• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Rudo - já mám někdy pocit, že malej se šroubuje spíš nahoru - asi chce vylézt krkem :grinning: :grinning: :grinning: Jo a pálení žáhy - to je hrozný...já než usnu to je ceremoniál - musím vypít tak dva hrnky mlíka..pak krkám jak starej chlap...pak mě stejně začne pálit žáha...tak renie nebo soda...hrůza :grinning:

Illi - stávají se ošklivé věci...já na ně radši nemyslím...stát se může bohužel cokoliv - to už je osud..Já tedy kdyby zapomněli nějaký kus placenty a přišla bych o dělohu - tak bych se soudila...s úmrtím je to jiné...to je jasný...ale jak říkám...myslím, že ta tvá kamarádka to neměla po epi...tam to prostě není technicky možné...nemá to na nohy ŽÁDNÝ vliv - to spíš došlo k uskřípnutí nějakého nervu při porodu...

Když jsme u toho - holky nemáte to některá? Já necítím půlku stehna na levé noze...teda jako je to pocit jako když si přesedíte nohu...mám to řešit? Co myslíte?

Illi - neboj - ty to zvládneš - se postarat..a máš holku ne? :wink:
27. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : nemate tam nekde nejakou jidelnu ze by ses s nima domluvila ze by ti to vozili az dom? tady to domluvit jde, my pres tyden nevarime, bereme obedy, celou dobu jsem varila a financne to anvic vychazi o hodne draz, nas obed stoji 40 kc. bereme dva a mame to aj k veceri, protoze toho davaj docela dost. a kdyz tak napis dceri na par dni omluvenku ze je nemocna at ten zacatek nemas tak tezkej, ja jsem na to byla sama ale po 14 musela dojet tchyne na tyden mi pomoct, protoze jsem byla fakt vycerpana, taky jsem myslela jak vsecko sama zvladnu ale pak jsem s brekem byla rada za kazdou pomoc i do cizich.
rudo : z cisare amm taky strach i dkyz rodim podruhe, je prave strasne to ze kadzy porod je jiny.
27. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,při epiudrálu ochrnout nelze.jehla,kteoru se aplikuje látka do těla je tenoulinká.stejně jak při spinální anestezii při císařském řezu.jsou to speciální jehly k tomu určené (jsem anesteziologická sestra).
nicméně,nebudem se tady dohadovat.každý má názor nějaký a zatím si stojí.
ale můžu potvrdit,že jsem prožila porod v leže,bez možnosti se pohnout a vydržela jsem to taky.řekli mi,že bolesti jsou stejné,a´t má dítě kilo a půl a nebo tři kila.
takže rozhodnout se musí každá sama až v den "D" a hodinu "H".
dneska má Vojtík 2560g.nabírá moc hezky
27. pro 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tka konecne je tu prispevek odbornika, coz je dobre.teddy to ma maly krasnou vahu, to jsem mela kdyz jsem se narodila ja 2500 gr :grinning: , asi rad papa ze? kolikrat denne kojis?
28. pro 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky nevíte co je s petkan? Se mi zdá, že už má holky u sebe, nebo je už 36 tt , tak nevím, tel na ní nemám.
Zítra jdu naposled do poradny k nám a pak šup do fakultky. Jsem zvědavá kolik váží po týdnu, kolik přibral. Jméno stále nemám, ale už mám nejvyšší čas. Dnes peru povlečení s postýlky a košíku, nebesa.
Radis, mě se zdá 80 kč pro 2 dost za oběd, to navařím pro celou rodinu a ještě zbyde. Maso kupuju levně, zrovna dnes jsem nakoupila kuř. stehna po 34kč, vzala jsem 6 ks, tak to mám i na zítra. Brambory po 5 kč, polévku s křídel za 20 kč, maso pro pejska, polévka na 2 dny. Takže by se mi to nevyplatilo pro tolik lidí kupovat jídlo. A v práci mám obědy po 15 kč a na výběr ze4 jídel, ale nechce se mi tam chodit. Já totiž nad domácí stravu nedám dopustit. I na druhý den už mi to nejede to jídlo, tak večeře dělám také teplé, výjmečně studené, to nyní jak jsem už lenivá. Nějak to vymyslím, snad někdo pomůže, uvidíme jak to vše dopadne. Hlavně abych byla fit po porodu ry\chle a nebyla na někom závislá. Musím zajistit i hlídáni když budu jezdit do školy...
:wink:
28. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

tak hlásím že kontrolní UTZ v 31+5 dopadl dobře. Váhu máme 1858 gr :grinning: bude to cvalda ale musím znovu za 3 týdny na nějaký kontrolní, protože se doktorce zdálo že máme hodně plodový vody :confounded: já prostě musím mít furt něco extra! Jo ale to nej nakonec -Jsme hlavičkou DOLU :grinning: tak doufám že když má hodně vody, že ho to nebude svádět aby se otočil zpátky.

Jinak s tím epi sohlasím s Mes a Tedynou a Rudou že ochrnout nelze. Jsou to kraviny. Jedině ho mužou blbě píchnout a pak mí člověk migrény, ale taky snad jen dočasně ne až do koce života.
28. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem já, Teddy i mes zdravoťáci :grinning: zdravím kolegyně :wink:
barbie, to je fajn, tak snad zůstane hlavou dolů :slight_smile:
ili ty jsi akční do poslední chvíle, myslím, že budeš za chvíli v kondici :sunglasses:
28. pro 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbi, njá nepsala, že do konce života, ale na týden od pasu dolů prostě lazar!
Vidím, že jsme tady samí zdravotníci.
Jj, furt něco dělám, jak ležím jen, tak jsem rozlámaná celý den a pak už se mi nioc nechce dělat. strašně mě brní na pravé ruce prsty, nepřestává ani na chvíli, mám už to nějaký den, zítra se musím poptat ve špitálu co to je, jestli z té cukrovky, nevím. A ještě pravá ruka, špatně se mi robí s ní.
28. pro 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

koukám, že řešíte epi... já ho při prvním porodu dopředu taky nehctěla, a pak jak jsem za něj byla ráda, pomohl mi i v rychlosti otvírání, bez něj jsem se otevřela o 1 cm za 5 hodin, pak po epidurálu za hodinu o dalších 5 cm...takže mi to hodně pomohlo, nebolelo ani to napíchnutí, ani jsme neměla žádné následky. A jak píšou holky, i v souhlasu jsou vypsaný jako možná rizika bolest hlavy, nekolik dní bolest místa pichu, ale rozhodně ne ochrnutí
28. pro 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili s tím brněním nic neuděláš :unamused:
Já to mám od začtku těhu. Zezačátku mě to brnělo jen v noci ale asi tak 2 měsíce mě to bolí onstop. Nejsem schopná si pomalu ani namazat chleba a učesat se protože po ránu je to nejhorší. A jíst příborem se absolutně nedá :frowning2: prej je to normální a přejde to po porodu. No doufám jinak fakt nevím. Dostala jsem na to magnésko, vitamin B a ještě něco ale nepomohlo mi nic. A moje máma to prej měla taky a po porodu to přestalo.
28. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
J8 myslela jestli to není tou cukrovkou. Při práci mi to dost vadí. Zítra budu žehlit povlečení. Ránoi jdu do poradny, tak podám hlášení. A po cestě koupím v Tescu plenky, nemám ani jednu do porodnice. Jsou tam pampersy v akci, ale jak budou těžké, tak to tahat pěšo nebudu. :grinning:
28. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili no já byla ve 20tt vee špitále, na chvíli jsem na půl těla ochrnula, mravenčení, necitlivost a dokonce jsem nemohla mluvit a pak mluvila nesmysly a nakonec se zjistilo, že to byla moooc nízká hladina kalia a taky krční páteř, tak třeba to máš taky, doktor říkal, že ta hypokalemie bývá u těhulí, tak ať ti vezmou krev na minerály...
korcula, tak to je fajn...já to taky nechávám tak, že uvidím na místě, rozhodně neříkám , že ne, raději byc se obešla bez,ale když to jinaknepůjde, píchnout se nechám...
29. pro 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, rudo dnes jsem šla pro výsldky do poradny, dělali mi odběry na vše, nebo 7.1 jedu do Fakultky, tak abych měla vše potřebné. Vše OK, jen ketony, mají báýt menší než 0,17 a já mám 0,55, nářez. Mám hladové tělo. A shubla jsem za týden 0,5 kg. To ta jejich zasraná cukrovka. A bílkoviny v moči a cukr, ale to mám furt. Napsal mi na to brnění Thiamin 3x denně, takže vitamíny, uvidíme, moc tomu nedávám. V úterý jdu ještě zas do poradny a ve čtvrtek do OV. Dnes mi dělali i ozvy, 2x tam měl srdíčko 191, ale prý dobré. Příští týden znova, snad to bude lepší.
Dnes tam byl záskok a potvrdil mi rodit ve 38 tt a určo prý císařem se to rodí, takže tak.
29. pro 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili thiamin mam taky ale fakt to nepomáhá :unamused: já dnes dělala půl hodky sdani!!!!A to jsem mazala jen 5 housek s máslem a paštikou :astonished: fak si nedovedu představit, že bych měla malý dítě a do toho tohle!protože t by chudáček umřel hlady!! Jinak dnes opět procouraná noc na wc :frowning2: co každý 3 hodky (takže mam hodinu k dobru :wink: včera to bylo co každý 2 hodiny :slight_smile:
Jinak teď jsem probrala dárečky od manžela- to oblečení pro malýho a jsem unešená :grinning: tak krásný věcičky :slight_smile:
Jo co říkáte na tu mateřsku??Nakonec to fakt snížej!!! kur.. jedny!!! Hlavně mě dostalo jak v jednom článku píšou ,,už jsme neměli sílu to změnit!!!!´´ to je vrchol!!
29. pro 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili teda tak zprávy nic moc..no ale už to bude dobré, za chvilku máš kluka u sebe a pohoda...já mám za týden kilo a půl nahoře...taky nic moc...měla bych se krotit :slight_smile:
barbie na mateřské přijdu plus minus o 4 tisíce měsíčně...je to mazec....
29. pro 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
J8 dnes v noci nespala ani hodinu v kuse, co půl hod chodila na wc, víc nevydržela , okno dokořán, ale prostě spát se nedá. Přes den taky nejsem unavená, jsem zvědavá jak to mimi bude vypadat, bude to uřvan, když nespím vůbec.
O mateřské nic nevím, já to raději nesleduju, je mi to jedno, jsem samoživitel a to mám furt stejně, když někde uberou, jinde zas přidají, takže jsem na tom stejně. Proto se nevdám nikdy, vyhovuje mi toto a mám klid. Mám stejně jak bych chodila do práce, když jsem nyní na marodce. Jsem zvědavá kolik mi to udělá teď, když budu mít mateřskou, určo stejně, nebo zas přidají na příspěvku na byt, sociální, šul nul.
Vám řeknu, že se nedivím těm cig... že mají tolik děcek, já blbec chodila do roboty a oni berou víc, jak mají tolik děcek, hnus.
29. pro 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda - holky - s váhou se netrapte, já jsem sloní žena...už jsem přibrala 25 kilo!!! Ze vzduchu...nemůžu za to...ale co se dá dělat..pak holt budu makat..
Mateřskou sice snížej...ale lidovci a ČSSD se chystaj to ještě změnit...tak na ně spoléhám
http://rocenka2009.aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=654788
29. pro 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych tomu nevěřila...,aale uvidíme, malého nemám pro peníze, tak to něějak uděláme...
29. pro 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudo - to je přece jasný, že děti nemáme pro peníze...ne? :sweat_smile: To by mě tedy v souvislosti s mateřskou ani nenapadlo :fearful: Jen mě štve, že je to jedná věc, která odlišovala pracující ženy od socek, které jen rodí děti a sedí obírají stát..a teď už jsme na stejné úrovni...ten princip mi vadí :angry:
29. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

asi mě ukamenujete, ale Ili nezlob se na mě, ale tvuj příspěvek mě zvedl ze židle. To je přesně to co mi přijde jako hrozněj bordel... všem sockám a "samoživitelům" sice snížej mateřskou ale přidají jinde... těm co pracovali do systému odváděli a jiný peníze než mateřskou ze státu netahají to prostě jen sníží, takže zase slušný člověk na to doplatí... :angry:
taky nejsem vdaná, ale s otcem dětí žijeme ve společný domácnosti, vychováváme a zajištujeme je společně, žijeme jako rodina, tutíž by mě ani nenapadlo čerpat dávky jako samoživitel a dělat ze sebe před státem chudinku....
30. pro 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno všem.tady u nás napadlo trochu sněhu,cesty sice vypadají suché,ale asi to bude zrádné.právě jsem dokrmila,předala syna manželovi a sedla na chvíli k počítači,pak jdu udělat oběd(pozvala jsem tchánovce,tak se musím snažit).
ili,nezlob se,ale souhlasím s korulí.opravdu,slušný člověk na to doplatí.
nicméně,každý má jiný názor a každá si za ním stojí. to je to samé,jak jsme tady měly dilema ohledně epidurálu-jak tady někdo tvrdil,že se po něm dá ochrnout. jak se tak dívám,jsme tady hoodně rozdílné povahy a nemá cenu vyvolávat konflikty.
30. pro 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy, koukala jsem do albíka, malej je kouzelnej:slight_smile: takovej drobeček roztomilej, ě se ty droboučký dítka hrozně líbí...a hlavně že krásně přibírá :wink:
30. pro 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo mes přesně tak jsem to myslela, my je nemáme pro peníze,ale jiní bohužel jo...a teď dostanem i my to samé prd..já chodila poctivě do práce , platila šílené zdravotní a sociální, za krizi nemůžu,ale oškubou mě...nehledě na to, že jsem si ještě zařřídila živnosťák a po noční ještě masíruju, abych po nikom zadarmo nic nechtěla,ale hold s miminkem asi pracovat nemůžeme , že, tak se nám stát takhle pomstí...je to nespravedlivé...sobě páni nahoře nevezmou nic...ale to je jedno, zbytečně se vztekat....
dnes k nám taky přijdou naši, tak musím trošku pouklízet, co mi břuch dovolí..., manža se dal do malování chodby aby byla do porodu...
teddy, myslím, že se tady nikdo nehádá a nevyvolává konflikt, diskutujeme.., já mám stejný názor jako korčula, tak proč to nenapsat...
přeju heký den a bacha, někde je sucho a jinde zbyteček sněhu, coklouže, málem jsem s psékem upadla
30. pro 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u Vás je někde sucho?? u nás napadlo tak 5-10 cm sněhu, jsme to ráno s malým byli odhrabovat před vchodem... ale je to strašně mokrý :unamused:
30. pro 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj korculo, jj, je to bordel. My taky podnikali několik let, žili jako rodimna a otáčeli se jak diví. Od rána do 17 hod v práci. Pak jsme zkončili, já šla do státního pracovat, chlap začal hrát automaty, chlastat, tak jsem ho odhlásila z bytu, šla se nahlásit jako samoživitel a přišla na to jak se Ti darebáci mají dobře. Jak jsem nastoupila na marodku v únoru a zjistila, že mám stejně a nemusím do práce a jak budu mít děti 2, tak mi ještě zvednou, tak nevím co ti cigoši furt bečí, že mají málo. Mají dost. Jinak s tebou ve všem souhlasím. Je to zařízené u nás pro vyžírky. A když to jde, budu toto využívat taky a ne se hnát do práce jak divá. Já mám 2 práce, ještě o souseda se starám ležáka, abych se nějak měla a oni maj vše pod nos.
30. pro 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže zvažuju. že po 3 letech se do práce nevrátím, nevím jak to zvládnout. Ještě do toho škola. Jsme na to sama, dcera 1 700 školné, obědy 500, autobus 200, já školné 1 300+ byt, spoření. Takže se musím otáčet. Jsme na marodce a nyní na mateřské, ale druhou práci mám na černo, souseda na doživotí. Takže si myslím, že nesedím doma a nečekám kdo mi co dá.
30. pro 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Ili souhlasím, a to mě právě štve, že stát vždycky sáhne na to co se nedotkne cigošu... asi aby to nebyla diskriminace... myslím, že by našli spoustu jiných dávek kde by mohli ušetřit než zrovna na maminkách po porodu, ale my to asi nevyřešíme... :wink:
30. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já v noci zas nespala. v 1 šla spát, ve 3 vstávala, v 5 šla se psem ven, okno dokořán otevřené, nic nezabírá. Nemám potřebu spánku. Se mi chtělo až brečet. Ruka brní pořád, tablety opravdu nezabírají. Cukr mi vylítl zas ráno. Už abych to měla za sebou.
30. pro 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili:to docela závidím... bych potřebovala nemít potřebu spát, já bych zase spala až bych bečela a malej vstává v 6
30. pro 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pak před obědem a po obědě jde spát, tak si můžeš s ním pospat. Nebo se Ti nepodaří? J8 jsem velký spáč, tak se divím, že mám tajkové problémy. Mám tu neteř malou na prázdniny, odpoledne jdeme do města bruslit, teda ona.
30. pro 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek