• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

20. srpna 2012 
@mami29 nám zabíraj laktobacílky baby a baby calm:slight_smile: i když někdy zabere jen rourka:slight_smile:
21. led 2012 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme 6,25 a 69cm
21. led 2012 ve 14:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu ahojky, taky jsme 30.srpna:] :dizzy_face:
21. led 2012 v 16:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, náš Honzík se narodil 24. 8., tak se k vám přidám. Není špatné trošku srovnat co a jak. Už má7,80 kg, přes měsíc se točí na bříško, jen ještě trochu zavírá pěstičky při pasení koníčků. Plně kojím. Mějte se fajn.
21. led 2012 v 18:47  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ahooj, to je první mimi jako náš Luky :slight_smile: a kolik se narodil? náš v 22:24 :slight_smile:
21. led 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lundenburg ahoj, náš Lukášek je 30.8 a před 14 dny měl 7,40 a 68cm :slight_smile:, to je Honzik šikula když se už tak dlouho přetáčí, Luky zatím jen na bok, na bříško se mu asi moc nechce :slight_smile:
21. led 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu Tak to je super. Náš se přetáčí dřív, protože je starší :slight_smile: Narodil se v 9.31h dopoledne chichi
22. led 2012 v 16:32  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval jaký ty laktobacily dáváš a kdo Ti je doporučil?no režim není úplně vymakaný,ale máme to asi takto: vstává cca v 8:30,10:30 jde do kočárku a když se občas podrndá vydrží do 12:30 spát,potom jde zase spát kolem 15 hodiny,v 19:00 koupeme a usíná kolem 20:00
22. led 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a s usínám to už máme dobrý,pustíme kolotoč,chvilku u ní posedíme a drříme ručičku,dáme jí plínku a už usíná.jen se teda fakt často probouzí (po těch 2 hodinkách),ale teď co dáváme kaši,tak jí v noci cca po 4 hodinkách,ale asi se jí zdají špatný sny,že se probouzí)
22. led 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval : :slight_smile: jeee mi to mame podobne,davame tak co 1,5-2h spinkat jinak už je mrzuty,taky šupnu do postylky zapnu kolotoč a jdu zteka se ale usne nekdy mu dat ruku a usne :wink: jsem rada že to jde :slight_smile: jinak koupeme v pul 7h a kolem pul 8h spi !přikrmy nevim vubec ještě jak pujdu v 6m na poradnu domluvim se s dr. ale sama sem stoho nestastná sčím začit protože kakame jednou tydně mam strach dat mrkvičku a vy jak často kakate?ju vam roste zoubek kde a ak ste to poznaly? :confused: my mame opuchle dasníčka už dlouho a pořad nic :frowning2:
22. led 2012 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 dáváme lactobacily baby od swiss, doporučila nám je doktorka, když měl rýmu jsou dobré na posílení imunity a hlavně taky na zažívací ustrojí takže nemá prdíky a hezky kaká skoro každý den, bez nich jednou za 7-9 dní. Hodně si je chválí i holky v diskuzích.
23. led 2012 v 19:05  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar jj, když se dávají pravidelně spát tak je to ok, my taky musíme někdy hladit nebo plácat po prdelce a někdy usne sám. Já mám právě taky strach, protože s kakaním máme problemy. kaká jednou za 7-10 dní, ted dáváme lactobacilky tak teda každý den,ale až je dobere což už máme vyzkoušený tak se to vrátí zase na ten týden a bojím se, že až začneme s příkrmama bude ještě hůř :( S tim zubem jsme to nepoznali, vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být zub. Týden nechtěl kojit, byl mrzutý. Nebavilo ho si hrát nic tak jsme šli k doktorce a ta taky nic nezjistila i do pusinky mu koukala a řekla, že zuby se nepřipravujou. Já myslela, že mám málo mlíka tak sjem zkusili dát příkrm, ale ten taky nechtěl. A druhý den u našich táta našel zub a on tam fakt byl :slight_smile: Ted už ho má skoro celej venku. Ale nateklý to nemá takže mi nepoznáme jestli roste i ten vedle. Jen hodně slintá a strká si ručičky do pusinky.
23. led 2012 v 19:11  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim, my jsme se narodili 10.8.cisarem.Bylo planovano az na 15.8. a termin od doktora byl az 22.8., ale malemu vynechalo srdicko, tak to urychlili.Je nam 5,5mesice, chodime v choditku, vypravime, rostou nam spicaky.Chodime na kardiologii s selesti, ale asi mu to nijkak vyrazne nevadi.Od narozeni sice divne dycha, ale to se pry napravi, az zacne sam sedet.visi mu tam pry nekde hlen a nechce se pustit, rostak :sunglasses: ,tak uvidime
23. led 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysebesta vítám Tě tady,teda to jste si taky zkusili,ale snad už teď bude vše OK:slight_smile:
23. led 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak s tím kakáním to máme všechny stejný:slight_smile:nám právě doktorka řekla,že musíme nějaký příkrmy dávat,aby začala kakat lépe.je tade fakt,že jde aspoň jednou za tři dny,ale chudinka to má strašně tuhý:frowning2:myslíte,že ty laktobacily by nám na to mohly pomoct?jinak už lžičkou jí pěkně,dávám v poledne půl té malé skleničky a někdy večer necelou dávku kašičky
23. led 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval :a čim začnete přikrmovat dr doporučila švestku nebo hrušku at se první upraví to kakaní ale ja sem myslela že neni dobre začinat sladkym?tak nevim taky se přikrmu bojím asi jak začnu přikrmovat koupím kapičky na větry :frowning2:
24. led 2012 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar no já bych se taky bála začít sladkým,ovoe ji chci dávat až tak za měsíc..ale zase je fakt,že by to kakání mohlo pomoct
24. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar já začnu mrkví, koupila jsem ten příkrm moje první lžička mrkev. Chci vařit,ale doktorka říkala, že úplně ty první jídla jsou lepší kupovaný. Prý je to hlídaný a nejsou tam dusičnany tak nevím....švagrová má 10,měsíčního chlapečka taky kakal jednou týdně a začali mrkví, normálně zeleninou a upravilo se mu to samo s příkrmama a na noc dává kaši. S tim ovocem bych se taky bála, aby pak jedl zeleninu.
24. led 2012 v 17:22  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 Ahojky, ju lactobacílky pomáhají. Po nich kaká skoro každý den,ale zaberou až tak za cca 14 dní než se to zažívání upraví.
24. led 2012 v 17:25  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval uvidime snad to půjde dobře těch přikrmů se ale strašně děsím :frowning2:
25. led 2012 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval taky jsem koupila moje první lžička mrkev,zkusila jsem i dýni a bramboru a teď dávám půl skleničky mrkve a do toho trošku brambory.a vařit taky plánuju až později,kolem toho 8 měsíce...a holky,jak jste na tom s otáčením?malé se pořád nechce,je to náš rozmazlenec,je zvyklá,že se jí pořád někdo věnuje...zato o nožičky se opírá,jak kdyby chtěla chodit
26. led 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 vy už takhle baštíte? Jste na UM? Daneček se otáčí asi tak měsíc, ze začátku se mu to povedlo jen občas a ted už na zádech neleží vůbec. Dávám ho hodně za deku na zem si hrát tak se ted přetáčí pořád. Problém je, že se otáčí i v postýlce, když spí a pak ho to probudí.
26. led 2012 ve 14:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju holky nevíte jaká je nejlepší ta kaše? Nestle, hami, hipp....? My máme moje první kaše od hami a nesedla mu na noc tak nevím jestli ji mám zkusit ještě jednou jestli to nebyl náhoda.
26. led 2012 ve 14:52  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval jj,přikrmujeme ale pořád kojíme,doporučila nám to doktorka,protože malá z mlíčka přestala kakat.to je šikula,malá se neotáčí,taky se ji snažím dávat na zem na deku,ale dlouho nevydrží sama.
@valaskoval taky jsme začali kaší od hami a první dojem nic moc,malá z toho strašně brkala,pak máme ještě od nestle a byla na tom stejně...ale teď už vpohodě,myslím,že si musí mimino zvyknout,přece jen je to něco jiného než mateřské mlíčko
26. led 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem totálně K.O. Daneček už druhej den brečí a nechce se napít. Jsem zoufalá a hlavně se bojím ,aby nebyl dehydrovanej. Když ho přiložím k prsu pije chvilku odtrhne se a zase chce znovu a takhle pořád dokola. V noci se začal budit,ale jen tak 2-3 x a to se probudí nakojí a brečí. Dneska jsem mu udělala štávu z mrkve taky nechtěl a pak jsme to do něj dostali po lžičkách. Myslím, že roste druhej zub tak uvidíme co se z toho vyklube a nebo si říkám jestli nemá růstovej spurt, ale to by chtěl asi kojit zase pořád myslím. Nejhorší je, že člověk neví..... :frowning2: Je mi z toho smutno.
27. led 2012 v 18:37  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš Honzík jednu dobu taky přestal kakat a dával si intervaly tak 4-5 dnů a pak se to upravilo samo. Stále je plně kojený. Možná není nutné to tedy řešit příkrmy apod. Stejně tak jsem se chtěla zeptat, proč některé mamky tak trvají na uspávání, že třeba dítě nosí i hodinu v náručí? Proč prostě nenechat miminko usnout až když se mu chce? Díky za vysvětlení. My totiž moc na ty režimy nejsme, tak váhám, jestli bych neměla taky nějaký zavést :slight_smile:
27. led 2012 ve 22:36  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval napadlo mě,jestli nemáš menstruaci?že by to bylo tím....a nebo k těm zubům no,zkuste změnit prostředí (výlet,babičky atd...)
29. led 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 měsíčky se mi vrátily už v prosinci to jsem je měla poprvé. První dny byly krušný,ale pak si zvykl a ted v lednu už to bylo v pohodě. Dneska jsme našli, že se mu klube dvojka dole. To byla noc :( takový hodný miminko jsme měli snad to brzy přejde. Nenechá si do pusinky ani sáhnout tak jsem mu před chvílí udělala od hami první kaši, lžička mu do pusinky vadila tak jsem mu ji dala z lahve a vypil 130ml jak do něj padala :grinning: . Jsem zvědavá jaká bude noc, ale mi to ted nepoznáme, protože se večer budí kvůli těm zubum. Mě to moc nebaví někam jezdit,když je protivnej, i když dneska to bylo už trochu lepší.
29. led 2012 v 18:09  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval aha,tak to bude fakt těma zoubkama:frowning2:nám malá taky tak před 14 dny dva dny (spíš dvě noci) plakala a byla taková rozmrzelá (ale možná to bylo ovlivněný imojí náladou) a pak ji to přešlo a už vpohodě...to je šikovnej,že vypil takovou dávku.já to malé dávám po lžičkách,ale jak ji neudělám kaši pořádně hustou,tak to nechce...
30. led 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 Tak zub ještě proraženej neni,ale noc už byla lepší, sice se pořád budil,ale nakojil se a šel spát. Já nevím jestli tu kaši budu dávat,když už si zase vezme prso. Ještě mu neni ani 6 měsíců a hlavně už takhle je to buřt tak aby mi ještě víc nepřibýral. Od kdy dáváš kaši?
30. led 2012 ve 14:54  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek