• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky,zdravím z Rakovníka:slight_smile:V noci nám tu sprchlo ale je tam i ted po ránu teplo :sunglasses: Nechce se mi to hledat na netu ,k čemu je dobré to lněné semínko a maliník?O tom jsem kdysi něco četla,ale už nevím..tak mě prosím poučte :wink: Já necvičím celou dobu ,jsem holt stará matka a pěkně líná..snad se při porodu nerozpadnu.. :sweat_smile: :confused: Jsem kolikrát ráda že se obrátím na posteli...je to zvláštní ,že jak člověk leží ,tak pěkně ztuhne a je pak problém jakýkoliv pohyb, než se rozhýbu.. :astonished: :confounded:
Přikládám pár fotek ze včerejšího dne dětí z naší školky:slight_smile:
8. čer 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já měla dneska noc.... :frowning2: Asi 6x jsem byla na záchodě, nohy jsem měla nateklé, že jsem nemohla vstát pořádně z postele a aby to nebylo málo, už brzy v noci si za námi přišel lehnout syn a hrozně se roztahoval. Když už jsem spala v kuse aspoň 2 hodiny, tak začalo pršet a musela jsem vstát a zavřít střešní okna :frowning2: Dnes nemám na nic náladu, ale musím se donutit uklidit podkroví a vyčistit želvě vodu. Už jí začíná pěkně smrdět :unamused:
8. čer 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni maliník připravuje porodní cesty k porodu a lněné semínko zase má zajistit aby bylo dítko více pokryté mázkem a tudíž se lépe rodilo :wink: každopádně to semínko to je kentus největší :grinning: já to nakonec házela do jogurtu a raděj ani nekousala :grinning:
8. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to lněné semínko má zajistit lepší průchodnost porodními cestami jak píše petule22, já jsem si rozemlela v mlýnku na kafe semínko s oříšky a dávám to do jogurtu nebo müsli, kde to ani nezaregistruješ. To semínko se musí kousat nebo povařit, tak si to namel dopředu a máš od toho klid :slight_smile:
8. čer 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ten maliník působí na hladké svaly v těle, má to zamezit bolestivým stahům? působí to mimo jiné i na střeva, takže se prý po něm chodí dobře :grinning: já teď zrovna při surfování na netu piju první hrnek a dá se to vypít, nemusím bylinkový čaje, ale tohle docela jde :sunglasses:
8. čer 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin já mám maliníkový od megafytu a chutná mi :slight_smile:
8. čer 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

koukám, že se to tady teda pěkně rozjelo :slight_smile:
Přihodila jsem se do tabulky :slight_smile:

přezdívka..........jméno..........termín porodu..........můj typ, kdy porodím..........jméno miminka.........město
dociska.............Katka.............1.7.2012..................28.6.2012....................Vojtíšek.......................Brno
ivis.....................Iveta...............5.7.2012...................7.7.2012......................Filípek?......................Žďár nad Sázavou
neeve................Naďa............11.7.2012..................7.7.2012......................Milánek......................Mladá Boleslav
kamino.............Petra............12.7.2012...................4.7.2012.....................Bohumír.....................Praha
klaire22............Klára............18.7.2012...................10.7.2012...................Eliška..........................Roudnice nad Labem
pajulax..............Pavla............21.7.2012.................15.7.2012....................Adélka.........................Uherské Hradiště
Petule22...........Petra............21.7.2012.................22.7.2012....................Nikol............................Otrokovice
vormoni............Monika.........29.7.2012.................23.7.2012....................nejisté..........................Rakovník
Mina_................Soňa............30.7.2012.................27.7:2012....................ještě nemáme .......... Praha
8. čer 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak si teda budu muset koupit ten maliník a to lněné semínko, když říkáte, že to pomáhá :slight_smile:
8. čer 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím zase mazat - mám dneska moc práce, tak snad se zase moc nerozepíšete, abych vás nemusela dlouho dočítat :slight_smile: páček
8. čer 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no ono nikde není řečeno, že to pomáhá :grinning: přispíval tu kdysi nějaký doktor, který tvrdil, že seriózní studie nepotvrdily žádný účinek, ale je to takový babský recept na snadnější porod, dokonce ho doporučují i porodní asistentky, tak si to přeberte :slight_smile: záleží asi na postoji k věci, buď člověk chce něco dělat a věří, že to může pomoct a nebo je nohama na zemi, nedělá si starosti a nechá to osudu
8. čer 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zase slyšela o nějakých homeopatikách, že jsou prý nějaká, která mají uklidňující a stimulační účinky při porodu. Ale jsou to homeopatika, takže...... opět to stejné, jako maliník a lněné semínko. Já jsem moc mlsná na to, abych do sebe cpala nějaký len :grinning: :grinning: :grinning: a maliník nevím. Já jsem chronická nedodržovačka pravidelného užívání, takže jak se znám, uvařila bych si ho 2x a pak bych se na to vykašlala. Nejsem schopná ani sníst krabičku vitamínu pro těhule :grinning: :grinning: :sweat_smile:
8. čer 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
V místnosti červnovek ten len a maliník do sebe cpou některé vrchem spodem a zuřivě cvičí EPI NO a žádné to zatím moc nepomáhá. Hodně holek už tam má termíny a ne a ne ještě rodit. Chodí na tůry, zvedají věci nad hlavu, sexují několikrát týdně i denně se svýma chlapama a miminka se drží a drží.... :slight_smile: :slight_smile: Takže příroda si i v tomhle prostě poručit nedá :grinning:
8. čer 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska přesně já taky pila čaj a jedla semínka a přenášela jsem...a epino neuznávám, je prej spíš na škodu...
8. čer 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Ján to epino doteď ani pořádně nepochopila, k čemu by mělo být dobré. Pořád slyším, pomalu každé ráno se některé předhání, kolik každá už roztáhla, 23, 28, 25, atd.... Když jsem viděla, kolik to stojí, tak jsem nechápala. Myslím, že tohle je dost drahá věcička na to, abych se s ní ještě mučila :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 To jsem si za tu cenu koupila krásný značkový přebalovací pult pro miminko i s vaničkou :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska No takže na to prdím.. :grinning: budu muset koupit ještě plno jiných věcí :wink: Já přenášela i bez čajů a semínek.. :confused: Byla jsem ted nakoupit a jdu péct buchtu ,co jsem měla v plánu už včéra..ale nějak na ni nedošlo..oběd máme od večeře,takže mám čas..Přeju pěkný den všem :grinning:
8. čer 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No a co ty a focení,neproběhlo už náhodou? :confused:Že nevidím žádný vzorek.. :sunglasses: Tak šup šup.. :slight_smile:
8. čer 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska já hlavně slyšela od PA že to epino způspbuje trhlinky v té hrázy a nadělá víc škody jak porod....já ho neměla a porodila jsem 4 kilové dítě jen s dvěma stehy bez nástřihu...
8. čer 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin No čekáme holčičku, asi to bude Adélka :slight_smile: zatím, ale jména vypsané nemáme. No já bych to asi nevydržela to nevědět. Ale všichni nám tipujů chlapečka :wink: tak aspoň je sranda. Prej na to uplně vypadám :slight_smile:
8. čer 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, no teda nás tady nějak přibilo a se to pěkně rozjelo :slight_smile: dočítat vás nestíhám...malej dneska konečně usnul, ale máme doma taťku. Už máme hotovou terásku :slight_smile: dneska jsme byli na kontrole s malým u zubařky a prý má krásné zoubky a rostou mu pětky...
Jinak dneska zase křeč v noze, takže magnesko mi už asi nezabírá :angry: holky a jaké čajíčky a semínka myslíte?
Jinak se přihodím do tabulky :slight_smile:

přezdívka..........jméno..........termín porodu..........můj typ, kdy porodím..........jméno miminka.........město
dociska.............Katka.............1.7.2012..................28.6.2012....................Vojtíšek.......................Brno
ivis.....................Iveta...............5.7.2012...................7.7.2012......................Filípek?......................Žďár nad Sázavou
neeve................Naďa............11.7.2012..................7.7.2012......................Milánek......................Mladá Boleslav
kamino.............Petra............12.7.2012...................4.7.2012.....................Bohumír.....................Praha
klaire22............Klára............18.7.2012...................10.7.2012...................Eliška..........................Roudnice nad Labem
janulev..............Jana.............20.7.2012.................12.7.2012.....................Davídek......................Ořechov (okres Brno)
pajulax..............Pavla............21.7.2012.................15.7.2012....................Adélka.........................Uherské Hradiště
Petule22...........Petra............21.7.2012.................22.7.2012....................Nikol............................Otrokovice
vormoni............Monika.........29.7.2012.................23.7.2012....................nejisté..........................Rakovník
Mina_................Soňa............30.7.2012.................27.7:2012....................ještě nemáme .......... Praha
8. čer 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,to je nárůst viď? :slight_smile: Aspon je co číst,když máme čas zasednout..Já už peču a za chvíli jdu vyzvednout Kubíka do školky.. :slight_smile: Snad to nespálím..? :sweat_smile: Nás objednali na kontrolu zoubků až v srpnu :astonished: To mu zatím ty dva dorostou,už ted má venku 2mm.. :grinning: :sunglasses: Tak to je super,že teráska je hotová,kdy budete prvně stolovat? :wink:Já se těším až dorazí sušák a prvně pověsím prádlo ven..Nejdřív za 10dní.. :confused: v úterý dovezou na chatu konstrukci s klouzačkou,ale ještě ji nebudeme sestavovat..a taky jsme tam koupili novou lednici,tak to bude prima,až ji zapojíme,asi už v sobotu a budem tam spát :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla dopoledne pryč a přijdu domů a mám co dělat :angry: Přistavujeme dva pokoje a když odjíždím říkám - mám si tady oblepit dveře páskou? Když se dneska probouráváte dovnitř, nebude to prášit? No bude, ale dneska ještě ne, dneska ještě nic lepit nemusíte. Přijedu domů, probouráno, všude po bytě poprašek. Mi jebne asi!!! Sice fajn, že to stihli dřív, ale kdo to má teď jako uklízet? Jááááá????? :sweat_smile:
Tak tu sedím a přemýšlím, jestli to vydržím než přijede partner z práce a pomůže mi nebo jestli už se do toho mám pustit... chjo :angry:
8. čer 2012 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Gratuluji k nové terásce. My jsme se taky nastěhovali koncem prosince do nového domu, takže se už nemůžu dočkat, kdy taky budeme mít terásku. Letos si o ní můžu nechat jenom zdát. Ale za to nám teď dělají přístupový chodníček k domu, takže aspoň se pak dostanu s kočárem ke dveřím. :grinning:
A rozebíráme tu pití maliníku a požírání lněného semínka. To hodně mamin konzumuje před porodem. Maliník prý pomáhá se lépe vyprazdňovat a lněné semínko pomáhá miminku při průchodu porodními cestami :slight_smile:

@vormoni Jak píšeš o sušáku, tak já jsem to vyřešila zajímavým kompromisem. Než pořád ten otočný sušák přemísťovat, protože na zahradě máme stále jedno velké staveniště, tak jsem si vzala dvě zednické kozy, vytáhla je na maximum, koupila jsem si 20 m té plastové šňůry a na pětkrát jsem ji mezi ti kozy napla. Všechno jsem to zapřela betonovými překlady, co nám zbyly z oken a hurááááá, mám luxusní sušák. Dokonce jsem z něho víc nadšená, jak z toho otočného :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A když to nějakým zedníkům zavazí, tak si ho jednoduše odtáhnou pryč :slight_smile: Skoro se mi do toho otočného ani nechce.
8. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Tak s baráčkem a zahradou můžeš sušit kdekoliv a třeba na sušáku ,co mám i já doma.. :wink: Já jsem bohužel z paneláku a sušák co nám udělali při zateplení nemůžu používat,protože přes gauč neotevřu ono okno..A na druhou stranu nám ho odmítli přidělat,prý to musí být ve stejném místě pro všechny! :rolling_eyes: Přitom u vedl.paneláku to mají cik cak,tam to šlo! :angry: A samozřejmě nemůžu narušit fasádu ,abych si ho tam dala sama,ale ted jsem objevila ,že existují sušáky ,co se připevňují na plast.okno aniž by ho poškodily :sunglasses: Vyrábějí se už dlouho,jen jsem to nevěděla..mohla jsem sušit už kolik let.. :sweat_smile: :confused:
8. čer 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve To jsou ale pracanti.. :unamused: Když to stíhali dřív,mohli to sami oblepit a ne ti takhle zasvinit barák..to je ovšem nenapadlo,oni doma neuklízí :confounded: Na to jsme přece my ženské a je jedno jestli zrovna těhotné..To ti fakt nezávidím... :confused: :zipper_mouth:
8. čer 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska homeopatika shodou okolností užívám na alergii a u ní musím potvrdit, že to funguje spolehlivě, ale musí se brát přesně. Což mi teda taky činí problémy :grinning: Homeopatika na porod jsem viděla v brožurce, ale jsou tam rozděleny na konkrétní potíže při porodu, takže si myslím, že je podávají jen v nějaký "aleternativních porodnicích" obecně na "snadný porod" jsem žádná neviděla
8. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Já jsem o to někde jenom zavadila, takže detaily fakt neznám. Jen jsem nevěděla, jak to mám napsat, tak mě napadl termín "snadný porod". Ale jak fungují fakt nevím. Já se o homeopatika nezajímám. Nevěřím jim. :slight_smile:
8. čer 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ahojky :slight_smile: focení už proběhlo, byli jsme na něm ve středu - bylo to naprosto suprové - vystřídala jsem několik modýlků, krásně mě nalíčili i učesali, připadala jsem si fakt "krásná".......ale zatím ještě žádnou ochutnávku nemám,řekla mi, že mi do 14 dnů pošle dývko s fotkama............tak musím čekat - ale pořád doufám v nějakou tu ochutnávku :slight_smile:
8. čer 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tééééda, tak to je paráda, že už máte terásku hotovou - tiše závidím :slight_smile: to budou teď suprové snídaně nebo hodování celkově - já miluju jíst venku - my když jsme na chalupě a počasí to dovolí,tak jíme jedině venku - má to své kouzlo :slight_smile:
8. čer 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no, co člověk to názor - asi se na to taky vyprdnu - ale zase - jestli je ten čajík z maliníku dobrý - chuťově - tak proč ho nezkusit :slight_smile: ale také jsem několikrát narazila na to,že je prý úplně k ničemu - asi tomu musí i ten člověk věřit, že to pomáhá :slight_smile:
8. čer 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek