• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ajo, ahojky, to víš, že si tě pamatuju, musíš chodit častěji. Moc gratuluji k těhu, snad už to výjde až do srpna a bude krásné mimi. Zatím budeš poslední maminka na této diskuzi, ale určo tě někdo dohoní ještě.
Radis, možná se Aničce lépe spinká u babičky než doma, tak jak tam už budete na dobro bydlet, budeš mít klidné noci všechny!
Jinak přestanu zobat těhu vitamíny, dnes jsem slyšela v televizi, že jsou mimina po tom větší. Jedla jsem je občas, ale nechám si je až na kojení. Nechtěla bych rodit 5kilového hrocha.
Barbi, možná to nepůjde ani vidět, počkej jak ji složíte. Já to taky neviděla a nepřišla na to, kdyby to v obchodě nepsali, takže klídek, jak tam budou ještě ty sarapatičky navěšené okolo, tak to bude jedna velká parádička. :slight_smile:
20. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illli - to s těma vitamínama není prokázaný - četla jsem o tom celý elaborát...je to zatím spíš takový kec co se furt opakuje dokola..a radši mít i tak zdravé a plně vyvynuté a inteligentní dítě...než ... znáš to:slight_smile:)

Dneska jsme složili postýlku..ještě nemám vyprané povlečení a chci vyprat i ten potah na matraci...tak jsem to tam jen tak položila a oba jsme s manžou najednou stáli a koukali a celý zjihli...že to není možný, že tam za chvilku bude náš syn...je to krásnýýý
21. lis 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Ajo - já tu sice na začátku s vámi nebyla...ale i tak jsem to dočítala a moc ti držím palečky, prošla jsem si něčím podobným - spontánní potrat v 6tt..tak ti moc držím palečky ať to tentokrát dotáhnete až do konce...

Jo..a dneska jsem byla sepsat porodopis :grinning:
21. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojk\, teddy, máš další 2 fotečky, to je nádhera, jak se drží bobek zlatej tatínka. Jsem to ukázala mojemu jak naše mimi vypadá velkej, tak čučel, že nevěděl, že už to je celý hotový člkovíček.
Mes, máš pravdu, ale 5kilového slona moc nechci a mám ho i tak od oplodnění nějak velkého, tak raději už to jíst nebudu, hormonů jsem od minulého roku v těle měla strašnou spoustu... Jím ale zdarvě, hodně ovoce, zeleniny.
Povlečení je myslím čas vyprat, nebo se zapráší, já to mám vkošíku načančané, ale budu to prát až v lednu, aby to bylo čerstvé. Postýlku nemám ještě, mám čas na vše :grinning: . Věcičky nevím kdy vyperu, asi začátkem prosince, aby byly voňavé. Jaký porodopis? Já mám doma papír na vypsání, mám ho pak vzít s sebou k porodu, abychom se nezdržovali na příjmu. Jako jméno, atd, to myslíš? Mám ho doma, ale nejsem ještě rozhodnutá kam pojedu. Zítra jdu na cvičení, jsem zvědavá jaké to bude, se těším.

Co dnesa vaříte? Já křenovou omáčku, krůtu a polévku s nudlema, knd.
22. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - no podepisovala jsem asi 3 papíry přímo v porodnici...celý elaborát asi třístránkový o seznámení s průběhem porodu, ptali se mě na rodinou anamnézu - jestli někdo neměl rakovinu, cukrovku, hypertenzi...jak jsem na tom já...manža...kde bydlíme..prostě hafo údajů do počítače - byla jsem tam půl hodiny...

My dneska byli s manžou na mňamce...

Já tedy budu prát vše dříve...mám takovou tuchu, že v lednu už budeme dva...teda s manžou tři..takže to chci mít všechno připravené..
Ilii - já mám malého taky většího - a teď tedy skoro o 800g než holky v naší diskuzi..ale každé miminko roste jinak...já vitamíny jím obden..

Zítra jdeme s manžou na předporodní kurz (já jdu na jeden a s manžou pak na druhý navečer - příprava tatínků k porodu..tak jsem na to také zvědavá..)
22. lis 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, tak tyhle papíry mám doma, mám je vypsané donést do porodnice na příjem. Raději je mám doma, nebo bych to tam vypsala a nakonec tam nešla, tak raději až pak. Ale se mi pokrčily v lavici, Niki mi na ně hodila knihy a přehla to, jelito. Tak to pask musím ofotit znova,, ať nejdu se salátem :grinning: .
Já taky chtěla rychle prát a vše mít hotovo, ale jak jsem zjistila od Teddy, tak dříve narozené mimi zůsdtává v porodnici a já bych šla domů, tak přinejhorším bych pak to dělala. Ale už se pomalu taky na to dám, až budu mít chvilku. Mi připadá, jak jsem chodila do práce jsem stihla víc věcí, než nyní. V práci jsem si udělala seminárky do školy, natiskla taháky, poučila, kšefty pozařizovala. A teď nemám nic hotové, pololetí se blíží, se to na mě valí ze všech stran, dárky nemám nakoupené....
Mes, kolik Ti vážil mrňous v 30tt? A víš přibližně podle sebe kdy jsi zapadla? Podle sebe bych měla rodit v únoru, podle velikosti v lednu.
Na předporodní kurz mojeho asi nedostanu, on ještě neví jestli půjde se mnou, moc se mu nechce, tak si asi vemu přinejhorším švagrovku, je jak segra moje. Ale my máme tady ve špitále 1 pokoj rodící s tatínkem, jak je obsazen, smůla, tak tomu moc nedávám, proto váhám nad tou Ostravou, tam toho je více.
22. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - ve 30tt přesně měl 1756 g a 43 cm...takže macík :wink:
Otěhotněla jsem přesně 7. 5. 2009 (vím to naprosto přesně - sledovala jsem ovulku a poznám jí...) a taky jsme spolu pak už nespali -manža šel na spermio a měl půst (a já už byla těhotná...to bylo vtipné)... :wink:
My tady máme 4 porodní boxy...manža se mnou půjde, já bych tam sama nešla...já se jen bojím, že půjdu na císaře, a manža tam nebude moci být...těším se až malého spolu uvidíme poprvé :wink:

Ty víš, kdy jsi otěhotněla??
22. lis 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak dnes su na odpis uz od dvou hodin, cele dopo sme chystali na tchanovu 60 tak su docela znicena, jinak ted nevim ktera z vas to psala ze se Anicce u babicky spalo dobre a ze az tam budem bydlet to pude lip, no my sice byldime u babicky ale u tchyne naproti v baraku, ale ted sme jeli k moji mamince, a spis to asi bylo tim ze byla radne unavena jak bylo krasne a letala po venku.
tady ve zline je 9 por. boxu a opravdu uzasne soukromi, jinak teddy mozu ti rect ze ti fakt zavidim ze je maly venku - me uz z tech kopancu tak strasne boli bricho az je mi cvhilama fakt tak zle, ze bych sla zvracet. me to pripadne ze snad ani nespi jinak uz idu spat ja pac uz to nedavam

ili : ja jsem si pro zmenu papiry do porodnice polila - taky sem se stydela jak prvnacek,
jinak my vime asi tak pribilizne kdy sem otehotnela a nebylo to v ČR hahaha
22. lis 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute vespolek. čtu,že probíráte předporodní kurz. moc mě mrzí,že jsem ho nestihla dochodit.ale teď si zajdu na ty dvě přednášky,co mi chybí vychodit. mám to zrovna v čas,kdy končím u Vojtíška,takže tak akorát. s manželem jsme byli objednaní na "tatínkovský kurz" - tatínci se tam měli učit úlevové polohy,masáže,měli tam video s porodem.... no a to jsme nestihli. Vojtík se narodil v úterý a to mělo být v sobotu.tak manžel v sobotu naznal,že by to tam šel těm tatínkům odpřednášet,že už to má za sebou aj bez kurzu :grinning:
holky,úspěch - Vojtíšek si dneska vysál 2 ml mlíčka ode mě.sestřička říkala,že je to hodně velký úspěch a pokrok - je vidět,že se snaží. takže teď tam budu chodit na dvě krmení po sobě - na 12 a 15. zatím více nezvládne. takže to je tak,že tam jdu na 11,přebalím si ho,změřím teplotu,pomazlinkujem se,zvážíme a zkusíme přiložit,jestli se chytne.pak zase zvážíme,kolik toho vypil a zbytek sestřička dá do sondy. a pak ve 14 to samé. jsem dneska moc šťastná,že se snaží.
22. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy to je naprosto božííí...gratuluju, malej je hrozně šikovnej...fakt až se mi chce plakat!! Gratuluju...já se na něj dívám asi dvacetkrát denně a pořád si představuju jak vypadá ten můj v bříšku... Gratuluji ti opravdu!!

Radisko - tak mě kopanečky nebolí...asi je to tím, že je malej obráceně...jen se mi hlavičkou pořád tlačí pod žebro :wink:
22. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, jsem po umělém a to 11.5. já byla minulý týden v pondělí na uz a má 1569 g, délku nemluví. To jsme o 4 dny od sebe. KOlikátý ti napíčitali týden těhu dneska? Mě to furt mění. U nás se může jít na císaře na operák s manželem, jak máš jen při vědomí, jak se necháš uspat, tak se dívá na chodbě, jsem tam byla a zrovna tam paní dělali císaře, tak jsem čučela, pak ho vemou do druhých dveří a tatínek si už fotí a je při tom.
Radis, tak ty budeš mít cizince, jo? To je hezké :slight_smile:
J8 mám cvičení zítra, nevím jestli v tom biude i kurz pro tatínky, asi ne, pak dám vědět.
Teddy, to je pokrok velký. Já Ti říkám, že na vánoce bude u stromečku na rukách spokojeně doma. Moc na vás myslím furt, je to nádhera. Držte se.
jdu se koukat na super stár, dnes je to zajímavé s tím Gotem.
22. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pozor illi - jestli jsi byla na umělém, tak jsi asi víc těhu než já, protože já 7. 5. otěhotněla - k uhnízdění došlo až 17. 5. - tobě už tam 11. 5. dávali vajíčko oplodněné....nevím jak se to počítá...mě termín porodu už nemění - odpovídáme...protože nejpřesnější je to určit ve 12tt vše ostatní je jen přibližné a termín porodu by se měnit neměl pokud se neliší o více než 2 - 3 týdny... :wink:
http://www.tehotenskakalkulacka.cz/
22. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla blastocyty, to znm, že v misce byly 5 dní, takže 11-5, tzn 6.5. v 11 hodin :grinning: , takže jsme o jeden den od sebe. Dokonce si píšu kolik dní jsem těhu od oplodnění, takýe dnes jsem 196+5 dní v misce oplodněná. Píšu do kalendáře každý týden a budu vědět kolikátý den přesně budu rodit.
22. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidíš...to znamená, že můj je o den mladší a o 200 g těžší :grinning: :grinning:
22. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdys byla na Uz ? Ktrý den? J8 se už nepřecpávám, snažím se držet aby nebyl macek, snad to vydržím do porodu :grinning:
23. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili - jo bude to trochu slovak cech a madar - byli sme zrovna na dovolene na vikend na slovakoch
23. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy je fakt hezoučkej :slight_smile: taky si myslím jako Ili že to zvládnete a na vánoce vás pustěj dom. Prosím tě jak jsi sala že jsi měla křeče před porodoem bylo to jako Ms křeče??
Jsem šíleně vystíhovaná už 2 dny mě bolí břicho jako když to mám dostat a to hodně silné bolesti :confounded: jakoby na vaječníckách (tříslech) Zítra jdu k dr tak nechci zbytečně letět na pohotovost ale přece jen má strach. Nejvíc mě to bolí hned po probuzení a v noci....
23. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
teddy chlapečka máš povedenýho a šikovnýho, když už se dokonce sám přisává ;) , já slyšela, že jak má mimi nad 2,5 kg může domů :sweat_smile: , tak at hezky přibírá kulíšek :wink:

barbie: mě taky občas bolí břicho jako na ms, spíš jako v podbříšku a mám hodně výtok, tak se bojím zas, aby to nebyla ta plodovka :(, v pátek se budu snažit donutit dr. k vyšetření čípku, pak povyprávím, jak sem dopadla
23. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky hodně výtok :unamused: a teď jak mě to začlo bolet tak mám ten výtok intenzivnější :angry: tak taky nevím a mám strach z odtoku tý plodovky... No uvidím já se jí na to zejtra eptám a dám vědět. kadopádně rovnou jdem zejtra do podolí na 3D :grinning: tak už se moc těšíme
23. lis 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : staci vetsinou 2,2 kg ale kazda FN to ma jinak
23. lis 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jedeme zitra do brna na posledni velky utz tak se moc tesime az malou uvidime, jinak dnes mi dr. oznamila ze mam asi tehu cukrovku ocz je fakt parada, ze mi to dr. ta predtim mela udelat automaticky kdzy videla ze mam vytok - mam to po sladkem, ze ted je na ten test pozde, tak uz to nejak doklepem akorat se mosim hlidat,
23. lis 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis, na test cukrovky máš čas, já byla na něj předminulý týden v 29 tt, tak to stíháš dobře tento týden.
Jinak ten výtok je normální, taky ho mám silný, chodím se slipovkou, plodovka to není, to bychom musely chodit všechny bez vody už :grinning: . Doktor říkal, že je to normál.
Byla jsem na cvičení a není to cvičení, ale povídání předporodní kurz, jen kecání. Bylo nás tam 20 v 1 místnosti, bylo mi tak zle, že jsem tam zvracela :grinning: . Je mi furt v poslední době zle, dnes vstávala ve 4 ráno, seděla v kuchyni do 7 a pak šla lehnout. Tak mě bolí v zádech, lopatka v pravo, že je mi na zvracení. Nemůžu najít žádnou polohu, která by to zklidnila na chvíli. Zítra jdu do poradny, tak se dovím jestli budu mít dietu na tu cukrovku, jsem si dnes koupila na véču knd na paře, tak se ještě nacpu sladkého. 8,9 nevím zda je moc, uvidím zítra. a jdu na krev, ale nemusím na lačno, takže se najím a půjdu po 9 hod., pak napíšu jak jsem dopadla.
Barbi, co ta postýlka, už je složená? Jak vypadá?
23. lis 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : dr. mi rikala ze ten test se dela do 26. tydne ze ted uz je to stejne jedno, ze ju stejne asi mam, tak at se trochu krotim ve sladkem ( ktere skoro nejim) ale nevadi nejak to ted 9 tydnu vydrzime, a zkus tu colu - me to fakt na ty zvraceci stavy hodne pomohlo
24. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě dr poslal do fakultky Ostrava s tou cukrovkou. Mám teda radost, tam to budu hledat, je to tam velké.
Radis, piju colu, ale nepomáhá. Dnes jsem šla v poradně na wc odebrat moč a jak jsem se sehla, tak jsem blila. Myslím, že je to od těch zad, to je děs. Tu cukrovku těhu neřeš, kdysik to nebylo a bylo vše ok, teď furt něco vymýšlej. Pojedu tam, ale žádnou dietu určo držet nebudu, mám to jen trochu zvednuté po zátěži, na lačno bylo ok. :slight_smile:
24. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ja bych to ani neresila uz je to celkem pasé na těch pár tydnu, jinak sme teprve ted dojeli z brna z velkeho utz, mame potrvreznou holcicku takze Štěpánka bude na 100%, váží 1455 gr, coz je pry pekna macanda na moju vysku, ale uz ju nemohli zmerit ze je tam namackana a uz hlavou dole, takze ani fotecku nemame, ale jinak jsem moc spokojena ze sme slyseli srdicko a je vsecko v poradku na Downa to nevypada tak su rada ze je zdrava. no nic kocky du spat uz sotva vidim, od pul druhe na ceste fakt horor
24. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všem!
Tak jsem dnes byla na kontrole a z ní jsem se vrátila se značně smíšenými pocity :frowning2: Mimíšek váží asi 2 kg, takže to je v pohodě. Placentu mám 13 mm od branky, takže taky relativně dobrá zpráva. Čím mě ovšem doktorka vykolejila - mrňous se otočil a je hlavou nahoru. Takže zapasování hlavičkou dolů v 30tt, nebylo tak definitivní, jak se zdálo. Sice mi říkala, že místa má ještě dost a vody taky, takže by se ještě mohl otočit, ale nějak tomu nevěřím. Za 2 týdny jdu znovu na kontrolu, a pokud se nic nezmění, začnou mi plánovat císaře. Že bych z toho byla extra odvázaná, to teda nejsem, ale co nadělám :frowning2: Můžu jenom doufat,že se umoudří a přetočí.
24. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aevko - to máš ještě super - já mám malého také koncem pánevní a u nás se snaží to rodit normálně - budeme muset asi uplatit primaře...protože já malého nechci ohrozit a pokud by se neotočil, tak budu žádat císařský řez, jenže oni ho tu prostě nedělají a pak ty děti končej pěkně blbě...sere mě to nehorázně, že žena nemůže ani svobodně rozhodnout, jak bude rodit... :frowning2:
24. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
aevko : jeste je do porodu cas, tak treba se umoudri, jsou pry aj nejake cviky na to neivm, nevidela jsem to.
mes : jo to je nase zdravotnictvi, ja uz se nicemu nedivim.
25. lis 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aev - ty cviky - podlož si vysoko zadek -3x denně tak lež alespoŃ 10 minut...pak na všechny čtyři a hlavu k zemi - jako bys na někoho vystrkovala zadek...a lez pozadu-....a prý taky zabírá svítit tou baterkou...ale na mého syna nezabírá nic... :pensive:
25. lis 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, s tím otáčením, nám na kurzu řekla, že mimi se může otáčet ještě při porodu ve 40 tt, záleží kolik je vody as místa v děloze. Hlavně u vícerodiček. U nás si teda můžeš vybrat jestli císaře, když máš nějaké komplikace, nebo se nba to necítíš. Kolegyně si naplánovala s dr císařem, že není nejmlasdší a že chce takhle, tak si ještě vybrala hezký datum, a bylo to.
Ale být hlavičkoui nahoře, neváhala bych a ščla jen císařem, to bych změnila porodnici, kdyby mě odmítli objednat. Kočka se mnou co roidila, taky rodila zadečkem, tak ji ho rukama v ní přetáčel, no si vytrpěla, pozašívaná jak deka, já bych si na to netroufla.
Dnes mám školu, tak se pomalu chystám. Radis, jak Ty pokračuješ se školou, vzdalas to nakoinec, odklad?
Tuto nedě+li je už adventní neděle, pojedu příští pátek pro stromek umělý, musím ho mít na Mikuláše postasvrený, jako každej rok a udělat adventní věnec do neděle, abych mohla zapálit první svíčku. Zdá se mi to, že to moc rychle uteklo a zas vánoce....
25. lis 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek