• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@klaire22 já měla pro začátek lahvičky dvě a jednu jsem si donesla v dárkovém balíčku z porodnice...malému mlíčko by stačilo, ale hrozně trpěl na bolesti bříška, takže jsem mu dávala fenyklový čaj...a taky jsem občas musela něco zařidit, tak taťka dostal odsáté mlíčko do lahvičky, aby malého nakrmil

je pravda, že ale malej od narození hodně pije, takže já mu čaje dávala, ale jen ten fenyklový...tak si na něj zyvkl, že pak ani ty ovocné nepil
23. dub 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak to mě pobavilo - prý dráždit palec u nohy :slight_smile: njn, to musí manžel holt pochopit :slight_smile:

to jsou výdaje, ty prachy pak lítaj :frowning2: my plánujeme příští měsíc ještě koupit nové lino do chodby a vymalovat chodbu - už je to akutní a lepší je to udělat teď, když je malá ještě v bříšku :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev mě mamka právě říkala, že nám taky dávala, i když nás kojila, že jsme jinak měli žížu :slight_smile: taky nám dělala fenyklový čajík :slight_smile:
já jen si vzpomněla, že vloni se kamarádce narodila holčička - v červenci a to byli ty vedra a ona, že jí furt brečí, že má asi žízeň, ale že se nikdy moc nenapije mlíčka....tak jsem jí řekla, tak jí uvař čajíček - a ona se na mě podívala jako na malomocnou, že prý to se dětem dávat nesmí a že jí to říkala i doktorka - tak jsem teda sklapla a myslela si svoje....ale kdyby jste ji viděli :slight_smile: a teď jsem schválně projela diskuze a ty holky dětem dávají taky bumbat, když mají žížu - taky fenyklový nebo heřmánkový čajík, tak si myslím, že se tím dětem ublížit nemůže - nehledě na to, že mě to mamka dávala a porouchaná teda nejsem :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem koukla na účet a jsem mile překvapená,jelikož mi až ted přišla nemocenská,o které jsem si myslela že už ji mám..ale asi to přece jen byly ty daně..přišly mi na dvakrát ,z toho 1x 10.500,- od zaměstanavatele a podruhé těch 7600kč z fin.úřadu..to jsem teda v šoku!! :sunglasses: :grinning: Tak to by mě ve snu nenapadlo,že to bude tolik ale jsem ráda,nebudu muset hledět na každou korunu a když bude potřeba nakoupit ,tak nakoupím.. :slight_smile: At brzy dorazí i vám všem! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. dub 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no tak to je hodně milé překvapení :slight_smile: to by mi taky udělalo radost, ale mě nic takového nečeká :frowning2: tak hezké nákupy :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Já myslím,že to tak může stačit 2-3ks,třeba ještě jednu bych koupila..něco na odsáté mlíko,když bude třeba a něco na čaj..já teda hlavně kojila,ale nějaký čajík taky proběhl:slight_smile:a fenyklový nebo tuším meduňkový.. :slight_smile:Já mám lahvičky schované ale dudlíky rozkousané,takže ty budu muset dokoupit.. :sweat_smile:Asi si udělám taky seznam :grinning:
23. dub 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 fenyklový čaj se myslím může od 7.dne života...doporučila mi jej i doktorka kvůli tomu bříšku a i na žízeň...každá maminka je jiná a bere to jinak. Známá nedokáže pochopit, že Filipovi ve 2 letech dávám omáčky, guláš, česnekovou pomazánku apod...prostě ji to co my...ona jejich dítěti ve 3 letech vaří ještě zvlášť jídlo

@vormoni jé tak to je opravdu milé překvapení...my čekáme taky slušnou částku, díky tomu, že jsme manželé a já loni byla na rodičáku...tak už aby to dorazilo :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 To rozhodně,člověk toho od státu moc nečeká.. :unamused: Věděla jsem jen o té částce 7tis a to jsem taky málem prošvihla,páč to bylo z odstupného před 2lety..Min.rok jsem si nežádala,ani jsem nevěděla že mám a letos jsem se na to zeptala a vida :wink: A pak jsem měla dostat něco jako slevu na dani za dítě,že manžel byl na pracáku a já v práci ale nic jsem nedostávala,zatím co on, každý měcíc snad 900kč..jsem z toho jelen,ale šťastný :grinning:
23. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Přesně tak když dítěti chutná,tak co vymýšlet s jídlem zvlášť,hlavně tolik nesolit a je to :slight_smile: My měli ty kupované příkrmy a když zrovna nebyl,tak jsem mu dala i od nás,určitě zrovna omáčky s těstovinama,ty mají děti vždycky rádi..a polívečky :slight_smile: A ovoce měl taky rád i zeleninu,to až ted si někdy vymýšlí hlavně v polívce,ale za syrova dá skoro všechno :slight_smile: Tak držím palce,at korunky dorazí co nejdřív :sunglasses:
23. dub 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni
@janulev mě to přijde normální už ve dvou letech dávat dítěti to samé jídlo, co jíme my - jen se prostě tolik nesolí a nekoření, ale jinak...........myslím si, že se z toho zbytečně dělá věda.....přeci žádná máma cíleně nechce ublížit svému děťátku a normální stravou mu nemůže ublížit, když už mu jsou např. ty dva roky....... :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to já bych bych taky byla šťastnej jelen :slight_smile: ale já nemám na nic nárok :frowning2: jen jsem si uplatnila životní spoření - to mi vrátili cca 1800,- ani o korunu víc :frowning2:

hele, takže já až budu doma na mateřské, tak si na mě manžel může něco odečíst z daní? moc se v tom nevyznám -jen v čem se ještě lehce orientuji je to, že se uplatňuje sleva na dítě - což až se malá narodí, tak si ji bude uplatňovat manžel a budeme mít tím pádem o trošku víc korunek - ale nevím jestli pak bude mít i nějakou slevu na daních i na mě..........
23. dub 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Já jsem v tomhle taky mimo,ale určitě ti poradí přímo na tom daňovém,člověk jim řekne kolik bere manžel a já a oni ti řeknou ,na co máš nárok.. :wink: Manželovi do toho radí i nějaká známá účetní..že si např platí náké životní pojištění a z toho mu hodně vrací zpět, takže ve finále není tak drahé..já si platím jen 500kč,on snad 700-1000kč?..A mě z toho nic nevrací..ještě se ho na to zeptám..Když jsi pak na mateřské a vydělává jen manžel tak máš určitě nárok na příplatek za dítě,ale záleží kolik on vydělává..Nám při Kubíkovi nedávali nic,jelikož jsme dohromady měli nadlimit,za to ted to bude pod,má poloviční peníze,takže tam naběhnu hned jak začnu brát těch 7tis..Když můžou brát cikáni,tak proč ne my?Dobrá každá kačka :sunglasses:
23. dub 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to rozhodně - nás berou u huby, ale cikáni berou peněz jak smetí..........a přitom nemakají.......takže já bych v tomhle nebyla upejpavá - jen zkrátka nevím kam a na co se jít zeptat - je toho tolik............člověk platí daně, chodí do práce a když vychovává dítě, které jednou bude dělat do samé, tak by mu měl stát pomoci a né těm, co do práce nechodí a ani nehodlají, ždímou tenhle stát a rodí a vychovávají ty samé tvory co jsou oni........to je logika, fakt :frowning2:
23. dub 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 na tu manželku se ty danš vztahují v případě, že za rok nevydělala více jak myslím 65tis, mateřská se do toho počítá, rodičák už ne...musíš si pak spočítat kolik budeš mít mateřskou a kolik za ni během toho roku dostaneš. POkud to bude méně jak 65tis. tak by manžel mohl uplatnit tu daň. POkud pak budeš už další rok jen na rodičáku, tak ten nárok u dani určitě bude, rodičák se totiž nepočítá vůbec. Udělá se pak klasicky daňovy přiznání a musí se k tomu doložit, kde ty potvrzuješ, že jsi neměla žádný příjem apodepsat to.

@vormoni a kde se o ten příplatek na dítě žádá a kolik je ten limit nevíš? Já totiž teď nárok na mateřskou mít nebudu a hned od narození Davídka budu pobírat rodičák, což při těch 220 tis.limitem nebude žádná sláva...
23. dub 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Manžel mi to zrovna včera říkal,že prý se o to žádá na pracáku,tak tam cinknu a poinformuju se:o)
23. dub 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Přesně tak,nemakat a jen rodit a ždímat stát,to jim jde.. :angry: Pak to tu nemá jít do pr...Měli to nějak limitovat,at už počtem dětí nebo podmínkou,že manžel musí nějakou dobu odpracovat aby měli nárok,cokoliv aby to jen neochcávali...nám zadarmo taky nikdo nic nedá.. :angry: Výhod mají až je z toh nablití..pardon,jsem se nechala unést :confused: Ale je to tak! :unamused:
23. dub 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

jej, vy jste toho nakecali :grinning:

@janulev : brr, to bych měla pěkný šok, hlavně že je vše v pořádku :wink: A žádné předbíhání s porodem :wink:

Na mě to taky o víkendu přišlo a vytiskla si odšrtávací seznam a pořídila chůvičky a autosedačku :wink:

Nám teď příšlo vyúčtování za teplo a vodu a budou nám vracet 9tis :slight_smile: , tak to je super, tak se mohu rozšoupnout ale na burze se mi prodalo jen za 1.5tis :unamused:

JJ, my co děláme a odvádíme daně a pojištění tak nedostaneme nic, ale nefakčenka si budou doma ležet na prdelce a dostanou nemalé peníze :angry: Zas.... vláda :angry:
23. dub 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré slunečné ranko děvčata :slight_smile:

ty cikány raději ani řešit nebudeme, bych se rozčilovala půl dne..........je to tady vážně na posr...........v téhle zemi :frowning2:

@ivis to je náhodou pěkný, prodat na burze věcičky za 1 500,- Kč :slight_smile: kde je najdeš :slight_smile:
24. dub 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky...tak mám rýmu jako trám a ten krk se mi taky nezlepšíl. Do toho začal včera večer kašlat Filípek a dostal taky rýmu...jsem se v noci vůbec nevyspala :confounded: ráno jsem jela hned do lékárny, při té příležitosti jsem si koupila rovnou vložky do porodnice...a odpo jdeme k doktorce s těma prstíkama, tak jí rovnou řeknu ať malého i prohlídne, zda je to jen nachlazení

jo a včera jsem objednala a zaplatila přebalovací podložku :slight_smile:

@ivis to se máte, že vám tolik vrací, my loni opravili domeček, tak jsme nevěděli jak vysokou budeme platit zálohu a kolik protopíme, takže počítáme, že tak 10tis budeme doplácet :angry: nu což, zateplíme strop a třeba příští rok to bude lepší :slight_smile:

@klaire22 tak ty co nepracují bych neřešila...třeba co nás nejvíce udivuje, tak že třeba manžel platí vysoké zálohy na nemocenské a třeba ženské se z toho platí mateřská dovolená, ale málokterý chlap je doma na mateřské
24. dub 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

hlásím z Vysočiny zamračené počasí, těsně před deštěm

@janulev tak to jsme na tom bohužel stejně, bolí mě pekelně v krku(to mám z nedělní zmrzliny) a do toho nos pořádně ucpanej :angry:

@klaire22 jj, jsem určitě ráda i za těch 1,5tis :wink: přesně jak píšeš, kde je dneska najdeš :wink:
24. dub 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis u nás je taky pěkně zataženo, ale pršet snad nebude...čekáme na ten bagr s kontejnery :unamused: večer zapršet může, ale teď ještě ne
24. dub 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás sluníčko a vymetená obloha - otázka je na jak dlouho :slight_smile:
24. dub 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk holky, omlouvám se ale jsme marodi, já od soboty šíííílenou rýmu a malej od sobotní noce horečky, dnes naštěstí už lepší...
24. dub 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je nějakej počítačovej virus: já jsem taky ko, zítřejší kontrolu odkládám na pátek, to už snad budu schopná vstát, aniž bych musela rozlepovaz hnisem slepený oči a půl hodiny vykašlávat a vysmrkávat zelenej humus z dýchacích cest...přes den celkem ok, vzhledem k tomu, že celé dopo ležím a odpo zas leží dítě...
a dorazila babi...
24. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že k nám žádné nachlazení nedorazilo :slight_smile: Na kontrole dnes vše v pořádku,malá má prý necelé 1kg a rozměry odpovídající :wink: Dělož.hrdlo mám prý dlouhé,že to budu rodit až někdy za rok.. :astonished: :grinning: vtipnej pan dr... :sunglasses: a dostala jsem papír ,abych se objednala do poloviny května na ty testy cukrovky.. :sweat_smile: Tady bylo dopol hezky polojasno,a až ted večer se spustil liják a leje už snad 3hod.. :unamused: Já si objednala včera povlečení do postýlky a autosedačkuz inzerátu ted taky řeším,jen nevím kterou vybrat.. :dizzy_face: Tak přeju všem brzké uzdravení a pro dnešek dobrou noc :grinning:
24. dub 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak hlavně rychle uzdravte!!!! :wink:
24. dub 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka teda, vy si užíváte......tak hlavně ležet, ležet a ležet.........a šetřit se!!!!! :wink:
24. dub 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni k nám naštěstí také ne, i když................odpoledne mě lehce zaškrábalo v krku, to je fakt......ale teď zase nic - ale možná si preventivně na noc krk zavážu :slight_smile:
u nás už je taky zataženo a nevím zda bude pršet, nebo ne..........
já už mám povlečeníčko taky vybrané, ale čekám holt na penízky - tedy na výplatu :frowning2:
24. dub 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 výplata ale bude za dlouhoooo :grinning:
24. dub 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no právě :frowning2:
24. dub 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek