• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

20. srpna 2012 
@valaskoval já dávám kaši od 5 měsíce,malá v tu dobu měla necelých 70 cm a 7,245g.kojila jsem i 10*denně a malá hlavně nekakala,proto jsme s kaší začali.kolik važí malý?
30. led 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
na prohlídce v 5 měsících měl 68cm a 8035gramů, jdeme ted 12 na půlroční. KOjím tak po dvou, třech hodinách. A přibírá ti po tý kaši hodně?
30. led 2012 v 19:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@valaskoval
@maginka87 Holky na nas nemate. Mame 9.5kg v 5.mesicich ale uz ubral na tempu. Dal 600g za mesic.
Ja zacala nedavno davat na noc kasi aby spal aspon trochu lip a taky mu cutna, jen doufam ze nebudem v pul roce na 11kg :grinning:
30. led 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám dvojčátka, narozený 11.8.2011, Vojtíška a Jolanku :slight_smile: oproti vašim dětem jsou to prcci a hubeňouři, v 5 a půl měsících měli 63 cm a 5,5 kg Vojta (kojenej) a 6 kg Jolanka (UM). Taky teď řešim, jestli už začít s příkrmama, 6.2. jdeme na půlroční prohlídku, tak se poradim s doktorkou. Chtěla jsem už několikrát koupit kaši, ale vůbec nevim jakou...mléčnou, nemléčnou, rýžovou?? ...je toho tolik :slight_smile: Jakou značkou a druhem jste začínali vy? Díky
30. led 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gamma My máme obilno-mléčnou od Hami, jmenuje se to přímo moje první kaše a dělá se už jen z vody. Mají jich spousty záleží na tobě
30. led 2012 ve 21:25  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval děkuji za tip, právě že jich e spousty a já nevim co vybrat, asi není hned vhodné začít s ovocnýma, co? teď čtu, že malýho po ní bolelo asi bříško..tak to se mám na co těšit :slight_smile:
31. led 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval jé a teď koukám, že máme stejný datum narození dětí :slight_smile:
31. led 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gamma :grinning: ju taky 11,08. Bolelo bříško,ale ted je to ok a vytáhne 130ml, nesmíš ji udělat mco teplou já jsme to poprvé udělala teplejší a pak ho bolelo bříško jinak od tý doby nic. Asi neni dobrý začínat těma dobrejma pak by ti ty bez přichutě nechtěli.
31. led 2012 v 18:25  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kolik vám prcci váží a měří? my máme 6,37 a přijde mi to málo co tak čtu:(( a měří 69cm,. začal se mi budit už v půl 12 tak nevím zda mu mé mlíčko stačí :fearful:
31. led 2012 v 18:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval ty už dáváš kaši ?mně radili, že mám zkusit nejdřív UM a pak třeba po týdnu dát nemléčnou kaši a pak od 6ti měs. mléčnou kaši. tak nevím ale mám pocit že mu to nestačí budí se mi dřív, i když to prý někomu nezabírá ani tak a budí se stejně..
31. led 2012 v 18:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 a mám dotaz spí ti po kaši líp?někde čtu že to nezabírá a někde že jo...já zvažuju dát na zkoušku um a pak přejít na nemléčnou kaši kde odstříknu MM a udělám z toho a pak za ten měsíc až bude mít půl roku začnu s normál kaší mléčnou
31. led 2012 v 18:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu náš v 10,05:slight_smile:
31. led 2012 v 18:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu my nějak stojíme na váze tak zvažuju kaši bo UM
31. led 2012 v 18:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak Mišák se mi otáčí taky od 4,5 měsíců:slight_smile: nejdřív jen tak začal od 4 zkoušet na bok sem tam se převalil ale zavazela mu ruka:slight_smile: a tedka už to dělá uvědoměle
31. led 2012 v 18:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tehuli je to jak u koho, me spi nekdy lip nekdy stejne. Ono jde o to proc se budi, zda hlady nebo zizni nebo ze zvyku.
31. led 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 no právě:( topíme dřevem a je tu i těžkej vzduch tak zkusím plínku na topení a hlavně když moc větrám tak topení jede tak do 10 max 11 a pak je tu zase už kolem 1 zima jak v rusku:(( tak ho zakrývám no jsem zoufala táhne nám sem totiž skrz blbé těsnění:(
31. led 2012 v 19:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 už mi i radí holky, že mám zkusit mu dát cumel o té půl 12 že třeba jen dumlá protože ho to uklidnuje...
31. led 2012 v 19:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ju dávám teprve pár dní, Daneček měří 69 cm a váží 8,2 kg tak mu už na tu váhu jenom moje mlíčko nestačí i po sunaru mi brečel, je už velkej no. doktorka mi řekla, že už můžu začít s příkrmama a je na mě jestli začnu zeleninou k obědu nebo kaší k večeru, v Čechách se začíná obědema,ale zase v jiných státech kaší na noc tak to záleží na každym. DAneček mi přestal přibírat v 5. měsích vážil stejně jako ted tak proto dávám tu kaši a hlavěn spal už celou noc a ted se budí tak doufám, že se to po kaši zase upraví,ale roste mu druhý zub tak to ted nepoznám .....
31. led 2012 v 19:20  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval malá přibírá od narození cca 600g měsíčně,ale teď tento měsíc to bude míň,takže po kaši rozhodně nějak významně nepřibrala a to už dávám i příkrmy na oběd
@mami29 tak to se už pořádně pronese,že?a jak se narodil velký?
@gamma gratuluji k dvojčátkům,jak to zvládáš?já mám sestry dvojčata:slight_smile:a jen tak ze zajímavosti,jaktože jedno kojíš a druhý je na UM?
@tehuli no a mě se i malá po kaši budí tak 3-4krát za noc...cucne mlíka a hned spí...zkoušela jsem ji nedat a dát jen dudlík,který normálně má,ale to prostě nechce a fakt má hlad...je teda fakt,že té kaše dávám jen poloviční dávku,někdy ji ani nesní a jindy by jedla víc...
holky,takovej dotaz,jdete s dětma letos na karneval?já bych chtěla jít,ale nemáme kostým,přijde mi zbytečný pro tak malý miminko jej kupovat,když tam vydrží tak max hodinku,co myslíte?
31. led 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 děkuju. A jakou dáváš kaši? Já nevim jakou mám začít :frowning2: Dvojčátka zvládám snad dobře, oni jsou moc hodní, hrajou si celej den sami, usínaj sami bez problémů přes den i vnoci, akorát s nima všechno dlouho trvá, jak jsou dva, tím myslím krmení, koupání, oblíkání na ven, ale to už jsem si zvykla :slight_smile: Kojím jen Vojtu, protože ten sál, Jolanka neměla úplně sací reflex vyvinutej, tak jí to nešlo a jak nebyl čas, už se nám to nepodařilo :frowning2: ale dávala jsem jí odstříkaný až skoro do 4 měsíců, tak aspoň něco dostala :slight_smile:
na karneval se letos zatím nechystáme, ale asi bych to řešila, třeba převlekem za kočku nebo myš, namalovat fousky na ksichtík,přišít ocásek na gatě a udělat ouška na čepku a je to :wink:
1. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gamma už jsme měli kaši od Hami i od Hippu a dobrý,do zásoby jsem koupila u Sunarku na dobrou noc,ale to budu dávat až tak za dva měsíce,je to totiž už s banánovou příchutí.Tak to jsi měla náročný,kojit a ještě odstříkávat,ale kolem nás je spousta dětí,co vyrostla na nutrilonu a změnu na nich nepoznáš:slight_smile:
1. únor 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 tak já koupim nějakou bez příchutě bude :slight_smile: však já taky vyrostla na sunaru a jaká jsem :slight_smile: to odsávání byl fakt vopruz, hlavně doktorka mě do toho nutila, že kdž mlíko mám, ať dám oběma.. A ty ještě kojíš? Já bych chtěla totiž pomalu přestat a v dubnu bych se ráda vrátila naplno ke sportu
1. únor 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gamma jj,ještě kojím a chtěla bych kojit aspoň do roku malé.co děláš za sport?tak jako bylo to rozumný,dát mlíko i malé,kvůli imunitě...mně zase dneska volali z práce,prý kdy se jim vrátím,tak bych možná od dubna nastoupila na nějaký 0,3 úvazek,víc nee,naštěstí manžel pracuje doma a máme 2 babičky a 2 tety,tak by se to s malou dalo.myslím,že 8 měsíční mimi by to snad jeden den v týdnu bez maminky zvládlo...
1. únor 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,rada bych se mezi vás přidala,malý je roz.9.8.,pročítám tuto diskuzi a taky uvažuju o zavedení kaše,ale jak psala gamma výše,moc se v tom neorientuju,která kaše se má zařadit,malý má 8,5 dr.doporučuje přikrmy i když přibírá dobře,zkoušeli jsme mrkvičku - to mu moc nejelo,pak brambor a na ochutnaní banána jablko,to ovoce to si vzal i tři čtyři lžičky,ale zeleninu moc tedy nechtěl,spíš jsme to dali jen na zkoušku,ale od 6.měs.bych chtěla zařadit pravidelněj přikrm,případně tu kaši
2. únor 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám doma Šimonka, narodil se 29.8., v 5ti měsících váží něco málo přes 6 kg... narodil se 2,6 kg
S příkrmama chceme začít, až se vrátíme z hor, to znamená za 14 dní. Bylo mi doporučeno, že v případě kaší mám vybírat ty, co obsahují málo cukru.
2. únor 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím kojím a jsem za to ráda. Na začátku jsme s tím hodně bojovali. Šíma byl malej, slabší a hooodně spavej. Mlíčka jsem měla jak pro dvojčata, ale mrňous by jen spal a nechtěl sát. Jednou jsme ho dokonce budili, pouštěním studené vody na nožičky, protože už přes den nejedl 5 hodin a stále nebyl k vzbuzení. Začal řvát, já brečet, on se přisál, pil 1 minutu a usnul... no děs.
Ze začátku jsem kojila 40 min s kloboučkem (to se líp přisál), pak jsem ohřála odstříkané z minula, aby to měl hned, dokud nespí, dokrmila tak 10 minut to trvalo, pak přebalila, odstříkala na příště, vše to umyla... vcelku 1h a 15 min. a 2,5 hodiny od začátku kojení začít nanovo :rolling_eyes: ale překonali jsme to a teď kojíme 10 minut bez kloboučků a můžem si i užívat výlety bez nějaké další výbavy ke krmení :wink:
Jak jsem ho takto "futrovala" tak jsme dokázali vykrmit i 1,16 kg za měsíc (což při jeho počáteční váze byl úspěch a pochvala od dr), teď už přibírá tak do 0,5 kg za měsíc.
2. únor 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maginka87 Narodil se v 3320g ale mam kvalini mliko. Pridaval min 1kg mesicne, az ted se bribrzdil. :slight_smile:
2. únor 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janasev vítám Tě,no ten cukr v různých příkrmech je mazec,to raději uvařím a ovocný příkrm taky raději vyrobím sama
@ev.ka ahojky, tak to jste měli taky pěknoiu makačku s kojením,ale šikula,že jste to zvládli,je to fakt nejpohodlnější,že?
@mami29 sestřence taky při kojení malej přibíral kilo,to je smetana a ne mlíko:slight_smile:
2. únor 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě DAneček přibíral kilo měsíčně ted už se to zpomalilo :grinning: . Ju jinak jsme byla předevčírem v drogerii dm a mají tam ty ovocný příkrmy bez cukru je to sunárek 4x 100gramů za 39,90,- to Sice ty hamanky prodávají jako přesnídavku 200gramů a dá se sehnat v akci levně, ale koukala jsme, že je tam ovocnej cukr + ještě přidanej normální. Jinak nemáte někdo zkušenost z bio kaší z dm?
3. únor 2012 v 10:26  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 hraju florbal :slight_smile: myslím ze vám práce na 1 den v týdnu urcite prospěje oběma, kdybych mela hlídání a byl o mě v práci zájem,šla bych do toho hned. A penízese budou určitě taky hodit :slight_smile:
@ev.ka teda, to jsi to taky neměla skojenim jednoduchý, jsi dobrá, že jsi to nevzdala, já měla s Jolankou něco podobnýho, po porodu zhubla na 2,2kg a taky by jenom spala, ale jak jsem k ní měla ještě Vojtu, nebyl čas a síla s ní kojení zvládnout
3. únor 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek