• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Já měla původně cca 66 cm v pase, přibrala 5 kg. Všichni mi říkají, že vypadám pořád stejně, takže nevím kde těch 5 kilo mám :wink: Možná to bude útěcha :wink: :grinning:
Ili - já mám nádhernou spoupravičku vyhlídnutou na netu, co nevidět objednávám... Místo přebalováku budu mít pouze přebalovací podložku, kterou si budu dávat asi na postýlku...
3. říj 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj epich, no já ani ten přebaůovák nepotřebuji, budu přebalovat na letišti, ale nemám kde koupat, jelikož máme předělanou koupelnu, přez celou máme rohovou vanu, takže se mi nic nevleze kde ho po koupání převléct a toto má přebaloválk a jak se nadzvedne, tak je tam vanička na kouopání a dole 2 přihrátky na věci, no tak o tom uvažuji, takovou věc i pak myslím prodám, nebo jsem se dívala jestli neprodávají starší a neviděla jsem to. Uvidím 1 500 a pak se mi líbíé krmící židlička z umělé hmoty, je fajně polovací, že jak bude starší, tak si tam dole sám vleze a ta stojí 1 700. to se podívám ale na starší, to myslím je všude dost.
Jinak mi ve středu začalo téct mazivo z pravého prsu, takže se to blíží :grinning:
3. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : to si na tom jak ja uz z obou, muj se mi akorat smal :slight_smile: my uvidime jak na tom budem financne ale taky bysme ten prebalovak, mojemu se to libilo, ze se to jen zvedne a je to a ten ulozny prostor je super. divali jsme se v brne v chiccu.
3. říj 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhule...:slight_smile:
no já s ebudu muset koukám změřit, nějak to ted zanedbávám... :sweat_smile:

Illi: když jsem čekala Honzíka tak nás na kurzu před tímhle docela varovali, že to není moc praktick tohle odklápěcí, že to jeden člověk čpatně zvládá, svléknout dítko, zvednout ho něčím odklopit a pak zase zpátky... je fakt že si to prakticky moc představit neumím.... :wink: my koupeme ve vaničce na vaně a na pračce mám deku s osuškou, kde ho do ní zabalím a pak už přenesu na přebalovák...
3. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
korci: taky sme to tak u anicky delali kupali normalne ve velke vane na pracce osusku a oblikali v loznici. akorat to prenaseni se mi moc nelibi ze to mas tak v jedom ale asi se zamyslime nad prakticnosti
3. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme si nechali udělat komodu s horní deskou jako přebalovacím pultem (na míru) a ten se pak sundá a namontuje se tam normální deska, takže to bude fungovat i dále jako kus nábytku...tu desku k tomu dodávají :wink:
My budeme koupat ve vaničce v kuchyni a pak malýho přenesu na přebalovák, nebo ho obléknu v kuchyni na stole na přebalovací desce...ještě uvidím :wink:
Holky, já se tedy přes břicho neměřím, ale myslím, že 130 mám určitě...stále vedu :grinning:

Dneska jsem jak tatarka jela s manžou do Drážďan, že si koupím nějakou teplejší těhu sukni a němčouři měli státní svátek a všude zavřeno...tak snad zítra..to tam měli cedule, žee bude otevřeno :confounded: :grinning:
3. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda mes a jak ste to meli daleko do nemec?
4. říj 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme to kousek..po dálnici cca 30 minut, takže to neva, jen už se nám to stalo po druhé... :grinning: :grinning:
4. říj 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele ženy, dotaz - jste už hlášené v porodnici, kde budete rodit?? Jak se to dělá??
A druhý...chodíte na nějaké předporodní kurzy??? Já se chystám... :grinning:
4. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a změřila jsme se a v pase mám 100cm :grinning: Takže VEDU :rolling_eyes:
4. říj 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,

Mes - ještě, že to máte takový kousek, co? :wink: Jinak k tvým otázkám... v Praze se musí každá těhule registrovat již od 14tt, takže i já už jsem registrovaná v porodnici. Jak to probíhá jsem se dozvěděla na internetu. Zkus se podívat na www stránky vybrané porodnice a určitě se tam vše dozvíš. Na předporodní kurzy zatím nechodím, ale uvažuji o nich, jen abych to stihla...

Před chvílí jsem objednala pár hadříků na Anežku, se strašně těším, až dojdou.
4. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mes - 100 cm to je krásné. A tys tu strašila se 130 :slight_smile: Uvidíme, třeba se ještě někdo změří... Zatím vedeš.
4. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, já měla minulý týden 106, takže jsi na druhém místě. :grinning: Jsem říkala, že vypadám jak balon, zítra jdu do poradny, tak uvidím kolik jsem přibrala, minule to bylo jen 4,5 kg. Takže vše do břicha a boky, jinak nikde.
J8 koupat ve velké vaně nemůžu, jelikož máme vanu jak prase velkou, tam by se ztratilo a pračku, nebo nějaký odkladaci půlt tam nemám ani se tam nevleze, takže bych ho neměla kam z vany dát a svléknout taky. Takže jen v kuchyni na stole, ale ten stojánek s vaničkou je suprový. Myslím, že sama koupat nebudu, že bude dcerka a manža očumovat miminko ze začátku a pak to bude rutina, takže se to nějak zvládne, to zvednutí desky je to nejmenší, miminko je lehounké, takže není problém, jen aby mu ten zvednutý díl nespadl na hlaavu :unamused:
Dnes jsem koupila proutěný košík s dečkama, peřinkama na kolečkách, je krásný, takže můžem jezdit po bytě a má kde nynat v noci, nebo bude se mnou v obyváku.
4. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se před chvilkou vrátila z Drážďan - normálně na těhotný úplný prd...fakt, a veškeré krásné oblečení jen na holčičky...až mě to fakt zamrzelo - jsem si totiž představila jak bych malou oblékala a česala a o toto budu ochuzena místo toho brrrrrm...brrrrmm...no, ale koupila jsem malému prďáckou bekovku a vestičku s liškou a nářezový černý manžestráky...sobě upocenou šálu

Takže jsem se definitivně rozhodla, že si koupím ten kabát na netu a hotovo dvacet

Dneska jsem začala zvažovat jméno Tomáš...manža ho včera vyřknul u televize...a tak třeba...nevím...jsem hrozná matka co? Když v šestém měsíci nevím jak se bude malej jmeovat :confounded:

Jinak holky - normálně žvýkám zvýkačku a vyndala jsem jí i s kusem zubu...nechápu...uloup se mi kus osmičky a kus sedmičky...takže zítra musím volat zubákovi...Asi mám málo kalcia, tak jsem si hned zobla vitamínek :confused:
4. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek. teda holky,vy jste dopředu. my jsme se s manželem ještě nedohádali na jménech.teda holčičku máme,ale tu mít nebudeme.nicméně na jméně jsme se shodli. ale na klučičích jméně jsme se ještě neshodli.ale už bysme měli,co? :slight_smile:
ním v pátek přišla autosedačka,tento týden by měl dojít kočárek a ještě seženu hlubokou korbičku.
dovezla jsem si od sester nějaké hadříky na mímo,tak mi to tu leží v igelitkách.
ten pojízdnej košík je supr.jakmile přestavíme ložnici(zítra nám montrují vestavky skříně do nové ložnice) a začne se dělat pokojíček,tak sundáme košík z půdy(je ještě po manželovi a jeho bráchovi - čili košík má skoro 40 let) a musím mrknout,v jakým je stavu.umýt ho,obšít.... jak začnou tyhle přípravy,tak to už bude supr.
mes,zub mi sice nevypadnul,ale dásně bolí fest.zvláště,jak mi něco vleze mezi zuby-zvláště maso-to je horor.ale pro mimčo vydržím všechno
4. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - no mi taky měli holčičku jasnou - Sofie - ale máme klučíka (to je jasný, protože pro něj jméno vybrané nebylo :grinning: )
Teddy - napřed? Tý vagooo - ty máš hafo věcí, já mám pár výbavičky a tu a tam něco, ale kočár musím objednat a furt nevím jakej, ale asi ten peg perego...postýlku nemám, jméno pro miláčka ukopanýho...nic nevím...

Teddy - tobě ještě neřekli určitě, že to bude kluk?? Nám minule uplně na 99% :dizzy_face:

Jak by se jmenovala holčička??

Teddy - já ty 2 zuby měla mockrát plombované...tak že z nich zbylo jen kousek...takže asi stačilo fakt trochu odvápnit a kus je pryč...no doufám, že tam pod tím nebude kaz nebo něco...ale ani mě to nebolí..tak nevím.. Jo a na ten zánět dásně mi fakt šíleně pomáhá genciálka - jeden den chodím jak fialovej magor a druhý den mám pokoj :wink:
4. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes,no - nakupuju to průběžně asi od 21tt.páč vše je drahý a tak nějak těma prachama netapetuju.ale v podstatě vše vypukne ve velkým až teď,co doděláme novou ložnici a ve staré ložnici se začne tvořit pokojíček pro mimčo.
no,jak jsem byla na kontrole po 20tt a byl velkej ultrazvuk,tak jak na sviňu měla moje gyndr dovolenou a měla tam za sebe zástup-takovýho mamlase.takže jsem se nedověděla zcela nic.vyloženě se těším na tento čtvrtek,kdy mám poradnu a bude tam moje gyndr.na vše se musím poptat. no,kluka máme potvrzenýho už asi 3x.ale máme i jméno na holčičku. nicméně - to jméno chlapečka musíme ještě doladit. a jestli se nebudeš zlobit,jména si nechám pro sebe.děsně mě s tím rozčiluje tchýně a moje mamka,které obě neustále vnucují jedno jméno a dělají,jak bych to dítě nosila pro ně nebo co. :frowning2: je to akorát tak vo nervy.takže jsme se domluvili s manželem,že oficiální jméno se všichni dozví až po porodu.zatím má mimčo pracovní název Theofil
4. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mes, mě se hned jak jsem otěhotněla zlomil zub na melounu, v těhu se zuby většinou kruší a ďásna jsou oteklá, mě ho zablomboval a do týdne mi zas vypadl, tak jsem šla znova. Před koncem těhu ještě zajdu na kontrolu, nebo pak už mít čas nebudu. JInak jméno taky nevím ještě, myslím, že je ještě času spousta. Já při prvním miminku nevěděla co to bude a chtěla jsem holku, takže na kluka jsem neměla žádné jméno a šla rodit, takže bych ho vymýšlela až po porodu, věřila jsem že to bude holčička, šila jsem si hodně věci na miminko a psala na ty věci méonmogramy a jméno dívčí, a vyšlo :grinning: Teď vím, že to bude kluk, ale nevím, mě sae líbí Ondrášek, to ten můj mě okřikne ať mu tak neříkám, že je to jak bukvice :grinning: . Takže nevím. On chce DAvida, to se mě zas nelíbí, asi to bude ten Patrik, iniciály PP, jak nic nevymyslím no.
5. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já pro mimi nemám ještě jedinou věc a jména vymyšlený mám Terezka a Filip, ale ještě nevím, jestli je nezměníme, takže vlastně nevím nic :-/, no zítra jdu na velký UZ, tak jestli bude vše v pořádku a jestli se dozvíme co čekáme, tak začnu už konečně nakupovat ve velkém :dizzy_face: , kočárek teda zatím taky nemám vybraný, a to dokonce ani nevím jestli trojkolku nebo čtyř, líbí se mi víc trojkolky, ale prý jsou hodně nestabilní třeba při najíždění na obrubník apod., tak nevím, ten peg perego se mi líbí a x-lander taky, a pak ABC co mám v albíčku,
přebalovák bych chtěla nějaký větší někde sehnat, z těch malých úzkých brzo vyrostou, jinak ty s tou vaničkou jsem taky viděla, ale bojím se, že bych pak to mokré mimi v jedný ruce neudržela, abych druhou převrátila zpátky ten pult, asi si dám vaničku do vany a přebalovací podložku na pračku a nebo si pořídím vaničku na nějakým stojánku, abych se nemusela do tý vany ohýbat, bohužel máme taky takovou rohovou velkou krávu, takže na ní nástavec dát nepůjde :unamused:
5. říj 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,taky máme tu rohovou vanu krávu,takže to vidím tak,že si pořídím takový ten stojánek na vaničku,abych se nemusela ohejbat do vany k miminku.ten koupací pultík má kamoška,zkusila to jednou a dál nikdy víc.říkala,že mít mokrý děcko na rukou,převrátit přebalovací část je pro samotnou matku dost problém. jinak je to ale super vychytávka - je to takový 2v1.
5. říj 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Tak zítra jedeme na ten 3D UZ. Už jsem na toho našeho ufounka zvědavá :slight_smile:
Taky jsem se dnes dověděla, že mi kamarádka z práce půjčí monitor dechu, postýlku, vaničku a nevím, co všechno ještě. Hodně příjemné překvapení a hodně ušetřených peněz!
6. říj 2009 v 01:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak sem si taky merila pupek a mame 90cm, zitra jdu na kontrolu tak uvidime kolik merime a vazime.
6. říj 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: a nevidělas někde nástavec na vanu, který by šel dát na tu naší rohovou krávu ? asi ne viď ? :( asi to taky budu řešit tím stojánkem, blbý je, že pak bude všude nacákáno a budu muset tu vaničku s vodou nosit vylejvat do vany, radši bych to měla nad tou vanou a jen vypustila špuntík, jestli takový vaničky vůbec se špuntíkem vyrábějí

jinak se hlásím z velkého UZ v Gennetu, vše dobré, tripply taky bez chybičky, tak prý odběr plodovky by ještě mohl mizivým procentem odhalit třeba downa, ale riziko mám jen díky věku 1:50 000, což je prý to nejnižší, který můžu mít v tomto věku, takže sme se domuvili, že na plodovku nepůjdu
no a jelikož jsem si hrozně moc přála tu holčičku, tak se nám tam ve vší kráse ukázal KLUK, no tak hlavně, když bude zdravej
:dizzy_face:
6. říj 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky : to tady je samej kluk a jedna holka? :grinning:
6. říj 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky...važte si vašich bříšek, moc je hlaďte a milujte - holčičky nebo kluky!! Je to zázrak, že je máme...Hlavně ať jsou zdravéééé!!! Kamarádka je o týden víc těhotná než já - budou jí vyvolávat porod...mimi je nemocné...Jsem z toho hotová :frowning2: :cry: Moc se bojím o malého...já totiž taková vyšetření neměla co měla ona - detailní...ach jo... :frowning2:

Seb - to máte super, že jste v genetu - jsou tam borci

Radisko - závidím kontrolu :wink:

Aevko - tak co utz??? Mně dnes zase kámoška půjčila mega moc těhu hader - takže také ušetřím :dizzy_face:
6. říj 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis - tady je holek víc...myslím - Epi má holku, ty taky...a ještě někdo ne?? :confused:
6. říj 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb - tak fakt nádstavec na ty rohovou krávu neznám.nicméně mě napadl taky ten stojánek na klasickou vaničku a přemýšlela jsem,že bych to vrazila do velké vany,aby se necákalo.jenže pak budu muset prcka přenést v osušce do pokoje a nebo do té koupelny pořídit ještě nějaký přebalovák jen na to přebalení po koupání.teda holky,to máme ale starosti,co?
6. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: to já si dám přebalovací podložku na pračku, kterou mám právě hned vedle tý vany, se mi líbí , jak jí obě nazýváme krávou :grinning:. To nevím , jestli by tam ten stojánek neklouzal v tý vaně nebo neudělal rýhy ?

mes: to je hrozný, co potkalo tu kamarádku :frowning2: , to jí zjistili asi při odběru plodové vody něco :frowning2:
6. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tedy já mám teď v práci takový fofr, že si říkám, jestli mi to stojí za to. Vypadá to, že budu muset i o víkendechl. Vůbec nevím, jak to zvládnu... :unamused:

Mes - to je tedy hrozné s tou tvou kamarádkou :frowning2: Jestli se smím zeptat... co je mimču? Když měla detailní vyšetření, tak to měla nějaké problémy, ne? Každopádně je to opravdu smutné.

Holky, závidím vám, že máte kamarádky, které vám půjčí věci na miminko. Sice závidím, ale přeju vám to :wink: :sweat_smile:

Jo, jo, my čekáme taky holčinu. Radiska taky a víc asi nic, ne? Možná se ale pletu...

Jsou to, ale příjemné strarosti, ne? Já si ty nákupy celkem užívám :grinning: :sweat_smile:
6. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No přišli na to..když byla na utz kvůli srdíčku, tak se doktorovi nezdálo něco na střevech...poslal jí na další a pak na odběr plodovky...no a z testu se objevila nějaká zákeřná verze cystickké fibrozy, ale zažívacího traktu nebo jak se to píše...prakticky neslučitelná se životem.....Holky... můj doktor zrovna při druhém screeningu testoval nový sono...všechny holky jejich doktoři posílali na to srdíčko do ústí, mě neposlal, prý jen kdyby se mu něco nezdálo...teĎ se bojím, jestli něco nezanedbal..moc se bojím o malého...ach jo...
6. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek