• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Mohla bych se Vás zeptat?? koukám, že už někdo máte zkušenosti s těhotenstvím a s braním vitaminů.
Píšu bakalářskou práci - téma diabetické děti - nemáte někdo doma malého diabetika?? může se jednat o vrozený diabetes z větší porodní váhy okolo 4 kilogramů a po braní těhotenských vitamínu at. Z výzkumu mám důkaz, že se tak děti rodí. Diabetes se také může projevit později u dítěte - s běžnou stravou- po kojení. Jedná se o výdej a příjem energii a zatěžování orgánů trávicí soustavy.
11. lis 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 fakt mě z nevolností nevyléčily, ale přes den v práci, když mi bylo tak nějak blbě od žaludku, tak po dobu, co jsem ho cucala a ještě chvíli potom mi bylo opravdu lépe.
11. lis 2011 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@atropa Tak jsme na tom stejně, dnes jsem byla taky na kontrole, srdíčko zatím nebylo a na další kontrolu jdu 2.12. :slight_smile:
11. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky hlasim po UTZ. Byla tam pidi tečka. Já bych si toho ani nevšimla. :slight_smile: Ale hlavně, že tam byla a snad tam i vydrží. Vzali mi rovnou krev na ty všechny těhu testy a musím na hemato, protože mám taky leidena, ale to je v pohodě. Jen musím být pod kontrolou a brát léky a pak si píchat injekce. No, zvládla jsem to dvakrát, tak potřetí taky.
elza: nesmutni, ono to příště určitě vyjde. Moje sestra to měla přesně tak. Jen ona má bohužel problém s otěhotněním, protože má líné vaječníky a další problémy. Tak držím palce.
11. lis 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elza2110 To je mi tak líto, ale neboj, jak píšou holky, určitě se podaří brzy otěhotnět znovu :slight_smile: Mě se stalo to samý v srpnu, taky jsem našla dvě čárky a najednou přišla MS a čárka slábla až nebylo nic.... :angry: Ani jsem nešla k doktoru, ale v září jsem se bála otěhotnět, že je to moc brzy, tak jsme snažení odložili na říjen a vyšlo to :wink: Moc držím palečky, uvidíte s manželem sami, jak se budete vy na snažení cítit...Budu na tebe moc myslet a určitě se nám sem někdy ozvi, ať víme, jak se máš :wink: Hodně štěstí
11. lis 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak všem ostatním posílám veliké gratulace k úspěšné kontrole.... :wink:
Zuzi srdíčko super a šetři se, co nejvíc to půjde :slight_smile:
A koukám, že všichni jdete na druhou kontrolu dřív než já, vy se máte. já se snad nedočkám :unamused:
11. lis 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@granda Ahoj to co píšeš je hodně zajímavý. Přeju hodně štěstí u státnic. Já sama jsem promovala teprv v úterý. :slight_smile: Já sama díky bohu malého D nemám, ani jsem popravdě toto ještě neslyšela. Ale máme diabetes 2. typu v rodině a hodně mě to zajímá. Mohla by si sem hodit nějakej odkaz na tebou uváděné výzkumy, nebo materiály, které se toto problematikou zabývají? Díky
11. lis 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elza2110 Ahoj pro uklidnění... Mě se toto stalo minulý měsíc. Možná jsem potratila o něco dříve. odešlo to s menstruací, která byla silná a bolestivá. Holky mi na to řekly, že prý po téhle příhodě, je tělo tak nastartované, že je velká pravděpodobnost otěhornět znovu. No a jsem opět v TOM. i když vím, že to opět může dopadnout všelijak. na kontrole jsem ještě nebyla a nehrotím to. asi je to pro mě jednodušší, že jednoho prcka tu už mám. No a dyštak doděláte ten barák :slight_smile: Tohle byl pro nás taky mezník, stěhovali jsme se v červnu. :slight_smile: pak léto na užívání a pak vyrábět děti. Držím palce ať se domeček i děťátko vyvede.
11. lis 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aloison všichni jdou na druhou kontrolu a já v té době teprve na první :frowning2:

@elza2110 je mi to moc líto a vzdhledem k tomu, že dr. řekl, že se můžete hnad snažit, tak já bych hned do toho šla znovu než nervózně čekat.
11. lis 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aloisen
@linette11
Bohužel nemám na nemocenskou nárok, sem OSVČ a platím si jen sociální a zdravotní....takže první peníze dostanu až po porodu. :frowning2:
11. lis 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 Já volala na hematologii dneska, jdu tam za necelý tři týdny, den před tím než jdu na další ultrazvuk, tak aspoň se s oběma domluvíme, co dál, jestli teda budu muset zůstat doma.... :unamused:
11. lis 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Já nemám potvrzenýho leidna, ale měla sem trombozu, takže teď musím být v těhu sledovaná.....za necelý tři týdny jdu na odběry tak uvidíme....gynekoložka mě chce kvůli tomu nechat doma, ale mě se to zdá zbytečný....jak si na tom ty?
11. lis 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
rye...........................Eva....................32 let............UTZ 29.11.2011..........TP 1.7.2012
svija........................Lucka................31let..............UTZ 15.11.2011.........TP 2.7.2012
zuzi82.....................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.2011..........TP 3.7.2012
aloison...................Alena.................28let...............UTZ 7.12.2011...........TP 4.7.2012
anoli........................Ilona..................28 let.............UTZ 24.11.2011...........TP 6.7.2012
sarcca.... ...............Šárka.................27 let.............UTZ 30.11. 2011..........TP 7.7. 2012
kvetinka6................Soňa.................29let...............UTZ 25.11.2011...........TP 7.7.2012
petullllka..................Petra................23let...............UTZ 15.11 2011............TP 7.7.2012
yesu.......................Petra.................24 let.............. .............TP 7.7. 2012
lynette11.................Naďa.................31let..............UTZ 22.11.2011...........TP 8.7.2012
helousek1.............Helena...............30 let...............UTZ 30.11.2011............TP 11.7.2012
smisek24..............Gábina...............31let................UTZ 25.11.2011............TP 12.7.2012
elisabet..............................................31let.............UTZ zatím nevím...........TP 13.7.2012
elza2110...............Eliška...................24let..............UTZ 23.11.2011.............TP 12.7.2012
vera_87..................Verča...................24 let............UTZ 23.11.
atropa..................................................28 let..............UTZ 11.11.

Tak sem se zapsala do tabulky, ultrazvuk už mám za sebou, tak sem nevěděla jestli tam něco psát....
11. lis 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elza2110 snad jen slova útěch co psaly už holky, já si tím prošla taky, jen s tím rozdílem že jsem byla už v sedmém týdnu. Jak už jsem tu psala tak my se snažili dva a půl roku, vám se zadařilo hned na poprvé, ne?? tak nemusíš mít strach! navíc my se snažili dva a půl roku a pak jsem v sedmém týdnu samovolně potratila, odkrvácela jsem doma a pauzu jsme si nedali, páč jsem si říkala že nechci nechat tělíčko opět "vychladnout" a pak by to zase nešlo, nebo jsem si říkala že když jsem už tak dlouho čekala tak to taky opět nemusí jít. a ejhle, už 25DC po tom potratu jsem měla krásný pozitivní testík, ba dokonce i čárka je dosti tlustší než při prvním těhu, myslím si že jsem nakonec měla jen prázdný plodový váček, že se v něm nic neurodilo, proto jsem potratila. a tak proto jsem ty testy měla tak slabé. takže nevěš hlavu, a neblokuj se tím že se to stane znovu, takto v dnešní době končí každé druhé těhotenství, bohužel je to tak, takže neboj, nejsi první ani poslední, a jak psaly holky, miminko budeš mít o pár dní později než my :grinning: .držím pěstičky!!
Holky vy co máte za sebou utz, já byla ve středu, podle poslední ms jsem byla ve středu 4+5 a bublinku jsme našli hned i dosti velkou, ale zatím nic v ní, Dr říkal že je ještě brzy, a že je vše tak jak má být, ale přesto.. měli a kdy v kterém tt jste tam viděli i něco v bublince? miminko?? srdeční akci je ještě brzy, mám jít na kontrolní utz za týden ve středu, asi kvůli tomu potratu si mě chce pohlídat, říkal že už by tam miminko být mohlo ale že srdeční akci mi neslibuje.. tak se vás ptám jestli jste měli jen bublinku jako já, nebo už v bublince mimíska?? jinak já ob den mám takový růžový výtok, mírné špinění, narůžovělé, ne nahnědlé.. tak snad je to jen uhnízďování a ne nic co bych nechtěla!! beru 3xdenně utrogestan 2tobolky..
11. lis 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisabet Ahoj, na tom utz jsi byla strašně brzo, v 4+5 nemá ještě vůbec cenu se nervovat, jestli je něco vidět nebo ne. Počkej, až budeš 7+něco a pak budeš mít jistotu. Prostě za týden uvidíš a do té doby neřeš, nebo se za celé těhotenství zblázníš. Kdybych s doktorem nepotřebovala probrat toho Leidena a napsat listovku na předpis, tak k němu vůbec před ukončeným 7. týdnem nejdu, nemá to smysl, jsou z toho akorát nervy a dohady. Ona i ta "tečka" může být cokoliv, třeba krevní sraženinka a tak. Jinak já jsem byla na utz předcevčírem, v 4+2 :grinning: :grinning:, ale jak píšu, tak z jiných důvodů, než aby mi dělal utz. Což mi teda samozřejmě udělal, když už jsem tam byla, a byla vidět 2 cm vysoká sliznice a jedna mini-pidi-tečka, o které sám doktor řekl, že to může být cokoliv. Takže tolik za mě :wink:
11. lis 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elza ahoj,to co bych chtela napsat tu uz vlastne vsechny holky napsaly,uvidis ze zanedlouho budes znovu tehu a povede se to 100% .jen se ted opatruj a nesmis na to tolik myslet .vyjedte si nekam na vikend a uvidis ze pak budes mit na testu znova dve carecky :slight_smile:takze hlavu vzhuru a tes se na to co te brzo ceka :slight_smile:
11. lis 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak uz se tu prestavam orientovat je nas tu opravdu moc :slight_smile: to bude v lete kocarku na ulici :slight_smile:
11. lis 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,rada bych se k vám pridala.PM mela dorazit v pondeli(7.11) a v uterek rano jsme nasli dve carky :wink: K oplodneni doslo nejspis 20.-21.10.Myslim,ze budeme prelom cervence a srpna :grinning: Na kontrolu jdeme k dr. 24.11.tak jsem zvedava co nam hezkeho povi:slight_smile:Koukala jsem,že je Vás tu více,co už mimi máte,tak se aspon něco dozvím...Já jsem v tohle uplne nova.-)
11. lis 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kjurecka juhuuu tak podle kalkulacky by to melo byt 12.7.2012 coz je den pred svatkem a tyden na to mam narozky,to bude nadhernej darek :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky mám dotázek.Jsem cca 3tt a obcas mam pnuti,tupou bolesta pichani v podbrisku...Mate s tím někdo zkušenost??Jsem z toho celá nesvá a bojím se,aby se něco mímu nestalo...K dr.jdu 24.11.pry je to podle posledni PM,ze driv to nema cenu,co si o tom myslite??Pritel uz me zene pristi tyden k Dr.,prej at nic nepodcenim(ma kolegu,co cekaj mimi a dr.jim zanedbala tehotenstvi a on ma ted strach,aby se neco nestalo i nam....)mam silet nebo je to zbytecne?? :frowning2:
11. lis 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka ahojky, určo nešil :slight_smile: občasné píchání v podbřišku, pokud není neustálé a k nevydržení, tak je uplně normální a k doktorovi má opravdu cenu jít až v době, když už je aspoň trochu možné, že bude vidět srdíčko. můžeš jít ale samozřejmě i dřív, aby jsi byla v klidu, že je uhnízděno v děloze a ne někde jinde. ale já bych počkala na toho 24.11. Já otěhotněla někde kolem 16. října a jdu taky až 22. 11. poprvé :slight_smile:
11. lis 2011 v 18:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka nejsi 3 tt, ale 5 tt, počítá se to od prvního dne poslední MS a ne od oplodnění.

pokud ty bolesti nejsou vyloženě kruté, tak to je normální. pokud nekrvácíš nebo nešpiníš, tak ti doktor stejně s ničím nepomůže, kromě toho, že ti dá utrogestan a ascorutin, který jsou oboje ale spíš placebo. prostě v prvním trimestru to je buď a nebo - buď to bude "samo dobře" a nebo to prostě dobře nebude. vím, co mluvím v posledním těhotenství jsem byla asi 4x na pohotovosti s krvácením (v prvním trimestru) a kdybych zůstala doma, je efekt naprosto stejný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jak jim zanedbala těhotenství?
11. lis 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
já když jsem se objednávala na gyn, tak mi sestřička řekla, že mám zavolat a přijít dřív jen kdyby došlo ke krvácení nebo špinění popř. nevydržitelným bolestem. Jiak tam nemá smysl chodit.
11. lis 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 no já jsem právě četla o té vaší "tečce" jenže jsem nevěděla jestli myslíte bublinku, jako plodový váček nebo gestační váček, každý tomu říká jinak. já měla tedy velký gestační váček, vím že je ještě brzy ale proto jsem se ptala. No a já bych za normálních okolností k dr taky nešla. Ale tím že mám měsíc po potratu jsem tam raději zavolala, a sestřička hned že mám přijít, dokonce jí nějaká pacientka vypadla že jsem tam měla i termín. No a taky jsem nakonec byla i ráda že den dva je to v pohodě a pak jeden den špiním. malinko. pak je to zas ok a pak zase špiním :confounded:
11. lis 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisabet no byla to tečka o velikosti asi 1-2 mm na tom ultrazvuku, prostě tečka, nic víc. co by tam taky v 4+2 bylo jiného. já jsem dva měsíce po revizi.

po svých zkušenostech z posledního těhotenství, kdy mi asi na 4 kontrolách + 4 mimořádných návštěvách pohotovosti říkali, že je vše ok - a přitom na NT screeningu bylo všechno špatně a byl to takový malý mutantek s poškozeným mozkem a snad i bez nožiček atd, říkám, že kdybysme v těhotenství místo na gynekologii chodily na oční, vyjde to nastejno. :cry:
11. lis 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka ahoj, vítej... To pnutí a píchání je úplně normální...Prej je to tím,jak se napínají děložní svaly, nebo tak něco :grinning: S tou kontrolou opravdu chvátat nemusíš, jak píše @lynette11 tak ti max. zjistí jen jestli je bublinka v děloze.... srdíčko bývá až na konci 7tt, někdy dřív. Já byla 6+1tt a ještě nebylo....

Akorát jsem teda holky viděla velkej černej váček na UTZ hned, ale nějak jsem nezkoumala, jestli bylo vidět i něco v něm, jen jsem se ptala na srdíčko, to zatím nebylo, Mdr. říkal, že je všechno v pořádku, tak jsem mu věřila, tak ani nevím, jestli byl váček prázdnej nebo už v něm něco viděl.... :unamused:
11. lis 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostě to byla mini-tečka, takže těžko říct, jestli to byla bublinka nebo gest. váček prázdný nebo s obsahem :slight_smile:
11. lis 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
@kjurecka psala jsi, že jsi otěhotněla 20. nebo 21.10. tak to máme přesně stejně :wink: a na UTZ jdu 25.11.
11. lis 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimmy1 tak to je perfektni,já jdu o den dříve,tak snad nám to oboum vyjde,co nejlepe :grinning:
11. lis 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek