• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
holky mě to uklízení tak strašně neba :frowning2:
25. čer 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Přesně plínky zaberou nejvíc a pak ten župan.. :sunglasses: To je vid s těma jménama :unamused: Jsou výborné,nejlepší teda čerstvé,když ještě křupou,jak se zavřou do krabice,nasáknou tím krémem ale i tak dobrotka :grinning:
25. čer 2012 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni no,když tam dám ty plínky, tak je taška v tu ránu plná :grinning:
to jo - tak my měli holčičku jasnou hned, u nás by byli dohady spíš s klukem :slight_smile: a vy už jste to nějak rozštípli????

je to fakt lahoda, hned bych si jeden dala :slight_smile: mě čeká večer rybízový džem - dostala jsem rybíz, tak se do toho musím pustit :slight_smile:

tak u nás prší - sice jen slabě, ale je tam hnůůůůůsně!!!!
25. čer 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Právě ,že nerozštípli. :frowning2: .já mluvím o Nelince a a tatínek o Natálce,jako by jsme snad čekali dvě.. :confused: :sweat_smile:
25. čer 2012 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni a jiná možnost není??? Koukala jsem, že máš napsanou i Simonku - to je taky moc hezký jméno :slight_smile:
25. čer 2012 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Nazdárek, konečně se mi zase podařilo propracovat se k notebooku....když jsem na chatě tak trochu nestíhám.....dítě zahrada, občas zajet do Prahy vyřídit neco potřebné.... A jak si zvládala víkend? já nebýt celé dny u vody, tak bych se asi zbláznila..... Jen mě mrzí, že se nemůžu koupat...... Lukáška to hrozně chytlo a není nikdo kdo by ho letos naučil plavat :frowning2:
25. čer 2012 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@bodlynka ahojky :slight_smile:to my byli o víkend u našich - zahrada, odočinek, pokec s rodinkou :slight_smile: bazének bohužel nemají - jinak bych se smočila hned :slight_smile:

a manžel neumí plavat - že by ho to naučil on???
25. čer 2012 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 já si taky celé dva dny ráchala alespoň nohy, vyrostla jsem na Slapech a Lukášek na rozdíl od Aleeše je po mě vodník..... Aleš je hrozná zimouřivka, ten pomalu nevleze ani do moře natož do Vltavy :slight_smile: , když ho do toho budu nutit aby se přemohl, tak bude na Lukáše protivnej a ještě by mu to znechutil....a to mi za to nestojí.... a co ty? Už máš vše nachystáno? a jak ti je? mě jen hrozně otékají nohy, ale s tím prý nic nenadělám.. :unamused:
25. čer 2012 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@bodlynka mě také šíleně natýkají nohy - měla jsem každou chvilku nožky namočené v nějakém lavoru, abych si je chladila :slight_smile:
Já jsem taky vodník od malička, tak to chápu :slight_smile: Když naši řekli, že se jedeme koupat, mohla jsem se se ségrou zbláznit radostí :slight_smile:

Víceméně ano, chybí mi vlastně jen sežehlit koš pidi prádla a mám nachystáno :slight_smile:
25. čer 2012 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem se vrátila z kontroly. Doktor na pěst, dneska na co jsem se zeptala, jednoslovná odpověď :frowning2: Takže monitory, měla jsem tam hodnoty kolem 50 nejvýš, ale pak mi přišel jeden klasický posel a byl 99. Doktor napsal do průkazky dráždivá děloha. Byl překvapenej, ale nic mi k tomu pořádně neřekl. Cervix skóre je nečitelný z průkazky... Bolení podbřišku je normální. Akorát teď googlím co je NST, tam vypadá jako kdyby mi tam napsal 6. No a jak jsem se vrátila, tak mě začalo to břicho teda brát čím dál tím víc :frowning2: asi z nasr... :grinning:
25. čer 2012 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 No byla to jedna z variant,ale nic z čeho bych byla odvázaná...Mě by se i ta Natalie líbila,ale štve mě že nemá krátkou zdrobnělinu,jen naty..a to mě ani nepřijde jako jméno:-O ,Dnes jsem objevila cizí jméno: Noemi,ale to už spí Naomi...ale nevím co by na to Radek na cizí jméno,ale není špatné,stejně jako Mia,to ted taky frčí z cizích..asi se picnu.. :confused: Tak já balím a vyrážíme,holky držte se a kdyby se už někdo "rozdvojil" tak at to vše dobře dopadne a písněte:o)Ve čtvrtek večer ahoooooooj:-
25. čer 2012 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 tak já už díky bohu i ten koš zlikvidovala, teď jediné co řeším je kde upíchnout Lukáška, ráda bych po minulé zkušenosti zase tatínka u porodu
25. čer 2012 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivis nevíš prosím Tě jaké jsou takové běžné hodnoty děložní činnosti na monitorech? Nemůžu to nikde najít na MK a ani vygooglit se mi to nedaří a Ty jsi tu jedna z těch, co už monitory mají za sebou, já byla dneska poprvně :slight_smile:
25. čer 2012 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
teda vy jste kecky.. :grinning: :grinning:
já dnes musela vstát, abych malou omluvila ze školky, pak jsem zas zalehla..a když jsem skoro spala, tak zazvonil telefon..a než jsem se k němu dopajdala, tak nic :unamused: a už se mi nechtělo spát, neb na mně sedaly mouchy a bylo mi teplo a tak...

pokud jde o pocity prvorodiček, tak já byla dlouho flegma, ale pak porodila jedna kamarádka a jak jsem viděla toho mini človíčka, tak mně to taky chytlo.. já se ji bála vzít i do ruky.. no potom jak přišel porod, tak jsem se dostala do takový euforie, že jsem se skoro celou cestu do Podolí chechtala.. pak mně to teda přešlo :grinning:

druho a více rodičky maj zas tu nevýhodu, že vědí, do čeho jdou.. takže teď se zas klepu z porodu, i když vím, že to bude ok, bude tam doktor a další personál, píchnou mi epidurál a tak dále.. tyhle pocity nejistoty a strachu budou asi u každýho trochu jiný, ale vždycky jsou, ono to přejde hned po porodu :slight_smile:

s tím pícháním v břiše.. to teda nemám, spíš mi chvíli trvá, než vstanu a rozchodím se, asi spona stydké kosti zlobí..

dneska jsem sázela kytičky, strašně dlouho jsem se k tomu odhodlávala, konečně se ochladilo, tak nebyl takovej problém nakopat kompost..čubina je dneska ještě utahaná z včerejší cesty, tak je celkem hodná, i přes to, že jí padaj mlíčný zuby a hned rostou další..
těším se, že se zejtra dýl vyspím, když nemusím nikam volat..snad mně mouchy nechaj
:grinning:
25. čer 2012 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka a jaké kytičky jsi sázela? já dneska málem odrovnala rajčata, co mám na balkoně - sesypal se mi na ně sušák :frowning2: Ale vypadá to, že nejsou ani zlomená, že to snad přežijí :slight_smile: už mi krásně kvetou, tak by mě to fakt štvalo!!!! Mám letos balkon samou zeleň - v truhlíkách a závěsech mám surfinie, pak ve velkém truhlíku rajčata, v dalších několika květináčích bylinky - majoránku, bazalku, oregano a mátu :slight_smile:

já se taky těším, jak se zítra víc vyspím, dnes mě vzbudil nějakej ten debil s motorovkou v půl sedmé :frowning2:
25. čer 2012 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@bodlynka babička s dědečkem by nepohlídali????
25. čer 2012 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 surfinie a jednu levanduli, dlooooouho čekaly na parapetě...
jinak to letos dost flákám...

holky, co nejste provdané, už máte všechny vyřízené otcovství na matrice???

já, pokud jde o tašku, nabalím ode všeho trochu, rozhodně neberu všechny pleny ani porodnické vložky... nachystám to doma a chlap to doveze.. asi nebudu brát ani župan..ale doma bude taky nachystanej. :sunglasses:
25. čer 2012 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@bodlynka noooo.. my malou asi upíchnem u sousedky a domluvíme se s kamarádkou, že by pro ni přijela.. pokud ji teda budem mít doma. oboje prarodiče bydlí dost daleko, 95km a 140km..
25. čer 2012 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak pořád ještě nic :frowning2: Včera mě ta zátka tak povzbudila, že už se konečně něco děje, že jsem se asi příliš nechala unést myšlenkou, že by to třeba v noci mohlo vyjít, ale bohužel. Po koupeli jsem ani nešla hned spát, posedávala jsem v obýváku je v županu a čekala jsem, jestli se to třeba nerozjede. Vím, že zátka neznamená začátek porodu, ale byla jsem prostě najednou ráda, že se konečně něco děje. Spát jsem šla až ve 23:00, když se fakt nic nedělo. Dneska mám náladu pod psa. Jsem otrávená, že se nic neděje, nudím se a nic se mi nechce. Ani jsem nic nevařila a skoro nic nejedla. :frowning2:
Já mám taky domluvenou kamarádku z ulice, že kdyby to přišlo, tak jí Ondřejka hodím a ona pohlídá klidně i přes noc. Už mi dneska volala, že už chodí s mobilem i na záchod a raději ani nikam nejezdí, abych ji pak třeba nepropásla :grinning:
25. čer 2012 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 no byla jsem domluvená s mámou, ale ta je stále na JIPce a ještě si dlouho v nemocnici poleží, budeme rádi když bude fit na Vánoce a druzí prarodiče jsou sto km tak by to nemuseli stihnout....tak mám v záloze nějaké kamarádky , ale v termínu je dost lidí na dovče
25. čer 2012 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, tak koukám, že jsme zatím všechny ještě celé :slight_smile: já mám už dvě hodiny pocit, jakobych měla ve spodku tisíce jehliček a jak se pohnu, tak mě píchají do všech místeček ve spodku. A do toho mi připadne jakobych byla dole šíleně roztažená :sweat_smile:

@dociska takže stále celá? uvidíš že za pár dní to budeš mít za sebou, už to nebude dlouho trvat

s tím hlídáním, my máme domluvenou segru, když bude v práci, pohlídá kamoška a případně hodím malého mamce do práce do školky za dětima

jdu váš dočíst zbytek co jste tu řešily ať aspoň vím
25. čer 2012 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska ahojky, tak to je mi Tě líto :frowning2: já už myslela, že rodíš a brzo dostaneme zprávu :wink: ty poslední týdny a dny jsou fakt nekonečný :frowning2: taky si říkám, kdy už to přijde... ale já mám ještě čas
25. čer 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska Ahoj, úplně chápu jak se cítíš. Já jsem dnes strávila noc v porodnici. Už od čtvrtka mě ničí bolestivý kontrakce. Ze so na ne jsem vůbec nespala. V neděli jsem si dala horkou sprchu a dopoledne jsme vyrazili k porodnici, kde jsme se ještě procházeli až kontrakce přicházeli po 3 min. Přišli jsme do porodnice a řekli mi, že mám stále čípek, že se vůbec neotevírám a kontrakce divný. Navíc se jim nelíbilo co se děje s mimčem. Takže si mě tam nechali a na noc mi dali injekci, která buď uspí, nebo rozjede porod. Holky, takhle sem se 9 měsíců nevyspala!!!! Nicméně jsem taky už z toho otrávená a připadám si jako blbec. Fakt jsem zvědavá jak to bude vypadat až to bude fakt ono. I PA mi říkala, že v těhle případech to není možný poznat, že mi nezbývá než tam jezdit :rolling_eyes: .
25. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina Ahojky, to je mi Tě líto, holky vy si teda užíváte. Tak držím palce, ať to máte co nejdřív za sebou!
25. čer 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska @sina jé holky to si užíváte!
já teda dneska v noci taky hodinu prochodila, nějaké divné bolesti, ale snad po minutě a do kříže, bála jsem se usnout, když jsem chodila, tak se to uklidnilo, když jsem si lehla, tak to zase začalo... no a nakonec jsem z toho usnula a nic ... tak nevím co to bylo.
25. čer 2012 ve 22:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina Tak to ti taky nezávidím. Ale je fajn, že si tě nechali pod dohledem. To tady v Brně by se na tebe ještě ušklíbly a potupně by tě poslali domů, že jsou to jen poslíčci a ať přijedeš, až ti praskne voda. Bohužel tím, jak je tam hodně nátřesk, tak kdyby měli takhle řešit každou maminku, tak se s nemocnice stane ubytovna pro netrpělivé matky :grinning: :grinning: :grinning: Ale pak nás zase nespravedlivě hážou do jednoho pytle :unamused:
25. čer 2012 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska odpoledne jsem měla taky dost pravidelné kontrakce, že jsem přemýšlela, že přinejmenším zalarmuju manžela, ať přijede domů, ale zkusila jsem zachovat chladnou hlavu a nevolat, dokud by to fakt nebylo moooc auvej. Pak to přestalo a já byla ráda, že jsem zbytečně nestresovala. Dostala bych pak kartáč od manžela, že hysterčím. To bych si za rámeček nedala. Workoholik jeden!!!! :confounded:
25. čer 2012 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska :slight_smile: ono to prostě ve většině případů klapne fakt až kolem toho termínu porodu, co? :sweat_smile: já už ale taky pozoruju cokoliv a to mám proti tobě faaakt čas :wink: Dneska se paní pokladní v obchodě ptala Nelinky, kdy už bude mít toho sourozence a Nelča s jistotou odpověděla, že za deset nebo dvanáct dní :grinning: Tak jsem zvědavá, jestli jí to vyjde :grinning:
25. čer 2012 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, kdyby to netrvalo nějakejch 13 hodin tak tam taky nelezu, ale pak už to bolelo po 2-3min. jako čert. Opravdu nerodim každej den, abych mohla vyhodnotit jestli je to kontrakce přípravná, nebo otevírací. Do porodky to mám hodinu a nerada bych rodila na poli :slight_smile: . No a vlastně si tam nechali de facto mimino, ne mě.
Taky vlastně nemám srovnání s prvním porodem, tam to bylo uplně divný a uplně jinak. Tehdy jsem necítila kontrakce pomalu ani když sem tlačila. :grinning: Já sem si teď řekla, že s rozením si dám zase na tejden pauzu. Dnes návštěva, zítra výlet a v pátek svatba, tak si to aspoň užiju. Jestli se to teda s tim baťohem co mám na břiše užít dá. :sweat_smile:
26. čer 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@sina teda to je šílený :fearful: Tak ať Tě to chytne znovu až k porodu a užij si svatbu :wink: taky říkají, že si můžeme dát skleničku vína :wink:
26. čer 2012 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek