• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kaphajin
@ivis tak ani nevím, zda mě to má uklidnit :slight_smile:
Hele a s tou vanou - to když na mě přijdou nějaké bolesti, tak si do ní mám vlézt a když to přestane - tak je to planý poplach a když se to zrychlí a zpravidelní, tak už je to ono, že jo?
19. čer 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 přesně taaaak, ale mě to na ty posly někdy funguje a někdy taky neee :grinning: ale poslíčci jsou nepravidelný, to fakt platí, takže aspoň něčeho se můžu držet :slight_smile:
19. čer 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 kdy Ti přijde ten kolík? Já teď netrénuju, páč jsem se včera v zápalu boje trochu poranila, ale miniaturně :sweat_smile:
19. čer 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já poslíčky u prvního neměla vůbec......
19. čer 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak jsme se "uvaření" vrátili z Brna...kontrola je v pohodě, prý se nic nechystá, naprosto vše v normálu...příští čtvrtek jdu na monitor a další kontrola. Moje doktorka má dovolenou, ale prý bychom se měli ještě potkat než půjdu rodit...ohledně poslíčku mi řekla, že už na ně mám nárok, můžou trvat až půl dne a břicho může tvrdnout docela dost, ale prý nemám stresovat :slight_smile:

@klaire22 už se těším na fotečku ložnice s postýlkou :slight_smile: a já u prvního poslíčky neměla

@kaphajin s těma poslíčkama jsem na tom podobně...každý den večer a dneska se dokonce objevily i ráno
19. čer 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já se vybičovala a sepsala jsem si porodní přání :slight_smile: mám ze sebe radost, pořád jsem dumala nad tím, jestli si ho mám vůbec sepsat. Nakonec jsem se rozhodla, že bude lepší napsat co si přeji a co ne, ať to dopadne ve výsledku jakkoliv. Snad to dopadne alespoň minimálně podle mých představ :sweat_smile: Chci vyzkoušet ten dianatal gel a nebo paracervikální blok.
@janulev wow, tak u Tebe je to taky brzy, viď? Tak to jsem ráda, že to je v pořádku :slight_smile: To si teda užijeme do porodu, co? :angry:
19. čer 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 nooo, tak my asi vážně pojedeme hned na ostro :slight_smile: když zatím absolutně žádné známky chystání se na porod :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin nevím, dnes mi přišlo potvrzení objednávky a že ji vyřizují - ale už jsem to platila, tak snad to bude co nejdřív :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 mě kdyby malého nevyvolali tak ho mám v břichu snad ještě ted :grinning:
19. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaphajin já ani nevím, co bych měla psát do toho porodního plánu - ráda bych taky ten dianatal gel - prý tlumí bolest a zrychluje a usnadňuje porod - těch 700 kč za to určitě stojí a jinak fakt nevím - co je to ten paracervikální blok????
19. čer 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Buď ráda, že Tě nic neobtěžuje :wink:
19. čer 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev nám tady lehce poprchává, ale je tam stejně pořád vedro :frowning2: Tak hlavně, že jste stále vcelku, musíš se šetřit - šupky dupky na terásku a vyvalit se :slight_smile:

já dneska poklidila - už mám vše hotové - půjdu si zkusit další zkoušku make-upu :slight_smile: a pak vyrazím pomalu pro tu postýlku :slight_smile: povlečení mi prala mamča, tak snad to včéra všechno stihla, abych si to dnes večer hezky vyžehlila a už to tam naaranžovala -strašně se těším :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no, aby my jsme nebyli ten samý případ......mě totiž přijde, že je vážně strašně moc klidná, vše je v naprostém klidu,žádné bolesti - vlastně jen minulý týden mě trošku víc tlačila pod žebry a pálila mě 2 dny v kuse žáha - ale jinak od té doby, zase božský klid - já si to těhu vážně užívám :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to je nějaká injekce přímo do děložního čípku, která má tlumit bolest o něco méně než epidural a taky ho urychluje, ale působí jen lokálně. Teď jsem koukala na hrazené služby na Mělníku a nenašla jsem ho tam, takže to jde asi z pojištění? Nevím
19. čer 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak dnes mám KOPR já a totální.... udělám jen to nejnutnější a pak si budu válet šunky :slight_smile: Na sušáku mám hromadu pidi věciček, co budou chtit vyžehlit.... zase...

Chci zkusit recept na dalamánky ze starého chleba, jsem na to dost zvědavá.
zatím paá
19. čer 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin den gel si snad platíš - tedy pokud ti ho sám porodník nedá v průběhu porodu, že si to žádá situace :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 aha, to jsem nevěděla, takže záleží na doktorovi, jestli to do papírů vyhodnotí jako nutné? To doufám, že bude rozumný :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ já ho měla včéra - máme na to nárok :slight_smile: Ale dnes jsem naštěstí vše zmákla a už mám klídek a poklizeno :slight_smile: půjdu si za chvíli ohřát jídlo - mám tam brambůrky s pečeným stehýnkem a k tomu si asi udělám zase okurkový salát :slight_smile: včéra jsem dožrala melouna,musím jít dnes někam doplnit zásoby :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin nene, oni ti ho dají, když ho budeš chtít - ale kdyby jsi si ho třeba "neobjednala" a najednou nastali nějaké "komplikace" nebo zkrátka situace, kdy se porod zasekl a mělo by se mu nějak pomoci a ten gel by tomu porodu pomohl, tak ti ho dají a ty ho platit nebudeš :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin u epidurálu nemáš prý nikdy jistotu, že ti ho fakt dají - pokud je někde něco naléhavějšího, máš prostě smolíka - ale ten gel není problém - k tomu není potřeba anesteziologa - útlum bolesti není sice tak velký jako u epidurálu,ale svůj význam také má - hlavně mě se líbí, že urychluje porod a uvolňuje porodní cesty :slight_smile:
19. čer 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 taky se mi to líbí, já si prostě nemůžu nechat něco píchnout do páteře, navíc oni tam prý tu hadičku nechávají, no já bych se zbláznila :angry: takže to jediné a žádné kanily dopředu v žílách, to je jediné, co si opravdu moc moc moc nepřeju :sweat_smile:
19. čer 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já z toho epiduralu taky měla šílený strach, nakonec jsem byla ráda, že jsem ho měla...ty bolesti byly opravdu šílené a chvílema jsem myslela, že z toho omdlím...po tom epiduralu byl klid a hlavně jsem po něm do 2 hodin měla vše za sebou
19. čer 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to chápu - taky mi z toho běhá mráz po zádech :slight_smile: ale tohle by mělo být bez problému - jen gelík a efekt velmi podobný :slight_smile:
19. čer 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev to je také super - hlavní je, že prostě pomohl - kleplo by mě,kdyby mi to píchli a vůbec to nepomohlo!!!!!
19. čer 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin a ta hadička tam není ani cítit, vůbec o ní nevíš...jen musíš pak počkat až ti ji vyndají a to je taková rychlovka, že nic necítíš...

@klaire22 jj pomůže a aspoň na chvíli se při porodu uleví a je ti lépe
19. čer 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev já se ani tak nebojím té bolesti, jako spíš, že to bude trvat hrozně dlouho - kdybych věděla, že mi třeba bude porod trvat 3 hodiny - tak to vydržím, i kdybych měla bolestí omdlít - ale když člověk neví a může to trvat třeba i den -tak mi z toho naskakují osypky :frowning2:
19. čer 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no tak, jestli budu bolestí omdlívat, tak to je jiná situace, to samozřejmě zvážím i epidural :grinning: a díky za zkušenost, určitě budu ráda, když budu mít tu možnost vysvobození
19. čer 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no, tak to je přesně ono, jde o čas.. já si v duchu říkám, že pokud bude první porod do 24 hod, tak to bude dobré... známá rodila první holčičku 3 dny, druhý porod byl cca 4 hod.... váhově na tom byly holky stejně, jen ten průběh...

o jakém gelu se tu mluví, asi jsem to nějak přihlídla... o jednom takovém jsem četla v čekárně, když jsem byla na odběru plodovky... název nevím, myšlenky byly někde uplně jinde...

Ze včerejška mám hotovo, navařeno, ulizeno, jen musím vyklidit myčku a přemoci se do žehlení...
19. čer 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to je na tom to nejhorší, člověk nikdy neví, jak dlouho to bude trvat...já jela do porodnice s tím, že mi praskla voda, po pár hodinách se přidaly bolesti, ale nic se nedělo...kolem 9 jsem dostala klistýr a pak začaly šílené bolesti, tak jsem dostala epidural...byla jsem z toho dost nervozní, ale když jsem pak cítila tu úlevu, tak jsem za něj byla ráda...a pak když mi najednou sestřička řekla, že další epidural mi nedají, jelikož začínám rodit, tak jsem byla ráda, že už to budu mít za sebou...

@kaphajin trápit tě nenechají, ale samozřejmně bude jen na tobě jak se rozhodneš...mi ten epidural PA nabízela dvakrát a až na podruhé jsem souhlasila
19. čer 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek