• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@janulev tak na klystýr jsem ho poslala koupit is bagetu do bufáče :grinning: ale pak tam semnou chodil u záchodů, mě pak bylo děsně zle a na blití... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já jej posílat nikam nemusela, udělala to za mě porodní asistentka :slight_smile: a na epidural jej poslali taky pryč, aby u toho měli klid...myslela jsem, že se bez epiduralu obejdu, ale nešlo to...nakonec jsem byla ráda, že jsem jej měla...šlo to pak hodně rychle
12. bře 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak můj manžel byl také u porodu,ze začátku ho poslali ještě domů na kafe :angry: ,zatím co já dostala klystýr a pak jsem seděla ve sprše a masírovala si břicho vodou.. :sweat_smile: Když přišel(netuším jak dlouho to trvalo)tak jsem poskakovala na balonu,on my masíroval záda-myslím,pak už jsem ležela a hekala a když už jsem to nemohla vydržet, tak jsme šli na sál a já mohla začít tlačit. :confused: Stál mi u hlavy,a otíral mi pot a vlhčil rty..já neměla brýle a stejně jsem měla celou dobu zavřené oči,páč můžou prasknout žilky v očích.. :astonished: Snažil se mi pomáhat hlavně s dýcháním,to mi fakt moc nešlo,proto ted bych to ráda nastudovala.. :slight_smile: Zezačátku se k porodu nehnal ale nakonec byl rád,že u toho mohl být,tvalo nám to cca 4hod :grinning:
12. bře 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Tak epidural ti závidím,já ho vždycky chtěla,ale dr.mi to tady rozmlouval..záleží na době, kdy ti to píchnou a těžko říct,jestli jsem ji prošvihla nebo ne..Já hlavně chtěla začít tlačit,ale musí se čekat až jsme otevřené na těch 10cm..pamatuju si ,že jsem jen 1x zakřičela,když už jsem cítila takový tlak mimča,že bych chtěla tlačit,ale ještě mi to dr.neschválil,protože v tu chvíli rodil jinou paní..Přiběhl hned jak jsem zařvala,a zkontroloval mě a naštěstí jsme už mohli.. :wink: A pak po několika pokusech tlačení mě v nestřeženém okamžiku nastřihli a malý by hned venku :grinning:
12. bře 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já epidurál nechtěla, ale měla jsem šílené bolesti a hlavně jsem se neotvírala...tak mi asistentka řekla, že si mám dát epidural, že mi uleví a občas taky pomůže v tom, že se začne mamina otvírat...tak jsem souhlasila, i když jsem měla strach
nakonec mi v půl 1 pichli epidural a ve 3 se malej narodil...opravdu mi to pomohlo, že jsem se otevřela a mohla jít rodit...pak asistentka kmitala jak pomituná, protože nečekala, že začnu rodit tak rychle...položila mě na tu "rodicí kozu" a začali jsme, pak přišla doktorka, kontrolovala malého přes monitor a tlačila mi na břicho, aby mi pomohla...pak jsem najedno slyšela "šmik" a že je hlavička venku...dvakrát se pak ještě zatlačilo a čekalo mě šití
jen teda do teď nevím, co mi tam doktorka tak dlouho zašívala, když říkala, že mám jen malý nástřih, že bude hned hotovo :rolling_eyes:
12. bře 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ježiš,to mi ani nepřipomínej.. :frowning2: Nechci nikoho strašit,jsou tu i prvorodičky..Ale to šití mi přišlo horší jak celý porod.. :confounded: Poskakovala jse tam,až mě dr.napomínal,že mi to špatně zašije..ale to nešlo..Bud už vyprchala injekce a nebo tam žádná nebyla..prostě děs..Ale to už každá z nás vydrží,když mimčo leží hned vedle a je v pořádku.. :grinning:
12. bře 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev
@petule22 obě máte své zkušenosti a neměnili by jste...........já si to neumím představit, do čeho jdu, nevím zda ho tam opravdu chci mít....my jsme se o tom bavili už hodně krát a to jsme ještě ani dítko neplánovali....zkrátka nevím..........pere se to ve mě...........bohužel znám i takové případy, kdy tento zážitek pro chlapa znamenal docela velký otřes a otřáslo to i s tím vztahem......nemyslím si, že by to byl i náš případ, ale nikdy člověk neví............někteří ti chlapi si toho pak váží víc, někteří jsou z toho špatní..........četla jsem jednou o tom i článek - prý se tomu říká Madonin syndrom - ten chlap pak tu ženu na delší dobu přestane vnímat jako ženu (čistě ze sexuálního hlediska), ale jen jako matku - madonu - a nedokáže s ní mít pak normální sexuální život......jednak jsem to četla a jednak se tento případ stal i v mém blízkém okolí...........ale vcelku je to jedno...........každý chlap je jiný, stejně tak žena - já ještě uvidím, jak to všechno dopadne.........sama nevím.............
12. bře 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni já teda šití vůbec necítila, píchala mi injekci, abych nic necítila a působila celou dobu, jen mi teda byla šílená zima...a malého měl v náručí tatínek a seděli ke mě zády, aby se prý nekoukal :sweat_smile:
12. bře 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já jsem vyděšená tak jako tak..................děsí mě fakt, že skoro žádná, které jsem se ptala necítila nástřih - tak si nedovedu představit, jaká bolest ten porod je, když necítím to, že mi někdo nastřihne živou tkáň nůžkami!!!! brrrrrr!!!!!
12. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Hele,fakt to neřeš,když nechce sám od sebe nenuť ho..myslím,že se rozhodne na poslední chvíli,je to klidně možné...Probere to s kamarády a kdo ví.. :wink: Z porodu strach neměj,já každý říkala,že se to dá zvládnout :slight_smile: jen to někdy trvá příliš dlouho,což nebyl nakonec můj případ.. :wink: Nástřih opravdu neucítíš,protože máš překrvený celý spodek,možná i bolavý..už nevím ty pocity..každopádně,toho si většina nevšimne,je to fakt.. :slight_smile: A to potom už se dá vydržet,a když tě opíchnou tak brnkačka,hlavně že už je po všem:slight_smile:Zvládneš to ,uvidíš! :wink:
12. bře 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já nástřih neměla malej mě jen malinko natrhl na dva stehy a fakt to v té chvíli necítíš.....a ty máš právě tu výhodu že nevíš do čeho jdeš, ikdyž my tsice víme ale on každej porod je fakt něco jinýho takže stejně nevím jak to bude probíhat :grinning: a tom Madoninem syndromu jsem taky četla, tohle musí být rozhodnutí chlapa, on musí vědět zda do toho chce jít nebo ne-rozhodně nenutit :wink:
12. bře 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 hlavně je porod otázkou jen jednoho dne!!!!! a to přece to dítě za to stojí :wink:
12. bře 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 malá se mi taky drala už ven a oni doběhli a řekli mi ať ještě netlačím že nejsou nachystaní :unamused: no konec!
12. bře 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@illa22 přesně...jak kdyby to šlo-netlačit!!!! když už tě to tam řeže...
12. bře 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já bych teď u druhého taky chtěla epidural,pač sem trpěla asi dvanáct hodin a nikdy na tu bolest nezapomenu!fuj! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@illa22 mě ve Zlíně řekli že mi nic na bolest nedaj :angry:
12. bře 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky, můžu se přidat? :slight_smile: A nebyla tahle diskuze dříve zamčená? :sweat_smile: Jsem z toho nějaká zmatená :slight_smile: Chodila jsem sem pod jiným nickem úplně na začátku, dokud jsem nechtěla, aby někdo o těhu věděl, jinak používám běžně tento... a hrozně mi teď trvalo než jsem tuhle diskuzi našla :astonished: :sweat_smile:
12. bře 2012 v 19:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Ahojky :slight_smile: určitě se přidej :slight_smile: Tak to netuším, jestli tahle diskuze byla uzamčená, já se přidala tuším od nějaké 90 stránky, co bylo před tím, nemám tucha :grinning:
12. bře 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já vím, že to určitě zvládnu - teda doufám :slight_smile: na jednu stranu se na porod těším, protože už budu mít u sebe moji malou, ale na druhou stranu se bojím té bolesti, bez které to nepůjde :( Ale to znáte každá víc než já....mě přijde, že jsem tady snad jediná, co čeká své první - jinak jste tu už všechny zkušené mamky :grinning:
12. bře 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 nj a nikdo tu už není z těch, co tu byly... si to snad dočtu co se stalo nebo co :grinning: Jinak trochu strach z porodu je normální, to má každá, i ta, která už rodila :slight_smile: Pravdou je, že příroda to zařídila tak, že ke konci těhu se už porodu nemůžeš dočkat, protože jsi už faaakt hotová z toho tahání velkého břicha a celého dlouhého těhotenství, nekonečně se to vleče a na porod se už vyloženě těšíš. Obava tam je pořád, ale pokud si to dobře pamatuji, když mi praskla voda, tak jsem se tak nějak zvláštně vyklidnila a prostě ty hormony to nějak zařídí, že to bereš všechno děsně statečně a jako přirozenou věc :slight_smile:
12. bře 2012 ve 21:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 brééééé ráno :slight_smile: makáš? :slight_smile:
13. bře 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky...tak jak u vás je? u nás stále zataženo, ale už je 8 stupňů :slight_smile: a předpověď na další dny vypadá báječně :slight_smile:
13. bře 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev u nás zataženo, 4 stupně a má být prej krásně :dizzy_face: tak se těším na víkend a nevím zda třeba nevzít malého do zoo? Dřív než budu úplný hroch :grinning:
13. bře 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve kéž by to tak bylo jak popisuješ......věřím tomu, že toho ke konci těhu budu mít už plné zuby - kor když čekám mimi v červenci......to se už asi vážně budu modlit, aby byla malá venku......já se spíš bojím toho, aby třeba nebyli nějaké komplikace, nebo tak.....celkově samo o sobě vím, že to prostě musím dát, že bolet to prostě bude......ale na druhou stranu se na Elinku tak strašně těšíííííííím :slight_smile: Jsem zvědavá jak bude vypadat, jaká bude :slight_smile:
13. bře 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 jj, makám.........dnes jsem se objednala na tu cukrovku - jdu příští pátek - musím si vzít půl litru černého neslazeného čaje - takže mi to asi osladí nějakým svým sladidlem :( a ta sestřička mi říkala, že se prý na cukrovku má jít až ve 24 týdnu - to mi teda dr neřekl.............kdy jste šly holky vy ?
13. bře 2012 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev dobré ranko :slight_smile: u nás je úplně stejně -zataženo, ale relativně teploučko :slight_smile: včéra jsem četla, že má být nejkrásněji a nejtepleji v pátek a v sobotu.....
13. bře 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 taky bych šla do zoo - zrovna o víkend jsme se o tom bavili - ale nechám to asi na duben, nebo na květen............ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já byla v prvním těhu myslím ve 24 nebo 25 týdnu, chodí se od 24-28 se mi zdá :confused: jůůů ty si máš vzít čajík? já chci taky místo té blepty oslazený čajík :angry:
13. bře 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no já budu příští týden ve středu 24tt - ale podle PM, dle UTZ bych měla být ve 23tt - ale dr. mi řekl, ať se tam objednám co nejdřív, ale ta sestřička v té laboratoři mi řekla, že tam berou od 24tt - tak nevím no....jj, řekla mi ať si sebou vezmu půl litru černého neslazeného čaje.....tak to snad dám, než pít ty jejich hnusy.......
13. bře 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já si myslím že je to myšleno tyhle všechny vyšetření podle termínu PM
13. bře 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek