• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
ili : jo tak to uz se pripravuje, ale vidim, ze jsi mela skoro stejnou noc, me v devet chytly zada, jsem se malem pozvracela, pak se mi chtelo porad na zachod a nic neslo ven, tak jsem si sla lehnout a to me zacala bolet kostrc aj kriza - tak jak kdyz sem se otevirala, hnus fakt, jeste se k tomu pridaly kycle a pak me zacala bolet hraza. no jako noc uzasna, jsem se vubec nevyspala, apson ze ta anicka trohcu lip spala, jinak fakt neivm co bych delala, jinak jsem dneksa naprosto nepouzitelna. sedet moc nemuzu, nevim, mam strach ze asi pojedem do porodnice, ale nemam nic - vsecko v lekarne objednane az po novem roce. tak doufam ze teo nejak vydrzime a ty taky. to mame krasny stedry den
24. pro 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentil : anicka ma ted 17 mesicu, v lednu bude mit rok a pul,
24. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčičky moje

Vše nej k vánocům a hlavně klid a žádnej stres. Já měla dnes šílené sny o porodu na Bulovce :slight_smile: nevím kde jsem to vzala ale byl to mazec. Po vánocích vám to popíšu :grinning:
Tak ještě jednou krásné svátky a hlavně pohodu :wink:
24. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, přeju krásné vánoce, pohodu, klid, štěstí, zdraví a hladké, rychlé a bezbolestné porody v termínu :slight_smile:
24. pro 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holciny, taky prejeme krasne Vanoce, zdravi pohodu a zadnou zlucnikovou koliku, radej papejte ovoce :grinning:
24. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky,
všem vám přeju krásný sváteční den, odpočívejte a kdo můžete spapkejte všechny ty dobrotky
25. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : kdybych nemela tak maly zaludek tak toho kapra snim sama :grinning:
25. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak co, žádný nový porod se nekonal, nikdo nerodil ve sváteční den? Jak se cítíte?
Petkan, dej vědět co se děje s holkama, hodné? A ostatní taky, nějak to zanedbáváte a nepíšete nic!!!!
Co kdo má už připravené, komu co chybí atd... :wink:
26. pro 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vespolek.tak jak jste prožily vánoce?u nás v klidu a míru.Vojtík je docela hodný,zatím nebyla žádná větší krizovka.sice to noční kojení je pro mě vysilující,zvláště,když se tím krmením Vojtík probere a pak nechce spát a chce si děsně povídat - ve tři ráno,ideální doba :grinning: . dneska je u nás nádherně,tak za chvilečku vyrazíme na chvíli ven.manžel dneska vaří,tak jsem jen vytřela,trošku uklidila a konečně jsem si sedla k pohádkám.zatím jsem neviděla ani jednu celou.Vojtíšek dostal pod stromeček vibrační lehátko od Fisher price,tak jsem zvědavá,co na to řekne,jak ho do toho dáme.teda napřed tam musíme splašit baterku,dává se do toho nějaký velký monočlánek a to doma nemáme.do alba jsem přidala fotku,jak jsme poprvé vyrazili k doktorce na poradnu-ani ho nebylo v autosedačce vidět :grinning:
26. pro 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy, nádherné fotečky. Se těším až půjdu já na prochajdu. Rodit musím jak TY ve Fakultce, 7.1 jdu na první poradnu do porodky, tk uvidím. Trochu mám strach, nikoho tam neznám z doktorů, snyd dopoadnu dobře. M8m největší strach ze sešívání, snad to dobře umrtví. Hlavně aby se mě tam už 7 nenechali ležet.
26. pro 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ja jsem se bala nastrihu ale vubec jsem to necitila, sesivani trochu jo ale dali mi masku na pusu tak to bylo za 10min hotove,
tedy: maly je krasne prtavoucky
jinak my mame problemy s poslickama denne snad 4x, v noci zada, hraza, kycle, hruza
26. pro 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jéé teddy už má doma Vojtíška, to je nádhera :sweat_smile: :dizzy_face:
ili: já se taky hrozně bojím nástřihu a taky epidurálu, ale bez něj bych to já asi nevydržela,
ale bojím se, aby něco nepodělali a nebodli to do tý páteře špatně
26. pro 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jéé teddy už má doma Vojtíška, to je nádhera :sweat_smile: :dizzy_face:
ili: já se taky hrozně bojím nástřihu a taky epidurálu, ale bez něj bych to já asi nevydržela,
ale bojím se, aby něco nepodělali a nebodli to do tý páteře špatně
radisko: jak poznám ty poslíčky ? a proč s nima máš problémy? poslíčci před porodem bývají ne ?
holky já ještě nemám vybavení do postýlky, přebal. komodu, podložku, vaničku, plenky papírovky ani kojoprsenky :unamused: tak snad to všechno stihnu ještě sehnat, kde vy kupujete kojící prsenky ? :slight_smile: :fearful:
26. pro 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
N8střihu se nebojí,. to jsem necítila, ale zašívání. Mě teda umrtvili pořádně při porodu, jsem to necítila vůbec. Ale jak tak čtu, tak v poslední době každá to cítí moc. Asi už šetří i na tom umrtvení. KAždá má práh bolesti někde jinde, tak by se měli průběžně ptát a přidat dávku.
JInak epidurál bych nechtěla v žádném případě!! Je tam riziko ochrnutí a atd. A ta jehla ta je kurevsky hrubá. Je máme v robotě, jak jsem viděla s čím se to dělá, tak néééééé. A stejně Tě napíchnou jen a pak se může dát až v druhé době porodní, takže až to vše nejhorší máš za sebou a záleží kolik dají.... Nevím, určo u nás bych do toho nešla.
26. pro 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, přibírám neskutečně...,ale kdo se má udržet nad těma dobrotkama :slight_smile:
teddy, ukazovala jsem manžovi Vojtíška, že máme v bříšku už taky tak velkého kluka a byl nadšený, jaký je to už chlap a vy jste šikulky..
taky mám hrůzu se šití a z toho, že to bude dlouho trvat...a hlavně mám strach o malého, aby vše dopadlo dobře a křičel na celé kolo hned jak vyleze...to se mi uleví, pak to šití a hojení a moooc se těším na první kočárkováníííí.
měla jsem jednou stah dělohy, polekalo mě to,ale pak jsem si uvědomila, že jsem četla, že děloha trénuje a když se to neopakovala ulevilo se mi...
Radi tak nějak asi vypadají poslíčci že? stahy dělohy...jak pak poznáš, jestli už to nejou porodní bolesti? dle pravidelnosti a že to nepřestane?...držte se
26. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : siti jsem teda citila jen jako male stipkani, ale dali mi masku pred pusu, tkaze jsem necitila vubec nic, navic mi davaly hadicky z delohy ven - prisily k zadku, protoze mam moc spatnou srazlivost tak abych nevykrvacela. jinak jsem si taky myslela ze ty bolesti nevydrzim, a vydrzela jsem je, pred zavedenim epiduralu musite podepsat papir ze pocitate s rizikem ochrnuti a 12 hodin po porodu se nesmite ani hnout. ja bych to teda nedoporucovala.
rudo : ja jdu 4. na ko tak su zvedava kolik kilo bude nahore, pac se taky cpu o sto sest. takt o ti budu drzet pesti aby si maleho slysela, ja jsem byla v takove agoniii - apatii z te bolesti, ze jsem malou neslyslela, ani nevim, ze mi na boxu davaly kyslikovou masku a ze mi sestricky tlacily bricho dolu - vubec mam okno jak vykladni skrin. tak doufam ze to ted zaziju, jinak sme vcera byli s mojim a kamosem a jeho segrou a s anickou na bouligu - parada sem dvakrat vyhrala, ani nevim jak , kula mi litala tak pomalu, ze sem myslela ze pokazde ani nedojede k cili. akorat tam dneska muj musi zpatky, jsme tam nechali anicce boty, jak sme ju nazpatek neprezouvali do auta, tak snad je nikdo neukradl.
27. pro 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčičky - ani jsem Vám nestačila popřát krásné svátky - tak to doháním a ať všechny do toho nového roku přivedeme krásná zdravá miminka:slight_smile:)

Teddy - malej je nádhernej...je to fakt neskutečný...

Holky - při epiduralu NELZE OCHRNOUT - jsou to nesmysly totální!!! Můj taťka je ortoped - vysvětloval mi to xkrát...epi se píchá do konce - tam není už mícha...a umrtvuje vám pouze břišní svalstvo - nikoliv záda - takže třeba na křížové bolesti to nezabere a taky můžete hýbat nohama a podobně...

to o čem vy mluvíte se píchá trošku víš a pouze při císařském řezu, když chce být maminka vzhůru a by viděla miminko a nechce být v celkové anestezii - říká se tomu SPINAL a to necítíte vůbec nic od pasu dolů.. po této injekci se podoručuje 12 HODIN na lůžuku vklidu - nikoliv po EPI.

Ale hlavně už jste někde četly nebo slyšely, že takhle někdo ochrnul? Jsou to výmysly - nestresujte se ještě tímhle...Jediné co hrozí po EPI jsou bolesti hlavy :wink: Já to toho teda jdu - nenechám se mučit :wink:

Jo a Illi - ta jehla je tenčí než normální na zavedení infuze...musí být širší, protože ti tam zavedou kanylu, kterou ti po určité době dodávají tu umrtvující látku - takže to narozdíl od spinalu není jen jedna injekce, ale máš v zádech zavedenou kanylu...Holky vy jste nebyly v nemocnici na tom kurzu? U nás je povinný - všechno nám tam ukazovali a popisovali i na videu?
27. pro 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi díky za zkušenosti, teda ty boulíš???to bych asi porodila...dole mě píchá i když jenom jdu, za chvilku musím povysávat, tak to zase bude...včera jsem konečně všechny věcičky vyžehlila a rozdělila a nachystala malému do porodky, ať to nemusí manža..
taky jdu 4.1. to už půjdu na mateřskou, tak snad vydržžíme...htěla bych vodnáře, tak musí vydržet do mých narozek 21.1
plně souhlasím s MES epidurál versus ochrnutí....píchá se to do míst, kde už mícha není!!!přesně tak, něco jiného je spinál, to moc příjemné není, tak necítíte nohy, nemůžete pak chodit...
jen u epi poklesá tlak a tak může bolet hlava a taky to může porod prodloužit.. jsem pro epi, pokud to nebudu moci vydržet, jsme v 21 století ne v pravěku..,ale spinál bch asi nechtěla...no já budu ráda, když nebudu muset na císaře...
u nás kurz povinný není, chtěla jsem jít,ale bylo zavřené kvůli chřipce, tak to zkusíme čtvrtého...
27. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mes, v tom nemáš pravdu, kámoškla ochrla na celý týden skoro. Nemohla ani na Wc, od pasu dolů nic necítila. U nás to ještě neumí dělat, prostě, neví kolik toho dát. Někdo má málo, tak bolesti cítí a ještě má bolest napíchnutí, jiná ochrne.... a je to škodlivé pro dítě, je to chemie velká do těla!! Samozřejmě, že když napíchnou dobře, tak nic nehrozí, ale kdo to z nich umí?
Ty jehly máme v práci, dělám s tím, tak vím jak to vypadá, hrubá jak cyp.
27. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam o tom ochrnuti rikali na predporodnim kurzu, ze si to mame rozmyslet a ze po tisice let zeny roidly bez toho a porodily, tak ja nevim, jako taky jsem neslysela ze by nekdo ochrnul az ted o ili, ale stojim si za nazorem ze je to zasah do tela jak svina, ja mam maly prah bolesti vsecko me vesmes boli, i ten porod byl rpo me fakt utrpeni, ale jak uz sem byla v te agonii, ze sem nic nevnimala, tak mi to fkat bylo vsecko jedno aj to ze me vezli na cisare, a tam sem porodila normalni cestou.

rudo : jj jsem trenovana, tak mi to problemy nedela, pichani v brichu mam porad celodenne,takze mi to uz moc neprijde, a takovych blaznu jak ja je vic :grinning: ale byli sme ted naposled, nebudu nic pokouset
27. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no radi, já ych asi jako koulet zvládla, jen bych se bála, že začnu dřív rodit....tak jsem raději do 35tt hodná :grinning:
Epi je určo zásah do těla, ale většší je třeba celková narkoza při císaři a s tím nic nenaděláte..je to na šikovnosti doktorů- bohužel, proto vše musí proběhnout co nejrychleji, aby se nestihlo narkotikum dostat k miminku přes pupečník..pak dětičky spí a vstřebáavají to děsně dlouho...takk si hlavně přejme přirozené porody, rychlé a bez bolesti :slight_smile:
27. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - tomu o té kámošce nevěřím...to by vysoudila balík a hlavně je to technicky nemožné...je možné, že jí napíchli nějaký nerv, ale ochrnout po epi nemohla - to prostě nejde - a epi píchají anesteziologové už řadu let, bez zkušenosti k tomu nikoho nepustí - je to běžná praxe..Myslím, že tvá kámoška si to přibarvila...nevěřím, že týden necítila nohy - spíš si při porodu podráždila páteř a pak jí z toho brzněly nebo tak něco...to je možné... Myslím, že tohle je jedna z fám, které pak děsí nastávající maminky..

Jasně dříve rodily ženský na poli a chlapi zabíjeli buvoly :grinning: Ale když si dneska promluvíte s gynekologem, tak vám řekne, že ženské tělo je čím dál méně schopné normálního porodu. Některé duly pak říkají, že je to tím, že se rodí v nemocnici a rodičce se dávají léky apod...já si myslím, že je to kravina. Že prostě lidské tělo zvládá čím dále menší zátěž a porod je hukot...takže až 25%porodů končí sekcí - logicky, ženy už prostě nemají tak silné vytrénované svaly...jejich tělo už začíná počítat s možností císařského řezu...

Jo a k tomu, že někomu epi pomůže a někomu né - jak jsem psala - kdo má křížové bolesti a bolesti zad - které vystřelují do nohou...tomu epi pomůže jen částečně, protože působí jen na břišní svaly - a umrtvuje dutinu břišní... takže někdo může říct, že mu nezabral vůbec a někdo řekne, že se mu po něm mega ulevilo... :wink:

Jinak dneska se na sekce i na normální krátké zákroky používá tak slabá anestézie - po které jste vzhůru za chvilku - bez bolení hlavy a vedlejší účinků - nejste v úplném hlubokém bezvědomí - jen uspané...miminku to neublíží - protože placenta hafo zachytí a je hned venku...
Epi se nedostává do krve - jde přes nervové vlákna - mok ke svalům...takže klid...miminka budou v pořádku...My tu třeba máme teď takovou inverzi...že bych řekla, že je to horší než 100 narkoz :grinning:
27. pro 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak to zvládnem. Čím je tělo mlsdší, tím to lépe zvládá. Já rodila ve 19 a při boleestech jsem se uklidňovala tím, že ty hrozné teprv příjdou, že toto ještě nic není a tak jsem i porodila. Takže žádná hrůza. Ale nyní ve 36 skoro nevím, nevím, každá bolest mi dělá zle. Ani ten inzilín nedokážu bezbolestně píchnout. Dost přemýšlím nad tím císařem, ale ta bolest po tom. J8 budu asi doima sama na miminko, každý robí, takže nevím jak to zvládnu.
27. pro 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilíku - mluvila jsem s několika kamarádkama co mají dvě děti a jedno rodily sekcí a druhé normálně a všechny se shodly na tom, že je lepší normální porod, že je to teda hukot, ale pak jak porodíš tak dobrý - pokud netrpíš ještě jako já třeba na hemoroidy nebo se ti právě neskřípnou nějaké nervy u páteře ale i to je pohoda proti císaři - moje kámoška teď před měsícem rodila císařem a pořád musí brát algifen na bolesti břicha...jizva jí hnisá...kdyby neměla manžela a babičky tak se o malého nepostará...Chudák...ale zase někdo to má v pohodě - každopádně po císaři počítej se 14 dny neschopnosti se starat :wink:

Illi - to dáš...neboj se nic...a hlavně ty už víš, do čeho jdeš...já jen tuším..

Ke všemu už skoro nemůžu chodit - bolí mě spodek jako čert - malej tam asi na něco tlačí a když déle chodím tak mám až křeče...třísla, kost...a svaly na stranách břicha...prostě peklo - ale jak si sednu je po bolesti :wink:
27. pro 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : to je fakt ze zensky telo uz nezvlada to co bylo driv a je to tim, ze ted se sedi ve skolach do 26 let pak prace nekde v kanclu - treba nebo neco jineho, driv proste zensky makaly od rana do vecera na poli abyly odolne. ja jsem si na poli odrela od 6 roku svoje a nemuzu rict ze bych byla odolna :grinning: , aspon nejem jedina koho boli spodek - ja uz nemuzu ani pul hodky sedet, pres den se to da jak se clovek hybe, ale v noci paneboze misto abych spala tak se budim bolestma krize, hraze, ty jo kycle to pecka. no a to sem si rikala ze bych to mela mit asi predtim takove pripravovani na porod a mam to az ted pri druhem, kdy mam kycle rozsirene dost po porodu - no jako nevim jak tohel mesic jeste vydrzim.

s tim cisarem - to zalezi na tom, jak se telo vyporadava s jizvama - ja bych byla po cisaru neschopna asi 2 mesice - spatene se mi vsecko hoji a ta moje srazlivost je nemozna. taky sem 10 hodin rodila, hodinu tlacila apk se rozhodli pro cisare a nakonec ho nedelali, ze stacilo kdybych si jen stoupla a pak zas lehla, tak to taky tak pak zkuste a zadnej cisar tu treba vuebc nebude :dizzy_face:
27. pro 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis - mě když sedím tak to nebolí vůbec - vůbec nic...jen když chodím a v noci mě bolí kyčle když se otáčím - takže při každém otočení z boku na bok jsem vzhůru - tudíž musím jít čůrat - tudíž se malej probudí a začne mě kopat - tudíž mě začne tlačit břicho... :grinning:
27. pro 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Hlásím, že jsem pořád 2v1, i když už mám oficiálně nárok jít kdykoliv rodit, záleží jen na tom, kdy to prcek odmává :wink: :wink: :wink:
Jinak u toho epidurálu souhlasím s mes, jsem zdravotník, takže vím, o čem mluvím. A potvrdili mi to i na předporodních kurzech. Ale svůj názor nikomu nevnucuju. Kdo chce věřit tomu "jedna paní povídala", ať věří.
27. pro 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulíny,
tak jak to tak tady čtu, tak nechci rodit ani s císařem, ani normálně, ani s epidurálem, nevím kudy se ten náš prĎolka dostane ven :rolling_eyes: :confused:
mě ty kyčle bolí jak na nich ležím, otočím se a až se otlačí zas ta druhá a začne bolet, tak se zas musím otočit, v noci většinou na wc neběžím, ale brzo ráno mám močák tak plný, že mám na břiše bouličku
27. pro 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, vysoudila něco? J8 mám kámoše vedle v baráku,žena mu umřela při porodu, sousedka naproti přes chodbu nechali kus placenty a přišla o celou dělohu. Myslíš, že někdo z nich má sílu se o něco sopudit? Zdraví a život jim to nevrátí. Nevím proč bych si měla vymýšlet, co bych z toho měla, nemyslíš? Je to kjaždého rozhodnutí, já bych do toho nešla.
Hemeroidy mám už 17 let, po porodu. Právě to mě taky štve, jestli mi nevylezou celé. Dost na to trpím, používám mast, ale myslím, že porod bude zahůl na ně.
Kdo mě pomůže po porodu nevím, dcera do školy, hlavně vaření bych potřebovala a o souseda postarat, musím něco ještě vymyslet.
Seb, já chodím v noci pořád na WC. Pro mě je v noci v klidu nejhorší klouby na rukách a kolena, ty kolena je stašné. Po obědě jsem šla pospat a vzbudily mě bolesti koklen, mažu před spaním alpou.
27. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky zdravoťák a s mees taky souhlasím, jen bych raději, kdyby nebylo epi třeba a císaře se bojím nejvíc..toho po tom...kdo měl císaře nadšený nebyl...raději si to odžiju a bude pokoj, chci být schopná se starat...
seb, taky teda nevím, kdyby byla jěeště nějaká jiná možnost že??? uvidíme...
u mě je to při chůzi čím dál horší, tlačí mě dole na močák a píchá mě to jako nožem , v leže úleva,ale jen než se odleží kyčel nebo začne pálit žáha, pak následuje WC a pak kopance, máme to asi všechny podobné....asi proto, aby jsme se pak na porod spíš těšily, že to bude za náma....pánev mám dooost úzkou, tak jsem zvědavá...držte se
27. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek