• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
a kde nam zustala lentil? doufam ze nerodi, my jsme dneska meli opet poslicky, teda zacina to pekne bolet, muj se uplne hrozil, ze kdyby to na me dneska prislo, tak me nema kdo odvezt do porodnice - on v praci, tchan na stavbe a kamos v praci. tak leda byhc volala sanitku :grinning:
16. pro 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Tak jsem byla včera v poradně, teď už chodím každý týden. Když jsem byla minule dělali mi stěr a krevní braz. Bohužel v tom stěru vykultivovali streptokoka, takže ATB mě při porodu neminou :frowning2: Z čeho mám radost je, že mimíšek zatím zůstal hlavičkou dolů, ale díky tomu, jak se pořád mele, bych nedala moc za to, že se mu to otočení třeba zase ještě podaří :wink: Tay jsem byla poprvé na monitoru, mrňousek vyváděl jako by byl někde na závodech. Srdeční akce naprosto v normě, já jsem měla jednu větší kontrakci, ale pouze zaznamenanou, já jsem nic necítila, ale je fakt, že se mi břicho mlelo a napínalo tak, že se mohla mezi tím nějak schovat :slight_smile: Za týden jdu znovu, tak uvidíme, jestli bude nějaká změna. Začaly mě chytat křeče do levého třísla, ale dr. mi řekla, že se mi stáčí děloha na pravou stranu, takže se mi příliš napínají vazy na levé straně, takže každý rychlejší pohyb může vyvolat tuhle reakci.
Včera dorazil k našim koš na mimícha, který dostaneme k Vánocům. Protože se muselo zkontrolovat, jestli opravdu přišlo to, co bylo objednáno, tak už jsem ho viděla. Náááádhera!!!! Už se moc těším, až v něm bude mrňousek spinkat :slight_smile:
16. pro 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda vespolek těhulek :slight_smile:
ruda: krásný malůvky, to jsi malovala sama nebo to je nějaká šablonka ? :slight_smile:
holky myslíte, že je blbý mít postýlku u nohou postele ? já si totiž objednala košík, který se mi vedle postele sice vejde, jenže tam nemám už žádnou mezeru na nohy, takže bych prcka musela vytahovat z postýlky v noci na kojení, tak že bych si musela v tý posteli kleknout, vytáhnout ho, sednout si s ním, nakojit a pak stejným způsobem vrátit, to je asi na kočku co ? :frowning2:
16. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky radiško,to je pech s tím krvákem, taky ho mám snad celoživotně slabý, když jsem chtěl darovat krev, tak se mi vysmáli a poslali mě do poradny abych jedla železo...a tak už to mám dlouho, v těhu se to horší...tak snad ti to dobře dopadne...teda je divné, že ti nedělá UZV, to by měla halvně teď ke konci ne?jojo toto počasí to sanitka jistí...jak poznáš, že jsou to poslíčci a ne porod? jaké to je? jako křeč?,,
aevko ATB nic moc,alee hlavně, že na to přišli ne,...to se bude miminkovi spinkat :slight_smile:
seb díky moc, to byla šablona jen prořezaný papír, tak jsem zhruba načrtla obrys a pak podle obrázku v PC koukala a malovala...myslím, že postýlka v nohou nevadí, když to jinak nejde... někdo má postýlku úplně mimo, dálod postele...myslím, že to nevadí, kde si zv yknete, tam bude....dobrouuuuu
16. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : seb - uplne normalka, prootze budes vstavat, ja to tak delala prvni tyden a pak uz jsem malou mela v posteli , protoze mela porad hlad - prootze jsem nemohla sedet, tak jsem kojila v leze a pokazde sme u toho usnuli obe dve a pak me muj budil , ze kojim, nebo ju vzal nechal si ju odbrknout a dal ju do postylky. a ted ju mam taky u postele bez mista, prootze s tim brichem su rada, ze vubec pretocim, ale jak bude brich dole, tak ju zas odstehuju, ma ted densou rymu se mi v noci dusi.
rudo - jestli si nekdy zazila krece kdyz si potrebovala na velkou, nebo kdyz ses paradne prejedla, je to takove ze te fakt chytaji krece a ta bolest je takova pichlava, jak kdyby ti nekdo vrazel jehlu do bricha, hruza, uz aby to bylo za mnou. a ten utz me docela jako stve, sak podle hmatu toho moc nepozna, no s tou krvi to mam celej zivot.
17. pro 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko, díky teda, tak to se mám na co těšit, na křeče střev trpím docela dost a když mě to chytne, tak říkám, to už přece enmůže být porod horší...ale asi je :frowning2: no nějak to zvládneme ne? a ty ses odstěhovala tady z jihu ke Zlínu|? takže rodíš v Baťovce? to bych chtěla....kde jsi rodila Aničku?
17. pro 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jsem se narodila v krkonosich pak sem zila s biologickyma rodicema v brne a pak od svych sedmi ziju v brezi u mikulova a pak sem sla na stredni sem do bojkovic, pak voska v brne a tady v bojkach sem potkala mojeho, a ted sme zpatky z mikulova prestehovani v bojkach kvuli jeho praci, jinak jsem roidla vezline a nemuzu si vubec nan nic stezovat, to jako to je proste nadstandart vsecko co je pro pacientky. pak napisu vic, du uspat anicku
17. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny moje :wink:

Nějak jsem nestíhala je toho na mě poldní dobou moc. Včera jsem byla na kontrole ve 30tt a dobrá zpráva je že je vše ok, ale malej je zatm havou nahoře :angry: tak mě docela strašila dr že jestli se neotočí tak císař apod. Ale mslím že Mes se taky otočil později viď??
No ještě uvidím protože 28.12 jdu do podolí na velký utz (jak mi vyšly blbě ty tripply tak jako pro jistotu že je vše ok) tak třeba bude otočený. Jinak váží 1426 gr!!! pěknej macek včera jsem byla přesně 30+0 a je větší odpovídá tak 32tt. Tak jen doufám že nebude cvalík po manžovi :grinning: (4,400).
Komu se otočilo mimčo pozdějc??Aevce taky ne??Uklidněte mě prosím :slight_smile: fakt nechci na cisaře
17. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko, teda jsi cestovatelka... ve zlíně jsem byla na praxi a mooc se mi tam porodka líbila...tak jen tiše závidím, já to mám daleko a jiný kraj...to by mě asi neviděli rádi...škoda....
barbie, myslím,. že se v klídku do 35tt může otočit, pak už je to míň pravděpodobné.. a my měli 1614 gr,ale teda 30+3, tak jsme asi taky velcí,ale moje dr. řekla, že je to v normě...tak pak si vyber že...
17. pro 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo - oni tam berou vsecky maminy, ja mam porad trvale bydliste v mikulove, dosla jsem tam kdyz sem rodila anicku, ze bych chtela rodit tam, ze to mam bliz a oni se ani na duvod neptali, tkaze tam klidne muzes taky, tak jsme s anickou napekli nepecene cukrovi a ted deme zehlit :grinning:
17. pro 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie - tak to máš cvaldu, ale na mého nemáš - já 30 plus nula měla odhad 1735:slight_smile:) Teď už máme 2200 a odhad porodní váhy přes 4 kila...se toho děsím...
Jinak mě se otočil před cca 14 dny - což znamená ve 32, nebo 33 tt - protože zítra už začínám 35tt :wink:
Na toho mého platila baterka - jsem mu svítila dole u pipky (rada paní porodní asistentky) a nakonec se otočil když jsem ho delší dobu tlačila v sedě do hlavičky - a řeknu ti, vím přesně kdy se otočil, protože to pěkně zabolelo, jak tam skočil... :wink:
17. pro 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudo - křeče před kakáním- to mi povídej...já jednou myslela, že pojedu na pohotovost - nemohla jsem se 20 minut ani pohnout - byla to bolest jak když mě řežou nožem - volala jsem dokonce manželovi ať jede domů a brečela jsem mu do telefonu, že asi rodím :grinning: Ale nakonec jsem se jen vykajdila...ale bylo to peklo - taky jsem říkala, že ten porod nedám, když jsem se nemohla ani postavit. :grinning:
17. pro 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : jo to mi holky povidejte ja to mam dva dny pomalu ze mi to trci u zadku a pak to jede jak namazane, hruza des a pritom jim skoro porad stejne jidla, ale ty krece to je fakt des bes. uz aby to byl oza nama. uz se fakt tesim, az bude mala venku taky su zvedava kolik bude vazit
17. pro 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie: nešil!!! Já jsem měla mimícha ve 30tt krásně hlavou dolů a ve 34tt bum - hlava nahoře. Byla jsem z toho taky pěkně na větvi, ale na UZ ve 36tt už byl zase hlavou dolů a teď ve 37tt taky. Na to, aby se přetočil máš ještě dost času :slight_smile:
17. pro 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbie - připojuji se k holkám, určitě se ještě otočí.
Mě se Anýsek otočil ve 33. týdnu, to jsem začala cítit kopance pod žebry. V 31. týdnu na velkém UTZ měla Anežka podélnou polohu a 1636 g (byla jsem přesně 30+4), dle doktorky tak akorát. Teď ale vůbec netuším na čem sem... před týdnem mi má doktorka řekla, že žádný obr to rozhodně nebude (odhad při porodu cca 3kg) a dnes mi řekla, že zas tak malá nebude... tak si pak vyberte :sweat_smile:
Držte se.
17. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi, to jsi mě potěšila s tím zlínem,ale přeci jen máme to dvě hodiny cesty a v únoru......náledí a tak....a pak návštěvy by to měli skoro sto kiláků...,ale ráda bych....jinak co jsi slyšela o BV porodnici? a Kyjově ...rozhoduju se, pořád jsem chtěla bV a pak stopro kyjov a teď nevím...
taky jsem slyšela, že svítit baterkou pomáhá...
mes to byl teda kolotoč...a to kakání mi povídejte, ještě po tom železu...no jje to boj...my to ale snad vybojujeme do konce ne???a s tou váhou..to jsou asi fakt jen odhady a nakonec je všechno jinak.... :wink:
tak porodu zdar
17. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : paneboze do breclavi prosim te ani nechod na kontroly, nebo aj kdybys mela umrit - jemine jen tam ne, segra tam rodila, mela maleho koncem panevnim uz tyden pred porodem a stejne ju ten debil bambas nechal rodit 20 hodin a pak ji udelal cisare, synovec priduseny, ma z teho nasledky dodneska - hyperaktivita, srustani bubinku, takze nam postupne hluchne a to uz byl na trech operacich, spoluzacka rodila taky v bv a minuly tyden psala, ze mela desne bolesti a doma z ni vypadl nacucany tampon krve velky jak pomeranc, kamoska nad nama a z mesta tam taky rodila a nadavaly obe dve, ze se jim tam nikdo nevenuje, ze je sestricky servou, at si nevymysleji. ja jsem tam lezela 14 a stacilo mi, pak jsem tam byla s malou tyden na JIP a to uz teda presahlo vsechny meze, jidlo mi museli male pripravovat,a kdzy sem pro neho sla, tak mi rekli at si pockam ze si jdou nakoupit. prosim te to bez fakt radej do kyjova
17. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No potěšily jste mě :slight_smile: já taky doufám že se otočí mě strašně strašila dr že už nemá moc šancí se otočit apod :frowning2: ale zase byla jsem přesně 30+0 tak doufám že se umoudří :wink: jinak zkusím metodu od Mes :grinning: a budu svítit na pipinku :grinning: jinak jak psala mes s tou prolejzačkou tak já to měla min. týden v práci a říkala jsem kolegyni ,,ty jo mě bolí pipi jako když jsem se malá narazila na kole na štangli :slight_smile: ´´

Jsem v práci :confounded: a vůbec mě to tu neba. Už to vidím jen tak 2-3x a jdu na mateřskou jupíí :grinning:
Jinak mám celkem bobky protože v Praze sněží celou noc a já jedu kus za Prahu domu a mám strach že se vybourám! A nikdo není doma Manžel je služebně na Slovensku, a tchán se švagrem někde v Ostravě!Tak doufám že neskončím v poli na neprosypaný okrsce a nepůjdu třeba 8km pěšky ve 4 ráno :confounded:
Tak zítra vám večer písnu jak jsem dopadla :grinning:
mějte se kočenky paaaa
18. pro 2009 ve 02:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
barb : tka dobre dojed ale stejne te obdivuju ze takto tehotna ponocujes v praci, by me mohlo.
18. pro 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: super radi, to přesně jsem potřebovala slyšet...původně jsem totiž BV chtěla,ale pak jsem takových negativ jak píšeš slyšela děsně moc..a bambas..to neslyším poprvé...jen je to tam modernější,ale to je mi fuk, kyjov má nové šestinedělí s WC na pokoji a to je důležité...ani nevíš, jaklou jsi mi udělala radost...je těch negativ tolik, že už mi zase svítá a mám jasno a už si nechci vybírat, kyjov a hotovka...dííííííííkyyy
tý vogo barbie, co děláš v tomhle týdnu v práci a v noci??? co končí ve 4 ráno???na to bych neměla..jsem spavá celé těhu, klobouk dolů a neboj, je čas aby se malý otočil a světlo fakt pomáhá, četla jsem to i v knížce..že se mimi točí za světlem.tak silnou baterku a svítit!!!
18. pro 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, nemyslím, že by bylo miminko velké a odpovídalo 32 tt, já měla ve 29 tt na UZ 1 569 g a říkal, že v normě. To by musel odpovídat o 3-4 týdny více.
Před 14 dny 2 170 g, a nemělo by být větších rozměrů při porodu, alespoň tvrdil asistant. Takže nebojte, můj je cvalík jak hrom, lae to ta cukrovka. Od včera píchám inzulín 3x denně, skoro nejím nic, mám ketony v moči, tělo hladové, ale jak nemůžu sladké, tak nemám na nic chuť.
Včera jsem byla ve fakultce a dr z diaporadny mi doporučoval rodit až tam u nich, jelikož prý doktoři moc nechtějí rodiut diabetičky, to mimi po porodu bude muset mít asi infuzi a já taky léčbu, jelikož odchodem placenty se tělo zblázní v té cukrovce, takže si to mám rozmyslet.A prý od 35 tt do 37 bude nejhůř, že mi to stoupne rapidně nahoru ještě a 80% žen jim do 37 rodí. A já nemám nic vyprané, plenky koupené, mám čas. Přinejhorším nakluše mamka a udělá vše, než dojdu. :slight_smile:
18. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : tak aspon mas ted vystrahu a udelas si to, jinak se niceho neboj vsecko bude dobre, co maji delat ty co maji cukrovku cely zivot, jim to taky nezavidim, no a jestli ti rekl ve 29 ze 1569 gr je v norme tak to teda nevim kde maji tabulky me ve 31 tt rekli ze vaha 1455 je vetsi cvalik, tak nevim co ti dr. vubec povidaji, u anicky mi rekli ze bude malinka a necele tri kila a ona mela 3,45 kg a 49 cm takze taky zadne tintitko
18. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili, to jsi pohoďčka, já se konečně donutila začít s tím praním a žehlením,ale tašku nemám..
oni bývají při DM větší děti, no a píchat 3x denně, to nezávidím a hlavně tu hladovku...jsi statečná,le máš to za pár, tak se drž a vydrž..
Radi taky nechápu ty jejich odhady, jednak je ta vááha ve výsledku úplně jiná a druhak my měli 1614 a prý je to norma..tak fakt nevím...uvidíme..já i manža jsme byli 4kilový..se mám těšit...třeba se rodí větší děti líp, mají větší síu pomoci... ségra měla všechny děti prcky kolem 2,5kg a porody děsné :unamused:
18. pro 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis, a já ve 33 tt 2 170 g a prý odpovídá :grinning: Co doktor, to názor, že?
Pošťačka dnes zvonila, že se ji narodila vnučka včera 5,5 kg a 50 cm normální porod a nešla s ní placenta, tak ji dělali kyretáž bez uspání, že by ji mohli stratit, prý měla zadek až někde u stropu. Její manžel jak to viděl, tak brečel u toho, no hrůza. A to bydlí v Praze. A já myslela, že tam je to vše suprové. To nechápu, přece museli UZ zjistit, že je to velké, ne?
Rudo, to píchání je hnus, já to neporadím, včera píchal chlap, ráno v 6 dcera, v polene kámoška, já sama to nedám.
Dnes jsem zas byla v dia poradně a musím si zvedat sama dávky inzulínu, jelikož ani po tom se mi to nelepší. Ještěže se blížím do finále, ještě 6 týdnu a končím. V pondělí jdu na velké odběry, tak snad budou OK: :slight_smile:
18. pro 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : to fakt na jednu stranu maji vymozenosti ze ti zjistija cokoli a pak se stejne divis, ze to tak neni, jak u anicky takovy macek a to merim 152 cm,

ili : 5,5 kg? tak to bych rodit teda nechtela, ja su taky zvedava jak budem rodit ted. kamosce vyndavali placentu rucne, to bych asi neprezila
18. pro 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili to je teda mazec pět a půl kila, nejsou normální a kyretáž zaživa, bych chtěla vidět ty chlapy, co jí to dělali...mám husinu brrrrr
já si to píchání užila na začáátku při stimulce a pak do 12tt fraxiparin na ředění krve...teď snad už nic nebude...už to vydržíš, myslím, že to skončí i dřív...klidně to čekej za 14dnů nebo prostě letos, kdykoliv...
radi no to bych umřela...jsou bezcitný hovada....hnus
je to asi o tom,že se jim nechce, ne že nemůžou...
18. pro 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : asi tak to ju taky rodil bambas, ja jsem tam dojela s tim ze mi tvrdne bricho v karte mam napsane nepouzivat kleste a ten debil do me vrazil zrovna ty co mel po ruce, sem zarvala bolesti a on na me ze co rvu, ze mam rvat az u porodu. bohuzel jsem tam musela za mesic znova, meli jsme podezreni ze mi odteka plodovka a on me serval jak male decko ze su uplne neschopna matka a ze co si o sobe vubec myslim a takove reci. no mela sem dost, jako breclav je snad to nejhorsi co sem kdy videla, mas dva porodni pokoje ktere jso pruchozi uplne se vsim, sterilni vsecko jak prase. ve zline mas svuj pokoj, je jich tam 9. kazdy ma vanu, mic monitor a porodni postel. v bv je jen jedna vana a to na nadstandartu takze kdyz je obsazeny tak mas proste smulu.
18. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky

Tak jsem včera zdárně dojela domů ale málem jsem u toho porodila :grinning: já se tak bálá že jsem si ani nesvlíkla bundu a lil ze mě pot jako prase :slight_smile:

No ty noční se daj protože dělám jen 2 dny v týdnu čt a pa a ne do 4 ale do 3 ve 4 už jsem doma :wink:

Ty jo Ili 5,5 kg to by mě zabilo!!A nevíš kde v Praze rodila??? to je fakt síla!FUJ
Jinak já dnes poslední den a pak mám volno až do 1.1 :grinning: tak si to konečně užiju a možná že už donutím manžela aby KONEČně smontoval postýlku :wink:
18. pro 2009 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
rsdisko díky, tak BV fakt zavrhuju a hotovka...nejsi první od koho to slyším...
barbie a ty budeš ještě po novém roce dělat??? a co děláš???jsestli se můžu zeptat??
jinak já dnes venčila psa a pak tma před očima...nablinkání...mnža si pro mě musel dojít..katastrooofa :unamused:
19. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
barbi, nevím kde rodila, jen vím, že bydlí v Praze. A kdy jdeš na mateřskou?
Já bych nerada rodila dříve, do 20.1 musím vydržet, mám písemky ješčtě. Ale asi nevydržím, břicho dole, cukr nahoře, no uvidíme...
cO DNES DĚLÁTE, JEŠTĚ UKLÍZÍTE, NEBO UŽ MÁTE POHODU? Já dneska znova umývala linku, nebo se mi zdála zas ušpiněná, zas gruntuju, já mám vánoční úklid snad každý víkend :grinning:
19. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek