• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
tak tohle mi ještě chybí

PRO ŽEŽULKU:
Postýlka - právě objednána
Matrace - právě objednána
Prostěradlo froté bílé (120 x 60)
Prostěradlo bavlna bílé (120 x 60)
Chránič matrace
1x rektální rourka (koupíme)
1x odsávačka hlenů (na vysavač)
1x digitální teploměr (s co nejdelším a nejtenším koncem:slight_smile:)
1x sterilizátor na lahve do mikrovlnky
1x lahev velká (od Aventu)
1x rychlozavinovačka
1x zavinovačka nebo druhá rychlozavinovačka
Vatové tyčinky
Vlhké ubrousky
Dětská kosmetika
- 1x tělové mléko dětské
- 1x tělový dětský olej
- 1x kosmetický krém
- 1x krém proti opruzeninám
- 1x zimní krém
- 1x pudr
- 1x lehátko
- 1x hrací deka
- 1 nosítko
- 1 x povlečení na postýlku - právě objednáno

Pro MAMČU MONČU
1x sprchový gel z dubové kůry (firma ATW Products Warsava)
1x intimní gel
1x Odsávačka na mléko (nejlépe elektronická)
1x nafukovací kruh
2x podprsenka kojící
1x vložky do podprsenky
1x poporodní kalhotky
1x poporodní vložky
1x krém na bradavky - clacium panthotenicum

:sweat_smile:
15. lis 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,vánoce se konat s mimčem nebudou.řekli nám,že domů až tak na termín porodu - musí přibrat a nesmí být žádné komplikace. rodila jsem přirozeně,porod nevyvolávali,rozjel se sám.šla jsem na kontrolu,prootže jsem měla křeče v břiše a to už byl rozjetý porod,což jsem nevěděla.den se mě snažili udržet na kapačkách,aby porod zastavili-nepodařilo se. Vojtíšek se dral na svět. rodila jsem samozřejmě v Porubě-to je jediné perinatologické centrum na severní Moravě.takže z toho,co tady píše mes pro mamču nebylo třeba fakt nic.nejsem nastřižená ani šitá a tři hodiny po porodu jsem chodila s manželem po chodbě a šli jsme na kafe do automatu.ale elektrickou odsávačku mám od včerejška a je to super věc- můžu doporučit Medela swing.začíná se mlíčko tvořit a od včerejška už má Vojtíšek moje.vozím mu to.
zbylo mi: 4 balíky poporodních vložekzn. Hartmann
2 x síťované kalhotky + 3x jednorázové kalhotky(vše nové)
zbytek těhu čaje
měl by někdo zájem odkoupit? nebo vše bych vyměnila za čistící vlhké mimi ubrousky,ať má Vojtíšek na JIPce svoje - nosím mu je tam,stejně tak plenečky pro nedonošence.
poslala bych nebo předala osobně,kdo je z ostravska.
15. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - tak to je tedy hukot...no jo...on byl malinkej, tak tě nenastřihávali a rychle se zhojíš...to já určo budu mít čtyřkilovýho macka a budu šitá až k .... no znáš to - takže se ničemu z toho nevyhnu :wink: a kojící podprdy potřebovat budeš ne? ještě...za chvilku :wink: a pak i ten krém na bradavky :grinning:
Hlavně,že jste v pořádku...i Vojtíšek :wink:
15. lis 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy, ty jsi šla na kontrolu do Havířova a oni Tě pak sanitkou převezli do Fakultky? Tos měla jen jeden den křeče, špinění, nebo krvácení, plodovka nic takového? Mě to tvrdne furt to břicho a puchnou mi nohy a ruce, zítra jim to zas řeknu, ale asi to zas bude zbytečné :grinning: . Teddy\, ty vložky využiješ na noc ještě určo špiníš a budeš tak 6 týdnů, i ty kalhotky jsem využívala po operaci, tak klidně je nos, čajíček můžeš i při kojení, je zdravý. Tak jsme uvažovaly kde půjdem rodit a tys nakonec tam musela jet. Je to tam krásné, že?
Seb, teda ty toho kupuješ. Já z kosmetiky asi jen mýdlo dětské, olejíček na tělo, šampon, na Nikol musela od narození používat, nebo měla husté háro, nemohli ji to ani pořádně od krve umýt, tak hned koupím, pak mast na opruzeniny, hřebínek, snad buide stačit ten chmíří jen, u NIki to byl tupírák už v porodnici :grinning: , borovou vodu a odsávačku hlenů. Neslyšela jsem na vysavač, to musí přece rachodit a k tomu ještě se špárat v nosíku, koupím asi tu normál, stejně jsem ji nevyužila kdysi...
15. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy, tvoje zpráva mi doslova vyrazila dech :frowning2: Je pravda, že si to nějak dopředu člověk nepřipouští, že by to mohlo přijít nějak příliš dřív, než je plánováno. Nějak si moc nevybavuju, jestli jsi předtím měla nějaké potíže. Myslela jsem si, že budu první, kdo tady porodí, přece jen to č. týdne mám nejvyšší, a pak ty takhle překvapíš. Moc na tebe myslím, chápu, jaké to musí být nervy, nějaké nastříhávání nebo ne, to je úplně podružné. Hlavně ať Vojtíšek roste a co nejdřív ho můžeš mít u sebe.
Drž se, musíš být statečná, bude tě hodně potřebovat.
15. lis 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - to víš, první dítko - jsem bez zkušeností..tak musím všechno :grinning: No, já tu na vysavač mám doporučenou od různých kamarádek, ale budu jí kupovat kdyžtak až to bude aktuální - pokud se nám rýmička nevyhne...ale ta ruční toho moc nevytáhne...takhle je to chvilka hučení, ale šup šup... :wink: a dýcháme :dizzy_face:
Ještě, že jsou ty vánoce - rozdělím a budu panovat :grinning:
15. lis 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla odsávačku takovou, jeden díl do nosu a druhý mě do pusy a tahala jsem, nepříjemný pocit, mě natahovalo, ale byla super, jsem ji použila 2x za celou dobu. Někdo kupuje i podložku na dech do postýlky, mě to připadne zbytečné, ale chůvičku si koupím určo, zrovna mají v Tescu akci kol. litru stojí. Jezdíme na chatu, tak ať můžu ven k ohni a budu slyšet jestli spí. U malé jsem musela furt odskakovat. Sestřenka to má a má 3 děti, bere si to do hospůdky na chatě a jak slyší zvuky, tak odskočí, je to 100 kroků. Mes, kdes objednala postýlku, povlečení ... pošli odkaz prosím, děkuji.
Tak jsem pozpátku projela naši diskuzi a teddy byla v pohodě furt, žádné tvrdnutí, křeče, byla snasd z níás nejstatečnější. Ale to cvičení kde jsi chodila, nebylo to moc brzo? J8 volala a bylo mi řečeno, že až po 30 tt nejlépe kol 32-33 tt se začíná, tak nevím, nenapínala ses moc?
15. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, kukám do albíčka a máš krásnou výbavičku s medvídkama, tos kde nakoupila? A to je ta postýlka? Je to nádhera.
15. lis 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilii - já chůvičky mám poděděné, stejně jako monitor dechu do postýlky...takže to nekupuji - hodně věcí mám už koupené - ten seznam je jen to, co mi chybí...abych měla přehled. Tu výbavičku s medvídkama mám z netu - koupila mi jí mamča - je to Bebe jou...

Postýlku jsem objednala tuhle - ale mají i ostatní nejlevnější na trhu - takže pokud chceš novou - tak tehnle obchod doporučuji
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=110849

Ten tyrkysový set co mám v albu jsem objednala na
http://www.rajmaminek.cz/
(ale upozorňuji, že je dražší - kdyby mi ho nekoupila mamča, tak na něj nemám:slight_smile:

Jestli chceš odkaz ještě na něco - řekniii :grinning:

Malej mi leze pod žebro...vždy mi to přijde, jako že se tulí... :dizzy_face: :dizzy_face:

Druhé povlečení mám toto
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=1404862
ale bez nebes (ty mám jen jedny,...stačí:slight_smile:

Do postýlky tuto matraci (taktéž nejlevnější, prolezla jsem co se dalo:slight_smile:
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=175400
15. lis 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilii - a díky za pochvalu výbavičky :wink:
15. lis 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,co furt plašíš s tím Havířovem?? o ničem takovým jsem nemljuvila. a kdybych vložky potřebovala,tak je nebudu nabízet dál
15. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy...máš nějakou fotečku maličkého?? Nedáš nám jí do alba? Moc bych ho chtěla vidět :wink:
15. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: mooocinky gratuluju k chlapečkovi, první miminko tady mezi námi :sweat_smile: a neboj se míry má už krásný, ten zbytek už doneže tvůj malej bojovníček, neboj se, zrovna dneska jsem viděla nějaký albíčko a tam se narodila holčička měla něco přes 800 g !!! jen a byli tam už fotečky, kde už měla přes 4 kg a byla zdravoučká jak rybička :wink: ... raduj se z chlapečka a neboj bude to dobré :dizzy_face:
15. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
illi: nene, já kočárek ještě nemám , ani vybraný :unamused:
teddy: a jakou máš velikost těch jednorázových kalhotek ? ;)
15. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb,mrknu ráno na tu velikost
15. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy : teda to je po ranu zprava jak z dela, moc gratuluju, maly at je hlavne zdravy, drzte se vsichni tri.
mes : rychlozavinovacky si porid dve, vim o cem mluvim, rychle se to uspini tak nez ti uschne druha je to lepsi. odsavacku do vysavace taky schvaluju ja ju mam a mozu rect, ze bez ni bysme asi byli na nervy. a detsky olej si nekupuj - oni ti sice v porodnici reknou ze musis mastit pokozku po kazdem koupani ale opak je pravdou - ta pokozka musi dychat a tim olejem se ucpou pory - nam delali ve zline prednasku z dermatologie, staci krem - ja mam Niveu a parada a oeljicek mame Aviril. a krem na opruzeniny ti zmizi hodne rychle - nam to padalo hned pac bylo leto. tak se zatim mejte deme s malou trochu polidit a pak do obchodu papapp
16. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: máš to zmáknutý, ten tvůj seznámek si snad budu muset opsat, abych na něco nezapomněla :grinning:
já si na tom webu batoleschop koupila košík na kolečkách, hodím fotéčku do albíčka ;) a postýlku budu mít s žirafkou :slight_smile:
16. lis 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teddy, myslela jsem kam jsi šla na kontrolu, určitě si hned nejela do fakultky a vložky bych určo použila při menckách na noc, jsou fajn velké. A taky to dávám drahému do bot místo vložek, je to výborná věc, všem můžu doporučit, nesmrdí mu boty, pak jen vyhodíš, vyměníš, koupíš tak velké jakou mám nohu, porodnické jsou bezva. Naši se napřed smáli tomu a pak taťka vyskoušel a do roboty pracovní boty jedině s vložkama nočníma neb porodnickéma.
Radis, s tím olejíčkem, oni každou chvíli vymyslí něco jiného, jednou dobu se nemělo používat nic, já budu používat osvědčený aviril olejíček na tělo, já ho sobě taky vlévám do vany. Koupila jsem kdysik JOnson výbavu celou a ono vůbec nevoněla, tak jsem ji vůlbec nepoužívala a jen ten aviril a dětské mýdlo, ani sprcháček ne. Ale každý si vybere něšco jiného, na trhu toho je hooooodně. A na ten zadek si nechám zas namíchat v lékárně mastičku a aviril koupím mast, ten krásně voní.
Dnes jdu na UZ snad bvude vše OK. Drhla jsem koupelnu a je mi zle, že jsem blila.Píchá mě na plících, pod žebrama, na prqavé straně jsem nemohla lehnout a v noci jsem furt seděla u otevřeného okna a nemohla dýchat. Asi se zašprajcoval púod žebro, se na to zeptám. :slight_smile:
16. lis 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem došla z UUz, mimi váží 1 569 g a zas mi přidal týden ten UZ, tak nevím no. Jinak vše Ok, ale ptala jsem se na glukozu výsledky a mám po 2 hodinách 8,9 tak příští úterý v poradně uvidím, říkala sestra, že asi dietka, ale jdu až za týden, nebo jsem včera pekjla buchtu, ráda bych jí dojedla :grinning:
16. lis 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,šla jsem ke své doktorce,že mám bolesti a ta mě poslala ihned do fakultky.ani domů pro věci jsem si nemohla zajet. nikde jsem nepsala,že chodím do Havířova-netuším,kdes to vzala. to je už teď stejně jedno. a ty vložky nemám velké,ale normální velikosti.porodnické nemají spodní nepropustnou vrstvu,takže bych se divila,kdybys to použila na noc - to bys měla od krve všechno. jsem to měnila co hodinu a bylo to tak tak a mnohdy i netak.
někdo se tu ptal na tu velikost kalhotek - mes nebo seb ? tak ty kalhotky jsou L/XL - jak ty jednorázové,tak ty síťované. ale přijde mi to nějaká velikost UNI obojeho.
16. lis 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já ty vložky buničité kupovat nebudu, raději klasika noční. Kdysik je dávali v porodnici i kalhotky, podprdy, košile, pleny pro mimi, nyní nedávaj nic a ještě platit za lůžko, příště zas půjdem cinkat klíčema. Teddy, myslím, že jsi psala, že sji z Havířova, nebo jsem si to myslela, je to fuk... Jak buddeš chtít sama o tom mluvit, tak nám to tady napiš vco se vše stalo, jak ne, tak ne. Hlavně aby ste byli oba v pořádku.
Seb, mám ten samý košík, jen ve žluto modré barvě s hvězdičkama. Je hezoučký. Budeš mít i postavenou postýlku, nebo zatím jen toto? Zvažuji na koupi té postýlky, zítra v PL, musím i stromek vánoční koupit, nevím zda už je budou mít, minule ještě ne, jen dušočkové věci.
16. lis 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,na velkým trhu v Těšíně už stromečky mají - jak jsme tam byli před měsícem,tak už prodávali stromečky i vánoční ozdoby.a na malým trhu jsem je taky viděla - ale ne takový výběr. taky máme doma košík,ale nemám nic připraveného.budu to teď muset nachystat všechno.aspoň se tím trochu rozveselím.koupila jsem nálepky na zdi - medvídky Pú.tak snad se Vojtíkovi budou líbit,jak přijde domů.
jo a začíná přibírat.přibral za 1den 65g.tak snad to tak půjde dál a bude šikulka.
někdo se tu ptal na fotku,jestli mám.mám fotky,ale do alba je zatím dávat nebudu.zatím se s tím vším peru sama.
ty porodnický vložky nejsou ale buničité.ty buničité dávaj v porodce po porodu,potom už máš svoje.a v těch prvních dnech určitě je dobré mít ty spešl porodnické bavlněné-to se fakt mění co hodinu. vypadá to jak klasická vložka bez křídel.
16. lis 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla nedávno na malé v Pl a nebyly ještě, snad zítra něco bude. Na vewlkou nejdu raději, je tam moc lidí, tlačenice, tak raději tam. To je chlapík, pěkně přibírá. Je lepší miminko porodit v 7 měsící, než v 8, osmý je horší. Je to zajímavé, ale tak. Takže buď ráda, že to dopadlo takhle. Ty děti to pak rychle doženou a hezky přibíraj. Možná na Silvestra Ti ho pustí, jak bude hezky papat. Jak budeš mít kvalitní mléko, tak bude za chvíli jak otesánek :slight_smile: . Fotečky dej, jsem napnutá jak kšandy, jak vypadá naše první miminko na diskuzi. Vojtíšek má zítra týden, takové malé narozeninky, tak sněz čokoládu ať má v mléku nějakou oslavu. Na koho je podobný, má vlásky? Manžel byl s tebou u porodu? :wink:
16. lis 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám ten košík , tak jak je v albíčku, teda ještě mi ho neposlali :frowning2: , ale už je objednaný :slight_smile: , no a koupila jsem do něj kokosovou matraci, takže v tom může spinkat i v noci a do postýlky ho dám asi až z košíku vyroste, nebo až si začne sedat, aby mi z toho nevypadl, určitě ji ale postavíme taky, bude v ložnici a ten košík si budu přesouvat z pokoje do pokoje, jak budu potřebovat
do postýlky ještě nemám povlečení a peřinku, přijde mi to nekřestansky drahý ty povlečení, nechápu, proč to je dražší než pro dospělý, který to maj desetkrát větší, no holt baby boom nám zvedl ceny :/

teddy: tak to je malej šikula, když přibírá a taky jsem slyšela, že je lepší porodit v 7 měsíci než v 8 ;)
16. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj seb, no máš pravdu s tím povlečením. Ale v PL to jde, vše i s peřinou a zahlavkem vyjde na 1 350, což u nás stojí pouze povlečení s nebesy. Ten košík jsem koupila po jednom dítěti, ale nemám do toho matraci, je malinký nevěděla jsem, že se to i do toho kupuje. Kdes tu matračku koupila do toho košíčku? Já myslela, že vystřihnu nějaký molitan a strčím, nebo peřovou peřinku, ale origoiš by byl lepší.
Jsem dnes tak lenivá, že jsem nikam nejela a jen furt ležím. Musím jít aspoň ohřát segedin a nakrmit bandu a uvařit nějaou rychlou polévku, pak zas asi zalehnu. :slight_smile:
17. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večer.na koho je Vojtíšek podobný,těžko zatím hodnotit-ale je tam zaručeně nejkrásnější.oni to tam teda neví,ale my to s manželem víme. Manžel u porodu byl,obrečel to.a já řvu taky,jak si pustím kameru a vidím to znova. volala jsem mu až v 8 ráno,dojel v 9:15 a v 10:42 se Vojtík vyklubal. byla jsem docela ráda,že mě viděl kňučet jen tu hodinu a půl. stejně mi pomoct nemohl i když se pořád ptal a byla zoufalý,že pomoct nemůže. do košíku jsem taky koupila molitan,potáhnu ho klasickým bílým prostěradlem a na to dám ještě froté,co je to postýlky a je vystaráno.a k monitoru dechu jsem pořídila i druhou desku - ta bude v košíku. u nás je to víc než nutnost,stejně tak kojenecká váha-tu ještě musím pořídit.
17. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy, dej fotečku aspoň jednu, prosím moc. Furt na vás myslím, nemůžu tomu nějak stále uvěřit. Kde si koupil aten molitan košíkový? Taky se po něm podívám a na kolik výjde? Jinak, neplakej, ať máš kvalitní mléčko, vždyť máš nádherného chlapečka, zdravého, trošku se vyhřeje v nemocnici a pak bude jen s tebou doma. Můlžeš si ho i půjčit na ruce, nebo stále je v teploučku? A ty fotečky pošli, nebo aspoň mě na mejl :grinning: . papa
Ostatní zdravím, nějak dnes každý u telky vysedává.
Radisko, už přibíráš na váze?
17. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda taková NOVINA!!!!
TEDY-MOOOOOC gratuluju :slight_smile: to je tedy síla. Jsem to tu četla a normálně jsem se rozbrečela :slight_smile: Držím moc palce ať je vše ok a malý jen prospívá a přibírá aby vám ho brzy pustili domů.

Jinak my jsme sehnali krásnou postýlku slevněnou z 5300! na 1999!! a je moc hezká. dávám sem rovnou odkaz akorát není bílá, ale žlutá. Jinak už nám taky chybí jen matrace a povlečení. a přebalovák. Pořád se nemůžem rozhodnout jestli budem pořizovat celej nebo jen tu podložku a manžel by jí přimonoval na komodu. nevím no :sweat_smile:
17. lis 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten molitan jsem koupila v prodejně s bytovým textilem.měli namotané po dvou metrech a je to metr široké.takže jsem si vzala metr,druhý si vzala známá a je to.ty dva metry stály 400 Kč.ten molitan je 3mm,dala jsem ho dvojmo,ať to využiju,páč nevím,co bych s tím dělala,když jsem ho nemohla koupit jen ten kousek,co jsem potřebovala.jsou to šmejdi,takhle vydělávají na lidech!
na ruce mi ho zatím nedali,zatím má infuze.jak je nebude mít a nebude se svítit kvůli žloutenky,tak začnem klokánkovat.
17. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy, díky, to koupím určo taky.
Barbi, zdravím, není ta postýlka z chicca? Já je viděla tam taky slevněné přesně takto a různé barvy, byly hezké, s medvídkem.
17. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek