• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
dobre rano holky : tak na jednu stranu s tebou aevko trochu souhlasim ale na druhou aspon si clovek udela obrazek,co se muze opravdu stat a jaky muze byt pristup dr. Aspon si to holky prectou a budou mit ten porod uplne jiny a muzou se z toho poucit, ze proste musi doktorum rict co chteji a stat si za svym. Ja jsem taky doktora pri prvnim porodu servala jak male decko. Sice mam ted rodit po druhe, ale pripadne mi to, ze se asi bojim vic nez poprve. Ke vsemu je snih, ja jsem sama doma s malou, takze znacka ideal.
30. led 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno všem.tak jsem vás dočetla - teda mes a ili,to je havárka,že se vám to oběma tak pos... já jsem se u porodu taky hnout nemohla,byla jsem na monitoru celou dobu a stálo to teda za to. ale nakonec vše dopadlo dobře,vydržet se to dá i bez epidurálu.nicméně-každý je jinak citlivý,tak někdo bolestí snáší hůř někdo líp.
radis,ty už taky přesluhuješ s termínem??co co?? se ti ještě nechce rodit,jo?nebo spíš mimču se nechce na svět.to Vojta byl rychlík,ten se s tím nepáral - týden sem,týden tam a už šupal na svět :grinning:
30. led 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já jsem se taky na diskuzích ptala na císař, psala mi jedna dívčina do IP, taky neměla lehký porod.
yslím, že my tady co si píšem chcem vědět jak která měla porod, není to o strašení, ale že spolu válčíme skoro rok tady, tak si píšem.
Myslím, že vyvolávané porody jsou takové děsné, jak čtu od ostatních i na cukrovce diskuzi u nás. Větščina tady je ale bezrizikové, takže porod bude OK.
Takže jsme to psaly hlavně pro holčiny se kterýma jsme od začátku a píšem si vše. Myslím, že Radis si už svoje vytrpěla při prvním porodu, takže druhý bude dobrý a statní nemají vyvolávačky.
takže nebojte!!!! Nejlepší porod TEddyna, chytne jí to, jede do porodky, bolesti 1 den ani ne celý, porodí a je klid. Tak jsem si i já představovala porod, a ne aby do mě rvali tablety na vyvolání až z toho krvácela jak se ve mě vrtali... Takže buďte rády, že nemáte vyvolávačky. :slight_smile:
Teddy, malý už má 2 měsíce, toto letí jak hrom. Kolik už váží a jak v noci spinká, budí Vás moc? :slight_smile:
30. led 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : jo ja bych to vyvolavani nikomu neprala, to strasne to telo unavi, a kdyz rodis 20 hodin, tka to fakt taky staci. Ja porad doufam ze to ted pudje rychle, ale male se asi nechce vubec ven.

teddy : mam termin ted 2.2.v utery, dr. mi slibuje uz 14 ze mala bude venku do terminu, ale zacinam se bat, ze se asi bude zase vyvolavat. No uvidime, uz nevim co na to zkusit, aby mala sla ven.
30. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi taky se bojím, že se bude vyvolávat, jsem absolutně bezpříznaků,ale prostě s tím nic nenaděláme.....bojím se děsně,ale taky se těším, tak snad budeme mít štěstí na doktory a vše kolem....
30. led 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nebojte, jak vás nechají do termínu, a bude vše v poho, tak se ještě nechává i týden po termínu. Radis, tak se zdálo, že už rodíš a nakonec se jí tam zalíbilo :grinning: . Prý pomáhá na vyvolačku čaj s kořením na svařené víno, skořice...Nechráněný sex, semeno obsahuje to co ty tablety na vyvolání, pít kontryhel s maliníkem. To radila na kurzu PA. Já to pila ve velkém, ael bihužel musela jít ve 38tt, vám to určo pomůže a když ne, tak neublíží. Zkuste!!§
Moc držím pěsti, už se to tady krátí, za chvíli budem všechny maminky!!! Radiska je jedna z mála co čeká holčičku, většinou samí kluci. :slight_smile:
30. led 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojjo klučíci vedou, maliník taky piju ve velkém a o tom sperma..no ono by ho muselo být kýbl, aby tam byla ta dávka prostaglandinů, či čeho, takže tak... :grinning: ,ale ničemu to neublíží, vysávám jako ďas a nic
přenášet nechává každý špitál asi jinak dlouho a záleží i na miminu, když čekám 4 kilové, dloho přenášet mě nenechají, jen nevím, jestli se počítá přenášení dle toho prvního nebo toho druhého termínu...
30. led 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,Vojtík má 2 měsíce a 10 dní,včera měl 3940g.budí se na jídlo přes den i v noci zhruba co 3-4hod.takže se to dá.ale jak píše Illi,měla jsem to fakt fofr.nicméně,kdyby to byl fofr o 10 týdnů později,vůbec bych se nezlobila.ale ted je to jedno,Vojtík je moc šikovný.
jinak MES a ILI-gratuluji k narození chlapečků.aT vám dělají jen radost jako mě Vojtíšek
30. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem nakoukla a čtu od poslední stránky a jelikož se já porodu děsně bojím, tak si ty zážitky mes a illy radši přečtu až po porodu,
jinak já mám pořád hnědé špinění od středy - kontroly na poradně a přidal se do toho hlen jako, tak jsem dnes volala do porodky, jestli jako je to normální , tak dlouho po prohlídce a prý to možné je a asi mi odchází hlenová zátka, tak doufám, že moc brzo neporodím, já ještě potřebuju vybbrat a koupit kočárek (na poslední chvíli no já vím :( ) a taky ještě nejsem pořáud psychicky připravená na porod, ani nemáme doma naklizeno na příchod mimi atd. prostě nechci předbíhat , hezky si chci počkat až budu na řadě a to budu s barbie na této diskuzi myslím poslední :sunglasses:
30. led 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak jsem to nevydržela a přečetla sem si ten zážitek z porodu mes, to je hrůza :frowning2: , mě bolí i píchnutí bezbolestným glukometrem, tak ten porod u mě tuším bude probíhat podobně :unamused:
30. led 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb, nestresuj se!!!§ Teď už budou jen pohodovky, uvidíš... Já mám kočár doma, ale ven nemůžem, když je tam taková zima, asi nevyjedem do jara z takovou :frowning2: . Už mě hrabe furt zavřená, ve špitálu, nyní doma...
Teddy, pěkný cvalda, hezky přibírá. Tak to hezky spinká, Patyno taky se budí kol 2 a pak kol 5 hod. Dávám mu probiotické kapičky, 3 kapky, trpí na bolesti bříška, prdí jak torpédo. V Polsku vyjdou kol. 250 kč u nás 600 kč taková malinká lahvička, u nás je to tak všechno drahé, hrůza. Nutrilon 380 kč jsem nevěděla ani. :grinning:
30. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,taky dávám probiotické kapky preventivně a bolesti bříška Vojtík nemá.sice si sem tam popláče a pokope nožkama,ale žádné drama.taky je mám z Polska - opravdu cenový rozdíl šílený.když mluvíš o tom Polsku,tak kamošky tam jezdí nakupovat i Nutrilon,tam se to ale jmenuje jinak-bebilon nebo bebita?no,tak nějak.ale co to stojí,nemám tucha.tady je kolem nuly,to bych ven šla,ale je taková inverze,že kvůli té ven nejdem a fakt budem čučet kdo ví do kdy doma.je to na palici
30. led 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aevko - já nechtěla strašit - popsala jsem své čerstvé pocity - a také jsem napsala, abyste se nebály císaře, a že porod se dá při normálním průběhu zvládnout v pohodě...Já jsem byla obnormalita -fakt holky - během mého porodu kolem porodily 4 maminky...jen já ne...Prostě mé tělo to zastávkovalo :wink:

Holky - kontrakce a všechno se dá vydržet - fakt,...jen to nesmí trvat dlouho, protože vás to psychicky i fyzicky vyčerpá a ta bolest se stupňuje...Kdybych porodila za 12 hodin, tak vám tu teď píšu, jak chci moc dětí...já jsem byla fakt případ :wink:

Také se nebojte a vůbec nestresujte z klistýru...je to v pohodě

A můj názor na Epidural - moc humbuku kolem trošky úlevy...mnohem lepší byl nějaký opiátový oblbovák, který mi nakonec píchly...to bylo totální blaho - kontrakce byly, ale měla jsem mysl zastřenou, jak kdybych vykouřila 100 jointů najednou - takže ty receptory bolesti byly docela zblblé...Epi funguje, ale spíš to užívají jako placebo - bych řekla, řeknou vám, že to vydrží 3 - 4 hodiny a po půl hodině (u mě) je po všem a kontra jsou znovu...ale i tak je to neskutečná úleva...takže - já jsem pro, ale v případě už dlouhého porodu...já si ho nechala píchnout až po 12 hodinách...když mi opět řekly - "nález beze změny" a já začala tušit, že to nebude úplně ok... :wink:
30. led 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky prostě jste si užily...snad už jste vybraly všechno to trápení i za nás a my budeme v pohodě..teda seb jsi docela v pohodě, já bych panikařila, nemít kočárek a nebýt nahystaná v 38tt,ale je fakt, že času je hafl, jen se nikdy neví, kdy to přijde, co já bych dala za hlenovou zátku a porod, už to chci mít za sebou..., i na tebe to přijde, uvidíš, že už budeš chtít a vydržíme to všechny, nebojte...
30. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a rudo - neboj se kvůli velikosti miminka - porodní bolesti jsou prý stejné -ať už rodíš prcíka nebo obříka :wink: Já věřím tomu, že tu pak všechny budete psát, proč jsme vás strašily, že to byla pohoda :wink: a mooooc moc moc vám to přeji, abyste všechny rodily krásně...

JO A TEN PRVNÍ POHLED na vaše miminko se vám zaryje hluboko do srdce...od té chvíle nikdy nebudete úplné - bez vašeho dítěte...je to ten nejkrásnější pocit na světě:slight_smile:) :wink:
30. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ho lky - prosím jak se jmenují ty probiotické kapičky na prdíky?? Malej je úplná chudinka..nejde mu krkat a trpí na prdíčky...celé noci mi nespinká...jen se kroutí..je mi ho moc líto..
30. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : ty jo vy ste se dneska rozjeli

mes : kup si v lekarne rektalni rourku, nam to hodne pomohlo. a fenyklovy caj hami - ten sme anicce davali az do pul roku, sice na prdiky trpi vic kluci, ale my jsme to taky meli aj s urokama

jinak ten bebilon, kdo ho chcete muzete koupit za pakatel i na mimibazaru, hodne se tam ted prodava, ja jsem u anicky kupovala vsecko uz jen tam,hodne jsme tim usetrili

holky jak vypada ta hlenova zatka, ze me od vcera zase cosi leze, takove hrudky cehosi skoro bileho,jsem porad vic vlhka ale ne mokra, tak porad nevim co to je.

ili : ty jo sex ted provozujem skoro kazdej den, ale porad nic a to se tomu fakt uz smeju, protoze jsem otehotnela i kdyz jsem brala prasky, muj je jakysi moc potentni, ale na porod to nezabira nebo co :grinning: a ten caj piju litr denne toho malinioveho, kontryhel az po porodu.
30. led 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: a platila jsi ten epidural? nekdo mi rikal ze si to musel zaplatit tak nevim, a platila jsi za malho tech 60kc/den?
31. led 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky ještě nemám kočárek :grinning: ani složenou postýlku neboť stále ještě nemáme hotovej barák :wink: takže uvidíme. Musím holt rodit až fakt koncem února protože jinak to nestihnem :slight_smile:

Mes hlavně že to máš za sebou a máš už prcka u sebe :slight_smile: já už se na toho našeho mrňouska moc moc těším :slight_smile:
Máš to jako kamarádka ta rodila 30 hodin a pak jí teprv udělali milostivě císaře protože se prostě neotevřela víc jak na 4 prsty a tím to haslo. Prej už jí ke konci taky bylo všechno jedno... Nevím no chápu že maj dr nějaký staitstiky a chtěj snižovat porody CŘ ale za jakou cenu že??!že nechaj chudáky trpět takovou dobu..
31. led 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Mes!!!!koukej sem šoupnout nějakou fotečku malýho :slight_smile: ať se můžem pokochat :grinning:
31. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy, jmenuje se Bebilon, si ho nechám dovést 8.2 dojede tchýně, tak mi je tam nakoupí, stojí 250 kč a kapičky přikoupí. Malý dnes furt řve, už nemám nervy, jsem ospalá, dnes ještě ve 14 hod dojde návštěva, naši, babka, brácha s rodinou.
mes, dobře žes popsala svůj porod. Od toho tu jsme. Myslím, že nic hrozného se nenapsalo. Co by evka řekla pak kdyby nám mimčo třeba umřelo, že to nemáme psát až všechny porodí a předstírat pohodu?
v OV fa se klystýr nedává. Co jsem se ptala maminek tak žádná nedostala, já prosila po 3 dnech o čípek aspoň, že mám zácpu, na klystýr se těšila a nic. Taky u vyšetření pa jak ve mě hrabala u kontrakce jsem si uprdla, jsem se omlouvala, prý je to normální a u porodu se můžu i pos.... :grinning:
kapky se jmenují probiotické kapky v Polsku, malému zabíraj.
31. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: jsou to Probiotické kapky od firmy BioGaia-žlutobílá krabička.v lékárně to koupíš
31. led 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : normalka napis ze se na to necitis, to ti kazdy rekne, ze kdzy se necitis, tak jim mas napsat a roidna by to mela pochopit, jinak u nas se klyzma dava,je to lepsi nez si pokadit mimino :grinning: a cipek proti zacpe mi dali radej na druhy den.

my meli dneska strasnou noc anicka byla od pul druhe do sesti do rana vzhuru.
31. led 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás není klystýr povinný,ale určitě jej chtít budu, uleeví se , uvolní se střeva, prohřeje břicho a miminko neemá při porodu pusu v hovn...se divím, že to někde nedělají...neechápu, uleví se tím přece všem...
holky je to děs, sousedku dnes přijali, zítra budou vyvolávat, prý tam zrovna 3 rodily a řev jako na jatkách..tak nezbívá než přát nám, aby to bylo rychlé a brzo za náma...hezkou neděli..
radi a co, byla to zátka??? jdeš zase zítra na poradnu? já hned ráno...tak jsem zvědavá...
31. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
rudo : zitra rano du na krev a mam dojit k dr. bud zitra nebo v utery, tak to necham do utery do terminu a uvidime, nic se nedeje, jen to ze me porad leze, ale jeslti je to zatka to ti nepovim, jsem mysllea ze mi napispu holky co maji odrodene, jka to ma vypadat, ja fakt nevim no. bricho me neboli, kycel uz taky pomalu ne, asi klid pred bouri,
31. led 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi taky mám pocit, že je klid před bouří, jsem víc fit než v posledním měsíci, a to jsem moc nespala, pes měl bolesti a zvracela a chtěl brzo ven a už jsem spát nešla...ale bolesti nejsou, klídek...
myslela jsem , že hlenová zátka je jakoby kus hlenu, prý to vypadá jako gel a je toho i plná dlaň,ale taky to může být zakalené nebo krvavé/to měla ségra/, jen nevím, jestli to může odcházet i takhle jako po troškách, jako u tebe,ale taky jsem jakoby "vlhčí" a častěji měním intimku,ale nic výrazného..tak asi neporadím...jsem zvědavá zítra, no uvidíme...
31. led 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj kočky.teda MES-mazec!!to ti holka nezávidím ale hlavně že to máš za sebou a jste v pořádku!!Vímjak ti muselo být já měla kontra po 2minutách 2h a myslela jsem že u toho umřu,vůbec si nemůžeš odpočinout..

Ale HOLKY nebojte ještě jsem tu já vemte si příklad ze mě já rodila 6h na prvorodičku paráda,šlo to krásně v porodnici jsem byla v půl šestý ráno a v půl desát už byl malej venku,nebojte vše dobře dopadne a jak píše MES porod se dá přežít nejni to příjemný ale jak miminko vyklouzne je po všem tak šílená úleva že si to nedovedete představit a to šteští co vás najednou obklopí-krása ani nevěřila jsem že to bude tak strašně silnej zážitek!!

a klystýr,já se bála že to neudržím že tu vodu proste musím pustit ale vůbec!!sestřička to do mě lila já sní mluvila a pohoda vůbec jsem nevěděla že se něco děje a pak je dobrý chodit to udržíte dlouho,a jak psala ruda-fakt se prohřejete,nález zehky postupuje díky horký vodě(sprcha super)a hlavně miminko je v čistém:slight_smile:

Ničeho se nebát a vzhůru do toho!!!Za chcilku to budete mít všechny za sebou a nebojte a užívejte si poslední dni s miminkama v bříšku nikdy už ho zpět nebudete moc dát..
31. led 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky chtěla klistýr, řekli mi že je už na to pozděm, že porod je rozjetý. To bylo ráno a malý se narodil večer. A ten čípek jsem chtěla před porodem, jsem nebyla 3 dny na WC, tak jsem chtěla klystýr, nebo aspoň ten čípek, tak mi dali v pátek čípek, ale musel se o tom radit se starším kolegou jestli může, jsem si to půl dne připomáínala, tak mi ho nakonec dali a já šla na WC a začla krvácet, takže jsem se moc nevyprázdnila, jen čípek, tak jsem se těšila druhý den na klystýr, vyloženě ho chtěla, ale tam se moc nepreferuje, škoda.
Už se vám to krátí, za chvíli budete mezi náma maminkama.
Návštěva odešla, bylo fajn, úplně mě únava přešla, malý dostal dárečky, houpací křesílko s hračkama, s vybrací a je to až do 2 let, taková krmící židle, houpajda, hrací, no prostě nádhera. Už se v tom kochal.
31. led 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: Já mám v Karviné rodinu, (Šleková) znáš?Asi ne, že
31. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zase se hlásím...
Koukám, že Radis, Ruda, Janceta, Seb a Barbie pořád 2v1.
Jak jsem ve středu psala, že mi řekli v poradně, že porod se rozhodně nechystá a že mám za týden přijít s taškou na vyvolání, tak to dopadlo trošičku jinak...
Dnes jsem se vrátila z porodnice s naší holčičkou Anežkou. Narodila se ve čtvrtek 28. 1. 2010 ve 12:28. Vážila 3620g a měřila 51cm. A jaký byl porod?
Upřímně, bez bolesti to není, ale když jde vše tak jak má, rozhodně se to dá vydržet bez jakýchkoliv "oblbováků".
Můj porod od prvních kontrakcí (spíš slabších křečí jako při zaražených větrech) po 10 min trval 9 hodin a to víc jak polovina bylo naprostá brnkačka. Na porodním sále jsem se ani neohřála - do půl hodiny jsem měla malou u sebe.
Co z toho plyne, nenechte se jako já uchlácholit tím, že se nic neděje a porod se nechystá, buďte hlavně v pohodě, ty malé uzlíčky za to všechno stojí...
31. led 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek