• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
aevko : to ja bych tam byla posledni tri tydny asi kazdej den
24. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: není to z mé hlavy, jenom opakuju to , co nám bylo řečeno :wink:
Tak už je mi dnes konečně trošku líp, dokonce natolik, že jsem se navečer vzmužila a šla ven se psem :slight_smile: To bych poslední dny nedala ani náhodou. Jenom doufám, že jsem to teď nezakřikla a nebudu co nevidět zase mimo provoz :frowning2:

Už se moc těším na úterý, konečně zase uvidím mimíška a dokonce se i dozvím, jak roste a jak je velký. Doufám, že nebude nějaký podprůměrný střízlík. Dívala jsem se dnes totiž chvíli na Miss, zrovna, když tam přišla ta bývalá Miss Michaela (nevím, jak se jmenuje dál). Když řekla, že má termín porodu v březnu, málem mi vypadly oči z důlků. Já mám termín o 2 měsíce dřív a mám sotva takové břicho jako ona :unamused: Ale snad to nic neznamená, ostatně v úterý budu moudřejší :slight_smile:
25. říj 2009 ve 02:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já v pátek to přehnala asi, zavařovala jsem, gruntovala u souseda a včera ráno mi nebylo dobře, motala hlava a začla jsem tmavěhnědě špinit, tak jsem pak polehávala, bylo to méně a dnes ráno zas špiním, ale trošku. V úterý mám jít na kontrolu, ale pújdu zítra, snad se to nerozjede dnes, nerada bych šla na hotovost. Slabá jsem furt, a tlačí mě břicho nahoře u žaludku. Dnes dojde stolař ještě k tomu, ale polehávám, snad to nebude nic vážného. Měla jste taky špinění? Co to může být?
Jinak ve čtvrtek na UZ mimi váží 910 g, už je to macek, snad bude v pořádku.
Mes, já mám taky bolesti hlavně v noci, mě bodá na pravo jak nožem, vstávám a jdu se vyčůrat, tak je klid a za 2 hod nanovo.
25. říj 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
aev : sak jasne jen rikam ze kdybych mela pri kazdem pichnuti jet k dr, tak bych tam byla kazdej den, ja si jdu na chvilu lehnout a je to pak dobry, akorat prochzaky jsou taky drsny po peti min taky pichani v brise ale pak to vetsinou prestane.

ili : to mate krasnou vahu my mame 500 gr a sme radi
25. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis, holčičky jsou asi menší, taky malinko přibíráš, více papej, ať máš sílu pořádně, pak Tě čekají 2 malinkaté dětičky, to bude zahůl. Tě obdivuji, asi bych se na druhé po tak krátké době nedala, ale zas to máš při jedněch plínách a budou jak dvojičky.
25. říj 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem našla vaší diskuzi. Můžu se přidat :slight_smile: ?
25. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, ahoj, kasymo. Taky jsem nechtěla znát pohlůaví, ael doktror to nemohl vydržet a musel mi to ukázat, nenápadně :grinning: . Tak jsem byla dost zklamaná, že to vím. To je Tvé první?
25. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé,to já byla zvědavá na pohlaví. a fakt je,že to bylo překvápko. na poradnu jdu až za 10 dní,tak se taky dozvím,kolik mimin váží a měří.do dneška mi to nikdo neřekl.tak jsem taky zvědavá.
25. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy, já se vždy ptám, ať se podívaj, tak mi to vnitřním UZ řekne, nyní mi na UZ řekla i přes břicho, byl to kvalitní UZ na oddělení. Motám se furt, špiním taky, nikdo z vás to neměl?
25. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili5: asi tady budu za plašana, ale to je fuk :wink:
já, kdybych začala špinit, tak valím do špitálu a je mi úplně jedno, co si o mně bude kdo myslet. Nevím, jestli to čekání je úplně dobře. Ostatně při špinění ti žádný doktor neřekne, že jsi přišla zbytečně. Já jsem nikdy nešpinila, teda kromě úplného začátku, kdy jsem si při zavádění Utrogestanu podráždila prstem překrvený čípek, ale moje kamarádka špinila za těhotenství asi 4x a pokaždé si ji nechali v nemocnici, dokud se to nezklidnilo. Takže se to jako nějakou zanedbatelnou hloupost doktoři určitě nebrali. Ale všechno záleží na tobě...
Přeju ti, aby všechno dobře dopadlo a nic to neznamenalo.
25. říj 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak tady čtu, jaké máte různé bolesti a problémy, no mě břicho taky různě bolí, táhne a píchá jakoby na čípku někde, jindy nalevo třeba celej den, pak zas nic a včera mě rozbolelo jakoby někde pod žebrama dole, že sem měla pocit, že se nemůžu nadechnout, což bylo hodně nepříjemný, ale do rána mě to zas naštěstí přešlo, nejvíc mě trápí výtoky, protože mám strach, aby neodtékala plodovka, což člověk nepozná od pohledu a s výtokem na potovost se mi zas nechce otravovat, to bych tam taky mohla být ob den

ili: s tím špiněním bych jela na pohotovost hned, já ho měla jen na začátku těhu, ale to mívá celkem hodně těhulí a po ascorutinu mě to přešlo, ale v tuhle dobu těhotenství bych do druhého dne nečekala, držím palce, at tě to přejde co nejdřív, nemusí to třeba nic znamenat, ale lepší bude, když tě prohlídne dr.
25. říj 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - v lékárně se dají koupit papírky, které zhodnotí zda se jedná o plodovku a není to drahé - pro tvůj dobrý pocit bych je asi koupila, aby ses zbytečně nestresovala :wink: Ale myslím, že fakt není třeba...

Illi - naprosto souhlasím s holkama - já špinit, tak by mě za půl hodiny potom měli na pohotovosti anebo bych seděla v čekárně u dokti...a hotovo...Ať něco nezanedbáš!!!

Dneska už mě bříško nebolelo...tak snad..

Jinak seb - s tím nádechem jsem to měla taky - asi si malej zalezl někam pod žebro - já ti myslela, že mám snad infarkt, nebo co :grinning:

Já nešpinila ani na začátku...bych se posrala strachy - protože jsem předtím potratila...takže kdybych viděla něco na kalhotkách, tak rovnou kolabuju :sweat_smile:
25. říj 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tento týden nám budou montovat vestavěné skříně do dětského pokoje a přivezou komodu (nechali jsme si dělat na zakázku)..v pátek jsme to byli zkontrolovat a je to celé boží...tak už se těším na další úložný prostor...

Jinak nám taky volali z Aska, že už tam máme sedačku, která měla přijít až v prosinci, tak že už je tam, ať si jí vyzvedneme...no prostě všechno najednou..

Holky - já tu sedím - pololežím na gauči a tsak mě tlačí levá strana podbřišku, že chcípám..jde to až do kyčle...musím si vždy sednout a sedět...na něco tam asi tlačím nebo co... to mi dělá už od začátku těhu :sweat_smile:
25. říj 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: no já taky málem kolabovala tenkrát, ale dr. mi řekla, že to je normální takhle na začátku a mě to brzo přešlo, jo tak to s tím infarktem mě napadlo taky, já ještě to břicho tak vysoko si myslím nemám, že by tam prcek mohl zalézt někam, koukni do mýho alba, ale je možný, že se mi ta děloha už tím směrem roztahuje a bojím se, jak budu teda dejchat až budu v 8-9 měsíci
já když tak sedím-pololežím, tak mě zas tlačí páteř v kříži, teď ležím u notase na boku a zas mě píchá v boku, to těhu je fakt očistec, už chci mít taky mimčo radši v náruči
na ty papírky se teda hned zítra zeptám v lékárně, ale nevím, jestli to budou u nás mít :unamused:
25. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - já zrovna včera kámošce říkala, že tedy nejsem taková ta matka co je šťastná v těhu - přibírám abnormálně, jsem jak koule, nezvednu se pomalu z vany...všude mě píchá a něco bolí, zadýchávám se...no prostě hukot...a přesně jak píšeš, říkala jsem taky, že už chci mít malého u sebe venku...a konečně se dokázat bez funění předklonit nebo vstát z postele :grinning: :grinning:
Seb - nemáš tam aktuální foto bříška...jen více jak týden staré...to jsou už změny...Jinak já ho taky nemám moc vysoko, ale kolikrát cítím, jak mě malej kopne až úplně nahoře, tak si říkám, že už tam mohl strčit třeba zadeček nebo hlavu...nebo tak...
Já fakt myslela, že umřu - se mi až blbě udělalo...bolelo mě to i v zádech i ve předu u srdce :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: já jsem dnes teprv 23+1, takže tam mám jen 3 dny starý foto bříška ;)
já ty kopanečky cítím spíš dole nebo u pupíku v tý výšce, jinak si připadám v těhu jak nějaká stařena, přesně jak píšeš mě buď někde píchá , nebo bolí nebo prostě pořád něco a nejhorší je, že mě pak vyděsí něco jako třeba, jestli se nezačnu dusit, když se mi takhle blbě dýchá, jestli se to třeba nebude zhoršovat a tím jak se vystresnu dostanu třesavku, nevím proč, ale když se hodně bojím něčeho, tak se začnu třást jako při zimnici :frowning2: a to mi teda taky nepřidá, chjo potřebovala bych občas nějaký uklidňovadlo :rolling_eyes:
25. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - já si nevšimla týdnů - mám furt za to, že jste všechny stejně těhu jak já...no tak to si počkej - já jsem vlastně skoro o měsíc víc než ty a to je hukot! Břicho roste, všechno mě tlačí...Já ty tři měsíce co mi zbývají asi nepřežiju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nestresuj se - musíš být v klidu - malému to neprospívá... :wink: Já jsem v pohodě, ale strašně mě štve jak jsem neohrabaná - dneska jsem už poprosila manžu ať mi rozepne boty...mě se totiž zvedne žaludek (né jako zvedne, ale jeho obsah mi vletí do krku) když se předkloním přes to břicho... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ty papirky sou dobre akorat ze v lekarne ti je neprodaji, teda aspom me je neprodali, prootze ti to muze dat jedine dr.
jinak sem vcera mela den lblec sem spadla ze schodu, uzasny zazitek, sem nespala celou noc, mam narazenou kostrc a kycel, odranou celou levou stranu zeber a zedrane stehno az k lytku. nastesti je snad vsecko v poradku, mala taky. ale rochec to byl poradnej, nastesti sem nespadla na bricho
26. říj 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...

illi: radši bych vážně někam zajela, myslím, že špinění a když se ti motá hlava není moc sranda...

radis: no ještě že jsi nepsadla na břicho... uf.... i když asi by mi to nedalo a taky bych zašla k dr, zda je vše ok... kdy jdeš do poradny?

mes: jj, břicho je sranda... já si s Honzíkemke konci koupila takovou tu dlouhou lžíci na obouvání a doted tvrdím, že to byla nejlepší investice a že mě to mělo napadnouit dřív:grinning:

tednevím kdo psal o pálení žáhy.... kdyby nefungovali rennie tak spolehlivě mi fungovalo rozmíchat trochu jedlý sody ve vodě a vypít, bylo to hnusný ale účinný:slight_smile:
26. říj 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, radis, dávej pozor na sebe, pohyby máš dnes v normě? Pomalu!!!! Jinak tu mám stolaře, paní u souseda na okna, takže do dr jdu zítra ráno, snad si mě tam nenechá. To špinění je v normě už, jen trošilinka na slipovce. Snažím se u vaření sedět, nepřepínám se. Zítra podám hlášení jak jsem dopadla, jestli mě pustí, snad jj.
S tou plodovkou neboj, ten výtok hustý, nebo průsvitný má každá, já sse na to ptala a je to normální. Někdy je toho fakt dost, hlavně jak něco dlouho dělám, stojím atd... Ale patří to k těhu. Jinak chodím stále se slipovkou od začátku těhu. Zeptám se zítra jak je to s mateřskou, kdy mi dají papíra, a na tu krev minus a plus partner, člověk aby si to hlídal sám. Tak dobrou chuť k obědu!!!! J8 dělám zapékané těstoviny, rajskou polévku s kapáním. Jen rychlovka aby jsem tam neskysla! :slight_smile:
26. říj 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radiska - to nacvičuješ parakotouly,jo? fuj,to musela být pecka.ale mě taky přijde,že jsem v tom těhu nějaká víc padací nebo co.už jsem sebou taky bechla,ale naštěstí to bylo jen odřený koleno a nějaká modřina.
mes,já se sice ještě ohnu,ale je to už čím dál větší problém.nevím,jak si budu zavazovat zimní boty - to bude havárka.zase když se ohnu,tak se mi tmí před očima-jak je ucvaknutá břišíní tepna.tak bych sebou nerada mlaskla.co vaříte?já dneska jen rychlovku - těstoviny se zeleninou,zalila jsem to smetanou a chvilku zapekla. nechtělo se mi nic moc vymýšlet.
26. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, no je to mazec, já se teda ještě ohnu, ale musím se na to napřed pečlivě připravit :grinning: . Zato už nevylezu z vany, naposled jsem si tam sedla a až pak mi došlo, že nevím jak z ní ven, no groteska jak blázen :grinning: :grinning:
Pupek se mi zdá, že mám megaobrovskej. Do toho 23.tt se to ještě dalo, ale pak začal nějak nekontrolovatelně narůstat a už vypadám jak v 9.měsíci. Jo, jinak výtok mám taky, docela brutus, nikdy předtím jsem na něj netrpěla a teď tohle. Zpočátku jsem taky byla na nervy z toho, ale doktor nad tím skoro mávnul rukou, že to je úplně normální.

Ili, s tím špiněním, no já nevím, nechci tě nějak plašit, ale já už bych byla na pohotovosti, na nic bych nečekala. Ty máš teda nervy! :sunglasses:
26. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : no nastesti parakotouly nenacvicuju, ale ujeli mi papuce na schodech u tchyne , pac je ma vylestene jak psovi kulky. tak sem si trochu zejezdila, lepsi jak centrifuga fakt. ja se jeste ohnu docela dobre, ale z vany to je taky sranda, nejlepsi je kdyz se mi jeste mala rehta, jinak dojde oddela mi mikinu a ze co to je? ji reknu ze mimi, to zopakuje, a lehne si na bricho a pak dela mala mala, nasa mamka z ni neska byla hotova. Jinak mame dalsi slovo, krasne rekne boty, a ja na nu ze rekni botičky a ona bočipi, no sem byla v kreci. jinak pohyby mam porad stejne. poradnu mam 4.11.
26. říj 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Už se nějak nemůžu dočkat zítřka, jak se těším, až mimíška uvidím :slight_smile:
Sice je to těšení s maličkým stínem, protože hned potom jdu k zubařce :frowning2: Upadl mi kus plomby, takže vrtání a tím pádem injekci se nevyhnu, ale začíná to sem tam bolet, tak to radši nebudu odkládat. Co lepšího si představit ,než rozběsněný zub tak ve dvě hodiny v noci a nejbližší pohotovost 60 km daleko :frowning2:
Mně se pády zatím vyhýbají, tak radši ťukám, abych to nezakřikla.

ili5: docela se divím, že jsi k tomu doktorovi nešla. K miminku jsi se nedopracovala nijak jednoduše, tak žasnu, jak riskuješ...
26. říj 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aevko: užij si UTZ:slight_smile: a hlavně at je vše OK...:slight_smile:

To platí i pro ostatní co mají dneska kontroly :wink:
27. říj 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také držím palečky Aevce na Utz a všem..
Já mám poradnu až 3.11..ale prý mi nebude ani dělat utz, jen měřit dělohu, tak ho zkusím přemluvit, že bych chtěla malého vidět, tak doufám, že mi vyjde vstříc - já si to klidně i zaplatím...
Právě mi přišel obr balík - málem jsme se spolu nevešli do výtahu Koupila jsem tyhle bavlněné plínky
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8040-pleny-luvable-friends-ovalne-baleni-6ks
a jsou fakt nádherné - měkkoučké - mazlicí
taky už mám prostěradla a fusak a teploměr do vaničky a protože jsem blbka, tak má chudák malej červený pouzdro na dudlíky, protože jsem nezměnila barvu...

Aev - mě tedy zubař injekci dát nechtěl - kvůli malému - a řeknu ti, jak mi upadl kus toho zubu (asi před 14 dny) tak jsem tam vypotila asi deset litrů na tom lehátku - protože to bolelo jako sviň...a já si furt říkala - to nic není, to ještě není porod, to musíš vydržet :grinning: :grinning: :grinning: Jsem byla zpocená od kotníků až po krk - jsem se na sluníčku venku pak sušila asi deset minut :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis - tak na sebe dávej pozor!!!

Holky četly jste o tom, že v tomto týdnu děti už při dobrém světle mohou vidět skrz bříško - jako světlo a stín?? Já to netušila - ale už jsem to našla na několika servrech.. :confused:
27. říj 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a nebudou mi měřit dělohu, ale pánev - a protože jsem fakt už mimoň, tak se musím opravit :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: ty plenky vypadají moc pěkně:slight_smile: a o zubaři mi nemluvte, jdu tam v pátek a hrooozně se mi do toho nechce...

to s tím že vidějí jsem taky někde četla, sice pochybuju že u mě přes ten špek něco vidí, ale budiž :sweat_smile:

jinak mě dr na každý poradně měří i dělohu, jak je vysoká... ale pánec mi taky u prvního těhu měřili, ted ne, asi si řekli že když prošlo jedno dítě, projde i druhý :wink:

Illi: jak jsi dopadla u Dr.??
27. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsem šla k dr a zas tam nebyl, že volal je marod. Ordinuje se tam od 6 a záskok za něj došel až 8 30 hod a to prý musí vzít napřed příjem a pak ostatní. NO tak jsem šmatlala po špitálu, navštívila spoustu známých, šla se podívat na porodnici, sál, šestinedělí. Pak jsem došla, vzala mě přednostně :grinning: v polene, ani mi neudělala UZ, rychle, rychle. Na špinění mi neřekla nic.... Tak jsem se do nich pustila, kdy mi vemou krev, že jsem - a muž +, tak se teprv pídila v papírech jestli opravdu. Tak za 14 dní mi vemou v poradně. Pak jsem se ptala na tu glukozu, co tu chodíte na ní a ona, že ji už mám udělanou, že mám v průkazce 4,75 vepsáno. To už bylo na mě moc. Tak prý mi ji teda udělají v poradně. Já na to, že se to dělá do 29 tt a to už nebudu. Tak prý, no tak přijdtě příští týden na lačno ráno. Takže ještěže mám ty knihy doma odborné a tuto diskuzi, jinak bych neměla nic a to jsem rizikovka, mě posere.
Co se te porodnice tady týče, tak se mi fakt nelíbí, 1 pokoj s tatínkem, jak je obsazen, tak smůla, 1. doba porodní je spojena s ostatníma jen překlížkou, taklže jste pokupě i s tatínakama a rodit pak sami, tam už doprovod nemůže. 1 pokoj s otcem je málo, to zkusím ještě zajet do fa OV se podívat, tam se mi moc líbilo. Je tam hodně místnosti pro tatínky a porod.
Jinak to mimi vidí a slyší, já čtu furt. Mám i 1 knihu, tam je popsáno a vyfoceno týden po týdnu mamina, jak mimi vypadá, roste, kolik měří, váží. Jak reaguje v tomto týdnu mamina, co se má dělat atd. Mám ty knihy u postele a furt to louskám. I kojení a strava, no vše.
28. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek