• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
vidis tak to me vubec nenapadlo, ja jsem zas nemohla lezet na leve strane,, to jsem se pokazde malem poblila, na zadech uz lezet muzu, predtim to taky neslo, jsem se nemohla ani nadechnout, njn neni nad rady z nemocnice, moc dik
9. pro 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
\Ahojky holky trošku přesněji vysvětlím problém komrese vena cava..neboli útlaku dolní duté žíly... ve vyšším stupni těhotenství / III. trimestr/ může utlačovat děloha a mimís dolní dutou žílu a csvaknout ji mezi dělohu a páteř..v tom okamžiku se na minimum omezí průtok tou žílou, do vašeho srdíčka se nedostane krev a chybí pak všude i miminku.. můžete omdlít.. doporučuje se i jako první pomoc položení se na levý bok...dolní dutá žíla totiž vede vzadu u páteře,ale mírně v pravo, tak aby se jí ulevilo a průtok se obnovil... zakázáno nebo nedoporučováno je ke konci těhu ležet na zádech, lepší je na boku, učí se , že na levém,ale pokud je líp na pravém, taky to nevadí.. já se řídím pocitem, co che malý a on má zrovna raději pravý boj..záleží, jak tam mimčo je... jen na zádech jsem např, při uzv 5 minut a přesávám vidět a nemůžu dýchat už od 20tt... snad jsem to vysvětlila...
dnes jsme se byli vážit a malý má 1614gr, tak to je ho docela dost že?
poslíčci by mě asi taky dostali..ještě nemám tašku koupenou, natož nabalenou...
9. pro 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : ja si slibuju ze tu tasku nachystam pristi tyden, ale doufam ze mi na to zbyde cas
9. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi, no snad jo... vždyť jsi jen kousek předemnou a já s tím ještě fakt nepočítám,ale trošku jste mě naplašili, tak do vánoc raději tašku nachystám...co kdyby a jestli věci nakoupím teď nebo v lednu, je celkem fuk...asii budu klidnější... podle tebe mám malého ještě o kus většího...
9. pro 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudo..teda tak toto je moc pěkně vysvětlený,paráda!Děkuju moc...Teda ale máš taky pěkný mimčo,krááásná váha!To je fakt bomba...,no tažku taky nemám a ani nemám tušení kde a jakou budu kupovat :sweat_smile: ....sem tam mám něco pokoupený,jako vložky,jednorázové spoďáry,vložky do podprdy...no ale teda..nervičky jsou z toho pěkny :confounded: ...ale nějak to dopadne,času dooost :wink:
9. pro 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentil : jeste si kup bepanthen - je to fakt super na bradavky, me to strasne pomohlo. jinak do porodnice jsem si brala nocni kosili na knofliky, kojici podprdu - druhej den jsem ji potrebovala jak sul, vlozky do podprdy, poporodni vlozky 4x dva jsem vypotrebovala tam dva doma. lactacyd na sprchovani spodku - taky dost dobre, vlhcene ubrousky, plinky, obleceni pro sebe a pro mimco dom.
rudo : jesli cekas klucika tak asi bude vetsi, ja ted vubec netusim jak je stepanka velka a kolik vazi a zjistim to az vyleze ven :slight_smile:
9. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radi,máš pravdu...ten bepanthen už mám,moc mi pomáhá na ruce,v době těhu se mi objevil exém,ten jsem nikdy neměla a k tomu i koutky,na to to taky krásně pomáhá,ty jsem taky nikdy neměla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Jsem s ním moc spokojená.A ty jsi měla hned mlíko?Jako,nejdřív se děla to mlazivo,že?...no já bych si moc přála kojit,tak snad to vyjde....už teď mi z prsu teče..A máš monitor dechu?Toho je tolik....a na ty bradavky,taky jsi měla ty silikonové bradavky?Prý to pomáhá,aspoň švagrové to pomohlo..tak si říkám,jestli si to mám taky pořídit..
9. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilko díky mooc, jsem profesionálně deformovaná, tak když můžu poradit, tak ráda...
jo malý bude asi větších rozměrůůů, tašku koupím snad zítra někde ve sportu...dle velikosti županu a všeho, co chci a musím mít bude jako pro hokejisty..
pak uavlím spoustu peněz v DMku a budu mít aspoň něco..
to je otázek v hlavě co??
9. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudi,nemáš rozhodně zač....jj..otázek k zbláznění.V DMku mám vyhlídnuté pleny...už teda mám ty nejmenší jeden balík a ty od myslím 3 let taky jeden balík...prý bývají moc dobře snášeny....ale kdo ví,ještě je toho tolik k nakoupení,tak plenky pak bude manža nosit zřejmě ve velkém :grinning: ...

Berunky krásnou dobrou noc a papa a moc děkuju za rady
9. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentil : ne na zacatku jsem taky mela bile mlezivo, porodila jsem v patek kolem sedme vecer a na druhy den v noci se mi zacaly nalevat prsa - to bylo strasne, jsem z toho dostala horecky, zadne silikonove bradavky jsem na kojeni nemela, ale kojeni pro me bylo 14 dni uplne utrpeni, bolelo jak svina a pak dobre, ale jestli je to k necemu tak si to asi koupim, tu bolest uz teda nechci zazit. monitor dechu nemam, nemela jsem ho ani u anicky a nebudu ho kupovat ani tedka, nejka mi to prijde zbytecne, u prvniho jsme to sice chteli, ale finance uz nebyli a ted uz su ostrilena, tak uz takovy strach nemam
10. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak já na začátku nemohla na pravém boku ležet, bolesti jak hrom, a v poslední době ležím na pravé starně, nebo v levo se mimimu nelíbí. Je to jedno jak se leží, hlavně aby nic nebolelo, jak vám v nějaké poloze není dobře, znamená to, že není něco v pořádku a vyberete jinou. Já ležím podle toho jak se mimi točí a dovolí mi v klidu ležet.
Do porodnice si košili určo brát nebudu ani župan, chci se minimálně 2x denně převléct košili, tak bych jich musela tahat. To Ti tam dají. A pro mimi věci taky ne, to mi přinese až budu odcházet chlap, aby se to tu neválelo. Tu mast si koupím na bradavky, jsem trpěla jak kůň po porodu a mazala ganciánou fialovou, kdysik nic jiného nebylo :grinning: . Pak měla i malá modrou pusu.
Monitor dechu se mi taky zdá už dost přehnaný, ale když chce někdo všechno a má na to, tak prosím. By se mi byt zavalil hloupostma a za půl roku bych hledala kupce aby se mi tu blbosti neváleli. Chůvičku jsem si koupila, to využiju, nebo jezdíme v létě stále pryč a já budu venku, tak jak bude spát v chatě, nebo dovče, tak ať slyším jestli se nevzbudil. To využiju i když bude větší, půjdem na hřiby, je to do 2 km a kdyby něco tak babča, nebo hlídač nějaký zavelí do vysílačky , že je problém a my dojdem. Byl u toho i cumel na teplotu zdarma.
10. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, monitor dechu dle mě taky jen stresuje, když se spustí alarm tak panika a přitom se nic neděje... jen kdyby bylo potřeba např. u nějaké nemoci či nedonošeného to má určo smysl,ale normálně si taky myslím, že je to naprdlajdu.. dnes jsem konečně dokoupila nějaké věci do porodky.. vtom DM měli i pidi plínky malé balení, tak jsem to prubla jaké budou kvality..chůvičky jsou prima, taky na chatu..ty ale koupíme až jak budeme někam jezdit, byt zase tak velký není, abych neslyšela..zase jsem neoodolala a koupila kabátek s dupajdama... je to tak roztomilé..pořád mám srach, že bude málo a zima... musím brzdiit a začít spíš prát a žehlit...
mějte se :slight_smile:
10. pro 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo, my ty chůvičky už máme, nebo hned po porodu budem cestovat. Já při dceři nečekala ani 6 týdnu a už jsme cestovali. Máme na Výchdním Slovewnsku rodinu od chlapa, tak hned pojedem určo tam, do Dvorců zas k jeho mamě, takže se mi šikne hned. Byla v akci v Tesku, tak jsem ji vzala.
Jinak taky nemám nic vyprané, plenky jednorázovky nemám koupené, mám furt čas. :grinning: Vy jste dobré, že už chystáte i tašku do porodky, já budu asi až v lednu prát z takovou :sunglasses:
10. pro 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili tak to jo..
no já si pořád říkám zítra... a ejhle za 14 dnů je štědrý a já nějak nestíhám...a přijít to může i dřív..tak to nechci pak hrotit přes telefon.. radši budu konec těhu jen odpočívat a nabírat síly..už teď jsem dost nemožná... :grinning:
10. pro 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky berunky,

no my právě nad tím monitorem dechu přemýšlíme,mamka nás skoro všechny 4 křísila,u všech jsme byly děsně zahleněný a tak ...k tomu problémy se srdíčkem,kvuli tomu jsem byla s malou na kardio vyšetření....říkal,že na tak malé srdíčko nemuže s určitostí říct,zda tam je jak šelest tak i ten zvýšený prutok do jedné komory,vyloučeno to není.Do puberty se nám to všem zpravilo,doky říkal,že si nemyslí,že je to vážné...ty nejnebezpečnější vady naše prcina nemá,tak jsem moc ráda.Mě se v době těhu zhoršil šelest,tedy jsem se divila,že ho zas mám.. :confused: ....Uvidíme,s těma penízkama je to podobně,pokud na to nebude,tak se prostě nekoupí.No já mám už tolik věciček po kámošce a sem tam mi koupí drobnost mamka,ještě prát zatím nechci,páč to nemám ještě kam skládat :unamused: ,ale všehno bude :slight_smile: ..
Oni dost doporučují ty silikonové "bradavky"....moji švagrové to moc pomohlo,měla je chudák dost popraskaný.Nejvíc jí na to pomáhalo nechat si na nich zaschnout svoje mlíčko,brzo se zahojily.Těma silikonáčama je spokojená,tedy byla,páč si pak bradavky zvykli a už se kojí bez silikonu...prý to bylo ze začátku strašně divný,ale že to aspoň tak děsně nebolelo.

Holčinky krásnou dobrou noc a papa
10. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holciny : lentil : tak u tebe bych to asi fakt poridila, jestli si chces byt jista, u nas sme takove problemy nikdy nemely, takze jako nejaky vazny strach nemam, i kdyz se muze sat cokoli ze jo, ale mam kurz prvni pomoci, tak by snad nemel byt problem, kdyby na to doslo.
jinak ja jsem nakoupila jen to nejpotrebnejsi pro stepanku a to vam rikam, ze nakupovat je zbytecne, prootze k vam dojde tolik navstev a kazdy neco prinese a pak to stejne neponosite, jak my, mam velkou krabici letniho maleho obleceni ze bych mohla prodavat ve velkem. no nic jdu spat pred cvhilu jsme dojeli ze zlina s umyslem koupit nejaky darky, ale dojeli sme akorat s jidlem
10. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nakukuju po dlouhý době... máme doma mazec, nějak narychlo a neplánovaně se stěhujeme, objevili jsme náhodně byteček co se nám líbil, takže nějka nestíhám být u PC.... :sweat_smile:

Teddy:mocgratuluju ke krásnýmu a šikovnímu chlapečkovi... at se Vám jen a jen daří...

jinak ta naše holka si tam dělá co chce, před 3 týdny byla už hlavou dolu a ted si tam zase vesele sedí a hlavou mě tlačí pod žebra.... tak uvidím co dál....

Honzík včera oslavil rok, a začíná nám běhat, takže o závbavu mám celý dny postaráno :grinning:

kmonitoru dechu, my ho měli, dopředu jsem tvrdila že je to blbost, ale po té co jsme 2 noci trávila co 5 minut kontrolováním zda dítě dýcha, ho Pavel došel koupit a konečně jsme se v klidu vyspali všichni 3.... takže já na něj nedám dopustil.... Alarm nám poprvé spustil někdy v malýho pul roce.... kdy už se sunul po postýlce a slezl mimo tu snímací desku... měl ho asi do 8 měsíců, pak jsme ho už vyndali
11. pro 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nebyla tu dlouho petkan s dvojčátky, snad není ve špitálu, nebo po porodu, snad by napsala, tak jestli toto čzeš, tak se rychle ozvi, máme o tebe starost""" A o ostatní taky, nějak to flákaj! :slight_smile:
11. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Ili!
No ve špitále jsem už od začátku listopadu a budu až do konce. Je to mazec, ale co se dá dělat. Porod vypadá ještě před svátkama, že by to mohlo vypuknout, aspoň to teda říkal doktor teď ve středu. Injekce na plíce jsem dostala už před 14 dny. Nevím co ten stres, mně to ani nepřijde, že by se to mělo nějak zvrhnout v porod. Ale asi jo. Já už nevím, jsem tady z toho pobytu úplně psychicky zdevastovaná, depka jak blázen. No co už, hlavně ať jsou ty moje kelišky v pořádku. Teďko tady paní porodila trojčata ve 28.týdnu, už se to nedalo zastavit a to tady ležela taky jak dlouho. No mazec :fearful: :fearful: :fearful:
11. pro 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj Petkan,
no já mysslela, že Tě pustili domů už. Už to máme za pár, ještě 2 týdny vydrž a pak je to porod ok ve 35 tt. Mě je dnes hodně špatně, ráno zas zvracela, cukr vysoký, kolem 10 se mi to už pohybuje, takže mě ve čtvrtek nemine inzulín. Jsem si šla i dnes po obědě pospat, ale lépe mi není. Je mi tak zle, že se mi chce až brečet. Ty trojčátka musí být nádherné. A kde to vlastně ležíš, kde rodí trojčátka a dvojičky v jednom měsici? Takže bys šla domu už s miminkama na Vánoce. Ti doma vyzdobí rodinka byt, stromeček, nemáš žádný shon, paráda. Já teda taky, nikdy neplaším, negruntuju jak někdo uklízí jednou za rok a pak se z toho může posrat. Já smejčím furt, dárky kupuju od ledna, takže pohoda.
Co tam děláš, máš tam nějaké dobré baby, hrajete karty, nebo něco? Kolik vás je na pokoji?
11. pro 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se mi začíná vybulčovat pupek, měla jsem do dnes díru jak v ř..a už ho mám zarovnaně s břichem. Se mi nelíbí když ho má některá těhu vyboulené od břicha, přes oblečení jde vidět hrbol. :grinning: Ale vypadá to, že se mi to začíná taky dělat :grinning: Je krásný, zjizvený po dvou laparkách na obou starnách a jak je velký pupík, tak i ty jizvy jak smajlík :grinning:
11. pro 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ostudy, jsme na 3. straně. Radis, tys to tady držela, snad už nerodíš?!
nebo všeci zdobíte stromečky, pečete atd? Hezkou adventní neděli! :slight_smile:
13. pro 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : ili ne neboj jeste nerodim. jen jsme byli na vikend u maminky, tak tam na net moc nechodim, pomahla jsem ji s uklidem. a dneska jseme dojeli, muj uz valil do prace, tak si deme s anickou na chvilu lehnout, nejak me unavuje uplne vsecko a to neni jeste napeceno, ale udelam jen 4 druhy - vanilkove rohlicky, perlove tycinky, salam a oplatky a vic ani ranu. pac kdo by to pak jedl, loni jsem to musela dat do mrazaku. jinak u nasich na jizni morave bylo rano -4 a tady na valachoch -12, fuj. anicce jsme dnes kupili v lidlu darek ten stan s tema balonkama, co chodime do skolky a maji tam ten abzen s tema mickama tak ju z tama nemuzu vubec dostat, tak aspon neco. tak se zatim mejte pekne
14. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj radis, tak Anička si hraje už s vánočním dárkem? :grinning: To byla pořádná zima, Ti řeknu...
Ostatní se neflákejte a napište jak vám ke konci je a jak se připravujete na porod. Co si berete nakonec s sebou pro mimi do porodnice, do te autosedačky? Já nevím, kombinezu nevím jestli mám kupovat :unamused:
14. pro 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ja tu kombinezu kupovat nakonec vubec nebudu, koupila jsem teplou cepicku, mam kabatek a bude met puncochy, dupacky a flis teplacky takze si mylsim ze to do auta na prevezeni staci a kdyz tak mame deky, a s darkem si jeste nehraje sice by rada ale ma smulu jeste tyden
14. pro 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauec těhule!
Ilii - no jak je - je mi těžce - pomalu budu mít metrák, otékaj mi prsty a nohy, obout si boty začíná být neřešitelný problém, stejně jako oholit se tam dole aby doktor neomdlel :grinning: :grinning: :grinning: Malej je už asi velikej, - hodnotím podle jeho prdelky, kterou mi každý večer vehementně cpe pod žebro a žádá si abych ho po ní hladila a taky podle nožiček, kterými mi úžasně kope do boku:slight_smile:)) Jinak na xichtě mám exém, prsa jak lavory a zadek jak věrtel - jsem krasavice navídaná...Funím do schodů...na nejvíc mě štve, že si už moc nedokážu oblíknout silonky - je to akrobatický výkon na posteli - ležím na zádech jak slepička v oboře...peklo...

Já už mám na malého skoro všechno - a co nemám snad donese ježuch...
Jen to musím vyprat a vyžehlit - do toho se mi nechce...chjooo :wink:

Jooo a holky - taky vás bolí dole u pipky ta kost když chodíte?? Mě to dneska začalo - prý se to tam nějak rozestupuje - ale je to jak když jsem jako malá spadla na prolejzačce na pipku...prostě pipkost :grinning:
14. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
dlouho předlouho jsem se neozvala, ale na Mesinu pipkost nejde nereagovat :sweat_smile:

Mes - to cos napsala je naprosto přesné, mě to pobolívá už 14 dni, při chůzi, ale i v noci.

Jinak jak jsem na tom? Přibrala jsem zatím 12 kilo, přes příško (dnes jsem se měřila) mám 93 cm, ale neohrabaná jsem jako hrošík. Obléci si ponožky, silonky a boty je příšerná fuška :confounded: Anežka už se otočila pěkně jak má - hlavičkou dolů. Navíc mi má doktorka řekla, že nebude žádný obr, a když takto Anýsek vydží, porodím jedna dvě... to jsem na to fakt zvědavá :sweat_smile:

Pro Anýska máme už 95% (možná i víc :wink: ) věcí nakoupených a vše mám vyprané vyžehlené (abych nekecala...plenky ještě čekají na hromádce na vyžehlení). Teď už chodím jen očichávát dětskou kosmetiku a ty krásně voňavé věcičky.

Teď ve čtvrtek jdu pravděpodobně naposledy do poradny ke své doktorce a pak už do porodnice.

Zatím se mějte moc fajn. Ať je vám v rámci možností co nejlépe, ať se miminka vklidu pěkně "dopečou".
15. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mes, tak máš starosti jak já, rajtky oblékám taky tak, boty obouvám na schodišti, do schodů k babce už nechodím, 2 patro, ruce jsem říkala dok. že mi rostou lopaty, klouby v noci bolí, kolena taky, nemlžu usnout. A ta pipina, to mi dělá, pak zas ne, každý týden tak 1-2 dny, se roztahuje asi vchod.
Jinak já mám jen břicho a boky, jinak nic, ale mám hodně nízko spadnuté bachoro. Jinak se mi cukrovka horší, dnes po snídani nejvíc 10,3, takže mě ve čtvrtek nemine inzulín.
Prát věcičky taky asi budu až po porodu, nějak mi to nevyhází. Asi mezi svátkama, jak budou pohádky, tak u toho budu žehlit.
Tak já dnes měřila 111 v pase a 11,5 kg přibrala, takže vše v břiše, po cestě jde hubeňour s balonem na břiše :grinning: . Proto mě ty kolena bolí a vržou, nemůžou mě unést.Se divím, že jsem ještě nepraskla ani čárečku, když mám tak obr bachor. Furt se fotím asi co 14 dní a píšu si který jsem zrovna týden a dnes jsem si fotky prohlížela a je fakt dost dole, nevím zda 6 týdnu vydržím...
15. pro 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,teda mes...pěkně jsi mě popsala..tak jsem to musela číst manžovi.zhodnotil, že jsem teda asi normálně těhu...jako vy..he to čím dál horší...
mám 11kg nahoře, v pase asi stovku, zatím taky bez strií, nštěstí,ale ty třísla bolí děsně, dnes jsem nešla ani cvičit..raději jsem jedla bramboráčky....prát a žehlit se nemůžu donutit a sbalená nejsem...
ale dodělala jsem ty malůvky na zeď,mám v albíčku...mějte se a držte plod...
15. pro 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : to me boli kolena jen kdyz lezim pul hodky na jedne strane, hruza , nasteststi ze zada me neboli, mam to brihco o hodne mensi nez u anuli, dneksa nam tu krasne zacalo snezit, tak doufam ze muj dojede v poradku v noci z prace. kontrola dopadla dobre,stepanka se ma cile k svetu, ale uz podruhe mi neudelala utz, tak su takova zklamana. jinak musim na hematologii, ze ten muj krevni obraz je odstrasujici ( lecim se s nim nevim jak dlouho) ze to je uz je nejakou nemoc tak su zvedava na co teda dojdou :grinning:
16. pro 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek