• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@dociska to počasí je asi spouštěč porodů :slight_smile: Držím palečky, ať tam maličký ještě chvilinku vydrží :sweat_smile:
13. čer 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,díky:slight_smile:To slýchám taky často,že na to že čekám holčičku mi to nějak sluší.. :confused: prý bych měla být těhotná furt.. :astonished: Nutno říct ,že to neříká manžel.. :angry: No tak hlavně, že porostla,dr.hned jestli máme aspoň těch 1700gr když minule měla jen 1600gr a má 1900gr,tak jsem ráda,že přibírá a holt si dávám k snídani místo rohlíků dvou -tři :grinning: Jsou menší,ale strašně dobré,dala bych i 4.. :sweat_smile: :confused: ale musí být čerstvé.. :slight_smile: Prý se mám ale ještě pro jistotu nechat zkontrolovat tak 14 dní na ty průtoky z placenty k mimi,příští pondělí jdu naposled k mýmu gynekologovi,a napíše mi už mateřskou a začnu docházet tady v Rakáči do porodnice.. :sweat_smile: Hlásím z Rakovníka pod mrakem,nám pršelo vydatně v neděli na chatě,to se nic nedalo dělat,tak jsme kutili v chatě..V pondělí jen nějaká přeháňka a včera docela dobrý,i jsme poprve stolovali venku :grinning:
13. čer 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Díky,doufám,že aspon 3kg nabereme.. :sweat_smile: :confused: To je krásné jak se tvůj manžel o tebe stará,jak mu to není jedno..to bych chtěla zažít.. :sweat_smile: Musíme to počasí vydržet o víkendu se to má zlepšit a budete stolovat na nové terásce :grinning: Davídek si ještě snad počká:o)Drž se :sunglasses:
13. čer 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ahoj,no to se ti nedivím,že tě manža naštval,chlapi maj furt času na vše.. :astonished: Místo aby byl rád,že ještě jinak normálně funguješ a potřebuješ akorát pomoct s něčím těžkým...že toho nemá tolik na starosti..jenže oni prostě dokud fungujeme nic neřeší,neumí si to ani představit,že bys třeba byla dávno v nemocnici,musela tam týdny ležet a on by to vše musel zařídit dle tvých pokynů..Mě dojal min.týden pán,co si ode mě koupil sadu povlečení na postýlku,psal,že si nemyslel ,že někdy něco takového bude shánět,ale že musí,jelikož ženu má na rizikáči v nemocnici..To mi přijde správný chlap :slight_smile: ..chce ženě pomoct a nebere to jako nutné zlo.. :angry: :sweat_smile: Kéž by takoví byli všichni.. :rolling_eyes:
13. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dociska tak snad brouček ještě chvíli vydrží :slight_smile: já taky říkám, že doufám, že aspoň těch 14 dní ještě Davídek v bříšku zůstane

@vormoni jj manžel je poslední dobou nějakej jinej, jak vyměněnej...asi se na malého hodně těší. Stále se mě ptá, jak se cítím, několikrát za den volá z práce, zda nerodíme a jak mi je. Jak přijede z práce, tak poklidí a vezme si až do večera malého, abych mohla ležet. I vařit večeře chce :slight_smile:

dneska bude hlídat určitě, jelikož jsem domluvená na kosmetiku, naposledy před porodem :slight_smile:

@klaire22 asi to je opravdu tím počasím...pokud mi to břicho ale bude bolet i dneska, tak raději do té porodnice zajedeme, aby mi natočili monitor a řekli, zda je vše ok...jen mám strach, aby si mě tam nenechali
13. čer 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Já jdu teď v pátek ještě k mému gynekologovi a pak vlastně ještě týden na to a pak už si to budu štrádovat na Mělník do porodky :slight_smile: Vlastně ji poprvé omrknu naživo - okoukávala jsem ji zatím jen z fotek a videjek, které byli o Mělnické porodnice natočené - ale z toho se mi líbila moc - tak uvidíme :slight_smile:
To je dobře, že hezky malá nabírá - jsi zodpovědná maminka:slight_smile: Já se přiznám, že jsem s jídlem nějak ubrala, nějak míň se toho do mě vejde :slight_smile: Ale jsem zvědavá, jestli se to tak projeví i na váze - zase jsem na ní pěkně dlouho nestála - ale v pátek na ní skočím :slight_smile:

Za hodinku mi mají přivést povlečení a matraci pro malou - a do pátku zbytek - paní mi volala, že jedna sada dorazila se špatným rozměrem a že mi to pošle dodatečně v pátek - tak jsem jí řekla, ať se nestresuje, že to může poslat všechno až najednou, ale ona že ne, ať už to prý mám doma - tak přijde mi to zbytečné, ale když se jim chce platit 2x poštovné, tak co s tím nadělám :slight_smile: A až dorazí pošta skočím do lékárny pro zbytek věcí, co mi chybí :slight_smile: musím si to raději napsat :slight_smile:

já měla dnes k snídani bublaninu - včéra večer jsem ji upekla a byla mňam :slight_smile: mám tu mísu třešní, tak asi udělám nějakou ovocnou dřeň i z nich a šupnu to do mrazáku :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni náhodou - my máme rádi na chalupě i déšť - tam je ten déšť takový hezčí, než ve městě :slight_smile: když není nijak prudký a venku je teplo, tak si otevřeme okno a posloucháme, jak to venku šumí -my máme strašně rádi tyhle přírodní zvuky - máme doma X CD se zvuky přírody a někdy u nich usínáme :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulev to je krásný, jak je starostlivý :slight_smile: hotový podklad máš doma!!!!!

chápu, že se bojíš, aby si tě tam nenechali - ale zas na druhou stranu - lepší jistota a klid i když v nemocnici, než se zbytečně strachovat.....navíc by jsi tam nebyla ani tak dlouho,kdyby něco..............

Ale hlavně odpočívej, nožky nahoru, užij si tu kosmetiku - to bych si taky dala líbit :slight_smile: Já vrněla jak kotě jen na tom focení, když mě líčila - já to tak miluju, když mi někdo šahá na obličej a na vlasy - to je tak příjemný :slight_smile:

Jinak ohledně fotek jsem už psala fotografce, ale psala mi, že se vynasnaží, ale že tam má resty z minulých focení a taky fotila o víkend svatbu,tak toho má hodně - ale snad mi do pátku něco málo pošle a do týdne by mi už mělo dorazit cédo - teda doufám :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já toho poslední dobou taky nějak moc nesním, spíš hodně jahody a ovoce...ale na váze se to neprojevilo, za poslední měsíc 3kg nahoře :sweat_smile: já jdu na kontrolu v úterý a pak bych měla chodit na monitor asi k mojí doktorce, mají totiž monitor i tam...v papírech píšou, že do porodnice posílají až kolem toho 40.tt nebo když uznají za vhodné

@vormoni jj chlapi dokud je to nepotká, tak si ani neuvědomí, že by něco takového měli dělat...když jsem čekala Filípka, tak jsem měla spoustu věcí objednaných přes net apod. a pak jsem skončila v nemocnici, tak to vše taky musel dozařizovat a vyzvednout manžel

já jsem před chvílí dovezla dalších 6kg jahod, tak jdu na to, abych je zpracovala
13. čer 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no, když vidím, jak mi narostlo zase bříško, je mi jasné, že se to na váze nějak projeví :frowning2: :confounded: :angry:

ty teda jedeš - já se půjdu vrhnout na ty třešně :slight_smile: ať už to mám hotové :slight_smile: třešňovou dřeň jsem sice nikdy nedělala, ale zkusit se má vše :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

u nás pršelo jen včera asi 2hoďky a teď se sice ochladilo ale naštěstí zatím bez pršáku.

@dociska to lupkání mám taky a též nevím co to je. Já se vždycky leknu, že mi třeba po tom praskne plodovka. Však už se nám to blíží, blíží :wink:

@neeve to je super, že je vše OK, ono je lepší se nechat zkontrolovat, než mít obavy. Já takhle u Luci jela 2x do porodky v tom posledním měsíci(poslal mě tam Dr. vždy se mu něco na monitorech nepozdávalo)

@vormoni vaše maličká vás napíná :wink: a vidíš jak krásně přibírá, a to je nejdůležitější

@klaire22 joj, tak to jsem zvědavá, zda bude mít lepší odhad babička anebo Dr. :wink: :sunglasses:

@janulev ještě počkej s tím rozením :slight_smile: a manžílek je krásně starostlivej :wink:
13. čer 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

tak jsem se snažila tak nějak dočíst...
@kaphajin na monitoru se sleduje srdíčko miminka, dají ti na břicho sondy a cca 20minut ležíš, a zaznamenává se jak srdíčko pracuje a vylézá u toho z toho přístroje papír s křivkou, podle které je poznat, jestli je vše v normálu. Nějaké výraznější odchylky by pak znamenaly, že má miminko v bříšku třeba nějakou tíseň...

Jsem zase dnes nějaká rozladěná, přistavujeme doma ty dvě místnosti a ty dělníci se mě pořád chodí na něco ptát, jak chceme tohle nebo tamto a já musím pokaždé volat přítelovi do práce, protože to sama rozhodnout nechci samozřejmě. Jenže já už názor ani nemám, mě už to otravuje a nejraději bych jim řekla, že mi to je uplně šumák, ať už to je hlavně hotovo :rolling_eyes: :grinning: :sweat_smile:
13. čer 2012 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak třešňovou dřeň jsem taky ještě neměla...já jahody do mrazáku jen rozmačkám, ale nemixuju, to nám už nefutná :slight_smile: ale tchýně to mixuje a vím, že loni dělala takhle i meruňky

@ivis u nás přestalo pršet před chvílí a doufám, že znova nezačne, potřebujeme zajít pro rohlíky a koupít knedlík...dneska budu dělat k večeři guláš...v nejhorším budu muset knedlík uvařit doma
já se snažím počkat ještě s rozením, tak doufám, že Davídek bude stejného názoru
13. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire 22 já jsem měření a vážení prováděla dnes, naštěstí jsem za poslední 3měsíce nabrala jen 1.5kg, dneska mám váhu 63.5kg a bříško 92cm

@janulev uff, věřím, že se ti nechce do nemocnice, ať ještě Davídek vydrží
my jsme včera taky šli pro jahody, bylo jich tam celkem 1(ale ne kg) ale ks :grinning: :grinning: :grinning: a to loni touhle dobou, jsme toho měli plné konve
A já zas pamatuji, jak jsem u Luci měla na vše spoustu času, a nakonec tu zbyl koš toho mrňavýho oblečeníčka a manžel žehlil a žehlil :sunglasses:

@vormoni no u nás je to fakt jak na houpačce, někdy mi snáší modré z nebe, a pak když má den blbec, tak se chová jak "blbec" a pak kdo z nás je tady náladovej :astonished:

Já to zas holky miluji u kadeřnice, musím tam taky dojít max. příští týden, ať jsem k porodu krásná :wink:
13. čer 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky ted jsem vás tady hodinu dočítala,to je novinek..anální kolík? :astonished: To bych se asi styděla kupovat,jedině přes net..já to radši zkusím s manželovým,myslím to vyhánění miminka,o kterém jsme tady již psaly..ale už ted se děsím,prakticky jsem normál sex neměla někdy od března,děláme jen orál.. :sweat_smile: Nechám to vše osudu a budu doufat,že to dobře dopadnu..také si asi začnu chystat tu tašku,ještě nemám vůbec nic nachystaného..snad jen balení plínek.. :sweat_smile: Nemám furt ten seznam,myslela jsem že až mi ho dají v té porodnici že to bude stačit,ale trochu mě tady děsíte.. :astonished: :wink: Já se chystám dnes umýt okno v ložnici kde bude pak i malá s náma..na vánoce jsem se na tu starnu vyprdla..dělala jsem jen obývák a kuchyň..ale ted si udělám tohle a pokojík asi zítra..pomalu už není vidět ven a ty žaluzie! :sweat_smile: :angry:
@ivis Je mi líto,že ti to s těmi nákupy na MMB nevychází,to je děs..mě se to ještě nestalo..
@klaire22 Na fotky se moc těšíme,ta tě teda napíná... :rolling_eyes: :astonished:
@janulev Za manžela buď ráda,fakt ti ho závidím... :sweat_smile: :wink:
13. čer 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve tak to já bych ty zedníky už asi poslala do pr....
13. čer 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já taky ještě nejsem sbalená :sunglasses: seznam se mi tu válí, ale nějak se mi do toho nechce :sunglasses:
13. čer 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve No to se ti nedivím,rozbordelený barák..co může být horšího..Četla jsem o tvým porodu kleštěma,snad to ted bude míň komplikované.. :wink: Já jsem teda tlačila nejmíň desetkrát,nakonec mě taky nastřihli a malý hned vypadl..ta úleva :grinning: Pamatuju jak jsem neustále sjížděla z toho stolu,pode mnou byla takový podložka a jak jsem zabrala tak to se mnou sjíždělo a manžel mě musel neustále tahat nahoru...Snad to už vyřešili nějak líp.. :confused: Ale jinak jsem přijeli do porodky v cca 22hod a ve 2hod se Kuba narodil,takže bych ráda i ted něco podobného.. :sweat_smile: :sunglasses:
13. čer 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni mě manžel umyl všechna okna na jaře, ale vzhledem k tomu že bydlíme u silnice, tak jsou zase jako prase :angry: ale už nato kašlu
13. čer 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to bylo rychlé :wink:
13. čer 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no jsem zvědavá, jak to bude chutnat - ale nevím co jiného s těmi třešněmi udělat :frowning2:

@ivis nááádherná váha :slight_smile: jooo, kadeřnice - u té jsem nebyla už hodně dlouho :frowning2: já hlavně ani nevím, co bych si na té hlavě měla nechat udělat :slight_smile: pořád se snažím, aby mi to narostlo, kadeřnice mi pak drasticky vezme konečky a můžu začít na novo :frowning2:

@vormoni buď v klidu - já taky ještě nic nemám hotové :frowning2: až jsem z toho lehce nervozní...........ale do neděle jsem si dala za úkol vše pro malou vyprat a vyžehlit, dnes chci jít koupit poslední věci do lékárny, po neděli jedeme pro postýlku a přebalovací pult, cestou se zastavím ještě na Mělníku ve Slůněti pro přebalovací podložku a vaničku, dnes má dorazit část povlečení a matračka - no a v příštím týdnu dám dokupy tašku do porodky a snad to bude všechno :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to byl rychlý porod - doufám, že mě potká podobné štěstí!!!!!
13. čer 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis mě přijede umýt okna maminka - nedala si rozmluvit, že mi na tom nezáleží - takže jak o víkend manžel vyrazí sekat trávu na chalupu, tak mamča přijede a pomůže mi :slight_smile: je zlatá :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska Ahoj,tak z Vranovic?Tudy projíždíme když jedeme na Moravu k našim,i přes Pohořelice :wink: To jsi měla teda zážitek u toho obchoďáku,ještě že tě pán viděl,kdyby bylo hůř...a dobrý,žes to ještě rozchodila.. :wink: Každopádně se víc šetři nebo budeš první už s mimi v náručí.. :wink: S tím jídlem to máš teda těžký,máma z tebe musela růst a ty to ted vidíš na svým dítěti.. :astonished: Je to škoda,protože se ochuzujete o spoustu dobrot a hlavně vitamínů... :confused: :sweat_smile: Naštěstí to my neznáme,malý jí většinu toho co my,ale co nemusí je pečivo(nepočítám buchty..)a taky zelí a knedlík nemusí..a játra,ty ani manžel.. :astonished:
13. čer 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve to se ti fakt nedivím, že tě to prudí.............bych jim dala rovnou číslo na přítele, ať volají rovnou jemu a tebe tím neotravují!!!!
13. čer 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a v jakém týdnu vám měřili hmotnost miminka? já jsem dostala vynadáno, že jsem za poslední měsíc moooc přibrala, takže mám obavy, jestli nenosím nějakýho obra :grinning: tak by mě zajímalo, kdy budou odhadovat váhu.
13. čer 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď spadnul lustr, protože na půdě nějak tahají elektriku ,ještě že pod ním byla postel :grinning: asi někam pojedu, ale zatím jsem nevymyslela kam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@vormoni hezký porod :slight_smile: tlačení mohlo být taky lepší, ale jinak dobrý a tak to určo bude i tentokrát, když k tomu rychlejšímu průběhu máš "vlohy" :slight_smile:
13. čer 2012 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Okna a manžel?A bohužel ani babička... :unamused: To nehrozí.. :frowning2: Ale to jedno mě nazabije a zítra dám druhé,nehodlám se předřít.. :wink: Kadeřnice taky miluju,dycky tam usínám..ted teda šetřím,že se jdu jen ostříhat a vyfoukat,melír si dělám doma,teda manžel,už párkrát jsem se mu svěřila do rukou,vytahá mi pramínky přes čepici,natře a já si jen hídám odstín..to mi připomíná,že naposled jsme ho dělali před vánocema? :astonished: Děs,hned si jdu koupit barvu ať jsem zase blond..minule jsem to smyla moc brzy nebo co,ted si počkám at vypadám líp.. :sweat_smile: :sunglasses: Jdu něco dělat..to je zas hodin :astonished: :astonished: :astonished:
13. čer 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem teď pracně dočítala, abych oddálila žehlení, ale dnes mě to nemine... :angry:

@klaire22 v rychlý porod doufáme asi všechny, tak se snad zadaří a budeme v pohodě i s prckama

Domácí práce a manželové..... chlap na to není prostě stavěný, nevidí detail, jeho pradávné povolání bylo levec... a to v nich zůstalo... Můj chlap žil nějakou dobu sám a tak se všechno musel naučit a podotýkám, že velmi zdárně, takže když je něco třeba, tak s tím není problém - i s vařením :slight_smile:

Co se týče úklidu, tak na to máme super pomocníka - vytírací robot... nejdřív jsem ho měla půjčený z práce, jen tak z hecu a přítelovi se tak zalíbil, že jsme se dost plácli přes kapsu a koupili si ho k Vánocům. Je fakt, že je to makáč a podlahu vytře dobře, dokonce vyzbírá i drobné denní nečistoty co hafanovi odpadnou z tlapek a tu i tam ten nějaký drobek :grinning:

@dociska jen opatrně, na všechno se vykašli a odpočívej. Co se týče Magnézka, tak mi taky dr. říkla, že ho můžu brát až do konce

no nic, čas něco dělat... žehlit... hromadu hadrů..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dneska nejsem schopná nic, jen ležím, a to jsem spala 11 hod! Jdu se zase válet, úklid počká :grinning:
13. čer 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek