi tam přebalovací pult s vaničkou, se to jen nadzvedne, jsem to nechtěla, ale jak jsem to viděla a nemám kde koupat, musela bych stejně vaničku kupovat a na stole, tak si to asi vemu na vánoce, stálo to 1 500.
3. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek