• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Peťo asi takhle, po porodu Matese 4120 jsem byla tak rozstřižená a potrhaná a tak divně se to hojilo, že ani dnes to neni ok, že i kdyby to mělo být jen placebo efekt a 10% účinnost, jdu do toho. Nic mě to nestálo, uvidim jak mi to pujde. Chápu, že pokud jsi ty osobně tak elastická, že si se ani neškrábla, máš takový názor. Asi bych mluvila stejně odmítavě. To je stejné jako s kojením, nejsem žádná alternativka a stejně sem kojila do 2.5 roku. Spoustu lidí na mě kouká jako na úchyla, ale mám dost nemocnýcho manžela a Matěj je zatím bez alergií a ekzémů a relativně odolnej proti nemocem. Ano, může to být jen dobrým genem, nebo se to může kdykoli projevit, ale pokud by na tom to kojení jen minimálně pomohlo, super.... A pokud to půjde, pro druhé dítě to udělám zrovla tak, i když záruky nejsou zaručeny. :wink:
12. čer 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve tak Matýsek šel asi na ty 3 zatlačení, to muselo být hrozné tlačit hodku, já měla pocit že se vždy udusím jak jsem zadržela dech a tlačila :grinning: no máš teda hrozný zážitek....i kleště...hlavně že je malá v pořádku
12. čer 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina já chápu proč si to maminky kupují, neodsuzuji je :slight_smile: navíc to že jsem to zvládla na poprvé bez újmy neznamení že to tak bude i ted...ted si přijdu dole taková víc stažená a scvrklá takže mám taky bobky jak to půjde, stačili mě ted stěry u doktora a blbé zrcadla mě bolely jak blázen takže třeba jsem prvně elastická byla ale ted to vidím bledě :unamused: každopádně tebe chápu asi bych v tvém případě taky zkusila max jako prevenci.....
12. čer 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 kleště nejsou nic hrozného, já už v tu chvíli za ně byla vdečná, dneska už se s nim pracuje fakt jemně a miminku neublíží :slight_smile: ale to tlačení bylo hnus, to jako jo. ale nechci tu nikoho děsit, dala jsem to :sunglasses:
12. čer 2012 v 10:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina a s kojením proč nekojit když je ta možnost, klído i 2,5 roku....já mlíko měla ale kojení nešlo a pak hpo malý odmítal takže v tomto zase závidím tobě :wink: :wink:
12. čer 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve neděsíš :slight_smile: prvorodičky neví stejně co čekat a až na to přijde tak to tak prostě bude :slight_smile: a bude to nejlepší :slight_smile: a zvládnem to všechny at už lehce nebo těžce :slight_smile:
12. čer 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky jste teď tak lehce nasrávací? :grinning: Partnerovi včera nedali balík na poště, i když měl s sebou moji občanku, peníze i výzvu ze schránky a šlo jen o knihy. Normálně kdyby už nebylo zavřeno, tak to tam jdu okamžitě vyřídit :angry: :angry: :angry: :grinning: Nejde o to, že mu to nedali, asi je to v pravidlech pošty, ale že ta ženská byla tak důležitá, nepříjemná a tvářila se a mluvila tak, jako kdybychom ji chtěli nejmíň podvést nebo okrást poštu :angry: Přitom jiná mi to tenkrát normálně dala.
Tak jsem se těšila na ráno a ona tam byla jiná :grinning: :sweat_smile:
A tuhle jsem zase tak vyčinila doma chlapovi, že mi to bylo pak tak líto a sama doteď nechápu, jak jsem dokázala řict tolik ošklivých věcí, normálně tohle vůbec nedělám :sweat_smile:
12. čer 2012 v 11:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Při minulém těhu jsem nelenila a napsala velmi peprný email výrobci barev na vajíčka, protože se mi na Velikonoce vůbec nepovedla a obulela jsem to :grinning: Přišerný barvy to byly :sweat_smile: A ta firma mi pak odpověděla a poslala balík jejich jiných výrobků (úklidové a čistící do domácnosti) v hodnotě tisíc kč, že mě to snad přesvědčí o tom, že jejich výrobky jsou kvalitní :grinning: Tak jsem měla pak pomalu na rok všechno na úklid :sweat_smile: To bylo dobrý jako... :grinning: Ale skoro jsem se styděla :sweat_smile:
12. čer 2012 v 11:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé mi dneska uslo dítě...jsem si říkala, jak si půjdu lehnout a zas nic...přijel borec z pojišťovny zkusit zacelit tu prasklinu na čelním skle...

@petule22 tě opravdu obdivuju, 4kilové dítě, na 3 zatlačení a bez nástřihu...já ani netuším kolikrát jsem tlačila, jsem to ani nestihla počítat a nástřih jsem měla a to měl Filip 3,50kg...snad to u Davídka nebude nijak komplikované a budu moct rodit normálně a bez komplikací

@neeve podle čeho se vlastně rozhodují, zda vezmou k porodu kleště nebo zda udělají císaře? nikdy sjem to nestudovala, tak se omlouvám za takový dotaz
a to jsi s těmi prostředky měla dobré, to by se mi taky líbilo...já mám občas taky naštvávací náladu, ale poslední dobou sleduju, že se dokážu i ovládat, že když chci manželovi něco vyčíst a už začnu, tak si to najednou uvědomím, že je to hloupost a snažím se to hned ukecat na něco jiného...ale u Filípka mám občas co dělat abych nevybuchla
12. čer 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve momentálně jsem vytřela celý byt a jsem nasraná jak beruška, fakt.................ještě, že tady ten můj chlap není, bych si vztek vylila na něm - ostatně na kom jiným.............štve mě, že já už pomalu sotva chodím a přitom furt dělám domácí práce, jako před těhu - on jen luxuje, vyndá a nandá nádobí do myčky a u toho se stejně střídáme a vyndavá nákup z auta - ostatní furt dělám já.............tak pokud nevychladnu než přijde z práce, tak ho pak pěkně zpráším - protože jsem normálně udřená - co jindy vytírám sotva 10 minut jsem teď dělala přes půl hodiny :frowning2: navíc je mi trošku divně, vylezli mi nahoru asi žaludeční šťávy a lehce mě pálí žáha - tak jsem nasratá tuplem!!!!!!

a poštu tu už neřeším - před 14 dny mě vytočili - šla jsem si v ten den, co jsem měla ve schránce výzvu pro balíček, potřebovala jsem ho v ten den, měla jsem tam dárek pro ségru k narozkám a oni mi řekli, ať si přijdu až po šesté nebo nejlépe až druhý den ráno - tak jsem byla fakt nasratá!!!!!!
12. čer 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev asi podle toho, že miminko je už v porodních cestách, sestoupené a stačí mu pomoct ho "vybavit" ven, v našem případě ještě odmotat tu šňůru. Ale když sestupovat nechce, tak se asi volí císař. Tak bych to viděla, podle toho, co vím :slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve děkuji za vysvětlení :slight_smile: já z těch kleští mám docela strach, tak snad mě to nepotká...ale v té chvíli je to asi člověku jedno, hlavně, aby to měl už za sebou

@klaire22 taky bych potřebovala vytřít...manžel se na to včera vyprdnul a prý to udělá dneska...ale znáte to chlapi, tak pokud t dneska neudělá, tak mu něco už taky povím...dneska mi není zrovna nejlíp, ale asi je to tím, že mě zase trápí ta zácpa :frowning2:
12. čer 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev já mu už dneska něco řeknu, fakt.....jsem u toho vytírání nadávala jak špaček!!!!

dnes jsem koupila v tescu kilo jahod za 30kč,ale musejí se rychle sdělat, jsou některé už takové lehce jeté - tak je asi taky rozmačkám a hodím do mrazáku - a bude dřeň -mňam:slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 chi :grinning: ale chápu, uplně vím, o čem mluvíš. jenže je prý prokázáno, že chlapi prostě vždy a za každých okolností o všem smlouvají a udělat něco navíc nebo sám od sebe, aniž by je to bavilo, to prý nehrozí. Smlouvají takhle i mezi sebou a jsou na to zvyklí. A proto já s pupkem lítám po bytě a uklízím a on leží na gauči sleduje televizi a vstane až když ho o to požádám. Být to naopak, je mi trapně. Ale to je naše přirozenost, ne jejich. Taky můžu ležet a koukat na telku. To si vždycky říkám, když mě tohle chytá. Ale on to stejně slízne a většinou se nějakým poznámkám na jeho lenost nevyhne, ale aspoň sama uvnitř nejsem tak rozčilená :grinning: Lepší je, aby měli standartní a dané povinnosti, to si pak většinou plní. Ví, že vynáší koš, ví, že koupání Nelinky je vždy na něm, že odváží pet flašky do kontejneru, uklízí auta apod. To samé práce kolem domu. A to vždycky udělá sám od sebe a nemusím nic říkat. Sice ne vždy je to v ten moment, kdy by se to líbilo mně, protože už například koš přetéká, ale vím, že jakmile kolem něj půjde a bude chtít něco vyhodit, tak mu to docvakne a vynese ho :grinning:
12. čer 2012 ve 12:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev kleští se neboj, to slovo zní hrozně, ale ty vidlice jsou dnes z měkkého materiálu a jen jemně se s nimi pracuje. Asi musí být na vyndání miminka lepší než ruce porodníka, jinak by se přece nepoužívaly. A skutečně jsem za ně v tu chvíli byla ráda :slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ten můj mi po telefonu řekl, že se mám na uklízení vyprdnout, že jak přijede z práce, tak vysaje a vytře a půjde mi na dvůr na terasu nacyhstat ten nábytek a vezme s sebou i malého, abych mohla odpočívat...tak jsem zvědavá

@neeve ale i tak budu doufat, že snad se obejde i druhý porod bez kleští :slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev to ti samozřejmě moc přeju a určo to tak i dopadne :slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak pomoc od manžela??? Co to je? Musim ho doslovně požádat uplně o vše, jinak nepomuže s ničím. Teda on dře venku staví terasu, takže nechci mu křivdit, ale taky nepochopim... když mě vidí jak vyndavám krabice s nákupem z auta a sotva to vleču a on na mě kouká..... :confounded: při prvním těhotenství mi obouval boty a vyndaval mě z vany ted?????
JO a smonasírací jsem tak, že jsem nepříjemná i sama sobě a pak nad sebou pláču, ale na ty barvy na vajíčka nemám, to je dokonalý FAKT!!! Já se jen zatím nebavím se svou tchýní a jednou kamarádkou na kterou chytám ponorku :grinning: Achjo, už aby to bylo venku!!!
12. čer 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve tak tak - to máš pravdu - u nás taky vynáší koš manžel - ale občas musím být jak gramofonová deska a neustále mu říkat, že už by ten koš fakt vyhodit potřeboval - ale mám výdrž - sama to vyhodit nejdu :slight_smile: i když mi to pak leze na nervy!!!!!
12. čer 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ty se máš :slight_smile: hlavně aby svítilo sluníčko, když se pak roztáhneš na terásce :slight_smile:
12. čer 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsou ty chlapi občas dárečci, fakt :frowning2: :angry: :unamused:
12. čer 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina
@klaire22 to já zase nemůžu říct, že by mi manžel nepomáhal, je fakt šikovnej...např.koš vynáší každý den, když já večer uspávám a on jde nakrmit psa, uklízí doma taky, jen je to takový ten tip, že když má třeba o víkendu uklidit koupelnu, tak ráno řekne, že to udělá odpoledne, jak malý usne...když jdu uspávat, tak se třeba taky natáhne a zase koupelna nic. Já jsem tip, že raději prvně udělám práci a pak odpočívám, tak mě to vytáčí :unamused: ale zase hodně pracuje na dvoře, tak mu to nemůžu vyčítat a kromě odborných prací při rekonstrukci na baráčku, tak taky dělal všechno sám...dokonce rád i vaří, jenže já taky a tak jej do kuchyně většinou nepustím :sweat_smile: ale říkal, že až se narodí Davídek, tak jak budu mít přijet z porodnice, tak mi udělají s Filípkem slavnostní svíčkovou...jsem zvědavá, vařil ji jednou :slight_smile:

@klaire22 o víkendu má být hezky a teplíčko, tak snad to zase rosničky nepokazí deštěm
12. čer 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj to jo, ale když občas tak poslouchám ostatní kamarádky apod. tak si říkám, že si nemám na co stěžovat, že s tím mým chlapem to není zas tak hrozny, že by to mohlo být horší
12. čer 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Jára za normálních okolností je taky docela pracovitý - však jsem to tu už i psala - dokáže roztřídit prádlo, zapnout pračku, pověsit prádlo, vyluxuje, občas tu myčku a tak...........ale čekala jsem, že když jsem těhu, že nějaké práce k jeho aktivitám přibudou a ono se tak nějak nic moc neděje...........štve mě, že třeba taky kolikrát řekne - nech to, já to pak udělám - ale jaksi neřekne kdy...........takže to třeba druhý den jdu udělat sama,když se na to vykvákl.......... a to mě právě nejvíc štve - že sice řekne - já ti pomůžu - ale v podstatě až jemu se bude chtít - což je pro mě pomoc na prd - já to potřebuju HNED!!!!
Jinak my nemáme sice baráček, ale když jsme u našich nebo na chalupě,tak to zas Jára je furt venku a něco dělá.......ale doma se mu už tolik nechce :confounded:
12. čer 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,

tak jste tu mluvili o nasrávání, tak zrovna momentálně jsem se nasrala až doběla. Už mi fakt zakažte ty nákupy na MMB :angry: Došly mi dvoje polodupky, jedny bych řekla nové, druhé OK. Ale pak mi došla tepláková souprava z Lonsdale na kterou jsem se moc těšila a v tak hrozném stavu bych se ani neodvážila za to vyinkasovat nějaké peníze. Sice paní psala že je nošenější a že má žmolíky, ale to co mi přišlo, je tak na utírání prachu :angry: :angry: :angry:

A co se týče pomoci v domácnosti, u nás je to tak napůl. Manžel se vším klidně pomůže, ale musím mu vždycky říct. Když jsem ještě chodila do práce, tak jeho jediný úkol bylo vysávání. Zbytek jsem si dělala sama. Teď si dělám vše sama, mám nato dopo čas když je Luci ve školce, a hlavně jsem puntičkářka(narozena ve znamení Panny) tak jsem radši když si to udělám sama.
Ale co třeba skoro vůbec nedělám je vaření, to je doménou mého muže. Ale vaří se u nás jen o víkendu, v týdnu to jsou studené večeře.
12. čer 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev to ano, to máš pravdu - ale mohlo by to být někdy i trošku lepší :slight_smile:
ty máš třeba výhodu v tom, že tvůj manžel vaří - to Jára prostě nedá, v tomhle je typický chlap :frowning2:
12. čer 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
se tu docela bavím s těmi chlapy :grinning: všuuude stejný :grinning:
@klaire22 přesně, taky potřebuju pomoct HNED! a jsem mu to i řekla, že když něco chci, tak to znamená, že to chci hned a pokud to nechci hned, řeknu - až budeš mít čas nebo až se ti bude chtít. všechno ostatní znamená HNED! :grinning: :angry: :grinning:
no je pravda, že se to maličko zlepšilo, ale jsou oblasti, které prostě nedává. třeba uklízení svého prádla ze židle, která už se kácí, protože je na ní 7 triček a troje kalhoty. prý to přece nebude skládat, když si každé z toho ještě aspoň jednou vezme. ale dva dny za sebou v jednom zase nepůjde. tak teď budeme mít velkou šatnu, půl místnosti, doufám, že to problém vyřeší, tam si může všechno pověsit.
u nás chlap taky skoro nevaří. jsme spolu tři roky a na začátku neuměl absolutně nic. ale postupem času něco zvládne :slight_smile: byla jsem po operaci, nebo nemocná, tak musel... a dělal to myslím rád :slight_smile:
ale taky mě štve, že člověk musí pokaždé o vše požádat :rolling_eyes: oni to fakt nevidí, ten nepořádek. jenže to je těžký, když pro něj je otřená kuchyňská linka s mapami na pracovní ploše. pro mě toto uklizené není a jdu a předělám to. tohle už jsem se naučila fakt neřešit. můj problém, že mi to nestačí. i když včera jsem to zrovna trochu řešila. ale teď to je fakt jiný stav a musím ze sebe dostat všechno asi :grinning:
12. čer 2012 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis to s tou soupravou by mě teď taky uplně odrovnalo :angry:
12. čer 2012 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, my dneska byli se synem na předoper. vyš., takže jsme vstávali už v 6. Malému brala dr. krev, tak se strašně spílal a brečel a celkově od rána vstal s tak příšernou náladou, že jsem už v 8 myslela, že ho uškrtím. Nechtěl jít, pořád si lehal na zem, tak jsem ho za sebou musela smejčit. Pak jsem ještě jela nakoupit a další horor. Před nákupním centrem jsem dostala po vystoupení z auta tak silné bolesti do břicha, že se mi začaly podlamovat kolena a musela jsem se předklonit. Pán z ochranky mě hned chytal a ptal se, jestli nemá zavolat sanitku. Což jsem samozřejmě odmítla, protože jsem měla v autě malého a tak jsem si jen sedla a chvilku ty bolesti rozdýchávala. Pak to naštěstí povolilo a mohla jsem dál pokračovat a jít na ten nákup. Ale jsem teď tak unavená, že usínám ve stoje. Malý se vyspal v autě, tak nevím, jestli ho donutím, aby si šel se mnou ještě jednou dát spánek. :frowning2:
12. čer 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis to je fakt k nasr.........bych paní napsala, ať si to hezky zpátky nabouchá, že je to ostuda to vůbec prodávat.....nechápu!!!!
12. čer 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek