• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Radiska - nestraš :wink: :sweat_smile:
19. říj 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě v lékárně chtěli na strie prodat olivový olej, prý nic v něm přidanýho není, tak říkám, že ho máme v kuchyni a nebudu ho kupovat, no a tak mažu tím olejem, někdy mlíkem a někdy obyč krémem Dovem a zatím dobrý, mažu jen večer, protože , jak píše epicharis, nemám ráda ten pocit mastnoty na těle, normálně se nemažu taky vůbec
jo ta kompinézka za 500 mi přijde taky předražená, to už fakt radši kopím fusak s beránkem, který pořádně zahřeje
podprdy já doma nenosím žádný, nemám ráda ten staženej pocit pod prsama
holky nevíte, jak hodně nepraktický je mít postýlku , která nemá stahovací bočnici, jen vyndavací příčky ? našla jsem si takovou nádhernou, ale nevím, jestli bez tý stahovací bočnice do ní jít
:confounded:
19. říj 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se mažu každý den pořád i když nejsem těhu. A do koupele si dávám olej, pěkně voní a promastí mě. Mám dost suchou kůži, tak házím na sebe vše masné. Olejíček Aviril, krásně voní, tak si trošku vleju každý den do vany a krásně mě provoní a zmastí. JInak fakt záleží na kůži, švagrovka mazala a chudák poporaskala úplně všude chuděra. J8 ani čárku, na prsách taky ne, ale masíruju a mažu :grinning: . Holka se taky natírá každý večer mlékem a má stehna popraskané a to není tlustá, je pěkně štíhlá, cvičí. Takže fakt jak kdo. Ale mažu, kdyby náhodou.
Radis, nejhorší by pro mne bylo praskance na prsách, já nosím výstřihy velké a kdyby v něm byly strie, tak by to nešlo. Ale nebojte, myslím, že jsme tu všechny štíhlunké, takže hodně nepřiberem, doufám :slight_smile: .
Teddy, kam půjdeš rodit, už si rozhodnutá? Já bych brala tu fakultku, je to sice od ruky, ale v té KA se mi moc nechce. A tam to je zavedené hlavně pro rizikovky a nedošenečky, i kvalita. Jak často chodíš do poradny jako rizikovka?
Petkan tu taky dlouho nebyla s holkama. Už máš vybranej kočárek? Pro ty dvojičky jsou krásné.
19. říj 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,myslím,že ty strie ovlivnit nejdou a říkala to i porodní asistentka na kurzu. je to dáno geneticky,elasticitou kůže. takže někdo nemaže a je v pohodě a někdo maže jak o dušu a popraská stejně. no,já si dneska oblíbkla kojící podrpdu,že si ji vezmu,páč nemá kostice a je to děs.vůbec to ty cecky nedrží. jak koupím lambádu,tak budu tuplem obr. mám ted velikost E a to teda fakt netuším,jestli se ty lambády takový mega dělají. ale zítra jdu k zubaři ráno a pak na těhu cvičení.takže mezitím prošmejdím těhu obchody a mrknu na ty podprdy a je to. nemůžu fakt chodit v těch kosticových - tlačí to jak sviňa.
Ili,do Poruby jdu na prohlídku porodního sálu.pak jdu ještě na prohlídku na Fifejdy a podle toho se rozhodnu.
a na těhu kurz chodím do Poruby - super. jeden týden těhu tanečky,druhý týden cvičení. a dycky je to hodina cvičení a pak hodina přednášky na dané téma. jsem maximálně spokojená.
19. říj 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy, v těhu obchodech to budou mít asi drahé, zkus ty obchůdky KIKA, nebo i u ťamanů mají. Já koupila v KIKA a je obrovská, taková gajda, super. Mám i menčí, ale ta je fakt mega. Já dumám na tou fakultkou, co jsem tak četla o porodnicích, tak vypadala nejlépe mezi těma v Ostravě. Přečti si i názory co tam rodily, je to zajímavé. Ve fakultce rodina švagrovka a moc se mi tam líbilo a ona byla velmi zpokojená. Ten pokoj sama pro sebe a není to nadstandart, prostě krásné. Ale ta dálka, no nevím. Jestli malinký bude furt tak velký, tak uvažuju nad císařem a to nechám si udělat tady. Uvidím.
Holkky bolí vás taky tak záda, já vyšla z vany, ale dnes ani ta nezabrala, nevím jak si mám lehnout. Pomáhá vám něco? Pravá strana, jde to až dopředu, až do žeber. A něco na mě leze, rýma, krk štípe. To počasí nás dobíjí. Chodím z odeplou bundou, tak pak se divím. :grinning:
Musím si zavolat taky na to cvičení a objednat se, myslím, že je to nejvyšší čas. Hrozně mě to bavilo jak jsem chodila před 17 lety, sranda s hoplkama a moc mi pomohlo to dýchání a tlačení. Pak jsem u porodu byla Hujerka :grinning:
19. říj 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,každý má názor zcela jiný. někdo může být v jedné porodnici spokojen,druhý ne. takže názory můžou být jakékoliv.ale každý je individualita.takže na nějaké recenze a názory moc nedám. navíc jsem zdravotník,takže mám svůj ucelený názor a požadavky na to,jak by ta porodnice měla vypadat - hlavně,co se vybavení a péče o mimčo týče.jinak je mi buřt jestli budu mít porodní křeslo žluté nebo zelené.ale jak se tak znám,jak začnou bolesti,pojedu do prvního špitálu,kterej bude po cestě. co se těch podprd týče,tak u vietnamců se mi nakupovat fakt nechce.není to pořádně kde zkusit a na ty moje mega prsa chci kvalitu,at to něco vydrží.
19. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy : ty kojici sou dobre akorat do porodnice kdyz v nich budes mit ty vlozky, mam to odzkousene, protoze me ty svy jdou presne pres bradavky a mela jsem je tak rozedrane ze radej nic nenosim, sem si kupila za 200 novou s kosticema at ten vystrih nevypada tak desne, ale doma jsem zjistila ze 85 C je mi mala, ted byla porodnice, dke sem rodila v tv, jak ta pani porodila doma, ja jsem byla ve zline moc spokojena, segra rodila v breclave to sem vam psala, co se tam deje, ted pred trema tydnama tam rodila pani na proti pres chodbu a nadsena vubec nebyla. ja budu zas rodit ve zline, pokud to stihem :grinning: :grinning: :grinning: dr. rikala ze to bude asi fofr, pac mam hodne rozsirene kycle od porodu, takze prdne voda a dite vyleti ven, bude z nej superman.
jinak mame zase debatu o jmenech a asi misto Amálky bude Štěpánka, Štěpánka Jurigová zní o moc líp než Amálie Jurigová, uvidime budeme losovat. Jinak Anicka nam vcera opet pekne usnula a najednou zacala zvracet ale poblila uplne celej byt jak ju muj prenasel od drezu k umyvadlu, vyblila spagety uplne se vsim co mela k veceri, ja sem v noci uz nemohla polykat, tkaze uz to na nas jde a to se cpeme citronama :rolling_eyes:
20. říj 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se porodnic týče, a nejen jich, tak zastávám názor, že na "vola" můžeš narazit kdekoliv. Vše je o lidech. Proto jsem si vybrala porodnici, která je od nás max. 10 min autem. Nejsem blázen, abych riskovala, průjezd zacpanou Prahou s porodními bolestmi k Apolináři nebo do Podolí. Jsou to určitě výborné porodnice, ale i na ty jsem četla spoustu negativních ohlasů - přesně jak píše Teddyna, vše je individuální.

Teddyna - opravdu doporučuji tu, co jsem posílala odkaz. Krásně drží a tvaruje prsa, přitom nikde neškrtí. Já mám už teď, oproti normálu (vel. 70C) také mnohem větší prsa a mám tu nejmenší velikost S. Takže myslím, že je dělají dostatečně veliké. Navíc je pak využiji i normálně. A cena kolem 350,- CZK taky není nijak závratná...

Přeji příjemný den všem.
20. říj 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy, tak yjsem zdravotník. No třeba v KA se mi nelíbí, že nemáš na pokoji zácho d ani sprchu. Toto by měl být základ, po každém kojení a WC se sprchovat, a když tam je jen veřejné a jen 4, a většínou tady rofdí romky, tak není o co stáít. Jedině nadstandart, tem mám zdarma, jako zdravotníék, ale nemusí být volný, jsou tu dva. V té kakultce se mi moc líbilo, ale je to od ruky, stejně jak to na Tě příjde, tak rodit budeš nejdřív tak za 6 hod. A jako prvorodička ještě za víc. Já rodila za 4 hodiny, ale nechala jsem si píchnout urychlovák, dě+lala dřepy, skákala, tak to poak šlo. V KA rodila sousedka, přišla o dělohu, druhá o život, tatínech vychovává sám klučinu, takže v rodině se raději vzdalujeme do té fakultky pokud je možnost. Ale fakt záleží, možná se rozhodnu pro císaře, tak si to nechám udělat od svého gyn tady a půjdu jak bude volnej nadstandart a vyberu si ještě hezké datum :grinning:
Ty lambády stejně pak vyhodíš po poporodu, nemyslím, že by v toms chodila, dělají prsa placky, ale jsou pohodlné. Zsajdi do KKIKA, je to bavlna, a majíá tam i velké. Třeba v Tescu mají jen menší čísla a ty škrtí, ale tam mají na slony. J8 mám 4 malé, a mám 85 přez záda, tak určo vybereš něco. KOupila jsem si jednu bílou a vařila doma špenát, samo jen v majtkách a lambádě a ten špenát mi prskl na tu bílou lambádu, zůstal mi tam flek. Tak to musím zkusit postříkat před praním, ale po doma doibré :grinning: .
Radis, Amálka je moc hezké a jsou obě na A. Myslím, že se i k příjmení hodí, neměň to, je krásné. Ta Anička Ti dává teda zabrat, se nenudíš.
20. říj 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

no je fakt že ty názory jsou hrozně subjektivní, já byla v Podolí spokojená, sály a příštup personálu během porodu super, na 6N, ano jsou to v podstatě klasický nemocniční pokoje, ale dle mě se 3 dny dá zvládnout, mě šlo hlavně o ten porod... a naopak ležela se mnou na pokoji holka, která celou dobu nadávala na to jak vypadají pokoje, že už by tam nešla a že ji sestřičky nutěj kojit atd.

Epicharis: no taky jsem z toho měla strach, přes celou Prahu s bolestma, ale zvládlo se to, a dokonce 2x za noc:grinning: a pak jsem stejnak měla v porodnici ještě mooooooooooooooooooře času :wink:
20. říj 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je ale počasí co :sunglasses:

Ili, já sem chodím si vás číst, tak mám přehled :grinning: No s těma kočárkama pro dvojky moc na výběr ani nemám, budu mít ten co mám ve fotogalerii, ten černý tandem. Velké plus je, že je to podvozek na jednu korbu, když chceš dvě, tak na něj nasadíš adaptér a máš kočík pro dvojčata. Takže na šířku projedeme všude a extra dlouhý taky není, jak je u tandemů zvykem. Navíc se dají nasadit autosedačky, což u kočárů pro dvojky je zázrak, navíc když to ještě vypadá dobře. Můj se byl na něj podívat a odzkoušet, páč já nikam už teď nemůžu a pochvaloval si ho. A jak psala Mes, tak pro mě je to taky doplněk kromě funkčnosti, tak se mi nechce jezdit s nějakou příšerou obrovskou. A to ani nemluvím o tom, že se spoustou těch dvojčecích vozidel neprojedeš ani kolem kasy v obchodě. Ještě ho ale nemám, prý ho mívají skladem, tak se koupí až budou holky na světě. Zatím jsem objednala jen autosedačky, ty mají přijít už dnes. Jak jsem nic nechtěla doma dřív, tak už to pomalu začínám střádat, páč 26.tt s dvojkama je už na pováženou :grinning: Mám strach, že budu muset každou chvíli do špitálu, modlím se, ať to tělo vydrží minimálně do toho 30.tt :confused:
20. říj 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj petkan, to věřím. Tak ten kočár je vymakanej. Máš pravdu, že je to doplněk a velkej, jezdit s kočárem který se Ti nelíbí, nebo se stydíš za něj je depka na palici. To raději nekoupím pár věcí těhu na zimu a koupím nádheru, zatím furt tápu, ale myslím, že cortina asi. Každá mám jiný kočár, tak je z čeho vybírat na trhu, to není jak kdysi, se muselo pro noblesu do tuzexu, nebo Německa, jak moji rodiče. Nyní to chce jen naškudlit nějakou tu kačku a vybereš dle gusta, shodnout se na značce s rodinou ještě :grinning: . Mám doma parádnici holku, 16 pryč, tak chce se chválit, tak vybírá na netu co je IN :grinning: . Můžu být ráda, že jsem mamina a ne babina a vybírá to pro mne a ne pro sebe. Moje babka byla ve 36 babičkou.
Petkan, to musíš mít taky bolesti v zádech a větší, co? Jaké břicho máš, to musí být balon, 2 holčiny v něm, Ti nezávidím, ale pak budeš frajerka, vždy jsem si přála dvojičky holky, nádhera. Takže nechodíš nikam, poleháváš doma? Kolik jsi toho už přečetla, nebo čučíš na telenovely? Venku je stejně zima, tak aspoň nebudeš marod, já už chřipkuju 4den, mám stáhnutou hlavu plenkou a z nosa krev.
20. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili, tak pupek mi teďko hodně vyskočil, už ho mám teda jak balón, před týdnem obvod 100cm, no a teď už počítám, že to bude zas o něco víc. Ale záda mě teda nebolí vůbec, doufám, že ani nezačnou. Snažím se ležet, ale občas vylezu i ven na vzduch, dojdu k orloji a můžu se vrátit, páč mi tvrdne břicho. Na telku se ani moc nedívám, nějak mě nic nebaví, ani číst, nemůžu se na nic soustředit, tak furt šmejdím po internetu. A to tvrdnutí břicha to je fakt mazec, už mě to budí i v noci. No snad to nějak ustojíme minimálně měsíc ještě.
20. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě tvrdne taky, hlavně v noci, to vstávám a jdu na záchod, jsou to až křeče. Dnes jsem byla na UZ a zítra musím znova na oddělení přímo, že tam mají lépe vybavený, jestli je pořáds tak dole, zatím se ale neotvírám, čípek 3, tak jsem zatím v klidu. Zítra se dovím víc, snad si mě tam nenehcají zas! Bereš na to něco? Já ten magnosoft2x denně, neměl by vyvolávast stahy, ale moc mi nezabírá a už ani nechutná. Jak často chodíš do poradny? dRž se!!!
20. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili, beru magnezko, co mi napsal doktor, ale to je placebo podle mě. Pokavaď ti nenapíchnou kapajdu přímo do žíly nebo aspoň injekčně, tak to nemá žádnej efekt. Mně to teda nezabírá, naopak je to čím dál horší. Na konroly chodím co 14 dni. Jinak čípek jsem měla minulý týden 3,5 což je prý ok, ale i tak mi dr. poradil radši polehávat, ii skrz to tvrdnutí, páč tím se prý nejvíc zkracuje nebo co. Tak ať ti to zítra dobře dopadne, i kdyby si tě tam nechali tak vědí proč. Budu držet pěsti!!!
20. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji, no mě ty kapačky nedělaj moc dobře, prasakj mi žíly, tak taktak mi dokape 1 a musí vyměnit žílu, ale tvrdlo furt a ty křeče, tak mi píchali Algifen, ten na chvíli OK. Magnesku hlavně beru na zácpu, ale stejně nepomáhá, tak mi napsali domácí klistýr, ale to jsem si ještě nedělala :grinning: , jen čípky zatím. Co je to placebo?
20. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No placebo znamená, že užíváš lék nebo něco co vypadá jako lék a on to není lék. A ty žiješ v přesvědčení nebo ti doktor řekne, že to lék je a že ti pomůže. Tím se vlastně psychicky uklidníš a někdy to stačí k tomu, aby tě to z něčeho vyléčilo :grinning:
20. říj 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fjo tak budem brat lentilky jak maly decka a tak ybudem verit ze to pomuze :grinning: :grinning: :grinning: me magnezko taky nezabira je ot k nicemu, u anuli sem lezela na kapackach tyden a zadny velky zazrak tak se to ted snazim nejka prezit, zatim to moc netvrdne ale picha jak svina, to nemuzu ani dychat, ja jdu na KO 4.11. jinak mojemu sem nasla pracu v pondeli jde na vstupak a doufam ze to vyjde zustal by v oboru , ale musime se prestehovat 70 km odtud, aby denne nedojizdel 140 km, no na ot se moc netesim, ale kdyz uz bude mit pracu tak to snad nejak preziju, ale stehovani pred porodem je odcela zajimave :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy Radiska, máš to holka těžký, ale moc se mi líbí, že nestrácíš humor - co ti také zbývá, že? :wink: Bylo by to super, kdyby vám ta práce vyšla, i přes to stěhování.
Já měla jít na kontrolu 5.11., ale vyšel mi špatně cukr, tak jdu už v pondělí :frowning2: :unamused: Jak k mé doktorce, tak ještě na jeden test na cukrovku. Tak držte palce, ať mám ty výsledky lepší.
21. říj 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
epicharis:taky mám poradnu 5,11. - ale ty jdeš teda dříve.
dneska jsem vykachnovala parní kachnou proutěný košík na mimčo.ještě musím splašit nějakou látku a obšít ten košík.no a měla bych začít nějaké přípravy se praní a žehlení oblečků týče. ať toho pak není tolik před svátkama. beztak ten poslední měsíc budu mít všechno až nad hlavu.
a co vy?už chystáte na miminka?
21. říj 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
U nás nic nového :slight_smile: Skoro se mi chce napsat - naštěstí. Mimíšek se vrtí jak o závod, ale jsem ráda, aspoň o něm pořád vím. Příští týden jdu do poradny a budou mi dělat nějaký ten velký UZ, kdy budou mimíška měřit, jestli dostatečně roste, tak jsem zvědavá, jestli máme obříka nebo skřítka :slight_smile:
Začínám teď řešit, jaký koupit fusak. Hrozně se mi líbí tento, jenom, kdyby nebyl tak drahý :frowning2:
http://obchod.teplodomova.cz/fusak-detsky-kasmir-kombi-0
Chtěla bych taky zimní zavinovačku do autosedačky, aby nám mrňusek neumrzl, když někam pojedeme :wink:
Další na řadě bude povleření do postýlky a plíny. Chtěla bych látkovky, ale musím počkat tak do poloviny listopadu, kdy bude mít po šestinedělí paní, která je tady prodává.
Bože, jak by teď bodla někde na půdě malá tiskárnička na peníze :grinning:
21. říj 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - tak já dneska byla na testu na cukrovku a čajík byl celkem dobrej, sladkej..nic mi z toho teda nebylo...tak zítra budou výsledky, tak čekám co zase budu muset držet :grinning:

Malej skáče jak o život...bude to určo hyperaktivní dítě.

Aevko - fusak za 3 a půl litru!! Ty vagoooooo!!!! Tak to jsi borka...to bych nedala...Já mám do tohohle kočárku
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1216035
tehle černošedý fusak
http://www.detskyraj.cz/zbozi/5882-dr-fusak-mini-2009
a u sporťáku je v ceně hodně vyteplený nánožník a příští zimu už malému potáhne na rok, a předpokládám, že nebude chtít ležet ve fusaku jako housenka... :wink:
21. říj 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já neříkám, že ho budu kupovat :slight_smile: Jenom to, že se mi líbí.
21. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aev - jo jo, pak jsem si toho všimla...je dobre, o tom ani potom :grinning: :wink:
Já taky musím koupit ještě jedno povlečení do postýlky, a postýlku...Peřinku už mám objednanou.. :wink:
21. říj 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

já jdu do poradny zítra abudou tam výsledky z cukru, tak jsem zvědavá...:slight_smile:

jinak Vám skoro závidím, to zařizování... my témeř vše máme, kupovali jsme jen kočárek a pak postýlku,a le tu až budou prckovi tak 2-3měsíce, do té doby bude v kolebce... :wink:

jinak nechci se vnucovat, ale snažím se dávat dohromady eshop s dětským zbožím a tedy mohu mít některý věci levněji, tak kdybyste někdo chtěl, písněte do IP. :wink:
21. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Korcul já ti to tam pročekuju - pošli mi do IP adresu :wink:
21. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddyna - já jdu dříve hlavně kvůli tomu cukru :unamused:, raději bych, aby bylo vše o.k. a já šla až toho 5.11. Takže ti vlastně tak trošku závidím :wink: :slight_smile: Ale ještě mám naději, že se ta cukrovka při druhém testu neprokáže. Bohužel cukrovku má babička a mamina jí v těhotenství také měla, tak uvidíme.

Tak my už fusak, teplou zavinku do autosedačky a postýlku máme. Mám vybráno i povleční, jen mít trošku času a objednat ho.

Holky, přeju vám všem negativní výsledky cukru.
22. říj 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jsem doma z poradny, vše vypadá OK, cukr je v normě, uf...

Epicharis: tak držím palce at se to neprokáže, a i kdyby jo, je to sice nepříjemný, ale dá se to zvládnout, švagrová to měla taky, dokoce si i píchala inzulín a zvládli všechno na 1... :wink:
22. říj 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
korcula: gratuluju k těhu bez cukrovky,
epicharis: moje kamarádka měla těhucukrovku, je hubená jak lund a v rodině ji nemají, tak ty třeba jí zas nebudeš, i když v rodině ji máte, držím palce, no moje babička si píchala inzulin taky, tak sme na tom stejně
holky kolik budete kupovat povlečení do postýlky ? já asi dvě
22. říj 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mě bolí dneska dost hodně v kříži a v noci mě píchalo někde úplně nejníž dole co to jde a taky mě bolí celé nohy , jak při chřipce, nevím jeslti to není od těch zad :frowning2:
22. říj 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek