• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@dociska jestli nemáš u želvy pořádný filtr, tak je výměna vody vorpuz... chovám 4 želvy náherné od zákldní školy a tak dobře vím, jaká to jsou čuňata, nejlepší je externí filtr, já mám fluval. Je to sice na pořízení dražší, ale pak je to čištění na chvlku a nic není cítit :slight_smile:
8. čer 2012 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 To je škoda,mohla ti něco poslat na mail.. :sweat_smile: Tak až budou ,mysli na nás.. :wink: Já to vidím tak,že se letos fotit nebudu..max.sama doma,jako doted..nechce se mi jezdit za bráchou,stejně nevíme, kde to fotit,byt má malý..ateliér žádný..venku nevím.. :confused: Holt mi udělá až fotečky princezny :sunglasses: Já co si pamatuju o tom maliníku,tak jako ty,že účinky nejsou nijak potvrzené..takže to nebudu hrotit,šlo to i bez něj..tak nějak :sweat_smile: :wink:
9. čer 2012 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak dnes půjdu na 14 HOD opět zkusit 3D ultrazvuk s fotečkama,,pokus č.7 :astonished: tak držte palce.. :dizzy_face: Dnes to dám jen jednou protože jedeme odpol na chatu,i tak si zas poslechnu od tatínka, jak zdržuju.. :confused: :sweat_smile: Ale já to nevzdám :grinning: Přeju všem pěkný víkend :sunglasses: :wink: :slight_smile:
9. čer 2012 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

tak včerejší návštěva Brna náročná, hlavně Luci byla strašně hyperaktivní, a zlobila a zlobila :frowning2: Do obchodů jsem se skoro nedostala, tak jsem koupila Fílovi jedno bodýčko, Lucince šatičky, a sestřenici tričenko(ale kdyby mi náhodou po porodu bylo, tak si ho nechám pro sebe :wink:
Šatečky jsme pro nevěstu vybrali naprosto úžasné :wink:

Dneska tu máme odpoledne pro děti Pohádkový les, tak tam s Luci vyrazíme, a večer ji odvážíme k babičce a dědovi, protože tam zítra mají ponyvozatajský den.

@klaire22 super, že sis focení užila, těším se na fotečky

@vormoni tak jsem zvědavá na princeznu jestli se ukáže :wink:
9. čer 2012 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ no právěže moc dobrý nemám. Mám klasický akvárkový, takže, když ho nečistím každý týden, tak během 14ti dnů v létě ta voda začne smrdět jako žumpa. I včera, když jsem prohrábla kačírek, tak jsem myslela, že vrhnu. No ale přežila jsem to, vodu vyčistila a snad do porodu už vydrží...
Dneska se mi nahlásila kamoška na kafe, prý si mě chce omrknout dokud jsem 2v1 :grinning: Tak jsem dopoledne uklízela, vařila a teď se mi peče perníková bábovka v troubě. Rychle vrazím synka do postele a musím ještě vytřít. Tak se tu mějte a večer se třeba ozvu :grinning:
9. čer 2012 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, nějak poslední dobou nestíhám...tento týden toho bylo nějak moc a já jsem naprosto ko a včera mě docela dost tvrdlo břicho, dneska jsem zatím v pohodě, i pouklízet jsem zvládla. Konečně u nás přestalo pršet, tak manžel vzal Filípka alespoň na dvůr za psem, aby se vydováděl. Já pěču k večeři kuře a odpočívám po uklízení...

Už se těším až se vyvalíme na terasu, ale zatím nám počasí nepřeje. Včera bylo sice odpoledne krásně, ale terasa se teprve dodělala a od včera večera stále prší a prší...

@vormoni tak držím palce při dalším pokusu na 3D :slight_smile:

@dociska odkud jsi z Brna venkova?

@ivis alespoň něco jsi nakoupila :slight_smile: já nebyla na nákupech ani nepamatuju, sama už nikam nejedu, abych nemusela tahat z auta a do auta Filípka a manžela teď zajímá nakupování tak max.dlažby, štěrku, zámkovky apod. :grinning: už se těším až bude září, Filípek bude ve školce, manžel v práci a já s Davídkem vyrazím na nákup s kamoškou :slight_smile:

@mina_ my teda želvy nemáme, ale malému jsme pořídili rybičky...v jednom akvárku je filtr, tak je to dobré, ale v druhém ne...by se to mohlo čistit dvakrát týdně
9. čer 2012 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulev Bydlíme teď kousíček od Pohořelic. Ale předtím jsme bydleli v Omicích a to jsme jezdívali i do Ořechova na kolech. Mám tam i kamoše. Takže znám tvoji dědinku :grinning:
9. čer 2012 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulev A jak jsem se dívala na tvoje fotečky, tak jsem si říkala, že už jsem tě musela někde někdy vidět, protože mi tvůj obličej byl nějaký povědomý.... Jenže odkud...... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
9. čer 2012 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tvrdne vám bříško? A kolikrát za den? Dnes mi tvrdlo celý den, tak jsem z toho trochu vyjukaná :confused:
9. čer 2012 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin taky mi tvrdne třeba celý den, hlavně když mám hodně aktivit a jsem unavená, a částečně si za to můžu sama bo už dávno jsem vysadila magnézko, i když podle Dr. bych ho ještě měla brát
9. čer 2012 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivis tak jsem klidnější, dneska jsem byla aktivnější a málo odpočatá, to odpovídá :slight_smile: jsem ráda, že v tom nejsem sama a myslíš, že už to budou nějaké předzvěsti blížícího se porodu? nebo spíš každodenní stavy v 9 měsíci?
9. čer 2012 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin To tvrdnutí i dle slov mé dr. je v 9. měsíci úplně normální a běžné. Jen si prý máme dávat pozor, aby to ebylo třeba hodinu nebo i dvě v pravidelných intervalech. To je prý lepší zajet si do porodnice sednout na monitor, aby to zkontrolovali. Ale osobně, já bych si připadala jako poděs, kdybych měla při každém pravidelném tvrdnutí valit do porodnice a připadala bych si trapně. :frowning2:
10. čer 2012 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska Já jdu do poradny v úterý, tak jsem zvědavá co mi řekne. Ty bys ale už mohla rodit, já jsem teprve v 35tt. Taky bych si připadala divně jezdit do porodnice s tvrdnutím břicha. Pročítám na netu blížící se příznaky porodu a koukám, že někdo má ten devátý měsíc vysloveně podařenej :grinning:
10. čer 2012 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin To bych i chtěla už rodit. Ale zatím nemám vůbec žádné příznaky. To tvrdnutí do toho fakt nepočítám. Já chodím ještě do místnosti červnovek a tam to ty maminy šíleně řeší, že 2 tam vykládají jak rodí už min. 14 dní a furt nic. Nakonec je předhonily i ty, které to nijak neřešily a nevzrušovaly se tím a pak najednou napsali, že už mají miminka v náručí.
Ale kdyby vás to, holky, moc zajímalo, jak se budu cítít, až se to bude blížit, tak vám to tu můžu psát, abyste věděly, na co se třeba připravit :grinning: :grinning:
10. čer 2012 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky mi tvrdne břicho :unamused: no většinou, když dlouho :unamused: stojím nebo víc něco dělám nebo chodím. Zrovna dneska mi tvrdne a trvá to i hodinu i dvě. A i víckrát za den. Pomůže mi když si chvílu lehnu. Už mi to dělá měsíc ne každý den, ale často. Zatím to ale na porod nevypadalo. No uvidím zítra, jdu k doktorovi co mi řekne. :confounded:
10. čer 2012 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska já mám termín teda na klonci června, ale nakukuji i sem:slight_smile: tvrdnutí a bolesti mám každý den, ale taky to nějak neřeším, krom toho, že to teda fest bolí se nic neděje, protože tady pořád sedím:D
10. čer 2012 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pejullka Jo občas tě tam zahlédnu :slight_smile: To tvrdnutí jsem řešila jen když mi to začalo dělat ve 29tt a to mě docela vyděsilo, tak jsem frčela na druhý den hned k doktorce, protože v té době porodit by bylo fakt blbý. Naštěstí všechno bylo dobré, dostala jsem kartáč, že se nešetřím a dělám moc namáhavou práci a od té doby raději sekám latinu :slight_smile: A do pokusů malého ze sebe záměrně vypuzovat házením lopatou nebo hopsáním na trampošce se raději pouštět nebudu. A stejně výsledek není zaručen. Tentokrát to zkusím čistě naturalisticky....... prostě nic nebudu dělat. Nebudu masírovat hráz, nebudu pít maliník, konzumovat lněné semínko, nebudu cvičit EpiNo a prostě jen budu čekat. Jsem totiž neuvěřitelně líná cokoliv dělat a nechám to na mém těle, jak se s tím popasuje :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska mě to začalo v 24 tt po odběru plodovky, to jsem ležela v nemocnici, pak v 31 tt a to už mě strašili že porodím předčasně:slight_smile: No jaksi předčasný to nebude, když zítra začínám 38 tt. Já po předchozím porodu kdy jsem ležela měsíc v nemocnici a malou se ze mě snažili dostat maliník piju. Nevím, jestli to k něčemu je, mě po něm pobolívá břicho, ale to mě bolí po bylinkách i třeba jako je kontryhel. Jinak nedělám nic, krom domácích prací a dřív i procházek., Teď už je to podled jen pro odvážné. Zvlášť co mi natekly nohy, tak bych se mohla na dlouhé procházky vykašlat. Občas si zacvičím na balóně, ale to spíš kvůli zádům. S malou jsem běhala po schodech, válela se v horké vaně, skákala jako blázen a stejně to k ničemu nebylo, akorát stres navíc. Takže čekám jako ty, teď do čtvrtka a pokud budou už vyvolávat, tak se nedá nic dělat:(
10. čer 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@pejullka Přesně moje řeč. Stejně. Co naděláme. Nějak ven ti naši prcoušci jít musí. A no bóže, když bude potřeba nastříhnout, tak udělají šmik a budeme to mít za sebou. Mě jizva po nastříhnutí z prvního porodu vůbec nevadila, za 14 dní jsem nevěděla, že mě šili a když jsem si na ni konečně uviděla a zkoumala jsem, kde je, tak jsem ji ani nemohla najít :slight_smile: A kdy máš přesný termín? Nemáš to napsané v profilu, tak si to nemůžu zapamatovat.
Taky už jenom dělám to nezbytné. Nohy mám taky jako slon a kolikrát cítím, jak mám kůži na lýtkách napnutou k prasknutí a procházky taky nijak nepraktikuju.

A jak tady padlo něco o těch bouřkách, že se po nich rodí děti, tak musím říct, že jsem v pátek, kdy u nás byla fakt fest bouřka, pozorovala, že se malý od odpoledne v břichu ani nehnul. Jindy večer u zpráv kope jako blázen a v posteli se mele a tentokrát nic... Dokonce mě to znervóznilo, protože nereagoval ani na šťouchání, volání, mluvení.... Kdybych byla prvorodička, tak bych v ten moment byla schopná zalarmovat manžela, ať mě hned odveze do porodnice, protože bych se vsadila, že se něco špatného děje a miminko má v bříšku potíže. Na druhý den jsem byla hned po probuzení napjatá, jestli se malý pohne a když jsem ucítila první pohyby, tak musím říct, že se mi sakra ulevilo, že je malý naživu. :slight_smile:
10. čer 2012 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska termín mám 25. ale mám cukrovku a doktorka si myslí, že je velkej, tak podle utz budou vyvolávat. Já teda nastřižená nebyla, ale natrhnutá a jizva mě teda bolela dost a dlouho. U nás se nic neděje ať je bouřka, nebo vedro:slight_smile:
10. čer 2012 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pejullka Moje doktorka mi s jistotou řekla, že malý bude macek. Tak jsem jí ve čtvrtek říkala, jestli by třeba nebylo lepší malého trochu popohnat a na to mi řekla, že když se do porodů uměle zasahuje, tak to většinou nedělá dobrotu a pak to špatně dopadá. Což mě docela zklamala, když někde pak čtu, že jiné doktorky doporučují vyvolat porod dřív, aby se předešlo komplikacím :frowning2: A o to víc mě to naštvalo, když vím, že u prvního ty komplikace díky velikosti fakt byly. Jenomže se mi s ní nechtělo hádat a dohadovat. :confounded:
10. čer 2012 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska no u mě hrouzí, že by mohlo mít okolo 5 kil, což teda fakt nechci, ale myslím si, že teď na utz bude tak max 3400g a nechaj mě do termínu. Mě minule zasahovali do porodu kvůli preeklamsii a fakt to stálo za prd. Sice jsem porodila, ale tablety na dozrávání jsem brala týden, umírala bolestí a nakonec mi rupli vodu a to už jsem pomalu lezla po zdi. Ale tak zvládla jsem to a zvládla bych to i teď, jen bych to chtěla jinak a bylo by nejlepší, kdyby si malej řekl sám, klidně i tento týden.
10. čer 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
No taky svůj příběh. Minule jsem se na porod strašně těšila a říkala si, že když už jednou mi narostla taková p...ánev, konečně mi k něčemu bude. Předčasný porod mi hrozil od 21. týdne, snad nemusím říkat, jak sem prožívala každý odškrtnutý týden. No a na konec jsem rodila ve 42. kdy to museli popohnat. 30 hodin. Nastřižená až k pr....., V porodnici jsem to šití ani vevnímala, bala jsem v euforii, ale doma brrrr. Matěj měl 4120 a já měřim 160 cm. Teď si chci od kamarádky půjčit epino a ráda bych, kdyby to přiško o 14 dní dřív a prcek měl tak 3500. Taky si nemyslim, že nechávat to jen a jen na přírodě, není vždy uplně fajn. Ale co je fajn , že? kdyby člověk alespoň tušil...... :slight_smile:
10. čer 2012 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina tak, jestli se ti splní tvé přání rodit o 14 dní dřív, tak si ani nestihneš epino vypůjčit :grinning:
10. čer 2012 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina Tak to ti to těhotenství fakt nezávidím. Já jsem na to epino slyšela jen chválu a skvělé recenze. Jenomže když už jsem začala přemýšlet, tak mě fakt odradila ta šílená cena. mě teď dělají prognózy s vahou miminka, jako jsi měla Matěje, tak se taky děsím. Já měřím 158 cm, takže taky jsem jak skřet.
10. čer 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska a @sina holky tak se hlásím do klubu- taky jsem prcek 160cm, a malej by měl být macíček :wink: tak doufám, že se Dr. sekne a porodím 3kg robátko :wink:
10. čer 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina @dociska @ ivis holky já jsem taky malinká 158 cm a váhově je miminko taky trochu napřed, na epino tady taky čtu samou chválu a dokonce mi ho doporučovala porodní asistentka na předporodních přípravách, ale díky ceně jsem se nakonec rozhodla zariskovat a koupila jsem tu sexuální pomůcku - anální nafukovací kolík :grinning: 313,- Kč od zítřka chci začít s tréninkem a funguje teda úplně stejně jako epino, akorát si člověk musí balónek změřit po každém tréninku.
10. čer 2012 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin No s tím na mě dneska vyrukoval taky můj, že proč kupovat nějaké drahé nafukovátko, když ten kolík pracuje na stejném principu. Jsem ho poslala do háje, že má blbé nápady.... :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2012 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska No já to riskla a s manželem jsme byli mrtví smíchy :grinning: ženský co mají epino taky nakonec měří obvod, protože ten měřák jim snad neukazuje přesně, takže proč dávat takový šílený prachy za epino, když se to dá zvládnout s touhle pomůckou a když nakonec skončím na císaři, tak nebudu litovat těch třech tisíc :slight_smile: ve výsledku se ten kolík dá používat stejně i na trénink pánevního dna. Já jsem ten typ co musí udělat vše pro snadný porod, takže má dušička klid :wink:
10. čer 2012 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak teď sem málem porodila smíchy. Náhodou je to super nápad, popravdě jsem přemýšlela, jestli bych to nenahradila nějakým robertkem, nebo tak. No ta cena za epino je příšerná. Za tu cenu bych ho nekoupila. ale když mi ho ta kámoška pujčí, proč to nezkusit. Už se těšim na tu romantiku. Syn ve školce, muž v práci, láhev švetkovýho berarda a anální kolík., teda vaginální pumpička, kterou pak přeměřim. Normálně sem mrtvá smíchy :sweat_smile:
10. čer 2012 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek