• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
tak prší už i u nás :slight_smile:
24. dub 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

tak máme po nočním dešti a doufám, že už konečně bude teplo :wink: V těch deseti vrstvách a s pupíčkem už si připadám jak slon :unamused:

Já teď v podstatě denodenně řeším kočárek, a nevím jaký vybrat. Docela se mi teď líbí x-lander v té tyrkysové, jenomže na netu jsou samé rok výroby 2008 a to se mi zdá že už je dost. Chtěla bych nějaký novější.TAk nevím, s mou nerozhodností nakonec budu objednávat až z porodnice :wink:

V práci už jenom dnes a zítra a v pátek dovča a jedeme na velké nákupy do Brna, tak už se moc těším :wink: Ale příští týden jdeme do práce i 1.5., bohužel naši američtí přátelé a chlebodárci v jednom svátek neslaví a uzávěrku kvůli nám neposunou :angry:

krásný den všem :slight_smile:
25. dub 2012 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak už se chystáte holky na porod? Já chtěla jít teď ve čtvrtek na přednášku o porodu, ale nemám hlídání :frowning2: Tak si musím polohy a dýchání nacvičit doma :wink: V lékárně musím nakoupit maliník a lněné semínko a od 35tt jdu do toho :wink:
25. dub 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis dobré ranko :slight_smile:

tak já se na porod zatím vůbec nepřipravuji - ostatně ani nevím, co mě čeká na rozdíl od vás :slight_smile: ani nevím zda mám jít na nějaký předporodní kurz nebo ne..........
25. dub 2012 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem dorazila z těch odběrů a výsledky budou zítra odpo...pokud to vyjde zase tak blbě, tak mě pošlena endokrinologii, aby se tam na mě mrkli. Prý se jí to ale nějak nezdá, tak uvidíme...akorát jsem z toho nervozní :unamused:
jinak jsme pěkně nachlazení, malému to pomalu ustupujeme, ale já nemůžu skoro ani mluvit...doktorka se na mě dívala, tak prý je to jen v krku a ta rýma, prostě jen viroza

@ivis ani se na porod zatím nijak nepřipravuju, spíš začínám nakupovat vše, co mi chybí...kdybych náhodou pak měla nějaké ty problémy apod, tak ať raději všechno mám

jinak u nás krásně...včera celý den zataženo a hodně foukalo, ale nepršelo...a večer začalo svítit sluníčko a od rána je naprosto modrá obloha

včera zápis ve školce a máme velkou pravděpodobnost, že malého vezmou, do 16.5. by měly být vyýsledky
25. dub 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak držím palečky, ať ti to dobře dopadne :slight_smile:

ty změny počasí jsou fakt hrozné, není to nic dobrého - pak je člověk akorát nachcípaný - mě včéra pobolívalo chvilkama v krku, ale dnes musím zaklepat - je to dobrý :slight_smile:

tak to u nás včéra skoro celý den slunko, ale když jsem šla z práce, tak se zatáhlo a pak jen vím, že pršelo a docela vydatně - ale byl to takový ten jarní teplý deštík :slight_smile:
a dnes ráno svítilo sluníčko, teď se teda někam schovalo, ale snad bude hezky :slight_smile:

tak držím palečky, aby ti Fildu vzali do školky :slight_smile: s těma školkama je to tragédie, co jsem tak zpozorovala - kamarádka dávala letos malého taky do školky a byl to teda boj, aby se tam dostal.......to je tak málo školek a nebo tolik dětí?
25. dub 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 na těch vesnicích to není tak hrozné, berou podle toho zda máš v obci trvalé bydlíště a zda splňuješ podmínky dle věku apod. v Brně to je už horší...známý se hlásili na 4 školky a ani jedna jim nevyšla...
ono je to taky tím, že školky berou dle toho, kolik dětí je přijato do 1.třídy a prý hodně dětí dostává odklad, buď je nevezmou nebo sami rodiče jim ten odklad dají a školky pak mají málo míst pro přijetí. Musí vzít předškoláčky a pak podle toho kolik jim zbyde míst, tak berou ostatní

teda holky...s malým jsme včera byli u doktorky s těma prstíkama, nechali jsme mu vyplnit papíry kvůli pojistce...hned jak jsme se vrátili, tak jsem to poslala na pojišťovnu a dnes ráno mi přišel mail, že Filípkovi za ty popálené prstíky posílají 4500Kč...to jsem nečekala, že to vyřídí tak rychle
25. dub 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev aha, no je to s nima divoký - tuším že to bylo vloni, tak kamarádka chtěla dát staršího kluka do školky, ale jelikož byla doma ještě s mladším, tak jí ho nezvali, že mají přednost děti, kterým musejí maminky už do práce.....a letos mi zas jiná kamarádka vyprávěla, jak má strach, aby jí malého vzali, že neví co by dělala - ale naštěstí jí ho vzali :slight_smile:

jůůů, tak to je příjemné bolestné - to si Filípek zaslouží zmrzlinku - doufám, že už to má dobré - na těch rukou se to hojí poměrně dost dobře - já si popálila prsty nebo ruce šastokrát - třeba když jsem něco vyndavala z trouby, nebo jsem chytla rozpálenou pokličku a bylo to poměrně hodně rychle zahojené, kor u malých dětí - to je ještě rychlejší :slight_smile: hlavní je, že je už v pořádku a to bolestné je určitě příjemné, když už si chudák takhle užil :frowning2:
25. dub 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 každá školka má jiný systém, většinou když je třeba mamina doma s druhým, tak dítě nevezmou...někde ale prostě jedou podle systému, zda splňuješ jejich podmínky pro přijetí a nedívají se, zda čekáte druhé nebo zda už druhé třeba máte. Třeba mi ale ředitelka říkala, že hned včera vzali jedno dítě, jelikož je narozené 5.1. a maminka nastupuje 6.1. do práce, tak jí hned řekli, že je přijatý

jj užil si s tím chudáček hodně, ale když už mu platíme drahou pojistku, tak jsem řekla, že ji aspoň využijeme...s manželem máme taky pojistky a za celou dobu jsme je ještě nevyužily...
a prstíky už má docela dobré, má ta stroupky, ještě musíme mazat, jak to má suché, ale jak odpadnou stroupky, tak se mu to pomalu dohojí...jen ty jizvy chvíli zůstanou
25. dub 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ty zůstanou fakt jen chvilinku, je ještě maličký, vyroste z toho a nebude po tom ani památky :wink:
my si teda nic takového neplatíme - ale asi až bude malá, tak něco zřídíme - nevím.......já jediné co si platím je životko a penzijko a manžel to samé :slight_smile:
25. dub 2012 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tahk hlásím z Rakovníka pod mrakem ale docela teplo.. :wink: Konečně se mi rozjeli obchůdky,tak dnes budu chystat balíčky.. :slight_smile:
@janulev Tak to je pěkný bolestný,to malýmu něco pořídíte do pokojíku ne? :slight_smile: Já co ted prodám mu hned půjdu něco koupit,když je to z jeho věciček.. :wink: Potřebuje nutně trika a mikiny.. :sweat_smile: Držím palce s výsledky a ať jste brzy fit:slight_smile:
@ivis koukala jsi i na mimibazaru?a zbozi.cz?Já tam sháněla tu autosedačku x lander,a viděla jsem tam hodně kočárků,ale rok ted nevím,tak zkus i tam juknout.. :wink: Já včera psala paní o jednu z r.2008,doufám,že bude ve slušným stavu,i když barevně to asi netrefím,i když červená je.. :confused: Na porod se nechystám nijak,chtěla jsem taky předporodní kurs,hlavně kvůli dýchání,ale včera mi to známá rozmlouvala,že je to zbytečný..má 6 dětí,tak mi radila jak to nejlépe rozdýchávat,možná má pravdu.. :confused: Letos zkusím i jinýho porodníka,podle všeho jsem nenafasovala zrovna nějlepšího u Kubíka,takže doufám,že to zvládnu stejně jako poprve,ne-li lépe..s jiným dr.. :grinning: :sunglasses:
25. dub 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 my malému platíme už od narození pojistku klasicky se spořením... a Davídkovi pak budeme taky dělat tu stejnou pojistku. Já mám klasickou životku i s úrazem a manžel má jen úrazovku

@vormoni musím malému taky nakoupit nějaká trička na jaro léto...o víkendu jsme mu kupovali dvoje boty a osatatní tak nějak má...pak až bude velké teplo, tak ještě kraťasy, ale to je asi ještě čas

já o předporodním kurzu neuvažuju, a ohledně dýchaní vůbec ne...při Filípkovi jsem chodila na plavání a cvičení, kde nás dýchat učili a při porodu jsem stejně absolutně zapomněla jak se má správně dýchat :sweat_smile: kontrakce jsem rozdýchávala s pomocí manžela, že dýchal se mnou :grinning:
25. dub 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev
@vormoni tak myslíte, že je to holky zbytečné? já právě nevím, zda mám na nějaký kurz jít nebo ne.......stejně si říkám, že u toho porodu budu ráda, že jsem ráda a že to nějak dám....sama nevím, zda bych byla schopná v tu danou chvíli si něco vybavit - většina holek mi i říká, že v té poslední fázi porodu pomalu nevnímali ani partnera, že tam je.....tak nevím, no :slight_smile:
25. dub 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No zbytečné to není,kor pro prvodrodičku,ale jak říkáš,v tu chvíli člověk dělá co může.. :wink: Ale aspon by jsi trochu věděla do čeho jdeš a seznámíš se i s jinýma těhulkama tvého okolí,což byl i důvod pro mě..Zeptám se ty poslední dva měsíce tady v nemocnici,jak tam budu chodit na kontroly..a rozhodnu se až pak,pokud nebude pozdě.. :astonished:
25. dub 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no já jak byla 1x na tom těhu cvičení, tak tam bylo jen pár holek a žádná z nich nebyla moc sdílná - byli jsem tam vlastně celkově jen 4.......a že bych z toho byla vyloženě nadšená, to říct teda nemohu..........tak nevím ani zda na to těhu cvičení dál chodit......jestli nechodit spíš si jen zaplavat.......nebo nevím..........a nebo se na to vykašlat úplně a pak zajít na nějaký předporodní kurz - já fakt nevím - jsem z toho lehce otrávená - asi jsem od toho čekala trošku víc - od toho cvičení myslím...........
25. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 určitě ten předporodní kurz není na škody, jak říká vormoni, obzvláště když rodíš poprvé
já tehdy byla na předporodním kurzu přímo v porodnici kde jsem rodila, dozvěděla jsem spoustu věcí, vzali nás podívat na porodní sály a na pokoje šestinedělí...dostali jsme brožurky co do porodnice, čísla na porovní sál apod...bylo to dobré...kurz na kojení jsem už pak nestihla a zvládla jsem to i bez toho. PO porodu mi jednou ukázali, jak malého oblíkat, přebalit, vykoupat a ono to tak nějak šlo samo, že jsem s tím nepotřebovali ani pomoct
25. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
zítra mám očekávat přebalovací podložku :slight_smile: psala mi doručovací firma :slight_smile:...
25. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No to věřím,že tě to otrávilo.. :confounded: Je to na tobě,když si z toho neměla dobrý pocit,plavčo bude lepší,pro tvůj pocit,že se protáhneš..Já jsem v tomhle ohledu moc přecitlivělá,nemám ráda studenou vodu,a tady mě bohužel žádný termál nečeká,takže prdím i na plavčo.. :sweat_smile: .A cvičím si občas sama,hlavně nohy,bolí mě poslední dobou třísla a i níž ve stehnech,nevím čím to je..ale myslím,že mám celkově málo pohybu na to jak přibírám.. :unamused:
25. dub 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni
@janulev
myslím si, že to plavčo bude lepší - nemůžu říct, že to bylo vyloženě špatné, ale fakt jsem od toho čekala trošku víc....asi jsem náročná, nebo nevím :slight_smile:
zkusím to plavčo a uvidíme :slight_smile:
a ten předporodní kurz asi taky prubnu - když říkáte, že to jako prvorodička ocením, tak to půjdu pozjistit :slight_smile:

tak u nás začíná pršet :frowning2: a fouká tu děsně vítr :frowning2:
25. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malej už spinká jak budulínek a já si dávat gulášovou polívku...k večeři se už těším, bude zapečeny pangasius se sýrovou omáčkou a k tomu těstoviny :slight_smile: mňam

u nás se už taky pěkně zatahuje, ale když dneska bude pršet, tak mi to nevadí...manžel je do 3 v práci a pak mají dorazit jeho rodiče, včera nečekaně volali, zda by mohli přijet...nebyli tu ani nepamatuju, ale třeba jedou kvůli tomu aby popřáli manželovi, má dnes svátek

@klaire22 plavčo je super, ráda jsem chodila, chtěla bych si zajít taky zaplavat, ale s těma problémama to nepůjde, neukecala bych ani manžela, abychom na chvíli zašli
25. dub 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev hmmmm, rybičku já ráda - dobrá véča :slight_smile: já měla dnes zapečení tortelliny s rajčátky, pestem a mozzarelkou :slight_smile:
a k véče nevím co budu dělat :frowning2:

vytáhnu manžu a půjdeme na plavčo ve dvou a bude :slight_smile: štve mě, že nemůžu do sauny - tu já miluju :slight_smile:
25. dub 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já právě taky a když je v té sýorvé omáčce...mňam...a hlavně potřebuju nějaká lehká jídla, kvůli těm mým problémům...musím říct, že každý den čekám jen na to kdy budu muset na wc na velkou a jen čekám, co z toho bude, zda zase nevyrazím směr doktor :confounded: tabletky poctivě dlabu, tak snad to bude už dobré
25. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už mám taky obědě, dneska klasika česká kuchyně - čevabčiči s bramborem, a už mě zas honí chutě na sladké :wink:

Já jsem chtěla jít jen na tu přednášku porod hlavně kvůli polohám(u Luci jsem to brala na lehkou váhu a myslím, že špatnou polohou jsem si zbytečně prodloužila první dobu porodní) a kvůli dýchání a tlačení(to jsem si zas prodloužila druhou dobu porodní) a teď chci aby to byla rychlovka :grinning: :grinning: :grinning:

A za 14 dní bychom měli mít přednášku o kojení, tak na tu půjdu určitě, bo u Luci to byl masakr :frowning2: i když nakonec jsme to zvládli až do 13měsíců :wink:

Zaplavčit bych si šla hned, ale od loňska nám tu předělávají bazén, a druhý je zavřený kvůli technickým problémům :unamused:
25. dub 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jste dobré, že vaříte večeře, to u nás je teplá večeřa tak jednou za 1/2roku :fearful:
25. dub 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 a @janulev hm, to jsou chutě, dala bych si oboje, jak tortellinky tak pangase :wink:
25. dub 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev U nás letos taky boj se školkama :unamused:
25. dub 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis no koukám, že co písáš, tak ten kurz asi nebude k zahození :slight_smile:

hmmmm, čevabčiči s bramborem - no to bych si dala taky..........mě honí mlsná na bramborovou kaši a domácí sekanou :slight_smile:
25. dub 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si udělala jen čočku s párkem a budu vařit až večer,kuře na paprice :slight_smile: A bude to i na zítra..koupila jsem prvně tortily a zkusím je udělat třeba zítra k večeři..nějaký salát,zálivka a opeču hamburgery a rozkrájím je do toho.. :slight_smile: jsem zvědavá jaké to bude.. :astonished:
25. dub 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis já se snažím dělat teplou véču cca 2-3 v týdnu - ale taky se někdy stane, že za celý týden si k plotně nestoupnu - holt někdy se mi chce a někdy ne :slight_smile: včéra jsem dokonce upekla jahodový koláč, jak jsem byla aktivní - ale nějak se mi zdrcnul - jak jsem ho vyndavala z trouby, tak jsem s ním omylem víc klepla, když jsem ho pokládala na prkýnko a strašně spadnul a zdrcnul se :frowning2: jsem to ale šikula, fakt :frowning2:
25. dub 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni hmmmm, tortilly :slight_smile: na ty jsem chodili s kamarádkou do jedné restauračky - naplnili je rajčátky, ledovým salátem a kuřecím masem obaleným v trojobalu, do toho dali nějaký dip ze zakysané smetany a to bylo teda žrádlo :slight_smile: to je dobrý nápad - mrnu se po nich - byla by rychlá véča :slight_smile:
25. dub 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek