• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni no manželovi bude letos 35 let, tak jsem mu chtěla udělat nějakou oslavu - upekla bych jen nějaký tmavý piškot, miluje pařížskou šlehačku, takže bych dortík naplnila jí a pak bych ten dortík ozdobila čokoládou jako v tom návodu na zdobení - je to ten čokoládový :slight_smile:
http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/tipy-a-triky/33885-krasne-zdobeni-dortu-5x-jinak-naucte-se-ho

nepřijde mi to moc těžké - jen vyliju čokošku, nechám ji ztuhnout, nakrájím na plátky, oblepím jí ten dortík a pak ještě ty hoblinky - ty nevím jak by mi šly, ale chtěla bych to zkusit :slight_smile: pro milovníka čokolády jako je můj manžílek - ideální dortík :slight_smile:
2. črc 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev to je pak ideální - kluci by si hráli a vy by jste jeli v klidu do porodnice :slight_smile: máš to vymyšlené dobře :slight_smile:
2. črc 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni můj manžel má narozky 9.8. :slight_smile: to snad už budu schopná právě ten dortík spáchat - teda doufám :slight_smile:
2. črc 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Dortík krásný,hoblinky určitě zvládneš..vypadá efektně,ale na to my právě nesme na čokoládové a šlehačkové..Já dělám furt stejné ořech.těsto a máslový krém dovnitř a začínala jsem zdobením tím samým krémem,třeba přebarveným a ted zkouším potahovat marcipánem,to hlavně malýmu a něco z něj i tvořit,at už kytky nebo postavičky..Zkusím najít staré dortíky,at vidíte,do profíka mám opravdu daleko.. :wink:
2. črc 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já na čokoládu taky tolik nejsem,ale manžel to miluje, tak se o to pokusím :slight_smile: a pařížskou šlehačku už jsem jednou dělala a povedla se, tak si myslím, že by se mi to mohlo povést :slight_smile:

taky miluju marcipán nebo tu mléčnou hmotu na dortech - koukala jsem na mimibazaru, že už si ji můžeš nakoupit rovnou hotovou a zas tak drahá není - tuším kolem 95 Kč za kilo, což mi přijde hezké, než se s tím doma dělat - né vždy se to může povést :slight_smile:

Jinak dortíky vypadají dobře - ten poslední vypadá teda úplně nejlíp, hned bych si ho dala - i když škoda, do něj zakrojit :slight_smile: musel být mňam:slight_smile:
2. črc 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vrátila z monitorů a všechno v pořádku. A to jsem si myslela, že mi řeknou, že rodím :grinning: no nic, určitě se prý příští týden uvidíme, poslíčků si nemám všímat, za bolesti v podbřišku mám být ráda, protože se vše připravuje na porod a miminko mi vážit nebudou, protože už z 30tt je malinké a žádného obra mít údajně nebudu :slight_smile: to je kontrola co? byl se mnou hotovej raz dva. Průzkazka opět nečitelná, to aby se náhodou rodička nedozvěděla nějakej údaj, že jo?

No tak já se asi půjdu zase uklidnit a uklidit k rodičům do bazénu... :frowning2: už jsem otávená jak malý děcko

@vormoni nádherný dorty, já teda dávám za 1 :sunglasses: já bych to vůbec nezvládla, pečení mi nejde. Manžel teď měl narozeniny a svátek a budeme to teprve slavit s rodinou, a tak jsem si nechala od švagrový udělat dort. Bude domácí a od člověka, který to umí, páč já jsem v kuchyni co se týká pečení spíš pohroma :grinning: začne to smetanou na vaření místo na šlehání a končí to želé nebo želatinou a takovejma podvodama na nezkušený kuchařky :grinning: :grinning: :grinning: a abych vzteky z toho porodila, to se nebudu už vytáčet, stačí jak jsem vzteklá v klidu
2. črc 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jak říkám,jsou to jen takové amatérské pokusy,ale důležité je ,že chutnají a občas i vypadají k světu..ten poslední byl vlastně jednodužší,zdobení krémem je proti hraní si s marcipánem brnkačka.. :angry: zkusím udělat letos tu konstrukci,myslela jsem ,že ji stvořím ze špejlí a oplatku a pak jen obalím ty části marcipánem..S plastelínou mi to vždy šlo,tak snad jsem to nezapomněla.. :sweat_smile: :confused:
@klaire22
@kaphajin díky oběma,tak kontrola ok,dr.je tajemný jak hrad v Karpatech co..Já jdu ted ve čtvrtek,tak jsem na to taky zvědavá..monitor,jiní doktoři,prohlídka..ufff,už ted se netěším... :confounded: Tak se hoď do klidu u bazénu,tady to dnes na koupání není,ale už je tepleji než ráno,polojasno..chlapi mi ted někam odjeli,tak budu péct bublaninu a mohla bych zatím udělat tu konstrukci,když nemám nikoho za zadkem.. :grinning:
2. črc 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no tak prohlídka fajn,jen informace o ničem, co? já jdu teďka ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, co se dozvím :slight_smile:
to už asi bude jen prohlídka a monitor bez UZ, tak asi taky nebudu vědět, kolik malá za týden nabrala :confounded:
Hlavní je, že jsi v pořádku a že se tělo dobře chystá na to velké finále :slight_smile:
2. črc 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin a u bazénu si dej ještě něco studeného, ať pěkně vychladneš a je to :slight_smile: já akorát srkám domácí citronádu :slight_smile: a půjdu si udělat další :slight_smile:
2. črc 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni opravdu jsi šikulka a jak říkáš - hlavní je, že udělají radost a ještě k tomu dobře chutnají - ideální stav :slight_smile:

já se šla cournout do města a pinpongů jsem si koupila pěkné vykrajovátko na cukroví,ale viděla jsem to spíš, že tím ženský zdobí ty marcipánové dortíky :slight_smile: a měli to tam jen za pár kaček, tak jsem si to koupila :slight_smile:
2. črc 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni u nás se taky udělalo teplo, i když je pod mrakem.........nohy mi zas natekly, tak se půjdu natáhnout, ať trošku splasknou :slight_smile:
2. črc 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hola, hola posíláme novinu, že máme větší rodinu.dnes 2.7. v 1:37 se nám narodil Filípek.váží 3.51kg.večer napíšu více :slight_smile:
2. črc 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivis jééé, tak první zprávičky :slight_smile: moc gratulujeme k Filípkovi :slight_smile:jste krásná rodinka a moc vám to sluší :slight_smile:
2. črc 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Jéééé,krása,moc vám to sluší:o)Vypadáš jako by to byla brnkačka:o)Ale ono pak- už to jde,vid?:slight_smile:)))Gratulace!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. črc 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis no úúúúúžasný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásná rodinka! moc gratuluji!!!
2. črc 2012 v 17:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis nádhera, to je rychlost, moc moc moc gratuluju!!!!!! Hodně zdravíčka oběma a rychlé zahojení :slight_smile: Je nádherný, vypadá to opravdu, že si se při tom porodu nenadřela, úžasnééééé :grinning:
2. črc 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis velkááááá gratulace :slight_smile: krásnou rodinu máš :dizzy_face:
2. črc 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin To dělá to štěstí určitě.. :sunglasses: Takže o 3 dny dříve,já bych taky chtěla aspoň tak... :sweat_smile: :confused:
2. črc 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis jaké to bylo rodit v těch vedrech?:slight_smile:
2. črc 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná měla bouřku,tady byla kolem Rakovníka.. :confused: Každopádně si už jistě oddechla..a kdo je další na řadě? :grinning: :sunglasses:
2. črc 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jo to kdybychom věděly :slight_smile:
2. črc 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis no, nekecej................tak to moc gratuluji!!!! Paráda, jste fakt nádherní a Filípek jakbysmet :slight_smile: Tak hlavně hodně štěstíčka :slight_smile:
A moc Ti to sluší, mamčo - takhle perfektně vypadat po porodu - tiše závidím!!!!
2. črc 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda to je paráda, já už chci holky taky :slight_smile:
2. črc 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 nechtěj :grinning: vůbec nevíš co tě čeká :grinning:
2. črc 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 nevím, no...............ale jestli budu po porodu takhle vysmátá a spokojená, tak je mi to snad i jedno :slight_smile:
2. črc 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 vysmátá určitě budeš :slight_smile: já už se taky nemůžu dočkat, až budu mít miminko v náručí a nebudu tahat to mega břicho :wink:
2. črc 2012 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve tak na to se taky těším, že mi odpadne ten velký pupík, ty nateklé nohy, pálení žáhy, apod........ale myslím si, že se mi po něm bude stýskat :slight_smile:
ale zas až budu mít malou u sebe, tak to bude taky něco :slight_smile: těším se na to :slight_smile:
2. črc 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer holky,

děkuji moc všem za gratulace :slight_smile:

jinak popíšu ve stručnosti náš porod. Včera jsme byli s manžílkem sami doma, a tak jsem si řekla, že bych si mohla konečně zabalit tu tašku(zase mi začlo totiž tvrdnout bříško a ty bolesti šli do kříže, což předtím tak nebylo)Tak jsem si začla balit kolem 15h.V 16h najednout začly být ty bolesti nějaké pravidelnější a hlavně bolestivější než kdykoliv předtím. V 17h jsem si dala vanu ta bolesti uklidnila ale taky zpravidelnila na 8minut.a tak jsem pořád přemýšlela jestli už by to mohlo být ono či mě šeredne zlobí poslíčky.tento stav trval až do 22:30, kdy najednou se spustila šílená bouřka, a mě najednou bolesti dost zesílily a hlavně kontra byly najednou po 3minutách, a vytekly ze mě hromady narůžovělého hlenu.zrovna v tu chvíli mánželovi vyhlásili výjezd, tak ten odjel.V 23h jsem zalarmovala mamku, v 23:08 manžela a tak jsme v 23:40 vyjeli, ještě jsme se vrátili pro zapomenutý foťák ale 23:57 jsme byli na příjmu.sestra mě vyšetřila a šok, otevřená jen na 1cm!!!a na monitoru jen malé kopečky!!!nejdřív po 5min.,pak po 3minutách, ale bolestivé jak prase. v tu chvíli jsem si říkala, to nemůžu přežít ještě třeba 12 hodin tento stav.monitor trval 20minut, poté jsme šli na box a já vyskákávala a chodila. sestra mě přišla zkontrolovat v 00:45 a ejhle najednout otevřená na 5cm.tak říkala, že prej max do 2h ranní porodíme.Nevěřila jsem tomu!tak mi byla doporučena sprcha, kde jsem skákala na balonu,a bolesti po 2 minutách!v 1:15 jsem vylezla ze sprchy tak mi sestra píchla vodu, najednou šííílený tlak na spodek, tak jsme přešli na kozu a na druhé zatlačení byl Filípek venku!Uff jaká to úleva. pak teda byl mazec šití, bo jsem se natrhla, a zrovna jsem schytala doktorku takovou krávu!rodila totiž i mě, a mamce museli celý spodek předělávat, jak to podělala, tady asii nic nepodělala ale i tak byla pěkně necitlivá!a druhá šílenost je to zavinování dělohy po druhém dítěti, to bolí jak čert, a beru prášky. jinak Filípek se po porodu krásně přisál, teď už to hošánek fláká a je to mordunk ho donutit pít, pořád mi totiž u tohu usíná.

holky přeju všem hlavně rychlé a co nejméně bolestivé porody a těším se kdo bude další :wink:
2. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivis pánejo, tak to vzalo teda pěkný spád.....nejdřív vidina šíleně dlouhého porodu a pak taková rychlovka :slight_smile:
Ale hlavně, že jste to tak skvěle zvládly, jsi skvělá!!!!! Blbý je ten zážitek ze šití, snad to bude vše OK., ale hlavní je, že už je to za tebou :slight_smile:

taky jsem zvědavá, která budeme další :slight_smile:
2. črc 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 děkujiii :wink:

holky, tak kterápak jste z Jižních Čech, valí se tam velká bouře :wink:
2. črc 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek