• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@janulev my máme zatím jen to lehátko s hrazdičkou, chci taky koupit ještě nějakou tu deku, mám už i kousací kroužek - ten jsem dostala od ségry, ale vidím to taky, že koupím ještě pár chrastíkem a končím - jak říkáš, myslím si taky že je to zbytečnost :slight_smile: a navíc si myslím, že i něco dostaneme od kamarádek a tak :slight_smile:

děkuji za rady, kamarádka mi taky říkala, že ať si koupím bepanthen na bradavky, ale že prý miminku na prdku stačí třeba rybilka, nebo tak něco.....že je to zbytečně drahé na tu prdelku - tak nevím....ale na bradavky si ten bepanthen moc chválila, takže ho stejně koupím :slight_smile: takže teda nějaký olejíček na vlásky a koupel a pak mlíčko po koupání :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev klasická ušenka je pro miminko moc úzká? musím se podívat tedy po širokých, ani nevím, že nějaké takové jsou :slight_smile: hřebínky už mám -jak kartáček, tak hřebínek a ještě teda odsávačku na hleny :slight_smile: děkuji za cenné rady :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 vlhčené ubrousky na utíkání zadečku jsem používala pampers sensitive a nebo z dm, tu jejich značku...ale to záleží na tom, co malé pak bude vyhovovat i s tou kosmetikou se to musí vyzkoušet
a ještě ty papírové přebalovací podložky jednorázové a pro sebe, když budeš kojit, tak ty vložky do podprsenky :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev mám vše napsané, moc děkuju :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 někdo pro děti používá ty klasické úzké ušenky, ale já do teď používám ty široké, prodávají je normálně v obchodě u dětské kosmetiky. Děti se u toho čištění dost melou, moc se jim to nelíbí a já bych měla strach, že jim tu úzkou ušenku píchnu až kdo ví kam...ale úzké ušenky sem používala na čištění pupíku po porodu pro malého. ještě se na to používá nějaký olejíček, ale to ti řeknou v porodnici, jak se pupík miminku ošetřuje a co na to koupit
16. dub 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ahá :slight_smile:no je to věcí pro ty dětičky :slight_smile: snad to všechno zmáknu :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 kupovala jsem před porodem i nějakého dudlíka, ale malej měl dudlík asi měsíc a pak už jej nechtěl ani vidět, takže dudlíky jsme nepoužívali...láhve na krmení jsem taky nějaké koupila, ale nepoužila, mám je schované, protože jsem malého dlouho kojila...začala jsem pak používat až ty větší na čaj apod.
pro jistotu jsem je ale koupila, protože člověk nikdy neví, zda se mu podaří rozkojit či ne
16. dub 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj když nad tím teď tak přemýšlím, tak je pravda, že je toho hodně...někde jsem měla i ten seznam, co by tak mělo být doma pro mimi nachystané a co do porodnice, ale stejně je toho vždycky i mnohem víc :grinning:
16. dub 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev já mám dudlíky tuším 3 - krom jednoho jsem všechny ostatní dostala a lahvičky mám 2 :slight_smile: jsem zvědavá, jestli se mi podaří kojit - strašně ráda bych kojila :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no právě :slight_smile:ale já doufám, že když něco nebude, tak prostě manžel rychle doběhne koupit :slight_smile:
já osobně se nejvíc bojím toho šestinedělí - než se dám po porodu dohromady - ze všeho!!! a než si s malou na sebe hezky zvykneme a ustálíme si nějaký svůj režim :slight_smile: doufám, že to bude v pohodě :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 neboj určitě to zvládneš :slight_smile: já se tehdy bála toho, že třeba nevstanu když bude plakat apod...ale už po porodu jak jsem byla unavená, tak všechna únava ze mě spadla a hrozně jsem chtěla mít malého u sebe...první dvě noci jsem ani pořádně nespala a většinu noci koukala na ten malý zázrak :slight_smile: až třetí noc mi nosili malého jen na kojení, byl na tom světle kvůli žloutence a já spala jak dudek :sweat_smile: měla jsem z toho také strach, jak to budu zvdlávat, ale bylo to dobré...14 dní po porodu byl se mnou doma i Marek a pak už jsem to zvládala i sama. Je pravda, že kamoška musela mít celé šestinedělí u sebe mamku, protože nebyla schopná uklízet, vařit apod. jen se starala o sebe a o malého...mamka se jí starala o domácnost

a na tu dětskou prdýlku...ono záleží co vám opravdu sedne, jak s plínkama, kosmetikou...my používáme bepanthen jelikož ten malého zabral rychle, když měl opruzeninky...ostatní zabíraly hrozně pomalu, tak jsme zůstali u bepanthenu...je pravda, že je hodně drahý, ten veliký teď u nás stojí 320,-
16. dub 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 a ještě jsem si vzpomněla...odsávačku pro tebe...já ji mám půjčenou od kamošky a byla jsem ráda, že jsem ji měla, měla jsem dvakrát slabý zánět a hnedka jsem začala odsávat a brzy bylo po bolesti...ale to záleží na každé mamince, je to taky docela velká investice
16. dub 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev mě hodně holek doporučilo, že s tou odsávačkou mám počkat až jak se rozkojím, tak nevím no.........
16. dub 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev já doufám, že se mnou bude Jára taky doma, jinak bych asi využila moji mamku, sama se nedokážu odhadnout, jak to budu zvládat.......otočí se mi život o 360 stupňů, bude to určitě mazec :slight_smile: ale na druhou stranu - tohohle se bojím, ale pak se zase strašně těším, až ji budu mít u sebe, až se s ní pomazlím a tak :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj je to věc názoru a záleží na mamince...já ji tehdy chtěla kupovat až taky dle toho, zda budu vůbec kojit, nakonec jsem ji měla od kamošky a neřešila to...ale třeba se mnou na pokoji byla paní, co první dítě nekojila, jelikož měla hodně vpáčené bravadky a miminko to nedokázalo vytáhnout a přes kloboučky to taky nešlo...tak u druhého si pořídila odsávačku, odsávala hned v porodnici a když odcházela tak krásně kojila, jelikož jí ta odsávačka dokázala pomoci vytáhnout ty bradavky...
je to věc názoru, třeba jak na ty monitory dechu...někdo jej koupí hned, někdo o tom ani neuvažuje, někdo říká, že až podle toho jak po porodu apod
16. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj jsou to takové smíšené pocity :slight_smile: marek bude určitě zase doma...má naplánovanou 14 dní dovolenou, jak porodím vezme si očr a až mu očr skončí, tak dobere zbytek té 14 denní dovolené
16. dub 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ten monitor dechu - u toho taky váhám, zda ho koupit či ne.....zase si říkám, že je to taková jistota......ale většina porodnic to tuším i půjčuje, tak uvidíme, zda budeme kupovat nové - zase jsem četla, že lepší je ten monitor dechu mít třeba u nedonošených dětí nebo když tam byli nějaké komplikace.......ale na druhou stranu jak říkám -zas je to taková jistota - člověk nikdy neví..............
16. dub 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev mám se zkrátka na co těšit :slight_smile:
doufám, že nebudu nějak moc přecitlivělá a nebo hysterická......kamarádka když porodila, tak si pak třeba sedla k televizi, když uspala malého a z ničeho nic začala brečet - a úplně bez příčiny - zkrátka se jí spustili slzy a brečela a brečela!!!! ono to tělo zkrátka dostane hodně zabrat - těhotenství, porod, šestinedělí, kojení - vše je nové!!!
16. dub 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no prostě nejsi normální...manžel si ze mě dělá srandu, že se těší na období kdy už bude zase normální :grinning: prvně tehu, pak porod, kojení...teď zase těhu apod... :grinning:

já si tehd yten monitor měla půjčovat v jednom obchodě, mají to jako i půjčovnu monitorů dechů...na pokoji v porodnici byla se mnou paní s nedonošeným chlapečkem a tak jsme se tam hodně o tom bavily...ptali se i doktorky a sestřiček a řekli, že oni to dávají jen nedonošeným nebo co měli těžký porod nebo něco podbného...že to záleží jen na rodičích...ale také řekli svůj názor...ale znáš to co doktor to názor
16. dub 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev to ano, jak říkáš - co doktor, to názor........já se na to zeptám až budu chodit třeba už do porodnice do poradny - jestli ho tam budou půjčovat, tak to asi nebudu řešit - u nás v porodnici monitor dechu půjčují, ale k nám se mi rodit nechce, pojedu raději do nedalekého města - dle posledních ohlasů tam mají jednu z nejlepších porodnic v našem okolí, tak chci jít tam :slight_smile:

dneska mi to nějak v práci neutíká - chci už domů!!!!
16. dub 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co máte straší děti, nechcete sandálky adidas ve vel. 24? Nám jsou moc velké....
16. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak za monitor dechu já rozhodně jsem, kupovali jsme nový za 2,5 tisíce tehdy a byla jsem za něj štastná, t ymalé děti jak jim nějak dorůstá ta nosní přepážka tak jak kdyby chrochtaj občas a vydávaj dost divné zvuky a my z toho byli špatní že jsme nikdy nevěděli zda se malej dusí nebo co to je a ten monitor byla taková jistota, mrknout zda bliká se smajlíkem co se usmívá a když jo tak jsme spali dál....za nás moc dobrá věc, my použivali asi tak do 16 ti měsíců.....a budem zas :wink: bez něj bychom se nevyspali
16. dub 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny,

tak se nám na Vysočinu vrátila zima, dokonce spadlo pár sněhových vloček :angry:

Já jsem taky pro monitor, měli jsme ho u Luci půjčený, a teď si ho taky budu půjčovat od švagrové, člověk v noci jen mrkl a viděl že je vše OK, tak jsem byla v klídečku.

Dneska po týdnu v práci, a jsem z toho pěkně zmordovaná, šíleně mě bolesti vystřelují do zad, to jsem u Luci neměla a bolí mě pěkně stydká kost, připadám si jak před rozpadem, Malej zase řádí a Nevím jak v tomhle stavu ještě 2.5 měsíce vydržím :frowning2: Uvidíme, co mi Dr. zítra řekne na kontrole.

Nás ta největší pálka teprve čeká- kočárek, ale počítám že nám budou vracet kolem 6000,- za vodu a teplo, tak snad účet moc nezapláče :unamused: A Doufám, že kočárek max do té desítky seženu, čím míň tím líp :wink:
16. dub 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě z té kosmetiky, my používali jedině Bepanthen, Luci strašlivě trpěla na opruzeniny, a ten byl pro nás nej. Dokonce mažeme sem tam dodneška(teď máme Weledu).
16. dub 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko děvčata :slight_smile: u nás sluníčko, modré nebe - jen teda trošku po ránu mrzlo, ale už se to snad souká nahoru :slight_smile:
17. dub 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde jste dneska holčiny????
17. dub 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tady dneska nikde nikdo...
já zrovna dorazila z Brna od doktora...byla jsem u praktického, prý jsem v pořádku, zdravá...jen se jí zdálo, že má zvětšenou štítnou žlázu, tak mi raději udělá odběry...tak ve čtvrtek musím na odběry
17. dub 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahojky :slight_smile:
tak budu držet palečky, ať ty odběry a všechno ostatní dopadne dobře :slight_smile:
já budu muset taky zavítat k praktickému a taky k zubařce - od soboty mě pobolívá zub :frowning2:
17. dub 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,zdravím z Moravy..akorát jsem dočítala ,co jste tady vše probíraly :wink:u bybi a dědy to uteklo,byly to jen 2 celé dny a za chvíli se vydáme na cestu zpět..Malý tu měl střevní problémy hned v neděli,ale zabrala nám medicína,tak jsme i vyrazili na návštěvy :wink:Jinak pejska je mi líto,janule,muselo to být hrozné,štěňátko to brzy zlepší..Co se týče kosmetiky,doporučuju také bepanten,na prsa i zadeček:slight_smile:kosmetiku johnson mi nedoporučila dr.hned na začátku,měla jsem něco z lékárny ale pak cokoli z drogerie a i mlíka na telíčko..naštěstí malý neměl po ničem problémy,jen jsme se vyhýbali tomu johnsons baby.. :astonished: Gratuluji ke kočárku claire,a komodě,také myslím že největší investici máte za sebou..A doufám,že neplatíš vše sama ale napůl s manželem?Nám minule na kočár dali naši 10tis,bylo to milé nečekané,ale ted bych to po nich nechtěla a také už jsem nechtěla utrácet za nový,ale první jo,to je jasný :sunglasses:Monitor fakt doporučuju :slight_smile:
17. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na moravě je dnes hezky,jen včera lilo celý den..Přeju pěkné odpoledne :slight_smile:
17. dub 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek