• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
ahoj holky,

já už se taky cítím jak před rozpadem a připadá mi že se dole strašně roztahuji :wink:

my jsme byli včera u švagrovců na pouti, tak jsme si zas dali do pupíku :wink: a dneska 0.5kg nahoře :angry: a dneska jsme tu měli akci pro děti-pohádkové postavičky,skákací hrad, dětská diskotéka tak se Lucinka pěkně vyblbla :slight_smile:
24. čer 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Dnes mi odešla zátka. Navíc se nemůžu ubránit zvláštnímu pocitu, že už to snad konečně začne, tak jsem si dneska pro klid v duši dala vaničku, oholila jsem se, abych to nemusela řešit v bolestech a uvidíme. Během koupele ze mě lezly jen kusy hlenu, tak uvidíme, co přinese noc. Sice to ještě nemusí hned vyvolat porod, ale u 1. syna to pak šlo ráz na ráz, tak už se snažím být připravená. Už jsem i dost nervózní a protivná tak, že se hnusím i sama sobě, tak to chci mít fakt za sebou. :slight_smile: Dobrou a jestli to půjde, zkusím se ozvat, než vyrazíme do porodnice :slight_smile:
24. čer 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska Tak držím moc a moc palečky, kdyby to v noci vypuklo!!!!! Hlavně ať to krásně zmáknete a jste oba zdraví!!!!
24. čer 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla včéra děvčata nějakou depku - večer před spaním to na mě nějak padlo a normálně jsem se rozbrečela, jak se bojím, že to nezvládnu - jak porod, tak péči o malou - no taková malá hysterka jsem byla :frowning2: Manžel mě tam utěšoval, že to přeci zvládneme a že jsme Elišku chtěli...............to já jí chci moc, těším se na ní, ale nějak jsem včéra propadla panice a z ničeho nic se sesypala:slight_smile: A to se neustále snažím o pozitivní myšlení a těšení se na porod, né abych tam šla jak zvířátko na porážku..........ale nějak to bylo silnější než já :frowning2: :confounded: :zipper_mouth:
24. čer 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska jé tak to už to asi bude, já šla po zátce minule taky rodit do dvou dnů :slight_smile: Moc držím pěsti!!!

@klaire22 z toho si nic nedělej, tyhle stavy jsou úúúplně normální :slight_smile: ale taky občas hysterčím a v tu chvíli si normální moc nepřipadám. řekla bych, že už jsme všechny teď takové nevrlé :wink:
24. čer 2012 ve 21:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, tak u nás pěkně zataženo, ale zatím bez deště a to hlásili, že tu má pršet už celou noc...

@klaire22 z toho si nic nedělej, blíží se porod, tak nemáš v hlavě jiné myšlenky, než jak to vše dopadne a pak jak to zvlášneš apod. neboj určitě bude vše v pořádku. Si pamatuju, jak jsem u FIlípka taky byla nervozní a stresovala, že nebudu vědět jak jej vzít do náruče, jak přebalit, oblíct apod. pak mi v porodnici jednou ukázali, jak se o něj starat a ono to šlopak nějak samo od sebe jakobych to už někdy dělala :slight_smile:

@dociska moc držím palečky a hlavně, abys to měla případně rychle za sebou a byli jste oba dva v pořádku a zdraví :slight_smile:
25. čer 2012 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,pěkné ráno,u nás je taky zataženo a docela chladno,na kalhoty a mikču.. :unamused: Malý už je ve školce,odpol jedeme na chatu a vrátíme se až ve čtvrtek večer a v pátek půjde naposled do školky.. :sweat_smile: :confused: To se tady jistě něco uděje a já to nebudu vědět.. :astonished: :wink: U mě je naprostý klid až na rejdění v břiše.. :sunglasses:
@ivis Vy tam máte ty poutě nějak často ne? :wink: Aspon je kam vyrazit s dětma.. :sunglasses: Tak se drž,máš to už taky za dveřmi.. :sweat_smile: :confused:
@dociska Tak to už na ty dveře klepe,také jsem do 2 dnů tuším rodila..Držím palce,at to máš brzy za sebou a jste oba v pořádku a brzy nám dej vědět :wink: :sunglasses:
@klaire22 Z toho si nic nedělej,jsi prvorodička a je to naprosto normální,uvidíš že ti to půjde dobře,fakt to přijde většinou samo,akorát nikdo z nás neví jak proběhne porod,to už si počkáme všechny..Mě také přepadají myšlenky,jak to zvládnu po těch 5 letech,že jsem mnohem shnilejší a nemám dost sil,ale tak nějak doufám,že mi dr.pomůžou a pak už to bude jen radost s tím růžovým tvorečkem :slight_smile: :wink:
25. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, u nás taky pod mrakem. Dneska se chystám do poradny poprvé na monitory, tak se moc těším :slight_smile:

@klaire22 to jsou fakt nepříjemný stavy, ale jak píše janulev, to se stává asi všem budoucím maminkám, hlavně, že Tě manžel podržel :wink: už se nám to blíží, tak je asi potřeba počítat se vším :grinning:

Já se tedy dala docela dohromady, poslové už tak často nechodí, po 9 dnech mě přešla i běhavka, takže jsem moc ráda. Zase mám naději, že vydržíme pohromadě ještě nějaký ten čas :slight_smile: ale uvidím co dneska na monitotrech

@ivis taky mám pocit, že se mi to dole povoluje, bolí pořád podbřišek, o kyčlích ani nemluvím :confounded:
@dociska tak přeji perfektní, rychlý a snadný porod! :wink:
25. čer 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Tak to máš doma klídek bez malý,je fajn,že ti tak jezdí po prázdninách,malý aby jel sám zatím nezvládá,sice byl už 2x u našich,ale s tím,že já odjela a on myslel, že se třeba druhý den vrátím a ono to bylo na týden..Nevidí se nima zas tak často a na nás je holt zvyklý,ale jinak to tam zvládal bez pláče,to jo.. :sweat_smile: :wink: Tak at se vám daří vše připravit a oběhat,já tento týden moc neplánuji,kontrola žádná,až v sobotu zkusím ještě 3D fotku a možná návštěvu u kámošky ze středy na čtvrtek..Tašku už mám také téměř zabalenou,chybí je pár drobností.. :wink:
25. čer 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Ahoj,to je dobře,že už neběháš:slight_smile:At ti dopadne dobře kontrola i monitory,já jdu až 4.7.poprve.. :sweat_smile: :confused:
25. čer 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubík vyhrál v sobotu 2.místo na ryb.závodech a byl nadšený :grinning: :sunglasses:
25. čer 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vormoni To teda obdivuju, že u tý vody dokážou sedět i děti :grinning: mně to přijde docela nuda, ale to je možná jen moje mylná představa :grinning: Kubík je teda šikula! Není to špatný mít doma rybáře a dát si čas od času čerstvou rybku :wink:

Jinak ty monitory to asi odpovídá, jsi o týden míň koukám :slight_smile: Já jsem zvědavá, jestli mi budou i odhadovat váhu miminka a co všechno vlastně mi řeknou.

A s tou běhavkou, holky, já myslela, že aspoň něco zhubnu a já přibrala 1,5kg :grinning: :grinning: :grinning:
25. čer 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Díky :slight_smile: No to víš,že kdyby nic nechytal ,tak ho to přestane bavit v prvních minutách,ale od toho tam má tatínka,který se opravdu za ty roky vyzná a ví,jak tam ryby nalákat a pak taky říká malýmu ,kdy má seknout nebo to udělá sám a malý jen motá navijákem..(což se toleruje).. :wink: Je ještě dost malý,až čas ukáže jestli ho to opravdu bude bavit a půjde mu to i bez tatínka.. :sweat_smile: :confused: Tak to je pěkný,žes i přibrala,mimču to teda nijak neublížilo a ty ses vyčistila :wink:
25. čer 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko holky,

u nás zataženo, chladno a vypadá chvílemi na déšť :frowning2: Mě ráno vzbudili nějajcí exoti, co v půl sedmé ráno něco řezali nebo sekali, takže randál jak blázen :frowning2:

Děkuji za podporu - mám oproti vám tu nevýhodu, že fakt netuším do čeho jdu, tudíž se bojím asi o to víc........ale přitom se na malou těším jak malá :slight_smile:

U mě teda poslíci stále žádní, ale jak píšete, že vás popichuje v podbřišku nebo v tříslech, tak to hlásím, že je u mě také - občas mě tam jen tak z ničeho nic píchne a je klid, za půl hodinky třeba zase.........takže to už se mi to dole povoluje k porodu????
25. čer 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Kubík je fakt šikulka, hlavní je, že ho to teď baví, třeba ho to nebude bavit celý život, třeba jo - ale rozhodně je to super než být třeba doma narvaný stále u telky nebo počítače - takhle aspoň něco zažije a když i vyhraje - nedivím se, že ho to pak baví :slight_smile: A tatínek pak musí být pyšný, že máte tak šikovného synka :wink:
25. čer 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Kubík je fakt šikulka, hlavní je, že ho to teď baví, třeba ho to nebude bavit celý život, třeba jo - ale rozhodně je to super než být třeba doma narvaný stále u telky nebo počítače - takhle aspoň něco zažije a když i vyhraje - nedivím se, že ho to pak baví A tatínek pak musí být pyšný, že máte tak šikovného synka
@kaphajin to bylo pro vormoni - jsem se uklikla, promiň :slight_smile:
@kaphajin já se chystám na monitory v pátek a vlastně i do té registrační poradny, tak jsem na to zvědavá........sestřička mě tam vmáčkla..........je prý teď na Mělníku strašný frmol, porody se prý zvládají dobře, ale na lůžkovém je to prý horší - no my máme ještě chvíli čas, tak snad to trošku opadne :slight_smile:
25. čer 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev děkuji za uklidnění, snad to opravdu všechno přijde tak nějak samo i u mě :slight_smile:
25. čer 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já taky netuším do čeho jdu :grinning: a taky se těším :slight_smile:

s tím bříškem, já se na to dneska zeptám doktora a hodím to sem, ale podle mně jsou to ty vazy a měkké tkáně, které se rozvolňují před porodem, nakonec si myslím, že to je dobré znamení, protože čím dřív se to takhle samo připraví, tím lehčí by mohl být pak porod ne? :wink:
25. čer 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já už na registračce byla minulý týden, vzali mě ze dne na den, tak jsem se fakt divila :confused: sestřička byla fakt úžasná, přišla jsem tam tak nejistě v ruce s porodním přáním a ona mě dost podpořila, že jsou rádi, když si to sepíšeme :slight_smile: probrala se mnou jak to tam funguje a strašně mě to uklidnilo, protože jsem měla okamžitě pocit, že se mi tam nemůže nic špatného stát :slight_smile: že budu v dobrých rukou. Dostala jsem i nějaký dárkový balíček s různými vzorky pro miminko a maminku.
25. čer 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no, jsme ta tom stejně, jen ty nehysterčíš, na rozdíl ode mě :slight_smile:

Taky bych řekla - já teda, když vstávám, tak si podpírám bříško - nebo jak to popsat, jinak mě tam píchne.....

já mám do té registračky dorazit na druhou hodinu, ale sestřička mi říkala, abych dorazila už půl hodiny předem, že prý půjdu ještě na UZ - tak snad mi tam řeknou, kolik malá váží :slight_smile:

A dnes jsem měla po dlouhé době noc bez vstávání kvůli čůrání - jsem se vyspala krásně až do rána - ale ráno ten randál :frowning2:
25. čer 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin já tam volala hned, co jsem přišla z poslední prohlídky od mého doktora......byla jsem právě taková přešlá, já kdy právě odcházela od doktora, tak mi chvilkami šli slzy do očí - že teď už opravdu jen ten porod a přepadl mě opět ten můj strach.........ale jak jsem tam volala a ta sestřička i po telefonu byla strašně milá a příjemná, řekla mi v klidu, co si mám vzít a tak,tak mě to teda také uklidnilo a pak jsem byla zase v pohodě.....tak věřím,že jestli budu mít tu samou skvělou zkušenost z registrační poradny jako ty, tak že mě to také tak uklidní :slight_smile:

Jůůů, dárkový balíček - já chci taky :slight_smile: Snad ho taky dostanu - někdo ho prý dostává od svého gynekologa, ale já teda nic nedostala :frowning2:
25. čer 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já zase hysterčila v jiných obdobích, to má každý jinak :grinning: horší je, že když mě takhle manžel vidí, tak vlastně chudák ani neví co má dělat, neumí moc utěšovat a trápí se se mnou :frowning2: zpočátku manželství jsem mu to vytýkala, že já ho umím psychicky podržet a on mě ne, ale nakonec jsem zjistila, že to tak nemá, že by rád, ale prostě i když se přemáhá tak to nějak neumí a za to člověk nemůže být na druhého naštvaný, že jo :sweat_smile:
25. čer 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no tak až otevřeš dveře mělnický porodnice, tak slzy zajdou, jsou tam optimisticky naladění a nedají Ti prostor k nějakému smutnění, určitě to bude v pohodě :slight_smile: já tam teda byla jen na administrativní registračce, protože chci dál chodit ke svému lékaři. Tak doufám, že mi to mimi dneska zváží nebo ho pošlu... :angry:
25. čer 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no, tak to je i můj manžel.........on taky není ten typ, který mě hned obejme a začne utěšovat - on si ke mě sedne, hladí mi třeba ruku a poslouchá, co mu říkám - načež na to mi vždy něco řekne ve snaze mě uklidnit......utře mi třeba slzy, nebo se mi směje (jako hezky, né že se mi vysmívá),že jsem ubulená a proč bulíkuju - že to přeci zvládneme a tak........a uklidní mě...............taky mě to ze začátku vztahu štvalo, že jeho když něco trápí, tak já k němu jdu - obejmu ho, utěšuju, pohladím ho a tak..........to on tohle taky neumí - ale zas to udělá jinak.....taky si občas říkám, že se se mnou trápí, že neví, jak mě utišit - ale on už má svůj způsob, na který jsem si zvykla a furt je to hezké samo o sobě, než kdyby mě nechal brečet samotnou a okřikl mě, proč zas řvu!!!!!!

On spíš - když mě vidí, že začínám natahovat, tak se začne smát a spustí: "Zase budeme plakat, jo? No, už jsme dlouho neplakali, viď :slight_smile:
25. čer 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to by bylo úžasný - chci aby to ze mě spadlo, ten strach - asi když uvidím ty lidi, co tam jsou a jak to tam funguje, tak se vážně uklidním víc........to co říkáš, jsem slyšela už od hodně lidí, tak doufám, že to fakt zvládnu s úsměvem na rtech :slight_smile:
25. čer 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak to je přesný, asi máme stejný typ chlapa :grinning: jsou úžasní, jsou to prostě chlapi :slight_smile: no a s tou registrací to zvládneš určitě s úsměvem na rtech :slight_smile: ale u porodu se asi smát nebudem :grinning:
25. čer 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to ano, nedala bych ho nikomu!!!!! I když má své mouchy, ale to já ostatně taky!!!!!
U porodu se asi smát nebudeme, ale musíme to brát statečně - jdeme tam porodit naše zlatíčka, aby jsem je měli konečně u sebe v náručí - strašně se na to těším..........na ten okamžik...........a zároveň si samu sebe na tom místě nedokážu představit!!!!
25. čer 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak to jsme na tom stejně, já si připadala donedávna divně, každý ráno když jsem se vzbudila tak jsem se koukla, jestli je to pravda, že mám břicho :grinning: :grinning: :grinning: pořád mám pocit jakože se mě to zatím nijak netýká. Když kopne, tak na něj samozřejmě promluvím a pohladím bříško, ne že ne, ale je to prostě zvlášní, že budu máma :slight_smile:
25. čer 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek