• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@lenka5731Kamarádka otěhotněla byla cca 6tt,šla na ultrazvuk.Dr. ji rekla,ze je v teda tehu v jakem je tt a pak,ze ma 3 miomy,dál to neřešila a nic kamarádce neřekla...Po nějakém týdnu jela zase na UTZ a miomy byly vetší jak celé miminko...jeden byl 2,5x3,druhej skoro 6,5x6 a ten tretí byl tak obrovskej,že co ji trošku povyrostlo bříško,tak jí vylezl přes pupík ven.Měla neskutečné bolesti pač jí to všechno tlačilo a odvezla ji rychla po nekolika pobytech v nemocnici ji řekli,že už se s tím ted nic nedá dělat ..Má tehu v neskutecnych bolestech a jrecich a ted uz na to smi jen magnesium...Je neustale zabalena do nemocnice a nikdy nevi jestli ji to neprdne...porad ULZ a hlidani...Ma to tezke...Pujde ccisarem a pak jeste na operaci s tema mimomama,,,,
11. lis 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 děkuji za odpovědi, uf taky toho máš za sebou dosti!
11. lis 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka a v jakém týdnu/měsíci je teď? no to je blbá náhoda. ale otázka je, co mohl ten doktor tenkrát dělat. mohl jí leda tak doporučit revizi, to je tak všechno :unamused: už je ale asi hodně daleko, když píšeš o císaři, že?
11. lis 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tééda ale je vás tady opravdu!! už to ani nestíhám číst :grinning: ale to je dobře, jen at se rodí miminka :wink:

ještě jsem se vás chtěla zeptat, dnešní den, když krvácím, mám brát jako 1.den mentruace? a předpokládat, že plodné dny budu mít opět uprostřed cyklu tak jako minule? nebo se to ted muže všechno posunout? i další MS nemusím asi dostat na den přčesně tak jako předtím, že? děkuji za odpověď vy co máte zkušenosti s tím stejným.
11. lis 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anoli - já jsem byla v lékárně ze stejných důvodů, koukali na mě jako na exota, ale dali mi nějaké zázvorové bombóny. Jsou hrozně hnusné, ale je mi po nich líp :wink: .

@elza2110 - to mě moc mrzí, že to mimi vzdalo. Držím palečky, ať se brzy zadaří a hlavně udrží !!!
11. lis 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale ty bolesti v těhotenství jsou peklo, já jsem měla strašné tak od 7 tt až do té revize, bylo to jako bych měla v břiše kámen a časté jakoby píchání nožem. skoro jsem nemohla chodit. ale doktoři mi říkali, že to je normální. no já věděla, že TOHLE normální není. :unamused:
11. lis 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka5731 jde do 6m,dr vedela,že mimi chce mela to prvni vylecit a az potom mimi...
11. lis 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Leni a u tebe je neco spatne nebo bylo s temi bolestmi???mě kamaradka(zdr.sestra) rikala,ze ja jsem dost citliva na ten podbrisek i z toho duvodu,ze jsem cvicila neskutecn moc na spodni bricho a bricho celkove a tudiz ho mam hodne stahle tak to pak vsechno citim...
11. lis 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka to sice možná jo (neznáme okolnosti), ale to nemění pro tebe nic na tom, že není potřeba k doktorovi pospíchat :slight_smile:
11. lis 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
To urcite,ja to pritelovi taky rikala,ale on je ted takovej jak na jehlickach,protoze je to jeho dobry kamarad prozival to s nima a ted se boji,aby nebylo nic me...
11. lis 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka no to bylo to minulé těhotenství. jak už tělo vědělo, že je to špatně a snažilo se to vypudit, ale asi to nešlo. to je moje laické vysvětlení :slight_smile: já teda břicho nemám vycvičené vůbec, ale ty holky, co ho vycvičené mají, to určitě nebudou vnímat jako píchání nožem (pokud je to těhotenství v pořádku). rozpínání dělohy je bolest zase úplně jiná. těžko se to popisuje.
11. lis 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně teď v břiše taky různě bolí, tahá a píchá, ale intenzita je nepatrná, oproti těm bolestem, co jsem měla v tom neúspěšném těhotenství.
11. lis 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to zvlastní mám napnute ´bricho jako bych se straaaaaaaaasne prejedla a kdybych chtela ještě ttrochu nafouknout byricho tak se mi to nepodari a pichne me tam,tak nevim....Já jsem teda taky ted nejaké 4 měsíce nebyla cvicit,ale je pravda,ze jsem delal iaz 350-500cviku na bricho.a tuhle bolest teda jsem mela i pri MS
11. lis 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kjurecka Pokud je to bolest jako při MS, tak myslím, že to je v pořádku. Buď klidná, teď opravdu není důvod spěchat k dr. Stane se, co se má stát a pokud je mímo silné, tak na dr ty dva týdny počká, pokud není, tak ani dr. nepomůže. :wink:
11. lis 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yesu Já v prvním těhu byla doma kvůli trombóze, ale bylo to spíše preventivní. V práci byl obrovský stres, tak dr. nechtěla riskovat. Myslím, že nezbytné to rozhodně není. A teď ze začátku o nic nejde. U nás začíná problém spíš až kolem 25-30 tt, kdy břicho tlačí na žíly a zužuje je. Alespoň tak mi to minule vysvětlovala moje angioložka. Tenkrát to i vypadalo na injekce, ale nakonec jsem to ustála bez nich. :wink:
11. lis 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 to je teda vysvětlení jako víno ... :grinning: na začátku můžeš maximálně potratit. a JÍ o nic nejde, to je fakt :slight_smile:

ty máš přímo mutaci nějakého genu, co zvyšuje pravděpodobnost tvorby sraženin? nebo ta trombóza byla úplná náhoda? mně genetička "potěšila", když říkala, že ten Leiden je problém od začátku těhotenství do konce :slight_smile::frowning2:
11. lis 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 No u mě to tak není. Jsem po trombóze, nemám žádnou krevní nemoc. Vše je v pořádku, takže opravdu jediný problém je v tlaku na žíly. :wink:
11. lis 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 Minule mě dokonce na první kontrolu na hematologii a angiologii zvali až po prvních třech měsících. Na angio mi dělají utz nohou a sledují průtok krve žílama (třísla, podkolení jamky, lýtka a kotníky). Nebezpečí hrozí mě a ne mimču.
11. lis 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak u zdravého mladého člověka může k té trombóze dojít?
11. lis 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 U mě se to stalo vlivem antikoncepce (stává se to asi 3% žen) a nahromadění stresu, někdo to může mít třeba následkem úrazu (noha v sádře)
11. lis 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem ty hemofilní poruchy nějak extra nestudovala, takže o tom tolik nevím. jen něco malinko k tomu leidenu. genetička i hematoložka mě zpětně upozorňovaly, že to způsobuje časté potraty zejm. v 2. měsíci a divily se, že jsem donosila živé (ale vážně poškozené) až do toho 13 tt. no ale ty máš ale zjevně jiný problém.
11. lis 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 to máš pravdu, neuvědomila jsem si to. :slight_smile: já jsem antiko brala cca 10 let :astonished: ale kromě občas těžkých nohou jsem nikdy problém neměla.
11. lis 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 Jo, já naštěstí Leidena nemám. U Leidena je i problém s výživou plodu, to se u mě neřeší. Tam prostě není riziko. Pokud nejsem těhotná, tak jdu jen jednou za rok na kontrolu, kde se mě dr. zeptá, jestli je vše v pořádku a nebolí mě nohy a to je vše.
11. lis 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak se u tebe projevila ta trombóza?
11. lis 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 ale že bych mohla mít leidena, to mě nikdy ani nenapadlo. vím to asi 3 týdny. s dcerou bylo celé těhotenství naprosto v pořádku, ještě jsem ji přenášela a porodní hmotnost měla přes 4 kg.
11. lis 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 Začala mě bolet noha a já si myslela, že mám natažený sval. Ani k dr. jsem nechtěla jít, ale nakonec mě tehdy ještě přítel donutil a dr. mě poslala okamžitě do nemocnice. Rok před tím mi málem umřela kamarádka ze školy na stejný problém, ale té se nic bolestí neprojevilo a sanita jí z Tesca odvezla do nemocnice rovnou s embolií.
11. lis 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenka5731 Je i zajímavé, že ti ta antikoncepce nic neudělala. Měla jsi kliku, buď ráda. :wink:
11. lis 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 no mě nohy tak "nevysvětlitelně" bolely mockrát, ale vždycky to zase přestalo a zapomněla jsem na to. a když si dám nohu přes nohu, tak mě hrozně rychle začnou brnět ... to nevím, jestli je normální, nikoho jsem se na to neptala.
11. lis 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 jsem ráda :grinning:
11. lis 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lenka5731 Teď už to mít tak v klidu asi nebudeš. Tipovala bych to na injekce hned od začátku. Kdy jdeš na hematologii? :slight_smile:
11. lis 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek