• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@klaire22 nazdárek....já vůbec nic nestíhám už ani dočítat, konečně mám hotovou skříň, tak jsem alespoň už něco vyprala a vyžehlila a do toho o víkendu Lukymu píchali obě ouška :frowning2: příští týden na kontrolu pro výstupní papíry a hurá na prohlídky do porodnice. Sice to utíká,ale já užto chci mít za sebou... :confounded: a co ty? už vše nachystáno?
4. čer 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata,

já byla dneska na rajzu :slight_smile: včéra jsem spala u kamarádky v Praze, ráno jsem s další kamarádkou vyrazila směr Liberec,kde jsme se srazily s dalšími 2 :slight_smile: a zase jsme prokecaly celý den:slight_smile: My se tenkrát sčuchly na diskuzi na beremese.cz v tom roce, co jsme se všechny vdávaly a tak nějak nám to vydrželo si furt psát a už jsme se i 3x viděly a pořád si máme co říct - dneska nám ta pusa zase furt jela a to jsme neprobraly vše...............
Ale přijela jsem domů asi v půl šesté a jsem totálně hotová - Elinka byla sice celý den hodná, párkrát si pokopala, ale jinak mě šetřila, zlatíčko moje :slight_smile:,ale jdu dát vanu a hop hop do postýlky:slight_smile:
A včéra poprvé - jak jsem spala u té kamarádky - tak jsem šla ze záchodu a najednou jsem si všimla, že mám mokrý flek na košili - už se mi začínají asi nalívat prsa - teda zatím jen z jednoho mi ukáplo mlezivo......ale čuměla jsem na to jak puk - když jsem to před tím nikdy nezažila - no sranda se mnou :slight_smile:
4. čer 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka ahojky :slight_smile: já začnu zítra - začnu třídit věci podle barev a pomalu se do toho pustím:slight_smile: nemám totiž nachystaného vůbec nic, jsem hrozná. Utíká to teda šíleně, to máš pravdu - trošku mě to až děsí,jak to prolítlo :slight_smile: za chvíli je tu den D :slight_smile:
4. čer 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak hlásím, že u nás stále prší...fuj fuj :angry: dneska máme taťku doma, chce chystat tu terasu, tak snad přestane pršet...jinak se chudák dneska nevyspal. Včera jsem mu řekla, že jsem se s kamoškou domluvila, že kdyby náhodou jsme jeli rodit a všichni byli v práci, tak že kamoška pohlídá Filípka. A manželovi se dneska celou noc zdálo, že prý rodíme...tak byl každou chvíli vzhůru a kontroloval zda spí nebo co dělám :grinning: a dneska mě od rána píchá v levém boku a malej hrozně tlačí na spodek a mele se

vormoni krásné věcičky...to byl opravdu super kup :slight_smile:

@klaire22 teda tak to jsi si krásně užila s kamarádkama :slight_smile: si to člověk musí užít dokud to jde, pak s miminkem to nebude tak jednoduchý

@bodlynka ahojky a jak se jinak cítíš? chudák, že píchali ouška...tak hlavně, aby to bylo vše v pořádku
5. čer 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,tak to jsi tátu pěkně vyděsila s porodem.. :wink: ale třeba si odpočine přes den když zrovna nebudou pokládat terásku..ať se dílo daří a brzy na ni posnídáte:o)Jo nákup to byl super,věci nové a s 50-70%slevou,jen namátkově:zavinovačka froté za 120kč,plyšový spací pytel 80kč,vestička na zimu chlupatá 100kč.. :sunglasses: No nekup to :grinning: Jinak já se cítím dobře,ale rejdilka se tedy činí,od víkendu.. :sweat_smile: U nás pršelo v noci a dost se ochladilo,je jen 11st.Dnes také dám prát první várku pro mimi,at mám nachystáno:o)
5. čer 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,no já si říkala,kdepak jsi..? :wink: Závidím prima výlet za holkama,pokec..jistě fajn.. :sunglasses: Tak na to mokro si zvykej,až se prckové narodí nebudeš to ani stačit prát..na tohle se moc netěším,ale co,hlavně když budem mít čím krmit :grinning:..Já včera objednala dárek pro Kubíka k narozkám,bude mít na chatě pořádnou klouzačku s houpačkou,něco jako na dětském hřišti.. :grinning: Myslím,že bude nadšený :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka Ahoj,chudák malej,my měli taky několikrát bolesti oušek,ale vždy mu to přes noc prasklo samo..na píchání jsme nebyli ani jednou a pak jsme ho nechali naočkovat a od té doby byl pokoj..očkují zdarma pokud to dítě prodělá snad 3x.. :wink:
5. čer 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ženy :slight_smile:
já dneska vyspávala do půl desáté - nějak jsem byla po včerejším výletu zmožená :slight_smile: a za chvíli se budu muset pustit do menšího úklidu a k obědu chci uvařit boloňskou :slight_smile: pak přijede mamča a půjdeme třídit věci pro malou a případně dopisovat, co ještě budu potřebovat a pak půjdu prát :slight_smile:

jinak u nás je pěkně hnusně, fouká vítr, sice zatím neprší, ale nemá k tomu moc daleko :frowning2:

@vormoni věcičky jsi pořídila nádherný a za naprosto luxusní peníz :slight_smile: a Kubík bude z dárku určitě nadšený - koupila jsi nakonec tu klouzajdu, jak jsi nám sem dávala tu fotku????
5. čer 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak hlavně ať tu terásku brzo dorazíte :slight_smile: to bude pak relax :slight_smile:

to jsou někdy sny :slight_smile: U mě vůbec nic nenasvědčuje, že by se tam malé nelíbilo a že by chtěla ven - krásně si tam hoví, občas zakope, ale včéra tomu moc nedala,asi byla taky udyndaná z vejletu :slight_smile: a dneska taky asi ještě chrupčí :slight_smile: budeme mít asi spavé dítě :slight_smile:
5. čer 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Díky,fakt super věci:slight_smile:Jo ,celá ta dřevěná konstrukce stojí 3800kč i s klouzačkou 2,4m..jen dokoupíme houpačku (koupí babička)a třeba lanový žebřík a může to střídat.. :grinning: Zatím to nebudeme dávat dohromady,má to až za měsíc,takže se to sestaví ňáký den předtím a pojede se slavit na chatu s velkým překvapením:slight_smile:Určitě se mu to bude moc líbit :grinning: Já vyprala jednu pračku růžového a mám věci ještě tak na půl pračky,moc toho zase není.. :sweat_smile:
5. čer 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to jsou naprosto super věci :slight_smile: když jsem čekala Filípka, tak jsem spoustu věcí kupovala od jedné paní, prodávala po jejich synkovi...máme od ní i židličku a dvě autosedačky, k těm jsou dokonce i ty potahy na pocení, což jeden z nich stojí cca 1000,- a my za celou sedačku i s tím potahem daly 2tis :slight_smile: a to ji použili asi čtyřikrát ...

@klaire22 no teda sis pěkně vyspávala, to se někdo má...nás malej vzbudil před 7 a teď už hodinu a půl spí, ale teda malej v bříšku pěkně řádí...

holky terasa se bude pokládat ve čtvrtek, dneska manžel chystá podklaďák a udusává to...se nám třepe celý barák :grinning: ale teda to počasí je pěknej hnus, kolem oběda se tu přehnala solidní bouřka i s kroupama a to teda Davídek kopal, až mi z toho začalo bolet břicho
5. čer 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Kubík bude mít krásné překvapení, určitě mu uděláte velkou radost :slight_smile:
5. čer 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak to naše malá je pravý opak - venku ospalé počasí, tak hnípe.........po obědě jsem ji budila a co myslíte - kopla, převalila se na bok, protože se mi pěkně vyboulilo břicho k pravé straně a spí dál - frajerka :slight_smile: Pak ještě jednou kopla,jako -mámo, neruš a od té doby je zase klídek :slight_smile: Ta holka je fakt asi po mě, já jsem taky hrozný spáč a když prostě chci spát, tak prostě spát budu:slight_smile: a basta :slight_smile: :wink: :grinning:
5. čer 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky tady mám další kratičké video,taky vám tam takhle rejdí? :grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=Wi2j6nG2oV4&feature=channel&list=UL
5. čer 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak ještě nerodíte :grinning:

@vormoni krásné věcičky pro holčičku a super dáreček pro Kubíčka, ten bude nadšenej :wink:

@janulev to jsou teda sny :wink:

@klaire22 juj, to jsi měla parádní den :wink:

Tak my holky dneska od rána makali, stěhovali jsme ty pokojíky(ložnice a dětský pokoj) a zabralo nám to celý den, jsem totálně zmordovaná. A nejhorší je, že to ještě nemáme komplet :frowning2: Dneska jsme objednali skříň pro Fildáska, a ta přijde nejdřív za 3 týdny, takže se to bude dělávat až ta skříň dojde a postel se mi do ložnice bude stěhovat až budu v porodnici. Teď chci dokoupit nějaké blbůstky, jako závěsy, květináče .....

Včerejší předpoporodní kurz v porodnici, dozvěděla jsem se nějaké novinky - co se týče např. úlevy bolestí u porodu(bohužel vše je bráno jako nadstandard, takže se to musí platit - jako třeba rajský plyn - cca 1500,-, dianatal gel - cca 900,- takže docela masakr) A hlavní chtěla jsem vidět ty porodní boxy. A holky, šílenééééé. Normálně tam dvě ženský leží vedle sebe a hekaj, rozdýchávaj ....Nejsou tam jako uzavřené pokoje, je tam jedna dlouhá chodba a jen závěsy jsou odddělené boxy. Chybí mi tam absolutní soukromí. Jinak to mají hezké, čisté , ale to soukromí - to už rovnou můžu rodit na náměstí a je to stejné :cry: No ani nevím jak to napsat, ale pro mě to bylo hrozné. Takže teď mám šílené dilema, jestli tam jet rodit.
Jediná positivní novinka je, že se taky tatínek neplatí, jen 110,- se platí za oblečení pro tatínka.

Tak já jdu holky zalehnout k ordinace, jsem total KO.

krásný večer všem
5. čer 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni super video, malá je pěkný čertíček :wink:
5. čer 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni téda, tak takhle se mi tam nerejdí - ale já taky nejsem tak štíhlounká jako ty, takže než se přes ty špeky prokope, tak to není tak hezky vidět, jako u tebe :slight_smile:
5. čer 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis tak právě proto, co popisuješ, nechci rodit u nás ve městě, i když mám porodnici prakticky za domem,ale chci jet na Mělník, který je od nás 20km daleko - tam jsou právě porodní pokoje -uzavřené, soukromí, s vlastní vanou nebo sprchou, míči, apod.......u nás v Roudnici je to jako u vás - dvě porodní křesla, kde můžou rodit prakticky dvě najednou a jsou odděleny jen plentou - a mě se to prostě nelíbí, šíleně mě to odradilo.........

Jak píšeš o těch tlumících metodách při porodu - tak o tom už vím - na Mělníku, kde chci rodit nabízejí ten rajský plny, epidurál a pak ještě něco -nevím jak se to jmenuje, ale snad se to také píchne, jako epidurál, ale může se to píchnout snad kdykoliv a má to také tlumící účinky (proti bolesti),né tedy tolik jako epidurál, ale výhodou je, že to urychluje porod - nad tím tedy dost přemýšlím :slight_smile:
5. čer 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, takhle se sem na poslední chvilku vtírnu, jestli neva. Mám termín 7.7. a čekám druhý dítě. Tento týden končím v práci a už je mi tak nepopsatelně nepříjemně, že to musím s někým sdílet. Prostě mě všechno kouše, tlačí, bolí, špatně spím dýchám, kakám, jsem oteklá a prostě mám pocit, že prasknu. Nejradši bych to už vyprdla, i když zase je mi jasný, že čím více propečený, tím lepší :slight_smile: . Máte někdo podobný pocity?
5. čer 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sina jo..třeba já.. přesně totéž.. a to rodím o dva týdny pozdějc.. navíc se na to malý už straaaaaašně těšim.. :slight_smile:
6. čer 2012 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivis Ahoj,no vy teda jedete doma,to se mi líbí,i když pro tebe asi nervy a snad nic netaháš..?Škoda,že to díky skříni nestihnete,ale když máš slíbeno,že to dodělají až budeš v porodce,tak pohoda,závidím.. :grinning: To já musím dokopat toho mýho k nějaké činnosti ted,pak už bych se nedočkala určo vůbec.. :astonished: ZAtím teda bez výsledku,tatínek má chuť makat akorát na chatě,ale doma ne..tady nám to padá na hlavu a to doslova.. :astonished: Včera malej shodil polici,chtěl z ní něco sundat a jak k ní lezl,tak se o ni opřel a už to padalo..Já tomu pomohla,že jsem tam min. týden dala nějaké knížky,takže byla hodně zatížená... :frowning2: Naštěstí nic malýmu na hlavu nespadlo,a že mohlo.. :sweat_smile: :confused: Ta porodnice asi nic moc jak říkáš..já si to tady moc nevybavuju,ale také nevím o nějaké samost.pokoji..určitě jsem ho neměla,prý tu ale je i s výřivkou..já tenkrát seděla ve sprše na stoletý židli..ale v tu chvíli to neřešíš...chceš hlavně přežít.. :sweat_smile: Já to tedy skousnu i podruhé tady a budu doufat,že to nebude dlouhý a dopadne to dobře jako poprve :sunglasses:
6. čer 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Taky to mám za barákem do porodnice..a využiju toho,ale chápu tě,poprve jsem také plánovala motol..pak když jsem to tam viděla,že by mě stejně asi nevzali ,jak bylo moc porodů.. :unamused: že jsem byla za rakovník moooooc vděčná.. :sunglasses: O tlumících lécích akorát čtu,já ani nevím jestli jsem nějaké dostala,plyn určitě ne..ale možná něco do kapačky..to si fakt nepamatuju.. :sweat_smile: S tím rejděním to je fakt něco,každý den bych mohla něco natáčet,jaký se mi dělají bouličky..je to sranda :grinning: :grinning:
6. čer 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Šmankote co nespíš o půl jedný v noci? :astonished:
6. čer 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já sem vždycky jen tak nakouknu, dočtu pár příspěvků... :slight_smile:

@vormoni krásné video, mně tam taky takhle rejdí, Nelinka, ta byla jako Eliška od @klaire22 , jen se tak občas převalila, ale ten kluk, co ho teď čekáme, ten taky takhle rejdí, někdy to i trošku bolí, o to víc jsem z toho překvapená, když s prvním miminkem jsem tohle teda absolutně nezažila :sweat_smile:

@sina mám stejné pocity, v pondělí jsme byly na prohlídce porodnice a váhala jsem, jestli tam nepožádám tu PA, aby mě už nějak porodila :grinning:

Jinak k těm porodnicím... tady v MB jsem Nelinku rodila před 5ti lety tak jak píšete, "hekárna" sice zvlášť, ale samotný porod jen dvě křesla oddělená stěnou. Ve chvíli, kdy mě řekli, ať si přejdu na z hekárny na křeslo mi to bylo už faaakt jedno a vím, že jsem vnímala maminku vedle mě, která taky zrovna tlačila a bylo to pro mě spíš motivační, že jsem ji jako chtěla předhonit :grinning: Bohužel se mi to teda nepodařilo, ale nevadila mi tam vůbec. A kdybych to dítě měla v tu chvíli vytlačit třeba na Václaváku, bylo mi to uplně šumák :grinning:
Teď je to tam nové, proto jsem se tam byla podívat, první i druhá doba porodní v jedné místnosti, vypadá to fakt hezky. Ale zase od začátku koukáte na to porodnické křeslo :grinning: I když si myslím, že mi to bude opět uplně jedno :slight_smile: A nějaké pouštění relaxační hudby, aroma svíčky apod... jako fakt by mě to v tu chvíli spíš otravovalo, člověk se soustředí jen na porod :slight_smile:
Matně si pamatuju, že zdálky byli slyšet Kabáti, což jsem nejdřív vůbec nechápala a až později jsem se dozvěděla, že tam někde měli zrovna koncert :grinning:
6. čer 2012 v 08:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina Ahoj,tak už to máš za chvíli,to je asi v pořádku.. :wink: Kolik jsi přibrala a kolik má mimčo?To je hezký,že jste to vydrželi a nevíte pohlaví..já bych to nevydržela..I když já sice vím co čekám,ale jméno jsme stejně nerozhodli..jsme NESCHOPNÝ :angry: Nebo spíš tatínek.. :sweat_smile: Ale mám nakoupeno vše růžové,aspon to.. :grinning: :grinning: Drž se,když nebudeš chodit do práce,budeš to líp zvládat.. :slight_smile:
6. čer 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Ahoj,tak to je mazec hudba.. :astonished: To já fakt netuším,jestli něco hráli..Já to mám vše hodně zkreslené,jelikož jak nosím brýle a hned na začátku mi je odebrali,tak to mám v mlze a zřejmě mi i dali něco do uší..? :sweat_smile: Vím,že přede mnou rodila paní a prý křičela,já si to nevybavuju,a porodila chvíli přede mnou,takže sice na porodním sále ležela vedle mě,tuším je to oddělené stěnou ale jinak jeden velký sál..A naopak ona musela poslouchat mě..Ale já zvuky nevydávala při tlačení..ale manžel mi něco říkal a snažil se pomáhat a toho prý pak chválila,jak byl pozorný,že ten její tam jen stál a nic.. :sweat_smile: No ono ve finále je to stejně hlavně na nás ale pro psychiku je to dobrý :grinning: Držím palce,ať to i tentokrát zvládneš a s pořádným koncertem toho malýho :wink:
6. čer 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

jsem fakt nahlohodaná s tou porodnicí, jediné řešení vidím, že tam přijedeme na poslední chvíli, ale jak určit tu dobu dejme tomu nějakou 1hoďku před porodem, že jo? :grinning: :grinning:

Jinak přesně jak píše Neeve nějaké ty serepetičky okolo taky nemusím mít(jako relaxační hudba, olejíčky....) ale já chci jen to soukromí, jednu uzavřenou místnost jen pro mne a Zdenka.

Ale Kabáty bych si dala líbit u porodu :wink:

Jinak když jsem byla těhu s Luci, tak ta byla taky líňoučká, ale Fildásek řádí jak čert :wink: tak jsem zvědavá co za rodeo mě čeká po porodu.

@vormoni uff, hlavně, že se kubíkovi nic nestalo. žádné velké věci netahám, ale i ten blbej stůl mi dá zabrat :confounded: No hlavně, že je na všechno času dost :angry:

Tak já si jdu za chvilku vyzvednout Luciáčka, vedla jsem ji do školky ale cestou jsme potkali babičku, která vede miniškolku v mateřském centru, takže si Luci vymůrovala, že chce s ní jít do MC, tak jsem svolila, protože Luci to tam zbožňuje :slight_smile:

A zítra konečně kontrola a monitor, už se těším, hlavně jak na tom jsem. V noci mám fakt silné MS bolesti, až mě to probudí, tak jsem zvědavá, co se to tam dole děje :slight_smile:
6. čer 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny, ani to tu nestíhám dočítat... od pondělka jsem už na MD a jsem ráda, že pc nemusím zapínat.... v práci toho bylo víc než dost... Rozlučka v práci super, pro prcka jsme dostali spoustu krásných a potřebných věcí, jako chůvičky Avent, dupajdy, ponožky, dudlíčky, lahvinu Avent a naprosto skvělé hrací prasátko na kočárek. Prasátko má nějaké pohybove cidlo a při pohybu hraje ruzne melodie, no proste super :slight_smile: A já, já dostala krásnou kytku :slight_smile: Loučila jsem se po 7 letech... což je jako manželství...

Dnes jsem si konečně mohla přispat a tak jsem místo v 5:50 vstávala až v 7 hod :slight_smile:

To jsou věci, to se s porody roztrhl pytel... já si říkám, že na porod je stále fůra času a ono je to vlastně za rohem...

Je předporodní kurz nutnej? Mám to do své nahlášené porodnice neskutečně z ruky... :frowning2: a auto nemám, takže to jistí MHD, která jezdí v úterý a dubnu....

Jinak včerejší kontrola dopadla skvěle, prcek je hlavou pěkně dolu a má cca 1940 g :slight_smile:
Dnes jedeme dokonce na matriku, abychom konečně měli papír o příjmení... ale křestní jméno zatím stále nemáme... to bude asi ještě nedlouho...

No, nějak jsem se rozepsala, jdu zase něco dělat, dnes přijde tchyne, tak at tu nemám uplný boredel.... jeji hoby je totiž uklízení a vytírání a luxování a tak.... takže si proti ní pripadam jako trubka.. kdyz nechci uklizet, tak bordel klidne překročím :grinning:
6. čer 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak aspoň že se s tebou pěkně rozloučili,a těch dárků co jsi dostala:slight_smile:Já když odcházela s Kubou,tak jsem všechny pozvala do hospody,také jsem dostala dárečky a pak ještě holky dojeli až se malý narodil a opět s dárečky:slight_smile:Ted mě to tedy mine,ale nevadí,za ten klid a nevstávání do práce to stálo :sunglasses: Já na kurz také nepůjdu.. :wink: Malej má pěknou váhu,akorát:slight_smile:Tak ty taky nemáš jasné jméno?Myslela jsem že jen já... :confused: :sweat_smile: Samo se to nevyřeší a přitom o tom nějak nevedeme téma.. :unamused: radši... :zipper_mouth:
6. čer 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni na rozloučenou jsem nechala dělat 3 dorty v zakázkovém cukrářství, moc si je pochvalovali a ani mi nenechali na ochutnání :slight_smile:
Bohužel situace před odchodem nebyla tak pěkná, dělali mi dusno, protože náhradu našli pouhých 7 pracovních dní předem... a to věděli od začátku že jsem těhu, nic jsem netajila...

S tím kurzem neím, tohle je můj první prcek... ale i sama sestra na gyndě říkla, že mi stejně všechno v porodnici budou říkat... a už se vidím, jak v bolestech budu vzpomínat na lekci č. 3 :astonished:

Jsem ráda, že se "no name" nejsem sama, máme už i užší výběr, občas vedeme konverzaci na dané téma, ale výsledek zatím žádný... víme jedno, po tátovi to nebude a ani po nikom z blízkého příbuzenstva.. bohužel je přítel z 5 kluků, i já mám bráchu a všude jsou vlastně kluci, takže nejhezčí jména jsou fuč...
6. čer 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek