• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
radis: my zas naštěstí nemáme jiný příznaky, jen si cpe prsty do pusinky, slintá a dost pláče... v neděli mu bude 13 měsíců.... já myslím, že jestli 13 měsíců nebo rok a pul už je skoro jedno ne? zariúčeně si také moc neodpočiněš:slight_smile:
6. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
korci : no neodpocinu, protoze anicka je hyperaktivni, ale myslim si, ze az se stepanka narodi, tak se hodne sklidni, tak to mela i segra. dej mu na kousani rozpulenou mrkev, anula ju zuzlala porad, uz ma venku stolicky nahore, dole je ma opuchle, ale uz se utesuju tim ze jeste 9 zubu a je to.
6. led 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis: No jestli je Honzík přímo hyperaktivní to nevím,ale rozhodně pokud nespí, tak se nezastaví... Dík za tip s mrkví, a nezaskocila jí třeba? asi to zkusím...
jj, taky si říkám, že ještě 10 zubu a bude to:slight_smile:
7. led 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz si anicka kousek ukousla tka ho vesmes na zacatku vyplivla, ted ho rozkouse
7. led 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sjem to dopoledne vyzkoušela a uspěšně ji chroupe a papá.... :wink: zatím se nezakuckal, jen ta zelená mikinka je poněkud dooranžova :wink:
7. led 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé ahoj jani: jak se ti vede ? aevce mocinky gratulujem, panečku tady se ty porody už rozbíhají, pomooooc ! :zipper_mouth:
já byla včera na měření malého a ve 33+4 váží 2kg, prý je trochu menší, tak jdu za 3 týdny na přeměření zas, snad bude v pořádku, kope a protahuje se tam o sto šest, bude to diablo :sunglasses:

holky od kdy se dělá ten monitor, mě ho ještě nedělali
7. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: mě ho v podolí dělali poprvé v 38+1
, takže myslím, že máš ještě čas.... :wink: a menší dítko se zase bude lépe rodit třeba...
7. led 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
korcula: no já jdu do Podolí do poradny až na konci ledna, ale ten monitor se asi nedělá v poradně nebo jo ? já nevím, jestli třeba nebudu rodit dřív, když mám tu těhucukrovku, ale když je prcek malinkej, tak asi mě ho nechají donosit do konce až
ty budeš rodit v Podolí i teď nebo to píšeš o minulém těhu ? nevíš jestli se tam dá domluvit císař ? já se hrozně bojím porodu :frowning2:
7. led 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb: dělá se současně s poradnou, jak minulý těhu tak ted mi ho dělali poprvé při druhé návštěvě. Objednají tě zvlášt na monitor a zvlášt do poradny, ale nevím jak je to když máš těhucukrovku, tu já neměla...
no pokud to vyjde, tak budu rodit v Podolí i ed, já tam byla spokojená.... s císařem nevím, ale já bych dobrovolně do císaře nešla ani omylem, myslím, že normální porod je lepší... je jasný, že se bojíš, ale zkus to brát tak,že to denně zvládne spoustu ženskejch.... a určitě je císař větší zísah do těla, vždyt je to normální operace
7. led 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : to ma kazda na gynde jinak, kdyz jsem byla tehotna s anickou tak dr. mela monitor tam tak mi ho delalal od zacatku devateho, a tady ta dr. ma sice utz ale nedela ho a na monitor jedzim 40 km daleko
7. led 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak aby tooho enbylo málo, za servis auta budou počítat 15 000,- a k tomu je asi vydný katalyzátor za dalších 15 000. super ne???
Na monitor jdu poprvé příští týden,, teda v 36tt a ke své gyndařce, protože ho má, jinak se musí do špitálu a už budu chodit asi po týdnu na kkontrolu a spojila mi monitor rovnou s poradnou...
další miminko, to už se nám to všem blíží, to je mazec... a císaře pokud nemusíš nechoď., tak budeš mít bolesti při porodu jeden den a pak budeš relativně schopná být s miminkem, po císaři jsi odrovnANÁ NA DVA TÝDNY...PROMYSLI SI TO...VÁŽNĚ...POKUD NEMUSÍŠ...ale je to tvá věc...jestli ti ho teda udělají na přání, navíc anestetikum pro miminko nic moc zdravého není..
kde je illi? rodií???
7. led 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy : pekne fotecky maleho
7. led 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se bojím , že ty stehy mezi nohama mě budou bolet víc a dýl jak 14 dní ty stehy na břiše ... ?
rudy, to je teda smůla, tolik prachů najednou :( :angry:
molje dr. monitor nemá, tak snad mi ho v podolí udělají dřív než začnu rodit, já s tím císařem prostě furt nevím no, přítel mi říká, že mě bolí i štípnutí komára, at jdu radši do císaře, no já mám ještě k tomu i vysoký tlak, tak se bojím, any to se mnou při porodu normálním strachy neseklo :frowning2:
7. led 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb, dej si fakt zatím pohov, zbytečně se taaak moc dopředu stresuješ a stresuješ i miminko, vím, leží to v hlavě, ale uvidíš, jak se mimi otočí, co tlak, co doktoři,ale až bude čas, zatím si chystej věci a buď těhulka s úsměvěm..ju :slight_smile:
7. led 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudo: teda vy máte pech :unamused:

Seb: každá to sice má jinak, ale já za sebe můžu říct, že ty stehy zdaleka nebyly tak hrozný, tak první 3 dny bylo trochu problém si sednout, ale domu jsem šla vlastně po 4 dnech a to už jsem normál seděla u oběda. :wink: a málo jsem jich taky neměla, šili mě asi 3/4 hodiny, nástřih i vevnitř.... fakt se neboj, porod sice bolí, to jako ne že ne, ale je to chytře zařízený... jen co malej vylezl, tak najednou obr uleva a bylo po bolesti.... pak ještě to šití nic moc, ale dá se přežít.... a pak už tomu nějak nevěnuješ pozornost, přeci jen už máš u sebe toho malinkýho broučka a neřešíš to....:slight_smile: a když ted se snažím vzpomenout na blest při porodu, tak si ji ani vybavit nemůžu, vím, že byla, ale prostě si ji nevybavím.... fakt jak píše Ruda, bud zatím v klidu a nestresuj se... :wink:
8. led 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek, se zoubkama jsem dávala Niki zase suchou kůrku chleba, ji žužlala a pomáhalo, žádný brek. Mrkev jsem měla strach, že zaskočí, chleba se ji časem rozmočil a žužlala to v leže.
Moje kámoška má termín 14.1. a ještě na ozvy nebyla ani jednou. Záleží asi na dr v poraně. Nebo většinou se posíla do špitálu na toto.
Já byla po porodu sešitá vnitřní stehy i venkovní a bolest? Dodneska cítím ty štepy jak mám mencky a nahmatám stehy na hrázi až na bok. Operací mám dost taky za sebou a po 14 dnech jsem fungovala, myslím, že pro mne byla ta pipina horší, než rozříznutý břuch. Ani se vykadit, sednout a po 17letech cítit ještě stehy není moc dobrý. Ale budou mi vyvolávat a bude mimi velký, hlavně břicho má velké, tak aby se nezasek hlava venku, bachor vwe vnitř, a pak ani tak ani srat. Stejně to bude určo jak u většiny diabetiček, zbytečně vyvolávají, trápí bolestí a pak v cíli stejně dělaj císař.
8. led 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili? takže nakonec nejdeš plánovaně na císař? a kdy Ti to budou vyvolávat, to už víš?
8. led 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : to rikala aj sestrenka zejeste ted po 18 letech citi ty jizvy, ja jsem ted mela bohuzel vyvedene hadicky z delohy, abych nevykrvacela a prisite k zadku, a sedla sem si po trech tydnech n apul zadku. jinak to taky ciitm jeste ted, mam jizvu dlouhou skoro 10 cm, akorat by me zajimalo jestli to pri druhem porodu kdyz budou nastrihavat na stejne jizve nebo na drhue strane abych byla teda sprznena poradne, uz tak to po tom prvnim porodu vypada jak kdyby se mi tam prohnala hirosima.

ta tvoje kamaradka by si mohla stezovat, dr. jsou povinni od 37. tydne delat monitor. a jestli by te tak dlouho trapili jak moju segru 20 hodin a pak ji udelali cisare tak to bez fakt radej zrovna na nej, jestli mas dobrou srazlivost a hojivost ran, tak by to melo byt v pohode, ja bych na cisare nemohla, ptoorze bych nebyla schopna tka mesic po porodu jeste nic
8. led 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedu 14.1. sekci mi moc dělat nechce, prý je to pro mě riziko, velká krvácejivost při cukrovce. Ale že budou přihlížet na věk, že jsem po IVF a na cukrovku a že jsem roduila dávno před 17 lety.
JInak prý porod druhý je lehčí, ale nesmí být tak dlouhá pauza. Tak Radi, snad budeš mít ok porod a nemusí Tě ani stříhat. Tady bych šla hned na sekci, jenomže musím tam, tak mám z toho hrůzu, když vím, že mě budou trápit a vsadím se, že to stejně neporodím normál. Zítra jdu na oslavu k babce, pak od neděle si nachystám ty věci konečně a vyperu ještě deky do kočárku a vyžehlím povlečení a natáhnu mám čas furt, že? JIní to ma už 6 tt předem připravené :grinning: . Já budu mít klidněji od neděle až, dnes Polsko, vaření, zítra oslavy do večera, tak příští týden ještě vygruntuju byt a hurá rodit.
8. led 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
illi ty jsi dobrá, pořád v klídku, tak snad to stihneš, je to mazec, že někde nechají rodit tak dlouho a pak sekce..chlapi...
jájdu na monitor taky teď , je divné, že ho někomu nedělají,ale četla jsem na jiné diskuzi, že někde ho dělají od 38tt, tak nevím..to už hodně holek rodí...
Radi myslím, že snad udělají střih v té staré jizvě ne? u císaře teda jako druhého dělají ten řez na stejném místě, tak snad dole taky...asi si koupím ve sportu nafukovací kruh do vody a budu na něm sedět, minimálně po porodu a v autě po cestě domů, bo ty naše silnice, holá katastrofa....holky tošití se aspoň trochu nějak umrtvuje? toho se taky děsně bojím, nemám vůůůbec ráda bolest, takovou ostrou...
8. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo, nikdy se nestříhá do jizvy, ale mimo, a při druhém císaři taky nad to. Já byla na operaci a na další , že kdybych nešla laparku, tak mě rozříznou těsně nad ní. I po laparce mi dělali znova a poprvé nahoře v pupku, podruhé dole v pupku, na bokách taky mimo jizvičky. Ale u nástřihu záleží jakou stranou se dere ven, podle toho se stříhá v pravo, nebo v levo do boku, myslím aspOň. Šití Tě umrtví, mě umrtvili moc dobře, já to šití necítila. Ale hodně lidí co tady tak čtu si stěžuje, že málo umrtví a šijou skoro za živa, tak jsem z toho tak vystrašená..... Mě šil pupek dr znova, nebo mi po laparce ruply stehy, že mě opíchal a pak počkal a bodl mě a ptal se cítíte, mám přidat opich? Já necítiola, ale přidakl mi a pak bezbolestně šil. každá má jiný práh bolesti, myslím, že by se měli ptát a přidat opichy, že? Mě už bude bolet jen vidět tu jehlu zkroucenou :slight_smile:
8. led 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : ja is ten kruh koupila a vubec mi to nepomohlo sedela jsem na dvou polstarich aj kdyz sem jela z porodnice, jinak siti ti umrtvi, me dali masku pred pusu a nic sem necitila, ja sem rikala ze sem se fakt mela necitila sem ani nastrih ani siti. tchyni sili az dve hodiny po porodu rikala ze to bylo silene ale to bylo pred 30 lety tak si to asi dokazete predstavit
8. led 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nástřih taky necítila, měla jsem z toho moc strach, ale naopak se mi po nástřihu ulevilo, jsem cítila teplo po nohách, krev :grinning: a malá šla pak hned ven, tak to bylo pro mě velká uleva. Ono totiž jsem nevěděla, že budou stříhat, jiak bych se na to zaměřila a určo by mě to bolelo v sugescí. Ale nějak jsem to přehlídlla. A opravdu, pak až je po všem, jsem na bolest u porodu úplně zapomněla, už se ti nejeví tak hrozně.
8. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nástřih taky necítila, ale myslím, že to umrtvujou. šití už pak ne.... vevnitř to prý nejde a venku zpravidla ještě působí umrtvení z nástřihu, jenže já čekala docela dlouho než odešla placenta, pak mě šila vevnitř, takže než se dostala ven tak už žádný umrtvení nefungovalo, a říkala, že to ani moc umrtvit nejde, tak nevím....
8. led 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nástřih se neumrtvuje, stříhá se při kontrakci, při stahu, tak nejde cítit. A šití se umrtvuje, to by sme umřely. Mě to postříkal, popíchal a šil. Teď jedna vo rodila u nás, si stěžovala, že ji to moc bolí ať ji to umrtví a dr na to, že ji to dost umrtvila, že nemůže to cítit. Ale každá má jinak tu bolest, se bojím, já se určo na to zaměřím a pak budu šílet. Už aby to bylo za náma, že? Jsem si udělla bílou kávu, meltu, 2 rohlíčky se sýrem a dumám co bych mohla vše udělat po véči, ale asi jen zajdu k sousedovi s večeří a půjdu do vany vyhřát se a žehlit se mi už asi nebude chtít, uvidíme :grinning: . Dnes hraje plastická chyrirgie s r. o. tak kuknu. papa
Korculo, tobě nepíchli injekci na vypuzení placenty? Mě píchli a pohrozili, že musí jít co nejdřív ven, tak se mám soustředit nejvíc a pořádně zatlačit, ať mi kousek nezústane ve vnitř. No a já měla strach, tak tlačila o dušu :grinning:
8. led 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
me vylezla placenta hned za malou, dr. ze jestli to chci videt to byl 4 cm tlustej 20 cm velkej langos :grinning:
8. led 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
illi já to blbě napsala, nemyslela jsem přímo v jizvě, to by asi blbě srostlo..,ale jako v tom místě, kousek, že se snaží jako zanechat co nejmenší následky...a fajn, že se umrtvuje,tak nsad budeme mít štěstííí všechny
8. led 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja to tu tady čtu, tak nechci rodit vůbec, pomoooooc , co budu dělat ?!!! :frowning2: , kdyby rodili chlapi, tak by už dávno vynalezli nějaký bezbolestný způsob, jak to mimčo dostat ven :angry: , viděla bych to tak, že by se rodilo nejdýl ve 3 měsíci, dalo by se dopéct do inkubátoru a hotovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
8. led 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
chlůapi??? ti by to ani ve třetím nezvládli... mám pocit, že budu nakonec já utěšovat chlapa a ne on mě :grinning: , vím, že je moooc rád, že je chlap a nemusí rodit... neboj příroda to nějak zvládne, uvidíš a pak zapomeneš a budeš hýčkat to miminkooo a malý má zase škytavku, mají to vaše děti taky tak často, každý den???
8. led 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : aj desetkrat za den, je to des, porad mi skace bricho, pritom piju 3 litry denne. jo holky kdyby meli rodit chlapi, tak uz civilizace davno vymrela :grinning:
9. led 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek