• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@janulev já nakupuju po netu a měsíčně to stojí opravdu mooooooc :grinning: já právě peru ted jelikož pak už nemá být pěkně takhle mi to aspon schne na sluníčku :slight_smile: my už spíme takmám radost :grinning: zázrak
10. kvě 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no vidíš, to byla rychlost usnutí :slight_smile: taky jsem říkala, že bych využila sluníčka, ale určo bude ještě krásně...poslední dobou mi připadne, že ty předpovědi každý den mění, že jim ty na delší dobu nějak nevychází
10. kvě 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

@janulev super zpráva že ta endoška dopadla OK :wink:Díky za ten tip s alpou, určitě se bude hodit.

@vormoni tak to je paráda, že už můžete chodit ven :wink:

Já zatím nemám moc co prát, jen jsem hodila do pračky pár věciček po Luci, ale my jsme měli těch neutrálních oblečků strašně málo, takže jen pár bílých overálků a bodýček. A jediné co mám nově je 5ks bodýček vel. 56,jedna mikinka vel. 74,jedno bodýčko vel. 80, a jedna teplá mikinka vel. 62. A to je vše!!!! TAkže kdybych náhodou začla rodit dříve, tak jsem pěkně namydlená a Filísek bude chodit asi nahatej anebo v růžovým :sunglasses:

My jsme byli včera pouťovat s Luci a kámoškou, tak byli holky nadšený, měli povolené 3 atrakce a jednu dobrůtku. A dneska jde s Luci na pouť moje mamka, a zítra druhá babča s dědou.
10. kvě 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 zaučování mě taky čeká asi od úterka(však už je taky načase), tak doufám, že mi sem dají někoho inteligentního :wink:

@petule22 Matyášek musí být pěkný čertíček :slight_smile: když se mu nechce spinkat. Luci je večer taky naprosto happy, kdyby nechodila do školky, tak to zalomí nejdřív v 22h, a já padááám únavou už od 20h :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ahoj,no jo,za chvíli vyrazíme,malý už se nemůže dočkat.. :wink: Já ted dala péct buchtu tak počkáme až bude hotová..a mlsáme ted jahody s cukrem.. :sunglasses: Tak to bude Luci mlsat i dnes a zítra,jak znám babičky :slight_smile: ale tak to má být :grinning: :grinning: Já ještě prát nezačla,ale budu muset,at to mám připravené.. :slight_smile: I povlečení a mantinel,jen musím koupit prostěradlo,to nemám růžové... :sweat_smile:
10. kvě 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis je trochu "živější" :grinning:
10. kvě 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni už máte vybrané nějaké to jméno?:slight_smile:
10. kvě 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Popravdě ještě ne..manžel chce Natálku,já si nejsem jistá.. :sweat_smile: Tak my razíme ven,pěkné odpoledne všem:slight_smile:
10. kvě 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni tak to jsem zvědavá jaké nakonec jméno vyberete :slight_smile:

přikládám fotečky z dnešního pouťování
10. kvě 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snuflinka od prvního června :slight_smile:
10. kvě 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, tak u nás krásně slunečno, tak toho musíme dnes využít, zítra prý má začít pršet...takže se mi už pere první pračka a snad to do večera na sluníčku krásně uschne

@ivis krásné fotečky z pouti :slight_smile:

@klaire22 tak to máš za chvilku, uteče to jako voda

@vormoni ještě stále nemáte rozhodnuto?

holky slyšeli jste něco o tom, že do porodnice bychom měly mít podepsaný otcem i matkou dítěte, jak se bude holčička či chlapeček jmenovat? když jsem byla na té pohotovosti, tak tam měli papír s tím co s sebou do porodnice a bylo tam, že nesezdaní mají mít papír s matriky kvůli příjmení, pak oddací list sezdaných rodičů a pak taky papír, kde jsou oba rodiče podepsaní, že se shodli na těch a těch jménech....zatím jsem se na to nikde neptala, ale sestřenice rodila 20.4. a prý něco takového měli
11. kvě 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev nevím jak to myslíš, nesezdaní musí mít papír z matriky o příjmení dítěte a jméno jsem psala až před porodem v porodnici do formuláře nevím ani zda to podepisoval Radim ale řešili jsme to až tam...
11. kvě 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 jj když jsem šla rodit Filípka, tak jsem to nahlašovala taky až v porodnici, jak se bude jmenovat kluk, případně holka a Marek to vůbec nepodepisoval
na tom papíře ale bylo napsané, že musí mít maminka s sebou papír kde je napsáno třeba. Holka se bude jmenovat NIkola, Kluk se bude jmenovat David a podpis obou rodičů. Ověřené to být nemusí...tak jsem se chtěla zeptat, zda jste o tom někdo slyšeli, nebo zda to třeba má jen ta porodnice ve které chci rodit...nebo to bylo jen tak napsané, že to doporučují, aby to maminka měla
11. kvě 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,to je pravda o těch nesezdaných,já tam byla tenkrát s Radkem,než se narodil Kubík,aby bylo jasné jaké bude mít příjmení a nakonec i jméno..Ted už vdaná jsem a budu muset nachystat ten oddací list..Počítám,že nám ty papíry dají v porodnici,když bych si tam zašla..ale já tam plánuju chodit na kontroly ty poslední 2 měsíce,takže času dost..snad :sweat_smile: a co se týče toho našeho jména..?No taky doufám,že se nakonec rozhodneme..My se o tom doma nebavíme,po tom posled.seznamu..manžel skrátka všude vykládá že to bude Natálka,já si na to pomalu zvykám,ale štve mě,že se mě ani nesnaží nějak ukecávat,jako že je rozhodnuto a basta..Přitom moji volbu zrušil hned a bylo a já to mám asi jen odkývat.. :confused: Kdyby trošku zaškemral,tak už to možná dávno máme jasné.. :wink:
11. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev nevím, v pondělí jdem na matriku kvůli příjmení zkusím se tam poptat...
11. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni u nás to bylo se jménem podobné...náš tatínek tak nějak rozhodl a moji volbu hnedka zamítl...pak že zkusíme vybrat nějaké případně jiné a pak vybereme, jenže to už Filípek byl naučený, že máma má v bříšku Dády a tak jsme mu nechtěli motat hlavu zase jiným jménem...tatínek je spokojený a já už si zvykla, že to bude Davídek

@petule22 já mám příští týden poradnu, tak se chci doktorky na to taky zeptat a zkusím zavolat tý sestřenici, rodila v té stejné porodnici, tak mi řekne, co musela mít a zda se jednalo i takto přímo o jméno a ne o příjmení
11. kvě 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev každopádně pokud stačí napsat to co jsi psala a oba to podepsat tak to můžem sesmolit i v porodnici před porodem :grinning:
11. kvě 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Pěkné fotečky:slight_smile:ten kolotoč je mi povědomý,na stejném jsme byly s malým v Dačicích na pouti.. :wink: Jinak u nás hlásím pod mrakem,asi bude spíš polojasno..ale teplo a večer se obábám bouřek..Manžel chce jet na chatu a spát tam,tak nevím..Ještě je tam spousta věcí na vyklízení,pak tam konečně uklidím a neumím si představit, že to dnes stihneme.. :sweat_smile: Já bych tam přijela až odpol,protože se tady má stavit 1 pán se staveb.firmy,co přistavují balkony u paneláků,a se kterým jsem v kontaktu,jelikož bych ráda vysondovala na kolik to vyjde 1 byt a jestli by lidi v baráku měli zájem..Je to trochu na rychlo,ale říkám si,že je od pána milé,že přijede(má cestu do Ph a k nám je to už jen 50km) a aspon by mi mohl pak dát přesnější info o všem,když ten náš barák uvidí..Manžel si ťuká na hlavu,že je to zbytečná snaha,ale já si říkám,kdo nic nezkusí ani nic nezíská.. :sweat_smile: :dizzy_face:
11. kvě 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to četla v porodnici,jak jsem tam ted byla kvůli tomu 3D ultrazvuku,měli to tam na nástěnce..Taky že např.přítomnost otce u porodu už stojí 1000kč!a To jsem teda upřímně v šoku.. :astonished: Před 5 lety v motole chtěli snad 600kč,my nakonec rodili v Rakáči a ve finále ani nevím,jestli jsme něco platili..V tom motole nám to pak vraceli :slight_smile:
11. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 jj to by stačilo :slight_smile:

@vormoni v porodnici, kde chci rodit, tak chtějí 500 za přítomnost otce u porodu a platí se to až když se odchází s porodnice...naúčtují to s těma jejich poplatkama...já si taky myslela, že jsme to neplatili, ale pak manžel říkal, že to bylo v těch poplatcích
11. kvě 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

u nás chtěli v porodnici 500,- , ale teď budu asi rodit v jiné a tam chtějí jen 200,- :wink:

A super zpráva pro mne, začíná u nás v porodnici plavání pro těhotné, teď v úterý by to mělo být poprvé, tak půjdu asi s Filískem plavčit :wink:
11. kvě 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem maminám :grinning:
Když je přítomnost otce u porodu do 1000,-, tak to považuju za úspěch... Jsem registrovaná v Praze Podolí a tam chtějí nechutných 1500 kč, tomu říkám bussines... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Ostatně tam mají ceny všeho hodně zajímavé..... za 1 l mateřského mléka pro prcka chtějí cca 800 Kč... Z toho by jeden b..l :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ No to je nechutné.. :frowning2: Je fakt že v Ph je vše dražší..a kolikrát ta péče.. :confused: Z toho důvodu jsem ani nechtěla 3D UZ v PH,tady ho budu mít za půlku..škoda že jsem to nevěděla i při prvním.. :sweat_smile: Opravdu už neví co by za to chtěli..to ani netuším,kolik bude stál celkově pobyt v porodnici,nechám si to asi jako překvapení.. :angry:
11. kvě 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Tomu říkám super zpráva,jak ta přítomnost tak to plavání..Tady jsem četla něco o kurzu pro těhulky,a stojí 400kč!Jestli je to 1 nebo více sezení,nevím.. :confused:
11. kvě 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vyprovodila chlapy na chatu a budu doufat,že tam nebude velký pařák,aby nebyl malý moc na sluníčku..ale obávám se že bude..tady už je taky krásně.. :sweat_smile: Já si tady zatím pořádně uklidím,něco vyžehlím a odpol bych jela za nima vlakem..pokud už nepřijdou ty bouřky..to by se i oni spíš vrátili domů.. :wink:
11. kvě 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ fakt? Já měla tolik mlíka že ten litr jsem v porodnici dávala denně do jejich zásoby...sem si to měla účtovat :grinning: tady je myslím 600 za otce o kilo podražili letos...a to mu nedali ani napít a podobně a ještě tam u mě sloužil za ně ... :angry:
11. kvě 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak pokud nebudeš chtít nadstandart tak se v nemocnici platí 100,- na den...

@ivis jé tak to je super, taky bych šla plavat, ale nemůžu :frowning2: ani to cvičení :frowning2:

@mina_ tak to je fakt děs ta Praha...já budu rodit v Brně, envím jak v ostatních porodnicích, ale u milosrdných chtějí 500 za přítomnost otce...ale žádné jídlo ani pití nedostane, musí mít všechno svoje

@petule22 tak to jsi byla moc šikovná, že jsi měla tolik mlíčka...já se rozkojila až den před tím než nás pustili...ale doma jsem pak měla mlíka dostatek...krmili jsme s tím sousedovic kotě a našeho pejsana :grinning:
11. kvě 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev :grinning: mě už teče mlíko ted :grinning: jsem jak nějaká dojná kráva :grinning: ale taky jsem měla kozy jako vozy....fakt...byla jsem jak ňadra s nohama :grinning: byla jsem štastná když mi po kojení splaskly zas na dvojky :grinning:
11. kvě 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulev No tak to ještě jde.. :wink: Koukám že ohledně přítomnosti otce u porodu bydlím asi v PH! :angry: Děs.. :frowning2:
@petule22 Tak to je síla,že jsi měla tolik s dvojkama..i na rozdávání..já mám taky tak,ale měla jsem akorát pro Kubíka..a to prosím celý 1 rok :sweat_smile: :grinning: Snad to ted taky tak půjde :wink: Mě teda zatím nic neteče,i když nalitý jsou :sweat_smile:
11. kvě 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni nojá už ted mám zas 4, takže po porodu to vidím tak na šestky :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to děsný hlavně ty první týdny já nezapla žádnou bundu.....pak už to bylo lepší jak se mlíko zredukovalo ale velikost 4-5 budu mít než skončím s kojením :stuck_out_tongue_closed_eyes: a já ty velký prsa tak nemám ráda :angry:
11. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek