• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Dobré ránko holky...jdu pozdravit a frčíme na celé dopo pryč...musím odvést auto do servisu a pak jdeme za segrou, aspoň si chvíli odpočinu, protože malej ji má moc rád a bude chvíli lítat kolem ní :slight_smile:

Já tentokrát asi profi fotečky dělat nebudu, poprosím manžela, aby mě párkrát cvakl a pak sis tím doma trochu pohraju a bude to muset stačit...třeba se ale ještě rozhodneme jinak...uvidím

@klaire22 já sosobně musím říct, že jsem to při konci těhu a po porodu ani moc neřešila jak vypadám...vždycky jsem si udělala aspoň trochu oči, když jsem někam šla a muselo to stačit...tak nějak jsem se naučila namalovat na rychlovku a naušnice nosím jen občas...dřív jsem bez naušnic nevyšla nikam :grinning: občas ale když se podívám na fotky, jak jsem vypadala, tak až teď se občas sama sebe leknu :grinning: :grinning:

@ivis krásný kočárek :slight_smile:

@vormoni júúú opravdu jsi měla malinký pupíček, ale moc ti to slušelo :slight_smile:
15. kvě 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,taky už jsem vzhůru..8 hod to u mě jistí,pokud ne dřív,to chodíme do školky..Děkuji,já se nechtěla fotit až v posledním stadiu,většinou se fotí dřív,ale záleží na každé z nás..V tom 7.měsíci je to bříško ještě ucházející :sweat_smile: Měla bych si tedy pospíšit.. :confused: Já jsem teda po porodu ještě vypadala docela dobře,aspon na některých fotkách jsem se líbila,ale postupem času,jak člověk nechodil do práce,tak jsem o sebe tolik nedbala,a vypadala jsem děsně,vlasy..nenamalovaná..prostě mi to nepřišlo důležitý.. :sweat_smile: Aěk řekla bych že nebylo,ale aspoň na ty fotky by se člověk upravit měl,aby se pak po letech nebál koukat! :sunglasses: :grinning: :grinning:
15. kvě 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni krásné těhu fotečky, já mám do aťasu koupený nějaký kupon, doma jsme to probírali, ale přítel nevím, že jsem to koupila, pokud půjde, budu ráda, ale nutit ho nebudu, děsně nerad se fotí :astonished:

Já se asi budu muset nechat fotit až těsně před rozsypáním....protože teď by to nemělo žádný efekt..
@klaire22
@ivis
všem klobouk dolů, co již teď plánují lehké dietky a cvíčko... já se obávám, že po porodu, budu jako zombie a budu ráda, že se postarám o prcka a o chod domácnosti... velké iluze si o tom nedělám :slight_smile:

Spoléhám hlavně na to, že budu s prckem kočárkovat po lesích a budu to mít místo posilovny. To je jediná výhoda přestěhování kousek za Prahu, sice je to zase podnájem, ale když vylezu z bytu, tak jsem za 3 min v lesích a nebo můžu courat po stezkách mezi poli, kde během dne člověk nikoho nepotká. Je fakt, že tam není doktor, pořádný obchod a MHD na prd.. takže se do Prahy musí dojíždět, ale nidke není nic dokonalé...
15. kvě 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jen jdu na rychlovku říct novinku .... Filípka vzali do školky :slight_smile: takže od září máme doma velikého kluka :grinning:
15. kvě 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak to je super, velká gratulece, dnes sehnat školku je takovej malej zázrak..
15. kvě 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ děkuji :slight_smile: my bydlíme na vesnici, takže tady se opravdu řídí pravidlem, aby tady mělo dítě trvalé bydliště, dovršilo ve školním roce 3 roky a pak se řídí dle toho, kolik mají volných míst...např.chlapečka co je narozen 2 měsíce po nás už prý nevzali...
15. kvě 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak přesně tohle mě čeká taky a vzhledem podnájmu (načerno) a trvalému bydlišti to bude masakr.. Přítel je sice ve vsi hlášen, ale já ne a ani nejspíš nebudu (pan domácí to nechce)... takže to bude boj, vůbec se na to netěším...
Kdy se Filip narodil? Pokud se dobře pamatuju, že pokud se dítě narodí do konce srpna, tak od září může nastoupit.. nebo se to změnilo? (možné už je všechno)
15. kvě 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ v lednu 2013 bude mít 3 roky...takže ve školním roce 2012/13 dovrší 3 roky, což splnil podmínku...a dítě má trvalé bydlíště dle toho, kde má bydliště matka...takže to taky splnil :slight_smile:

vím, že přednostně berou předškoláky a ty 3leté berou pak dle počtu volných míst a je jedno zda je v srpnu, říjnu, čí třeba v lednu...nebo alespoň tak je to u nás...v Brně jsou asi určitě jiné podmínky
15. kvě 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak to je alchymie... tady se to tak určitě bere podle trv. bydliště... tzn. že prcka budeme muset přihlási na venkov, protože do místa svého trv. bydliště to mám MHD 2 hod... to bude "prča"...
Taky jsem sylšela o tom, že skoro vůbec není místo a berou předškoláky, protože musí....
15. kvě 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Děkuji,nic moc,jsou i hezčí..ale já byla tenkrát ráda i za ně.. :slight_smile: A přítel u toho nebyl,ani jsem ho nechtěla..Bříško mám přeci já,ne? :sunglasses: Já dietky určitě neplánuji,snad nebudou třeba :grinning: Bydlení za Ph schvaluji,je to rozhodně lepší :wink: My jsme z paneláku ale v klidné části,takže příroda je hned pod okny,teče nám tu potok,orámovaný stromy,takže spousta stínu(už je,listí narostlo během týdne) :grinning: Ještě bych ráda vybojovala ty balkony,moc se mi do toho nechce..ale musím,půjdu dnes obcházet lidi z paneláku,jestli by měli zájem :sunglasses: uf..držte palce.. :sweat_smile: :confused:
15. kvě 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Gratulace,to je super zpráva :wink:
15. kvě 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no paráda - také gratuluji :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to budu držet palce, dohoda mezi sousedy bývá často dost jiskřivá....
Bydlení v paneláku, blízko u lesa, bych se taky rozhodně nebránila, je tam výhoda větší anonimity.. na vsi se všichni sledují a pomlouvají a každej má staženej zadek, a říká " co by tomu řekli sousedi"... to je na sídláku všem jedno....
15. kvě 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky moc děkujeme :slight_smile: ufff dneska malej konečně usnul...3 dny teď přes den nechtěl spát a dneska od rána stále chodil, že se mu chce spinkat a že je unavenej, tak po půl hodině uspávání konečně usnul...

@mina_ v Brně třeba kamošce ani nevzali holčičku, co má 3 roky v srpnu, a manželovýmu kolegovi nevzali kluka taky do školky, a to měl 3 roky teď v dubnu...ty jsi z venkova od Prahy? tak to bude mít prcek bydliště taky tam...

@vormoni držím palce, třeba se to lidem z paneláku bude zamlouvat a budou souhlasit
15. kvě 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev nee, trv. bydliště mám v Práglu a bydlíme kousek za. Obě místa jsou od sebe cca 2 hod MDH. Takže po narození budeme muset prcka přehlásit na ves, podle tatínka, snad s tím nebude problém.
15. kvě 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ aha, tak to jo...tak to nevím, zda nebude problém, jelikož dítě má dle zákona trvalé bydliště podle matky, tak jako má danou zdravotní pojišťovnu dle matky...když si přehlásíš bydliště nebo zdravotní poj. automaticky se to mění i dítěti
15. kvě 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no, tak to asi bude problém.... to se z toho posmějeme :frowning2: :frowning2:
To jsme opravdu papírový stát...
15. kvě 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,takže moc lidí jsem doma nechytla,musím zkusit ještě večer..Je tady 24 bytů a 6 lidí zatím, že by chtěli..2 se rozmyslí a zbytek nebyl doma.. :sunglasses: Jinak malýmu konečně vypadl ten rozkývaný zub a už je v krabičce pro zoubečkovou vílu :slight_smile: Tak zítra bude dárek pod polštářem:o)
15. kvě 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jéééé, to je hezký.............já neměla zoubečkovou vílu :frowning2: ale zoubky mi naši schovávali do krabičky, to je fakt :slight_smile: někde je u našich ještě mám :slight_smile:
15. kvě 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky...tak u nás teda pěkně zataženo, že doma musíme svítit jaká je tu tma...musím se přiznat, že jsme včera museli aj trochu zatopit, jleikož tady byla šílená zima, ani Filip v pokojíku neměl 19stupňů a to je už hodně málo, jelikož je to nejteplejší místnost v celé domečku

@vormoni to je super a krásný dáreček dostane Kubík...a jak se mu dneska líbil? :slight_smile:

jinak hlásím, že Filípek stále nočníkuje jen mu dělá problém, když mu dám trenýrky...jak je to upnuté, tak má asi pocit, že je to plínka, tak se počůrá...ale jak mu dám jen tepláčky, tak se vyčůrá až do nočníku...ale než půjde do školky, tak máme ještě nějaký ten měsíc, tak se to vypiluje :slight_smile:
holky musím se přiznat, že mi včera aji ukápla slzička, když jsem se dozvěděla, že to malé mimi, co se nedávno narodilo, tak mi už půjde do školky a je z něj vlastně veliký kluk :sweat_smile:
16. kvě 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ahojky :slight_smile:

u nás taky zataženo, zima, brrrrrr :frowning2:

Ty děti šíleně rychle rostou, to chápu, že ti to bylo trošku líto, že to tak rychle uteklo.......ale budeš mít další miminko, tak si to zase trošku užiješ :slight_smile:
16. kvě 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj však už mě manžel říkal, že než půjde Davídek do školky, tak třeba budu zase těhotná, aby mi to nebylo líto :grinning: tak jsem mu řekla, že pokud nás bude živit, tak že jsem klidně i pro třetí...na oplátku jsem dostala odpověď, že pokud se o děti budu starat, tak že on nás bude dál živit sám...takže to vypadá, že pokud se nám to povede, tak mě asi čeká ještě jedno těhulkování :slight_smile:
16. kvě 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,tak to jsou prima vyhlídky.. :wink: Mít 3 děti..proč ne,když máte baráček a jsi tak mladá..to já už bych nedala i kdyby se se stal zázrak a my třeba vyhráli peníze na barák..Jinak do 3+1 si to neumím představit.. :confused: :sweat_smile: Ale je mi jasné až odroste i malá,tak mi to bude chybět..už ted se netěším.. :unamused: Jinak ta krabička na zoubek není ten dárek co mu víla přinesla,tam je jen vždy schováme a pak pod polštář a ráno byl zoubek pryč a dostal 3 dárky:tenis.pálky s balonkem-dětské,booomerang a píšťalka ,co dělá zvuk kačera..Takové sport.náčiní na chatu.. :grinning: :grinning: :grinning: Máme tam dnes jet odpol i na noc,ale zatím je venku pěkně hnusně,dokonce prší.. :frowning2:
16. kvě 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Díky,samozřejmě že já byla z krabičky nadšenější víc než malej :sunglasses: Je to roztomilá blbůstka :grinning: Jinak jsem včera večer ještě vyrazila klepat na lidi,co odpol nebyli doma..A mám už 10 souhlasů..ale pořád to ještě není ani polovina.. :confused: Ještě to zkusím dnes po obědě..a pak jestli odjedeme na chatu tak to musím odložit..i když se plánuju zítra k večeru určitě vrátit,dr.bude dělat 3D ultrazvuky,tak tam chci být..a podle toho kdy mě vezme bych se za chlapama bud vrátila ještě večer nebo až druhý den.. :wink:
16. kvě 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aloha maminy :slight_smile:

@janulev tak to je super, tohle by mi taky nevadilo od přítele slyšet... ale zatím čekám prvního mimíska a on se bojí, že to nezvládne... natož durhé či třetí....
Ale kde sebrat peníze na bydlení a nekrást? Jedině vyhrát a to bych musela začít sázet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže se budeme nadále plácat v podnámju a uvidíme co život přinese...
16. kvě 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak včerjší kontrola dopadla v podstatě dobře... Řekla jsem dr., že je mi divné, že stále nepřibírám a bojím se jestli prcek zdárně roste.. A tak mě prohlédl zezhora, zespoda, zprava, zleva, zevnitř.... a řekl, že je vše v pořádku, prý mám celkem pevné břišní svaly a tak není důvod aby mi bříško lezlo do všech světových stran... a nepřibírám proto, že si prcek bere vše z mých zásob. Ale ve finále řekl větu, kterou nesnáším od odběru plodovky : "vše se zdá být v pořádku". Jediné co mi neděl je měření hlavičky ultrazvukem.... tak nevím, jestli se to v tak pokročilém těhu už nedělá nebo co.. každopádně další kontrola je až 5.6....
16. kvě 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jj kdybychom ještě teď bydleli v 3+kk jako ještě tomu bylo před rokem a půl, tak to jsme stěží uvažovali o dvou, jelikož bychom to s hypotékou hodně špatně dávali dohromady...ale poštěstilo se, jsme bez hypotéky, barák velikej, takže sem se vejde dětí :grinning:
na 3D UTz budu držet palce, já jdu v pátek na kontrolu, ale ani nevěřím, že by mi dělala UTZ, protože během 14 dní půjdu na ten poslední velikej...a Kubík musel být z dárečku opravdu nadšený :slight_smile:

@mina_ s těma penězma si to občas taky říkáme, že kde je vzít a nekrást, ale domeček je hotový, bydlet se tady dá a to že nemáme fasádu, novou střechu a zatím dodělaný dvůr, tak to je šumák...nemůže být přece všechno hned, časem se to dodělá
a hlavní je, že kontrola dopadla v pořádku a prďolka krásně roste...a s tou větou "vše se zdá být v pořádku" to je u doktorů asi normální, já ji za toto těhu slyšela už tolikrát :grinning: i od doktorů z pohotovosti...podle nich je vše tak jak má být a to je hlavní, aspoň nás to uklidní :slight_smile:
16. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,tak já myslím,že když ti dr..říká,že je vše v pořádku a udělal ti tu důkladnou prohlídku,tak mu věř..nic jinýho nám ani nezbývá než věřit a doufat :sunglasses:
16. kvě 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Jojo,malej byl nadšený a zjistila jsem že se mu kýve i zoubek hned vedle...takže budu brzy shánět další dárečky :confused: :sweat_smile: To už bude slušná mezera..dva vedle sebe.. :astonished: Ale zdá se,že mu tam už leze nový zoubek,já prvně myslela,že tam zůstal kořen,ale prý ne..tak to bude dobrý když mu zase takhle brzy dorostou.. :sunglasses: :grinning: :grinning:
16. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jsem koupila od paní z Ostravy autosedačku červenou,snad půjde k tomu našemu kočáru,zatím jsem neměla štěstí,bylo víc růžových a červený vůbec..Vyšla i s poštovným na 760kč :sunglasses: :grinning:
16. kvě 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek