• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

20. srpna 2012 
U nas je usinanipres den v pohode, bud uvozim v kocarku, nebo pochovame 15 minut. Horor nastava vecer po poslednim kojeni mezi 22-23:00. Rev a rev, knourani, musime chodit po schodech, houpat, zpivat, dudaky jsou naplivany vsude kolem a za dve az tri hodiny my umreli a mala klizi oci. Je taky chovaci. Uz mam objednany babyvak, protoze fungovat vecer co vecer od 17 do 1:00 rano jen s jednou rukou je na budku. A uz zas knurka, zacina smena.
20. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky! Tak já jsem maminkou sedmitýdenní Agátky... narodila se nám 2.8.2011... :slight_smile: je to zlatíčko... chtěla jsem se zeptat, co tak jíte, když kojíte? Já si tak říkám, že bych zkusila jíst úplně všechno, kromě vyloženě nadýmavých věcí, ale zatím mám docela strach, aby to Agátce nezpůsobilo prdíky, tak hledám inspiraci, co vařit na obědy mé drahé polovičce a samo i mě... :slight_smile:
20. zář 2011 v 15:58  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky!
mně se 11.8. narodila dvojčátka Vojtíšek a Jolanka. Přijdou mi hodní, pláčou jen, když mají hlad nebo jsou pokaděný :slight_smile: jinak už oěkně broukaj a pěkně držej hlavičku. V noci spinkají i 5 hodin v kuse, tak se i celkem vyspim.

@mmaarrkkeett já jím všechno, třeba i mraženou pizzu a Vojta je v pohodě, za to Jolanka trpí a ta přitom baští jen UM..každej mrňous to má asi fakt jinak, chce to zkoušet..to jsem tě moc neinspirovala co?
20. zář 2011 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@qipa to vám teda ta vaše princezna dává, já děti skoro vůbec nechvám, položim je a max. držim za ruku přidržuju dudlíky, jinak by byly taky všude :slight_smile:
20. zář 2011 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte ak smiem tak sa k Vám pridám:slight_smile:)))mame chlapečka zajtra ma 3týždne.Chcem Vám poprosit o radu ako na bolesti bruška:frowning2:(((skušame čo sa da...
20. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Mno tak ja si davam na stravu bacha. Abych ji dala nejake cecko pro boj se zloutenkou, nalila jsem se pomerancovym dzusem a druhy den bylo decko jak pomeranc. To same rajcata. A mama mi udelala polivku, vyvar i s cibuli a to byly prostocviky! Takze nekorenim, zeleninu jen varenou a nenadymavou, z ovoce jablka, banany, svestky, cukrove melouny. Hodne jim zeleninove polevky - kureci hovezi vyvar s nudlema, krupici, ryzi, knedlicky, kapanim, svitkem, to mi chutna. Pak treba teleci roladu, koprovku, spoustu zemlbaby, ryzoveho nakypu, sunkafleku, testovinovych smesi (s tunakem a nivou, s kukurici a mrkvi, se spenatem), taky pecene kure, prirodni rizky, svestkove knedliky, palacinky. To tak namatkou. Priznavam, vari mi mama. Ja to nezvladam. Stiham si to tak ohrat a snist. Vycurat, uvarit caj, vycucat homeo a zas chovat nebo krmit.
Doufam, ze se casem zkrati doba kojeni. Krmim sice 5-6x/den, ale zato hodinu. A celou dobu pije. Pomalu a jiste. Takze opticky mam spave dite, realne mi bdi 6 hodin u kozy, 3 hodiny cumakovanim nebo revem, dve hodiny prebalovanim a koupanim.
Holky, kolik vam mimca pribiraji tydne? Furt ctu jak tucni kojenci naberou 300-400 tydne. My dame 120-140 a to vyvesuju oslavny prapor. Taky uz ctvrty den nekadila. Jako kojeny deti pry nemusi kakat i 10 dni, ale stejne. Je to divny. A taky jsem cucela, ze se mi mala osypala z weledy. A to ji uzivam od porodu. Dva dny koupeme a mazeme v olejich saloos a je to 100% lepsi. A to je weleda na atop exem. Nechapu.
20. zář 2011 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a pri kolice pozor na cerstvou okurku - jadyrka nadymaji a na slupky obecne. Slupka z jablka umi taky zavarit. Takze ovoce loupat. I broskve. Zeleninu taky. A davam tak 3x denne v dokrmu ze strikacky 10 kapek baby calm. Nevim jestli to ma efekt, ale tuk tuk, uz tri dny jen prdi o sto sest, ale nepropina se, nesviji a nejeci na lesy. A jeste piju 3x denne fenyklovy caj, jim swiss lactobacilus kapsle a piju actimel.
20. zář 2011 ve 23:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vasik ma v 6 tydnech 5,7kg a 56cm. :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2011 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@qipa já bych než to přejde koupala jen v čisté vodě a pokožku teda promazávala odzkoušeným olejem...
23. zář 2011 v 08:01  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme 28.8.2011 :slight_smile:
Chtěla jsem se zeptat .... Malá hodně trpí na bolení bříška, vyzkoušeli jsme všechno ale nic nám nepomohlo. Dočetla jsem se že je to často zapříčiněno intolerancí kravského mléka, tak jsem se rozhodla ho vysadit. Ale v jaké podobě?? Mám přestat jíst všechny ml. výrobky?? I jogurty a sýry??? Nemáte některá zkušenost:?
23. zář 2011 v 17:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdyz je intolerance na kravske mleko, musi se vysadit vsechno, co souvisi s kravou. Mliko, kysky, acida, jogurty, syry...... Ale ja bych nebyla hned tak radikalni a spis se zamysli, jestli nevedomky nejis neco, co te nadyma. Ty nemusis mit krece, treba jen vic prdet nebo mit zacpu. Zkus naopak pit denne actimel, jist laktobacily, pit 3x denne fenyklovy caj. Nekdy deti trapi brisko pokud dostavaji ke kojeni i prikrm UM a ten se jim da moc brzy po kojeni, moc teply nebo moc hltaji a nasaji i vzduch. Nam pomohl babycalm. Ted prdi skoro cely den a je klid.
24. zář 2011 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, holčiny.Můžeme se přidat? 1.8. se na svět vylíhnul náš Vojtík :slight_smile: Díky, esli můžeme do party
5. led 2012 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminky tak se přidávame k vám narodily jsme se 17.8 se 4kily a 53cm naše syna Šimonka :slight_smile:
7. led 2012 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky nově příchzí,gratuluji k miminkům,diskuze se tu nějak zastavila.jak jste na tom s kojením?malá mi od půlky prosine jí v noci strašně často,skoro po hodině a půl,takže jsem koupila kašičku a od 4. ledna jsme ji začali večer kolem 18hodiny dávat,napřed nechtěla vůbec,včera už to bylo lepší a dneska spapala 40ml,ale asi díky tomu,že jsem to dala do mateřskýho mlíka a ne do vody.no tak jsem zvědavá,jestli to trochu pomůže.taky ji chci zvyknout na lžičku,protože 24 ledna jdu na takovou malou operaci a den nebudu moct kojit,tak aby to doma nějak zvládli.flašku teda odmítá úplně.jak jste na tom vy ostatní?
7. led 2012 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, můžeme se připojit? Kristýnka se narodila 4. 8., bylo to 8 dní po termínu a měla 51cm a 3780g.
@maginka87 My zatím plně kojíme. Taky jsme měly období, že jsem musela kojit přes den snad 10x a několikrát za noc a měla jsem pocit, že už mlíčko nestačí. Ale asi to byl jen spurt a začala jsem hodně pít kojící čaj od Lerosu. Chtěla jsem kojit minimálně do půl roku, tak o mlíčko bojujeme. Teď už je mlíčka akorát a kojíme +- 6x za celý den včetně noci. Protože dálkově studuju, tak když nemůžu kojit, snažím se mít přichystaný odsátý mlíčko. A od konce 2.měsíce krásně zvládáme pít i z lahvičky.
13. led 2012 ve 13:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@maginka87 ahojky tak my taky plně kojíme skoušely jsme kašičku na večer lžičkou ale noc nasledovala horši začlo ho strašně nadymat skusila jsem to tak tři krat a bylo to jen horši tak sme kaši vysadily a řekla sem si že počkam do 6měsice tak jen kojime.strašně se těch přikrmů bojím protože po te kašičce proplakal celou noc :frowning2: nevite co to může byt?proč?
15. led 2012 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
5měsiční poradna-8,5kg a 67cm :slight_smile: jakste na tom vy?-plně kojen :wink:
15. led 2012 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulka003
Ahoj, mám také holčičku narozenou 17.8.2011 :sweat_smile:
15. led 2012 ve 20:36  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jankovice my mame sice kluka ale taky 17.8 :slight_smile:
16. led 2012 v 10:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sabinar
@jankovice
@sabinar s váhou uvidíme za 2 dny, ale podle domácí váhy cca 8,3kg a před měsícem 64cm :slight_smile:
17. led 2012 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak mi v 5ti měsících 7,45kg a 70 cm.sabinar,Emili se také po první kašičce netvářila večer nadšeně,ale dala jsem ji to už v 18hodin,tak v noci problém nebyl.jen doktorka mi říkala,že už můžu zkusit dát mrkvičku na oběd,měla ji už 4krát a normálně to budem muset vysadit,protože chudina malá tlačí tuhou stolici jak dospělák.jako ona neplače,ale je vidět,že ji to bolí.mamka říkala,ať ji to dávám třeba jen obden nebo obdva dny.každopádně po té kaši už za noc kojím jen 4krát,což je úspěch...
17. led 2012 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@maginka87 :slight_smile: krásne míry my právě kakame jednou tydně a to pak stojí za to :sweat_smile: tak mrkvičku mám strach dát :frowning2: Zase nedavam nic jen kojím řekla sem si že do 6měsice počkam když hezky přibívá ne?
18. led 2012 v 16:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sabinar malá taky kakala dřív jednoui týdně a pořádnou dávku,ale pak se to začalo prodlužovat až na těch 10 dní a to se pokakala až po kaši.s příkrmama není kam spěchat,když doře přibívá a kaká aspoň jednou za ten týden...já dávám tu mrkvičku,ale pak už večer kašu nechce,tak to budu střídat,je taky ještě malá...včera jsem ji zkusila namíchat mrkev s dýní a chudera ji večer ještě blinkla,tak ji asi nebude dělat dobře...a teď z jiného soudku,jak vás to holky doma baví?
20. led 2012 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@maginka87 : Takové blbe počasí že?my se nudime co to jde :grinning: pořad vymýšlím co budem dělat.mám ještě dceru 3letou takže sni cely den doma fakt nejde :grinning: a co pořad dělate vy
?
20. led 2012 v 09:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sabinar
Tak jsem zkusila dát malé 2x mrkvičku, baštila, ale jinak plně kojím (je jí 5 měsíců), ale doktorka říkala, že jí musím začít dodávat minerály...no ta stolice pak byla hodně výživná :grinning:
20. led 2012 ve 21:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, přidáváme se k srpňátkům. Nám se 11.8.11 narodil Daneček 51cm 3860gramů :grinning: A ted měl v poradně v pěti měsících 8040g a 68 cm :slight_smile: Je to kus chlapa a to jenom kojíme. Měli jsme hrozný problémy s prdíkama až do čtvrtýho měsíce kdy se to začalo zlepšovat. Ted se nám vyklubal jeden zoubek takže zase další boj. Chtěla jsem se zeptat čím budete nebo začínáte s příkrmama kaší nebo mrkví? Může se prý jedním z nich. Já jsem si myslela, že bude dobrá ta kaše první před spaním pak teda ještě dokojit, ale včera jsme ji zkusily a Daneček se v noci pořád budil a brečel, podle mě to bylo tou kaší. Má citlivý bříško tak mám ted strach co bude až ho začneme přikrmovat. Ted radši nic zkoušet nebudeme, mám strach tak počkám do toho ukončenýho 6. měsíce. Už takhle máme problém se stolici tak dáváme lactobacílky,aby hezky kakal. Díky za rady a Vaše zkušenosti. Ju a ještě otázečka jaký máte s mimidenní režim jak často a po jak dlouhý době chce spát přes den? Díky. Lucka a Dádík :slight_smile:
20. led 2012 ve 22:18  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@valaskoval :ahojky tak my na 5měsíčni měly 8,6kg a 68cm :slight_smile:plně kojime, břiško nas taky trapilo dlouho a ted už je konečně klid,ale jak jsme skusily kašičku taky proplakal celou noc na boleni břiška-tak jsme hned kaši vysadily a počkam do 6m pak už budem muset. malej vstava v 7h pak jde v 9h spat na 1-2-3h(jak kdy) pak zase po dvou hodinach spinka a tak porad dokola,jinak ve 20h už je vpostylce a usina :wink:
21. led 2012 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sabinar Ahojky, je to jsi mě potěšila, že nemám jediná tak velký mimi, všichni mi to pořád dokola říkají, že je velikej..... Máme kolem sebe malý miminka tak se všichni diví. JJ, říkaj že kojený děti by měli začít od ukončenýho 6 měsíce tak si říkám, že bych jí třeba na začátku šestýho zkusila, ale je to asi na ně moc těžký na noc tak nevím jestli ji třeba dát dřív nebo jako k obědu. No uvidímě, moc to zkousmám,ale nechci,aby měl zase trápení s bříškem to už si užil dost. Tak to je moc hodnoučkej. My co jsme ho začali dávat každou 1,5h - 2 spát tak je už taky klid,ale rozčiluje se v postýlce než usne a kolikrát ho musím houpat. Myslím, že je to k tomu zubu no. To právě člověk neví co ty prťouse trápí. My v šest koupem a pak kojíme a spát tak do těch sedmy spí. Spal mi už celou noc bez kojení a ted se zase budí, proto jsme zkusily kaši, ale bylo to ještě horší. Čím budeš začínat s příkrmama? Tou kaší na noc? Díky Lucka
21. led 2012 ve 13:43  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ju holky ještě by mě zajímalo jak uspáváte mrNáta? Nebo vám usínají sama? My jsme Danečka,když měl prdíky uhoupávali :grinning: A teda byla to fuška ho to odnaučit, usínal nám už sám ve svím pokojíčku,ale ted se zase všechno zvrtlo jak mu začal růst ten zub a chce zase uhoupávat tak nevím zda ho nechat brečet nebo jak ho to odnaučit? Někdy usne sám,ale většinou,když ho položím ted do postýlky tak brečí a neusne dokud nepřijdu a bud ho neplácám po prdýlce a nebo horší varinata kvrdlám s celou postýlkou dokud neusne :cry:
21. led 2012 ve 14:18  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky my jsme taky srpnátko:slight_smile: 30.8. jméno Michal:slight_smile:
21. led 2012 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek