Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

Ahojky holky najdou se tu maminky se sprnatky na povidani o mimi a jinych starostech?
maginka87
30. led 2012
@valaskoval já dávám kaši od 5 měsíce,malá v tu dobu měla necelých 70 cm a 7,245g.kojila jsem i 10*denně a malá hlavně nekakala,proto jsme s kaší začali.kolik važí malý?
valaskoval
30. led 2012
na prohlídce v 5 měsících měl 68cm a 8035gramů, jdeme ted 12 na půlroční. KOjím tak po dvou, třech hodinách. A přibírá ti po tý kaši hodně?
mami29autor
30. led 2012
@valaskoval
@maginka87 Holky na nas nemate. Mame 9.5kg v 5.mesicich ale uz ubral na tempu. Dal 600g za mesic.
Ja zacala nedavno davat na noc kasi aby spal aspon trochu lip a taky mu cutna, jen doufam ze nebudem v pul roce na 11kg 😃
gamma
30. led 2012
Ahoj, já mám dvojčátka, narozený 11.8.2011, Vojtíška a Jolanku 🙂 oproti vašim dětem jsou to prcci a hubeňouři, v 5 a půl měsících měli 63 cm a 5,5 kg Vojta (kojenej) a 6 kg Jolanka (UM). Taky teď řešim, jestli už začít s příkrmama, 6.2. jdeme na půlroční prohlídku, tak se poradim s doktorkou. Chtěla jsem už několikrát koupit kaši, ale vůbec nevim jakou...mléčnou, nemléčnou, rýžovou?? ...je toho tolik 🙂 Jakou značkou a druhem jste začínali vy? Díky
valaskoval
30. led 2012
@gamma My máme obilno-mléčnou od Hami, jmenuje se to přímo moje první kaše a dělá se už jen z vody. Mají jich spousty záleží na tobě
gamma
31. led 2012
@valaskoval děkuji za tip, právě že jich e spousty a já nevim co vybrat, asi není hned vhodné začít s ovocnýma, co? teď čtu, že malýho po ní bolelo asi bříško..tak to se mám na co těšit 🙂
gamma
31. led 2012
@valaskoval jé a teď koukám, že máme stejný datum narození dětí 🙂
valaskoval
31. led 2012
@gamma 😃 ju taky 11,08. Bolelo bříško,ale ted je to ok a vytáhne 130ml, nesmíš ji udělat mco teplou já jsme to poprvé udělala teplejší a pak ho bolelo bříško jinak od tý doby nic. Asi neni dobrý začínat těma dobrejma pak by ti ty bez přichutě nechtěli.
tehuli
31. led 2012
holky kolik vám prcci váží a měří? my máme 6,37 a přijde mi to málo co tak čtu😞( a měří 69cm,. začal se mi budit už v půl 12 tak nevím zda mu mé mlíčko stačí 😕
tehuli
31. led 2012
@valaskoval ty už dáváš kaši ?mně radili, že mám zkusit nejdřív UM a pak třeba po týdnu dát nemléčnou kaši a pak od 6ti měs. mléčnou kaši. tak nevím ale mám pocit že mu to nestačí budí se mi dřív, i když to prý někomu nezabírá ani tak a budí se stejně..
tehuli
31. led 2012
@mami29 a mám dotaz spí ti po kaši líp?někde čtu že to nezabírá a někde že jo...já zvažuju dát na zkoušku um a pak přejít na nemléčnou kaši kde odstříknu MM a udělám z toho a pak za ten měsíc až bude mít půl roku začnu s normál kaší mléčnou
tehuli
31. led 2012
@cernalu náš v 10,05🙂
tehuli
31. led 2012
@cernalu my nějak stojíme na váze tak zvažuju kaši bo UM
tehuli
31. led 2012
jinak Mišák se mi otáčí taky od 4,5 měsíců🙂 nejdřív jen tak začal od 4 zkoušet na bok sem tam se převalil ale zavazela mu ruka🙂 a tedka už to dělá uvědoměle
mami29autor
31. led 2012
@tehuli je to jak u koho, me spi nekdy lip nekdy stejne. Ono jde o to proc se budi, zda hlady nebo zizni nebo ze zvyku.
tehuli
31. led 2012
@mami29 no právě😞 topíme dřevem a je tu i těžkej vzduch tak zkusím plínku na topení a hlavně když moc větrám tak topení jede tak do 10 max 11 a pak je tu zase už kolem 1 zima jak v rusku😞( tak ho zakrývám no jsem zoufala táhne nám sem totiž skrz blbé těsnění😞
tehuli
31. led 2012
@mami29 už mi i radí holky, že mám zkusit mu dát cumel o té půl 12 že třeba jen dumlá protože ho to uklidnuje...
valaskoval
31. led 2012
@tehuli ju dávám teprve pár dní, Daneček měří 69 cm a váží 8,2 kg tak mu už na tu váhu jenom moje mlíčko nestačí i po sunaru mi brečel, je už velkej no. doktorka mi řekla, že už můžu začít s příkrmama a je na mě jestli začnu zeleninou k obědu nebo kaší k večeru, v Čechách se začíná obědema,ale zase v jiných státech kaší na noc tak to záleží na každym. DAneček mi přestal přibírat v 5. měsích vážil stejně jako ted tak proto dávám tu kaši a hlavěn spal už celou noc a ted se budí tak doufám, že se to po kaši zase upraví,ale roste mu druhý zub tak to ted nepoznám .....
maginka87
31. led 2012
@valaskoval malá přibírá od narození cca 600g měsíčně,ale teď tento měsíc to bude míň,takže po kaši rozhodně nějak významně nepřibrala a to už dávám i příkrmy na oběd
@mami29 tak to se už pořádně pronese,že?a jak se narodil velký?
@gamma gratuluji k dvojčátkům,jak to zvládáš?já mám sestry dvojčata🙂a jen tak ze zajímavosti,jaktože jedno kojíš a druhý je na UM?
@tehuli no a mě se i malá po kaši budí tak 3-4krát za noc...cucne mlíka a hned spí...zkoušela jsem ji nedat a dát jen dudlík,který normálně má,ale to prostě nechce a fakt má hlad...je teda fakt,že té kaše dávám jen poloviční dávku,někdy ji ani nesní a jindy by jedla víc...
holky,takovej dotaz,jdete s dětma letos na karneval?já bych chtěla jít,ale nemáme kostým,přijde mi zbytečný pro tak malý miminko jej kupovat,když tam vydrží tak max hodinku,co myslíte?
gamma
1. únor 2012
@maginka87 děkuju. A jakou dáváš kaši? Já nevim jakou mám začít 😞 Dvojčátka zvládám snad dobře, oni jsou moc hodní, hrajou si celej den sami, usínaj sami bez problémů přes den i vnoci, akorát s nima všechno dlouho trvá, jak jsou dva, tím myslím krmení, koupání, oblíkání na ven, ale to už jsem si zvykla 🙂 Kojím jen Vojtu, protože ten sál, Jolanka neměla úplně sací reflex vyvinutej, tak jí to nešlo a jak nebyl čas, už se nám to nepodařilo 😞 ale dávala jsem jí odstříkaný až skoro do 4 měsíců, tak aspoň něco dostala 🙂
na karneval se letos zatím nechystáme, ale asi bych to řešila, třeba převlekem za kočku nebo myš, namalovat fousky na ksichtík,přišít ocásek na gatě a udělat ouška na čepku a je to 😉
maginka87
1. únor 2012
@gamma už jsme měli kaši od Hami i od Hippu a dobrý,do zásoby jsem koupila u Sunarku na dobrou noc,ale to budu dávat až tak za dva měsíce,je to totiž už s banánovou příchutí.Tak to jsi měla náročný,kojit a ještě odstříkávat,ale kolem nás je spousta dětí,co vyrostla na nutrilonu a změnu na nich nepoznáš🙂
gamma
1. únor 2012
@maginka87 tak já koupim nějakou bez příchutě bude 🙂 však já taky vyrostla na sunaru a jaká jsem 🙂 to odsávání byl fakt vopruz, hlavně doktorka mě do toho nutila, že kdž mlíko mám, ať dám oběma.. A ty ještě kojíš? Já bych chtěla totiž pomalu přestat a v dubnu bych se ráda vrátila naplno ke sportu
maginka87
1. únor 2012
@gamma jj,ještě kojím a chtěla bych kojit aspoň do roku malé.co děláš za sport?tak jako bylo to rozumný,dát mlíko i malé,kvůli imunitě...mně zase dneska volali z práce,prý kdy se jim vrátím,tak bych možná od dubna nastoupila na nějaký 0,3 úvazek,víc nee,naštěstí manžel pracuje doma a máme 2 babičky a 2 tety,tak by se to s malou dalo.myslím,že 8 měsíční mimi by to snad jeden den v týdnu bez maminky zvládlo...
janasev
2. únor 2012
Ahoj holky,rada bych se mezi vás přidala,malý je roz.9.8.,pročítám tuto diskuzi a taky uvažuju o zavedení kaše,ale jak psala gamma výše,moc se v tom neorientuju,která kaše se má zařadit,malý má 8,5 dr.doporučuje přikrmy i když přibírá dobře,zkoušeli jsme mrkvičku - to mu moc nejelo,pak brambor a na ochutnaní banána jablko,to ovoce to si vzal i tři čtyři lžičky,ale zeleninu moc tedy nechtěl,spíš jsme to dali jen na zkoušku,ale od 6.měs.bych chtěla zařadit pravidelněj přikrm,případně tu kaši
ev.ka
2. únor 2012
Ahoj, mám doma Šimonka, narodil se 29.8., v 5ti měsících váží něco málo přes 6 kg... narodil se 2,6 kg
S příkrmama chceme začít, až se vrátíme z hor, to znamená za 14 dní. Bylo mi doporučeno, že v případě kaší mám vybírat ty, co obsahují málo cukru.
ev.ka
2. únor 2012
Zatím kojím a jsem za to ráda. Na začátku jsme s tím hodně bojovali. Šíma byl malej, slabší a hooodně spavej. Mlíčka jsem měla jak pro dvojčata, ale mrňous by jen spal a nechtěl sát. Jednou jsme ho dokonce budili, pouštěním studené vody na nožičky, protože už přes den nejedl 5 hodin a stále nebyl k vzbuzení. Začal řvát, já brečet, on se přisál, pil 1 minutu a usnul... no děs.
Ze začátku jsem kojila 40 min s kloboučkem (to se líp přisál), pak jsem ohřála odstříkané z minula, aby to měl hned, dokud nespí, dokrmila tak 10 minut to trvalo, pak přebalila, odstříkala na příště, vše to umyla... vcelku 1h a 15 min. a 2,5 hodiny od začátku kojení začít nanovo 8-( ale překonali jsme to a teď kojíme 10 minut bez kloboučků a můžem si i užívat výlety bez nějaké další výbavy ke krmení 😉
Jak jsem ho takto "futrovala" tak jsme dokázali vykrmit i 1,16 kg za měsíc (což při jeho počáteční váze byl úspěch a pochvala od dr), teď už přibírá tak do 0,5 kg za měsíc.
mami29autor
2. únor 2012
@maginka87 Narodil se v 3320g ale mam kvalini mliko. Pridaval min 1kg mesicne, az ted se bribrzdil. 🙂
maginka87
2. únor 2012
@janasev vítám Tě,no ten cukr v různých příkrmech je mazec,to raději uvařím a ovocný příkrm taky raději vyrobím sama
@ev.ka ahojky, tak to jste měli taky pěknoiu makačku s kojením,ale šikula,že jste to zvládli,je to fakt nejpohodlnější,že?
@mami29 sestřence taky při kojení malej přibíral kilo,to je smetana a ne mlíko:-)
valaskoval
3. únor 2012
Mě DAneček přibíral kilo měsíčně ted už se to zpomalilo 😃 . Ju jinak jsme byla předevčírem v drogerii dm a mají tam ty ovocný příkrmy bez cukru je to sunárek 4x 100gramů za 39,90,- to Sice ty hamanky prodávají jako přesnídavku 200gramů a dá se sehnat v akci levně, ale koukala jsme, že je tam ovocnej cukr + ještě přidanej normální. Jinak nemáte někdo zkušenost z bio kaší z dm?
gamma
3. únor 2012
@maginka87 hraju florbal 🙂 myslím ze vám práce na 1 den v týdnu urcite prospěje oběma, kdybych mela hlídání a byl o mě v práci zájem,šla bych do toho hned. A penízese budou určitě taky hodit 🙂
@ev.ka teda, to jsi to taky neměla skojenim jednoduchý, jsi dobrá, že jsi to nevzdala, já měla s Jolankou něco podobnýho, po porodu zhubla na 2,2kg a taky by jenom spala, ale jak jsem k ní měla ještě Vojtu, nebyl čas a síla s ní kojení zvládnout

Začni psát odpověď...

Odešli