• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

20. srpna 2012 
Tak nám kaše začala dělat dobře, ráno máme hezkou nadílku a v noci se mi nebudí na kojení až pak k ránu kojíme :slight_smile: Máme ted první kaši od hami, máte někdo zkušenosti,který jsou ještě dobrý? Díky
4. únor 2012 v 10:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím co dáváte UM, jaké používáte? Chci dělat i tu kaši co se dělá s kojeneckym mlékem,ale nevim zda koupit sunar, bebu,hipp.....? Poradíte někdo?
6. únor 2012 ve 21:34  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval my máme první kaši od Nestlé a chutná, tak u ní zatím zůstanem, myslím, že dobrý nakonec budou všechny :slight_smile: doktorka mi říkala, že lepší jsou ty kaše co se dávaj do vody, než do mlíka, ale už nevim proč sakra...každopádně v tom UM není skoro žádnej rozdíl, složení se liší minimálně, a jestli doteď kojíš, rozhodla bych sse být tebou jen podle ceny
7. únor 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval jinak malá má Bebu
7. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda bych se vás zeptala, jak si hrajete s miminkem, zdá se mi, že se pořád opakuju, i mu opakuju stejná slovíčka, tak bychsi ráda rozšířila repertoár :slight_smile: A taky by mě zajímal váš denní harmonogram, kolik času věnujete miminku a jestli vám zbývá čas a chuť na úklid, atd :slight_smile: Díky moc. :sunglasses:
7. únor 2012 v 15:05  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lundenburg já s prckama dělám berany duc, vařila myšička kašičku, pacipaci, kuk a baf, víc her asi neznám :slight_smile:pak jerůzně lochtám a prdim jim na břicho, dělám že jim chci sníst ruku nebo nohu, u toho se hrozně tleměj :slight_smile: jinak je nechávám ať si hrajou sami, takže času mám spoustu, ale jsem líná uklízet nebo žetřeba žehlit, fuj :slight_smile: denní harmonogram máme následující, před osmou vstávačka, dostanou mlíko, převlíknu z pyžama, nechm hrát v ohrádce, usnou a vstávaj na další mlíko v 11, dám najíst, hraju si s nima tak hodinku, ukazuju hračky, knížky..udělám si oběd, to si hrajou sami a pak ve 14 další jídlo (od zítra začnem příkrmy) a jdem ven (teď kvůli mrazu nechodíme), tak si hrajou sami, když usnou, usnou, když ne, tak si hrajou až do 17 - 18, kdy je kaše, pak si hrajou s taťkou, když začínaj zívat, jdem koupat, schrupnou si už v postýlce a je poslední jídlo kolem 21 někdy i ve 22 a pak spí až do rána :slight_smile:
10. únor 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lundenburg hry asi stejný jak píše gamma,plus malé čtu pohádky a ona prohlíží obrázky a hraji si s ní s hračkama,tancujeme a vozím ji v chodítku:slight_smile: jinak harmonogram, vstává po 8:00, přebalíme a chvilku cvičíme, pak jde chvilku na hrací deku,pohodíme a počučíme,jdeme za babi a dědem dole,napapá se jde o půl 11 spát, spí 45 minut a většinou se probudí a pak vozím do 12, pak jdem chvilku cvičita je oběd - příkrm,dojde za ní druhá babička nebo moje švica,dělají blbosti a p půl3 jde spát (předtím se nají), spí tak do čtvrt na 5 a pak si zase hrajeme,čteme pohádku,chvilku ji nechám na dece...čas na domácnost je v období,kdy malá spí, popřípadě večer...malou jsme si trochu rozmazlili,je zvyklá mít kolem sebe plno lidí,tak nechce být moc sama....
jinak holky konečně jsem se odhodlala a dneska 30 minut šlapala na orbitreku,musím dát kilo po porodu dolů, v červnu a září se mi vdávají švice,tak ať nekazím fotky:slight_smile:
13. únor 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,jsem tu zatím jen krátce,ale jestli můžu přidám se,malá se narodila 24.8. :wink:
13. únor 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme zatím Sunarku - rýžová-kukuřičná... Hledala jsem i mezi jinými značkami a chci se zeptat - je ve všech kaších přidaný cukr??? Asi to musí být sladké, ale mám strach, pořád se mluví o zkažených zubech a nevhodnosti cukru a on je přímo ve výživě a malý už má zoubky dva, tak abych něco nepodcenila.
14. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikimiri super, jako náš Honzík
15. únor 2012 v 08:51  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikimiri super, jako náš Honzík
15. únor 2012 v 11:14  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za odpovědi ohledně denních rituálů. U nás je to podobné, jen časově nepravidelné, HOnzík spí až když se mu chce :slight_smile:
15. únor 2012 v 11:20  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lundenburg Ahoj,tak to je paráda. Omlouvám se že jsem se neozvala dřív,ale nebyla jsem doma.
15. únor 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verccak Sunarka mi přijde nejsladší, my máme ted babylove z Dm mléčná kaše s vanilkou a je chutná a ani ne tak sladká. Já jsme už zkoumala dětské přesnídávky tak nejlepší jsou frutapury jako je sunárek,ale vyjdou celkem dražší. Nejlevnější přesnídávka hamánek...ale pořád nevím je tam napsaný cukr, ale už nepíšou jestli jen ovocný. Většinou u dětských jídel je psáno zda dextroza nebo + přidaný cukr tak už se v tom nevyznám. Máte někdo víc prozkoumané. My máme taky už dva zuby tak at je nemáme hned zkažený. Díky
15. únor 2012 ve 20:59  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maginka87 tak to jsme na tom stjně já jdu za družičku v červnu a vypadám jako vorvaň :rolling_eyes:, ale kojím ještě tak nevím jak to dám dolu. Mě po porodu všechno zůstalo a přitom se říká, že s ekojením hubne hahaha
15. únor 2012 ve 21:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to divné, jak každé tělo reaguje jinak, já skoro všechno nechala v porodnici, při kojení to šlo ještě dál dolů, ale trošku špíčku zůstalo, to bych musela cvičit a to fakt nevím kdy...
15. únor 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verccak zavidim :slight_smile: a to bydlím na vesnici a chodím pořád pěšky do města :(
15. únor 2012 ve 22:43  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím o radu. Předevčírem jsme začali se zeleninou k obědu - mrkev. Nevím co všechno mu můžu dát vím, že ted tři dny jiný druh.... udělám asi brambory a pak? a jak dáváte brambory jako jen bramboru rozmixujete? Mrkev jsme měli ve skleničce, ale teda hnus tak jsem koupila bio brambory a uvařím mu je. Pak mi napadlo pastinák? Máme koupenou brokolici ve skleničce, ale tu se bojím kvůli bříšku. Díky za tipy.
17. únor 2012 v 16:20  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@valaskoval vařím mrkev s bramborem,potom dávám příkrmy ze skleničky (hami) dělala jsem to tal,že jsem tam přidala mrkev nebo brambor a bylo to na dva dny.ale vzhledem k tomu,že zase má mít 10g masa,tak to tak dělat nebudu.chtěla bych jí vařit,ale vadí mi,že nemůžu nic sehnat bio v tomto období u nás...a i kdybych koupila zeleninu v supermarketu,tak je to samej dovoz:frowning2:tak asi ještě měsíc dva budu pokračovat se skleničkama a střídat brambor s mrkví a zkusím do toho i přidat maso...jak to řešíte vy?
17. únor 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval Já teda vařím všechno doma,kupovaný nepoužívám a protože už přikrmujeme nějakou dobu tak toho máme vyzkoušenýho docela dost,od mrkve,brokolice,květáku,brambory,masa,špenát atd. Ale záleží co komu vyhovuje. Je fakt že já už to tak moc neřeším,děti vyrostli dostávali skoro vše a prospívali dobře,zuby zkažený neměli a ani nebývali nějak nemocní takže.
18. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme už dvě noci nespala, Daneček pořád brečí... ja to přisuzovala k zubum, protože máme už dva a dneska jsme zjistili, že má zácpu po koupání tlačil jako vzteklej a nešlo mu to, nakonec jsem mu pomohla teploměrem a měl chudinka úplně tuhou stolici :( A to jsme začali teprve tři dny příkrmy. Měl tři dny mrkev ze skleničky od hami a dneska bramboru vařenou doma. Nevím co ted dál? Mám s příkrmy přestat dávat, když má problémy? Mám koupenou skleničku od hami moje první lžička brokolice,ale ted se už bojím. Ju a nevíte někdo od kdy se může červená řepa? A pastinák můžu normálně dát Já dneska nakoupila mraženou bio zeleninu ted jsem někde četla, že skleničky dobrý kvůli dusičnanum, ale zase je bordel v tom , že některý jsou přisolený a někde je celer - alergen... atd taky to kritizujou takže my budeme vařit a na cesty skleničky. ale nevím co vařit taky toho moc neni na výběr
18. únor 2012 ve 22:15  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tal jsme včera dopoledne dali pár lžiček švestkový přesnídávky a odpoledne lžičku rozvařenýho jablka a ráno byla nadílka, ale nevím jestli to nevadí, že takhle dávám hend ovoce, když jsme teprve začali s příkrmama k obědu, nemáte někdo zkušenosti?
20. únor 2012 v 10:14  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval tak to jste to zvládli skvěle, ono se řiká, že mrkev hodně staví a dětem trvá ne se naučí tu tuhý bobky vyloučit, normálně přikrmuj dál, malej si zvykne. Myslim, že ovoce ničemu nevadí, nedoporučuje se jím začínat jen proto, že některé děti jsou pak zmlsané a nechěj zeleninu bez chuti :slight_smile:
20. únor 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval přesně jak píše gamma,určo ovoce nevadí.my máme tento problém už skoro 2 měsíce,bohužel ovoce vytrvale odmítá,masozeleninový příkrm papá vpohodě.a jelikož stále kojím v noci co 2 hodinky,tak jsem jí teď odpoledne dala na svačinku ještě trochu brambory s mrkví...jo a kde jsi tu bio zeleninu koupila?nevím,kde ji sehnat
20. únor 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Objednala z internetu, nikde ji nemájí v obchodákách,ale zase to poštovný....a taky je blbý, že mají jen sáček mrkev... a ne už namíchaný. zatím nám to stačí a snad na ni někde narazím v krámě.
21. únor 2012 v 17:08  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju někdo říkal, že ji mají v intersparu,ale my ho tu nemáme
21. únor 2012 v 17:09  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky pomalu začínáme s příkrmy. Včera jsme zkusili karotku (kupovanou) papat lžičkou a Honzík se tvářil kysele, ale nevyplivoval to. Tak uvidíme dál. Jen asi chtěl papat sám, protože pořád sahal na lžičku, tak si umíte představit to nadělení :slight_smile: Myslíte, že je nutné jej učít pít z flašky nebo bude stačit za chvilku hrneček? Zatím jsem plně kojila, takže láhev nepotřeboval a když jsem mu nedávno zkusila dát čaj, tak mu to z flašky moc nešlo. Není lepší počkat už na hrníček?
24. únor 2012 ve 12:03  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lundenburg Ahojky, my taky ještě hodně kojíme, ale hrneček už používáme. Tedy neni to ten klasický hrneček, je to velký jako flaška jen místo klasickýho dudlíku to má silikonovou savičku jako hrneček, že je to měkký a nám to vyhovuje. Je to od nuku tak se na to zkus podívat. Jiný hrnečky jsou pro nás ještě moc težký.
29. únor 2012 ve 20:13  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval A už si mimčo drží ten hrneček i jakoby sám?
1. bře 2012 v 11:45  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval Tak přesně ten od NUKu máme, malá hned pochopila, jak se z něj pije, myslím, že na to naučení je nejlepší, protože neteče :wink:
1. bře 2012 ve 20:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek