• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
já se teď taky nenudím, štve mě, že nemůžu to, co obvykle, třeba posekat trávník:grinning:, ale jinak mám pořád co na práci. s mimčem se sice nezastavíš, ale ... no nedokážu to vysvětlit, ale po dvou letech na mateřské jsem si chodila na 4 hodiny denně do práce odpočinout. první měsíce pro mě byl největší zážitek jít se večer osprchovat, protože jsem se zavřela na chvíli v koupelně, tekla voda a já měla T I C H O :sweat_smile: a tak... :grinning:
ono totiž než to mimčo někam vypravíš, tak ti to trvá hodinu, tak ani nevíš, jestli se ti vlastně někam chce, s sebou musíš mít vše potřebné. u toho se ti prokaká nebo pročurá, takže přebalit, převlíknout a vše znovu... na nákupu se neprocházíš v klidu mezi regály, protože tě pořád tlačí čas... blíží se kojení nebo se mimi pokakalo. nebo prostě brečí a nechce přestat a ty se chceš co nejrychleji dostat do auta, protože tam se vždycky uklidní... vyzkoušet si v klidu v kabince nějaké oblečení, to taky nic... zrovna nespí. a v obchoďákách je tolik světla a vjemů, že mají většinou celou dobu oči jak baterky.
procházky s kočárkem na vzduchu tě za chvíli omrzí, protože už jsi všechno prošla snad stokrát...
na večeři s manželem ve dvou se odvážíš tak na půl roce dítěte a za hodinu vám budou volat, že brečí a nejde utišit... a když volat nebudou, nedá ti to a vrátíš se sama... :slight_smile:
jít si zacvičit... no ano, po půl roce se na to cítit budeš... ale po celém dnu toho máš všeho plné kecky a nejvíc toužíš po tom, předat dítě manželovi a jít si sednout někam do klidu a sama... :sweat_smile:
můžeš se setkávat s jinými maminkami, ale řeči o miminkách stále dokola tě taky začnou za chvíli ubíjet...
... no nechám toho :grinning:
ale jo, tak to je.
ale k tomu všemu zažiješ nejkrásnější okamžiky se svým dítětem, které nic nenahradí a proto to všechno zvládneš a vydržíš a i když si půjdeš později někam "zapařit" budeš myšlenkami u svého zlatíčka a užívat si to budeš první hodinu, pak se ti začne stýskat...
a ta emoce při narození miminka, při prvním úsměvu, krůčku... neskutečné, nádherné. A ještě tě někdo miluje jen proto, že jsi jeho máma, bez výhrad.
ale ve finále... já si mateřskou fakt nijak zvlášť neužívala. myslím ty dny strávené jen s dítětem a neustálé čekání až se partner vrátí domů. asi jsem to dělala blbě, tak jsem šla za dva roky aspoň na poloviční úvazek a konečně jsem si na sebe mohla denně obléknout něco pěkného, namalovat se, mluvit s lidmi o práci (jaká nádhera proti pokakaným plínkám) a cítila jsem se zase jako žena a ne jen jako matka.
ale je to i partnerovi... nikdy nikdy nikdy nepřestaňte stavět partnerství před rodičovství!!! jinak si za chvíli budete připadat jako inventář :slight_smile:
já se v nelinčiných dvou letech rozvedla... všechno bylo najednou jinak... teď jsem šťastná s jiným partnerem a poučená, takže tuhle mateřskou si užiju prostě!!! :wink: :wink: :sunglasses: :slight_smile:
15. čer 2012 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@neeve super napsané, přesné.... :slight_smile:
15. čer 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve to byl nejkrásnější komentář za celou dobu co jsem tady MK :slight_smile: pobavila si mě, dojala si mě, držím Ti palce a všem nastávajícím maminkám, aby byly spokojené a šťastné :slight_smile:
15. čer 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda :sweat_smile: dík :slight_smile: já jenom vím, že jsem si první rok mateřské říkala - proč mi TOHLE nikdo předtím neřekl? :confused:
15. čer 2012 ve 21:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: i kdyby řekl, rozmyslela by sis to? Žívot bez dětí? Postrádal by smysl...
15. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve popsala si to perfektně, už vím, co mě čeká :grinning: ale už jsem ve věku, kdy je život bez dítěte nenaplněný, a tak se těším na děťátko se vším všudy a čekám, že to bude dost náročné. Jsem šťastná, že ho můžu mít, že jsme ho počali bez komplikací a budu doufat, že budem všichni v pořádku :slight_smile:
15. čer 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin samozřejmě máš pravdu :slight_smile: nemělo by to smysl a stejně bych do toho šla :slight_smile: ale tak mně bylo 27, třeba bych ještě 3 roky počkala... :grinning:
ne, nelituju ničeho, já fakt jsem vděčná za všechno, za tu krásnou holčičku, co mám doma děkuju osudu denně :slight_smile: a za ty zkušenosti, co mi to přineslo vlastně taky, aspoň jsem teď někde jinde... a vidíš, vím do čeho jdu a stejně do toho jdu znovu :slight_smile: a teším se na miminečko :dizzy_face:
15. čer 2012 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve Ty jo, tak to je přesný. Sice se nerozvádím, ale jinak vše cítím úplně stejně. Proto do tohoto mateřství už vstupuji nejen jako natěšená a okouzlená, ale už i s obrovským strachem a respektem a obavama, že to nedám. Konečně jsem Matěje vypiplalala do věku, kdy se sám oblíkne, nemusím ho hlídat na hřišti, nají se a hlavně chodí do školky. No a teď všechno znovu. Ten miminkovskej věk mi přišel ještě dobrej, až na ty noci. Mnohem horší mi přišlo období mezi prvním a druhým rokem, kdy si nesedneš, protože neustále honíš dítě, který utíká tam, kam ty zrovna nechceš a hraje si s věcmi, na které nesmí sahat. Vlastně si furt ve střehu a to si nepokecáš ani s těma kámoškama o těch plínách. Navíc se to furt vzteká a řve a ty nevíš proč. Brrrr

Je mi to hrozně blbý vůči tomu malýmu nenarozenýmu , ale ..... ne , že bych se netěšila, ale je to jiný a moc se bojim..... Bojim se o ten zbytek svojí svobody. Neeve stejně tě obdivuju, že sis dokázala najít novýho partnera a začít znovu. Občas si už říkám, jak se to dělá bavit se, seznamovat se s chlapama. Takže moc ti to přeju. :slight_smile:
15. čer 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina neboj, když jsme to daly poprvé, teď to dáme taky. ale taky mám trochu strach. už jsem slyšela větu - mít jedno dítě je jako žádné nemít... proti tomu jaké to je mít dvě :sweat_smile:
a najít si nového chlapa... bylo to hodně osvěžující, zase to zažít :slight_smile: s tamtím jsem byla 11let, z toho tři roky vdaná.
ale fakt ničeho nelituju, díky minulému vztahu mám nádhernou dceru a spoustu zkušeností a teď mám perfektního chlapa do nepohody, kterého jsem potřebovala :slight_smile:
15. čer 2012 ve 22:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím, že jsem stále 2v1 a zatím ještě nerodím. Ale myslím, že už se to kvapem blíží.
Pročetla jsem kvapem, co jste si tu psaly a témata byly zajímavé. Ani nemám šanci na všechno reagovat. :slight_smile:
Ve čtvrtek jsem byla na KO a na monitoru. Během půl hodiny mi naměřil 3 silné kontrakce (přes 100) a doktorka opět byla tajemná, jako hrad v Karpatech. Asi se nějak ze zásady vyhýbá prognózám, kdy by to mohlo přijít. Jen mi pořád dokola opakovala, že všechno je tak, jak má a že mi nemůže říct, kdy to bude. Což jsem po ní ani nechtěla. Spíš mě zajímaly detaily vyšetření. Škoda, že jsem ten záznam z monitoru nemohla vyfotit jako @ivis Vypadlo to docela zajímavě.
Jo a bohužel mám STREPTOKOKA, takže při porodu budu muset dostávat antibiotika do žíly :frowning2:
V pátek ze mě začaly vytékat hleny, takže se asi fakt začíná něco dít, ale myslím, že to ještě třeba týden potrvá. Zatím je miminko pořád nahoře a netlačí se dolů . I když u syna jsem taky neměla pocit, že by sestupoval a najednou jsem rodila :grinning:
Dneska jsem tu tak brzy, protože jsem se vzbudila 3:10 a nemohla jsem usnout :frowning2: Přemýšlím, že půjdu žehlit a odpoledne chceme vyrazit s rodinkou svézt se parním vlakem do Pohořelic a jít se tam podívat, protože tam mají slavnosti. A bude tam vystupovat Mandrage a Tomáš Klus, tak jestli to vydržím, ráda bych si je poslechla :slight_smile:
16. čer 2012 v 05:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Taky dobrý, já šla spát ve 2, potom co jsem vymalovala celý pokoj a teď už jsem zase vzhůru a chci se do toho vrhnout zas. Ale teda bolej mě fest záda:(
16. čer 2012 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pejullka Já mám malovat a chystat předsíň, jenomže tam jsou skříně, které není můj manžel schopný odnést pryč. :frowning2: A jsem z toho nervózní, protože to chci stihnout do porodu, jinak nebudu mít kam dávat kočár. :frowning2:
16. čer 2012 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ránko, tak dneska bude určitě nádherný den. Jede mi domů četa lidí na pomoc, mytí oken, atd... Nějak jsou všichni nadšení s tím pomoct :sweat_smile:
@dociska taky jsem si myslela, že už se s Tebou něco děje. Malovat v tomhle stavu? Vy jste fakt blázni :confused:
@sina @neeve už není cesta zpátky, takže holky, strach hoďte za hlavu a do boje :slight_smile:
16. čer 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Opravdu myslíš, že se to už nevstřebá? :sweat_smile:
16. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. čer 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popostrkuji tabulku dopředu :slight_smile:
přezdívka..........jméno..........termín porodu..........můj typ, kdy porodím..........jméno miminka.........město
dociska.............Katka.............1.7.2012..................28.6.2012....................Vojtíšek.......................Brno
ivis.....................Iveta...............5.7.2012...................7.7.2012......................Filípek?......................Žďár nad Sázavou
neeve................Naďa............11.7.2012..................7.7.2012......................Milánek......................Mladá Boleslav
kamino.............Petra............12.7.2012...................4.7.2012.....................Bohumír.....................Praha
kaphajin...........Petra............17.7.2012...................10.7.2012....................Štěpán/Šárka..............Mělník
klaire22............Klára............18.7.2012...................10.7.2012...................Eliška..........................Roudnice nad Labem
janulev..............Jana.............20.7.2012.................12.7.2012.....................Davídek......................Ořechov (okres Brno)
pajulax..............Pavla............21.7.2012.................15.7.2012....................Adélka.........................Uherské Hradiště
Petule22...........Petra............21.7.2012.................22.7.2012....................Nikol............................Otrokovice
vormoni............Monika.........29.7.2012.................23.7.2012....................nejisté..........................Rakovník
Mina_................Soňa............30.7.2012.................27.7:2012....................ještě nemáme .......... Praha
16. čer 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska tak to já mám štěstí, že malujeme jen dvě stěny, tam kde je skříň, ta zůstává bílá
16. čer 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. čer 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

@dociska je, škoda, že jsi monitor nevyfotila,to by mě zajímalo :wink: Ale včera jsem potkala známou, a ta taky byla den před porodem na KO a Dr. jí říkal, že se nic neděje,že se neotvírá, žádné stahy, nic, a pak rodila o 3týdny dřív

Hlásím, že mi máme vymalovanou kuchyň, akorát mě tu dnes s tím bordelem a s LUci nechal Zdeněk samotnou, tak jsme to celé dopoledne uklízeli, a stejně ještě není finito, ale měla jsem toho fakt plný brejle a bříško zlobilo.

@neeve lépe bych to nenapsala, já se vrátila do práce na 4h denně v Luciiných 15měsících, a od 20měsíců na 6h denně, jo a v jejich 13měsících jsem si udělala výlet a odjela s bráchou na 5 dní na Mallorcu :slight_smile:a pak pravidelně každý rok jsem na pár dní vypadla s bráchou někam na soukromý výlet :wink: Taky mě nikdo nevaroval, co to bude za masakr.

Dnes první pračka pro Fildáska vyprána

Ještě vám napíšu ranní rozhovor Lucky s Fildou: Lucka na bříško, "hele Fildo, už to máme všechno připravené, tak už se fakt můžeš narodit, už mě to teda nebaví pořád čekat jak trubka"

Kompletek s hrošíkem je od firmy Malewo, jsem se do něj zamilovala na první pohled :wink:
16. čer 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,akorát jsem dočetla ,co jste včera napsali..
@neeve Napsala jsi to pěkně a pravdivě..tím si projdeme asi každá,akorát škoda toho rozvodu..náš vztah prošel také velkým změnami,byl v tom asi hodně sex-který mě rok bolel(co jsem kojila) a tudíž byl jen z povinnosti,pak že jsem byla furt doma,zatímco partner v práci a když měl volno,vyrážel s chlapama,já ne..a to se dost odrazilo na mých náladách..s ničím jsem nebyla spokojená,když byl doma..Bylo to divný a v tom období jsem ho ještě dokopala, aby si mě vzal.. :sweat_smile: :confused: V tom byli i jiné věci,také strach z nezaopatření do budoucna..tak v tom období to bylo docela pěkné,jiné starosti než jen o dítě..a od té doby je to jak kdy,ale žádná sláva..čekám od něj víc než mi on dává a on si myslí, že dává víc než já..začarovaný kruh.. :confused: Druhé dítě jsem chtěla hlavně, aby Kubík nebyl jedináček,ne jako nějakou záchranu vztahu,vím,že tohle musíme změnit my a ne dítko..ale taky po 4 letech se mi po tom růžovém miminku zastesklo a dám to určitě ráda znovu,se všemi trampotami..Děti jsou opravdu to nejvíc,co nám život dá a proto si toho važme:slight_smile:Nemá každý to štěstí.. :confused: :cry: A s chlapama se to holt někdy dá a někdy ne..změnit se to dá vždy ale s dětma je to těžší..
16. čer 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska To je fajn,že jsi ještě dva v 1:slight_smile:Ještě vydrž,termín 1:7.je moc pěkný:slight_smile:Taky jsem ho měla před 5.lety.. :astonished: S tím malováním to je teda mazec,že si troufáš.. :astonished: já chci jen dvě role tapety nalepit po manželovi a stále nemá čas..A že už ten čas letí a my to chceme mít vše připravené naž to na nás přijde že?..Všude je to stejný :angry: :slight_smile:
16. čer 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ahoj,tak někdo nezahálí to je prima,že máte hotovo až na ten úklid v takovým vedru..i když v baráčku to nemáte tak vyhřátý ne?Sestřička už se nemůže dočkat,Kubík už se taky těší..ono je to asi přejde, když budou ze začátku ti jejich sourozenci jen spát a jíst.. :confused: :sweat_smile: ale je to milé od nich.. :grinning:
16. čer 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina To víš že to dáme,musíme a bude to fajn.. :wink: Prckové už povyrostli,tak to půjde..Já chtěla taky mimi,když měl Kuba 3 roky,ale nedařilo se,nedařilo ..až ted..Hlavně že se vůbec podařilo.. :sunglasses:
16. čer 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás byli dnes chlapi na dětských závodech v rybolovu,od půl 8 do 11hod se chytalo,140dětí,2 kategorie..My mezi mladšími skončili na 6.místě..což je jako min.rok,dobrý:slight_smile: :sunglasses: Dám se fotečku toho našeho závodníka,největší radost měl,že se tam mohl po závodech vykoupat v rybníce..brrrrrr.. :grinning: Tak pěkný víkend všem :wink:
16. čer 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojky holky jak se mate ja jsem v 35tt a cekame Nelinku.jste nektera z kromerize?
16. čer 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mame terminek 28.7.2012
16. čer 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrablikovaada ahoj, tak to máme skoro stejně, já mám termín kolem 23.7.
17. čer 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

nějak jste se zase rozepsali, dočítám, dočítám :slight_smile:

@dociska to je dobře, že jsi ještě celá, ale v Tvém případě, to asi nebude mít dlouhého trvání. To my se zatím vůbec na nic nechystáme, malé se u mě asi hodně líbí :slight_smile:

@neeve hrozně hezky si to napsala, sice ještě nemám ty zkušenosti co vy - mamky s jedním dítkem doma - ale věřím, že za chvíli Vaše řady s tím samým názorem rozšířím. Ale jak říkáte - dítě je smysl života, bez něj by to nemělo vůbec žádný smysl a proto to všechny vydržíme a stejně pak i na to "nejhorší" období budeme s odstupem času s láskou vzpomínat :slight_smile:

@vormoni Kubík je šikulka, je hezký jak má odmalička takového koníčky a že ho něco takhle baví - jako je chození na ryby a tak :slight_smile:

@ivis vy teda jedete, takhle makat, věřím, že jsi toho musela mít plný brejle - já funím skoro už u všeho - natož ještě malovat.........jsem už teď otrávená z toho, že nás po neděli čeká stěhování ložnice, aby se nám tam vešla postýlka a přebalovák!!!!
17. čer 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě mamka se ségrou včéra umyli okna - tak to tam máme zase jako u lidí :slight_smile: Šlo jim to krásně od ruky, já jen podávala, nebo ždímala hadřík - to byla paráda :slight_smile: Jsou to zlatíčka :slight_smile:
17. čer 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ty se máš,hodná budoucí babička a ségra:slight_smile:No malý musí,když je tatínek rybář,ale zatím se mu to líbí,počítám,že až bude větší tatínkovi řekne svůj názor..ten se zatím krystalizuje :sunglasses: :grinning: Tak holky já se loučím na 3 dny ,jedeme na chatu a doufám,že bude hicák,chci nafouknout velký bazén a také se v něm třeba smočit..Zítra posled.kontrola na gyn. a nástup na mateřskou..Ozvu se jak dorazíme,a držme se:slight_smile: :grinning:
17. čer 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek