• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
FUSAK
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4236670
zatím supr cena a za chvilku aukce končí! :wink:
3. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : to je moje prvni sklednicka za cele tehu, takze si myslim ze ta cola je 100x horsi, ale ja jsem ji musela mit dost casto na zacatku tehu, jinak sem blila, ted ju nemozu ani videt, ted tak akorat bublinky a hodne ted piju caje. tak sem slavnostne dozehlia tu haldu pradla. cele odpoledne balime zbytek veci z pokoje a ze toho je, to by clovek neveril. ted jeste drhnu koupelnu, zitra nic nestihnu pac dem pomahat nasim na dyne jako dnes od rana, ve ctvrtek nabalime nadobi, slozime stenu a pc stul, zabalime telku a pc a dvd, a uklid komplet linka, sporak, lednicka, okna, a podahy a pak me asi odvezou az to budu vsecko zas vybalovat brrrrr

mes : segra mela maleho taky od 7. takto otoceneho ale ji se to nespravilo po 20 hodinach porodu ji nakonec udelali cisare - magori breclavske porodnice, ale uvidis sou na to cviky a kamosce to pomohlo, maly se otocil den pred terminem :grinning:
3. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiy!
Co se týká alkoholu, resp. piva či vína v těhotenství, obě porodní asistentky, které u nás vedou cvičení pro těhotné a kromě toho nám odpovídají na všechno, co nás zajímá, na to mají takový názor, že sklenička vína (lépe červeného) klidně 2x týdně vůbec neuškodí, zrovna tak sklenka piva po obědě :slight_smile: Dokonce mi na můj extrémně nízký TK víno doporučovaly. Jenže já alkohol vůbec nepiju, resp. mi vůbec nechutná, a to ani mimo těhotenství, takže pro mě je to rada na pendrek :frowning2:

Ještě se vás chci zeptat, pokud máte některá gelové nehty, sundáte je před porodem nebo si je v patřičné úpravě (délce) necháte i potom?
4. lis 2009 ve 03:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojk\, pivo a víno v malé míře prospívá. V pivu je hodně vitamínů, já v létě chodila normál na tersasu. Kdybych měla chuť, tak si dám každý den to malé, ale nějak mi to přestalo chutnat. Pak to doženu :grinning: .
S těma nehtama, já mám furt svoje nehty dost dlouhé, akorát se mi začly teď lámat dost, ale už se mi to zpravuje, tak už rostou jak mají, tak jak je kdo zvyklej. Já třeba jak jsem bez nehtů, tak mě to bolí, neumím v tom dělat. Takže já je stříhat nebudu, určitě, ani odlakovávat. Mě i slepák operovali s dlouhýma a červenýma jak krev :grinning: .
Mes, koupilas ten fusáček nakonec? Já tam neumím moc hledat a nakupovat, chtěla jsem nějakou postýlku se v ším kouknout, ale ty pálky kol 3 000, když nová v PL stojí se vším, peřinama, nebesama.... 4 000, tak nevím, no.
4. lis 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - nekoupila - dávala jsem ho sem pro vás...já už mám :dizzy_face:
Tak můj doktor je zásadně proti jakémukoliv množství alkoholu - vždy mi řekne:" Musíš?" "Nemusíš"...tak nepij:slight_smile: (my si tykáme) :wink:
Jinak radis - coca cola se dokonce v prvních týdnech těhu doporučuje proti nevolnostem a přes placentu se nedostane...škodí stejně jako kofein v kafi (ale je ho tam daleko méně) - vylučuje hořčík z těla a můžeš pak mít křeče :wink:
4. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, myslím, že pivo je zdravější než minerálky, na kameny ledvinové a je tam dost vitamínů. A je taky dobré na mléko, určitě ne 10 denně :grinning: , ale malé je na kvalitu mléka při kojení super. Víno nepiju nikdy, pálí mě po něm žáha a je mi zle z něho. Jen pivo, ale musí být čepované a kvalitní, z tanku, takže tam kde se hodně čepuje. Jinak kozu, nebo slívance to neporadím a vždy ho vracím servírce zpět. Musí fakt bvýt dvanáctka radek a suprové.
Myslím, že nejlepší pivo mají v Praze, tam to je jak křen. Jak tam jedem na muzikál, tak se vždy těším na piovečko jak křen.
Mes, škoda s tím fusákem, byl hezký, ale jak jsem se na to dívala, tak psali, zrušeno. Kdybys viděla nějakou hezkou postýlku se vším, matrace nemusí akorát, tak mi to pošli, já jsem jelito. Děkuji moooooc. :slight_smile:
4. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak prvni den co du tak brzo spat, uz nevidim ani pred sebe jak sem hotova, a to do soboty musim jeste umyt okna, podlahy, vydrhnout sporak a kachlicky, no uz toho mam plne bryle, nikomu nepreju aby se stehoval fakt ne
4. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po dnesni kontrole naposled u te dr. mame 35 cm a vahu nevime :rolling_eyes:
5. lis 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, radis, ty se šetři, nebo se složíš. Není kdo by ti pomohl, tchýni, nebo mamka? Chodíš pozdě spát, včas vztáváš, v noci k malé, aby si to vydržela holka.
Já dnes koupila 10 plen hadrových po 19 kč. To by stačilo myslím, mám ještrě nějaké starší, jinak budu používat jednorázovky.
5. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : jako fakt su hotova uplne to sem nezazila ani po porodu a to je co rict, ale pred chvilou sem skoncila a uz nic delat nebudu jen spat :grinning: to stehovani je fakt hnusny, nedokazu si predstavit ze bych mela 10 let bydlet v baraku a pak se treba prestehovat jinam, ja tyden stehuju 1+kk to by me asi polozilo uplne, co se za ty roky musi doma naskladat veci - fuj hnuj, tos koupila za peknou cenu ja primo od vyrobce za 12 a taky mam nejake starsi, takze pohoda
5. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis, nechá Tě Anička pospat odpoledne? Nemá Ti ji kdo vzít třeba na víkend, babičky, že by sis odpočinula, polehávala? J8 si vždy odpočala jak si mamka vzala na víkend NIkol, to byla parádička.
Ty plenky je obchod polsý u nás, tak mě ta cena taky potěšila. Pak měli s obrázkama za 32 kč, to se mi zdá zbytečné ty obrázky na tom.
Kde jsou ostatní holky, petkan a lulunka tady nebyly dlouho. Lulunka na nás prdí.... :grinning:
5. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ted ju ma cely tyden tchyne samam mi to nabidla, tak su rada to bych tady s ni asi nezvladla je to desnej zivel :grinning: , ale i tak toho teda bylo dost. a ted se tam stehujeme, takze kdyz budu potrebovat hlidani mam, taky proto su aj rada ze se stehujeme, tady su na to sama, sice to k mamce mam jeste do soboty 5km ale nasi maji plno prace - zemedelci, takze si to asi dovedes predstavt. ale uz se na nu moc tesim dneska mi volali, tak mi anicka kecala do telefonu - ju, mamam, a takove. uz aby byla sobota :grinning: ja mam obrazokove se zelvickama a stala me jedna 25 tak sem koupila 3 kdyz pudu k dr.s malou, am je jeste po anulce takze v pohode
5. lis 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
radisko: teda to stěhování v těhu fakt nezávidím, okna bych určitě nemyla, prý se u toho může omotat pupeční šnůra kolem krku miminka :unamused: , bud na sebe opatrná a nemakej tolik, zapřáhni manžu trochu ;)

mes: dr. mi neudělala UZ od 8tt a na poslední poradně mě ani nevyšetřila, takže jsem ted 5 týdnů do další poradny patřičně nervozní, jestli je všechno v pořádku :frowning2:

holky kupujete do postýlky povlečení a peřinky takový ty tenoučký nebo něco silnějšího už, aby mu to vydrželo na dýl ?
7. lis 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb to nechápu - protože ve 12tt a ve 20tt jsou povinné genetické utz - kde se kontroluje zdraví a normální vývoj miminka - projasnění šíje a pod...pokud doktor utz nemá, má povinnost tě poslat na kontrolu srdíčka! Která se dělá utz do 24tt!!!!

Radis - zrovna minulý týden po mytí oken porodila holčina od nás s diskuze ve 36 tt - dej si bacha - fakt to není dobrý...Jinak ty dáváš holčičku na celý týden pryč?? To čučím..bych nedala :sweat_smile:
7. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - já bych asi na ní podala stížnost... :sweat_smile:
7. lis 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute holky.tak už mám zkrácenou poradnu na co 3 týdny 2x a pak co týden. a jak píše mes - ultrazvuk ve 12,20,30 je povinný a hrazený pojištovnou.stejně tak,jako vyšetření čípku na každé poradně.pokud to někdo z doktorů nedělá,podala bych ztížnost.a nebo bych se zkusila
7. lis 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
převekslovat k jinému gyndaři.i když,v takovém stupni těhu tě těžko někdo jiný vezme.tak to holt budeš museet vydržet a po porodu se můžeš přeobjednat jinam a bude klid
7. lis 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy - já taky - už chodím 1 x za 14 dní :wink: Přesně jak píše teddy - ještě jsem zapomněla na 30tt - na ten jdu příští týden... :wink: Mě doktor vyšetřuje pohmatově celé těhu.
Seb - hned opravdu dej stížnost - věřím, že u tebe to bude v pořádku,ale nějaké jiné mamince může něco zanedbat!
7. lis 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: to ona mě poslala na ty dva screeningy do gennetu, ona UZ má, ale na poradnách mi ho prostě udělá jen třikrát, jak to má od VZP uhrazené a víc ani jednou, jednou mi ho udělala na samém začátku, tak doufám, že mi ho ještě udělá na další poradně a jestli ne, tak jí řeknu, že si ho zaplatím a neodejdu odsud dokud mě nevyšetří a neudělá UZ :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... no teď jsem hrdina a před ní mlčím jak trubka :frowning2: ... ale plánuju si to
7. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: když já na ty stížnosti moc nejsem stavěná :( a navíc se bojím, že by mi to pak zavařila ještě víc až by to zjistila , navíc potřebuju nastoupit na mateřskou 8 týdnů před porodem, abych měla na ni nárok v ochranné lhůtě 180 dní od skončení prac. poměru a když se s ní nedohodnu a napíše mi nástup 6 týdnů před porodem, tak tu ochrannou lhůtu už mít nebudu a přijdu jak o mateřskou, tak o 3letou variantu rodičáku :unamused: Ono sice je někde psáno, že si ten nástup vybírá pacientka, ale když jsem na rizikovém těhu, tak jsem četla, že mě dr. pošle na mateřskou 6 týdnů před porodem, tak nevím, co je ze zákona, ale chtěla bych to zkusit těch 8 týdnů se s ní domluvit, takže jí budu potřebovat nerozčílenou :(
7. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,já jsem taky na rizikovce a nastupuju 6 týdnů před porodem - chtěla jsem to tak,abych měla pak delší mateřskou o ty dva týdny
7. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - tak to joo,já myslela, že jsi vůbec nebyla na utz...
Já jsem na rizikovým taky (na nemocenské) a doktor mi přímo odmítl napsat mateřskou 8 týdnů před porodem (jsem chtěla mít alespoň v lednu hezkou mateřskou) a nic. :wink:
7. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten nastup na md je 6 tydnu pred porodem a nejriv tech 8 z ruznych duvodu - treba rizikac, jinak mes - si nemysli uz mi z teho ptaricne hrabalo, ale vcera jsme dojeli, anick je jakasi zase jina :slight_smile: akorat sem dala par veci do skrini , umyla lednicku a mrazak a dala tam jidlo, jinak sem padala uz v osm na hubu, uspala sem anulu a sla spat, no zas sem stejne nemohla usnout, tkaze sem usnula az ve 4 rano a spala do osmi. jinak to byl napad tchyne ze si ju na to stehovani nemam brat dom a mela pravdu sem silela z manzi a jeste kdyby mi do teho mela anula vyhazovat veci jak ma ve zvyku asi bych skoncila na psychiatrii. jinak ty okna sem mela jen dve takze v pohode. ted varime s tchyni obed, opdoledne dem zase vybalovat a tchan s mojim stheovat nabytek.
8. lis 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis - ty se fakt přepínáš...aby se něco nestalo - přece jen je ještě brzy - ještě alespoň měsíc!
Já zítra začínám chodit na předporodní kurzy...sice je to drahý...no, snad to bude stát za to..Jedu tam autem..poslední dobou se docela bojím už jezdit s tím bříškem...magorů je pořád dost..

My máme obývák bez sedačky...už jsme ji přestěhovali do dětského, takže už je celý hotový...tu sedíme jak dva bezdomovci...zítra nám přijde nová sedačka...
Kdybyste se chtěli mrknout na fotečky - tak tadý
http://picasaweb.google.cz/staredobresnazilky/Mes#5401020750997564002
8. lis 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, radis, tak to je dobře, že Anička je u mamky, to bys nedala třeba...Máš asi dobré tchánovce, já bych asi scvokla bydlet s něma pod jednou střechou :grinning: ..... Ty si jak já, taky furt gruntovala, ale nějak jsem nyní nemotorná, u všeho funím, nemůžu se pořádně sehnout, tak mi vše trvá hrozně dlouho. Dnes jsem drhla linku, spotřebiče, šatnu. Zítra dojede tchýně ráno, tak jsem teď zkončila.
Dnes mě pálí žáha dost, rostou mu vlásky.
Mes, to je něco nádherného, jsem to ohlížela s dcerou a čučely jsme, kdo tam bydlel před váma? Taková špína, ta linka, stěny, no hnus. To je byt, nebo barák? Takový velký a krásně si to vymyslela, jak architektka. Se přihlas na Primu jako ta architektka, je to přesně takový styl Ikeácký, nádhera. Takže už máš vše hotovo, už jen čekat naleden.
8. lis 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - tedy jestli malému rostou vlásky když mě pálí žáha, tak to bude pěkná "mánička".)))
Děkuju ti moooooc za chválu..fakt, jsi zlatíčko (i dcerouš:slight_smile:) Bydlela tam 80ti letá paní, umřela a její syn nám to pak prodal (hodně pod cenou, protože to byl neskutečnej hegeš - pavouci, larvy za tapetama...všude olej...na zdi...no hrůza - nechápu, jak jí tam mohl nechat takhle žít..ale prý odmítala kohokoliv pustit do bytu :frowning2: Je to panelákový byt..my jsme ho úplně přestavěli -takže se to otevřelo a zvětšilo...ale je fakt, že ty místnosti i předsíň je na panelákový byt hodně velký... :wink: Jo jo Ikea - ještě, že je, dá se tam levně nakoupit...třeba světlo nad přebalovák za 199,-- jinde fakt neseženeš... :wink:
8. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : co mi jineho zbyva, manza je ode dneska v praci, tchan maka na svagrove stavbe a tchyne ma svoji praci ve studiu, takze aby to nejak vypadalo tak to mosim udelat ja, ale vcera muj vytepoval jeden koberec, to bylo jedine co sme stihli, tchyne umyla okno a uz byla zase tma
9. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : jinak ten pokoj mate paradne udelany, u nas to zatim vypada jak po boji a dlouho asi jeste bude
9. lis 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mes, to jste měli hodně práce s tím bytečkem, co? Ale ta nádhera pak stojí za to. Já už mám taky hotovo konečně, ještě ze 2 poličky do pokoje a je to.
radis, neboj, taky se dočkáš nádhery, na baráčku už Ti tchýně pomůže a bude to raz dva.
Já si dnes koupila renny na žáhu, nebo shořím, už jsem zas zvracela. Vzala jsem jednu tobolku, ale nepomohla mi. Jak často to berete? Včera večer vzala sodu, ale taky nic.
Ostatní zdravím a dejte o sobě vědět. petkan, co holčičky, jak rostou? Lulunka taky nedává vědět o sobě.
Tedy, kde budeš nakonec rodit, už jsi ně+co vybrala? Byla ses podívat v e fakultce? Uvažuji nad ní.
9. lis 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky po delší době... vytuhnul mi PC....:frowning2:

Mes: ten byteček máte nádhernej, to by člověk nepoznal že je to panelák a ta proměna je užasná.... :wink:

Radis: teda holka, toho máš docela nad hlavu, hlavně se nepřepínej a šetři se...

Ili: pálení žáhy je fakt opruz, první těhu mě pálila pořád a malej teda vlastej nebyl:slight_smile:

jinak jsme dneska byli na UTZ, bude to Anička, bylo to tak krásně viět ž :slight_smile: jsme to poznali i my:slight_smile: má 1400 gramu avypadá vše OK, jen je zatím koncem pánevním:frowning2: tak snad se ještě umoudří
10. lis 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek