• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@petule22 Já vlastně taky moc problém nemám,mám jen tzv.syndrom bílého pláště,když jsem někde ve zdráv.zařízení kde to neznám,padne na mě stres a vylitne mi tlak. Byla jsem prvně v poradne v porodnici a měla jsem 160/100. To se jim fakt nelíbilo a nenechali si vysvětlit,ze když počkají půl hodinky,já si přečtu časopis a nebudu koukat na merak,tak to bude v pohode. Rovnou vypsali příjem na podezdreni ná preekampsii. No tak jsem tam pobyla 24 hod,bilkovinu vyloučili,tlak se taky upravil a maširovala jsem domů:wink: Tak ze 4 kg mimina bych měla taky hrůzu...drzim moc palce,aby vše bylo v pohode:wink:
2. črc 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ránko holky, teda vy jste se rozepsaly...jsem vás přečetla jen tam narychlo a řešily jste tu to stahování dělohy. U prvního dítěte jsem s tím neměla žádný problém...vůbec jsem to ani necítila, jen jsem pravidelně každý večer cvičila, jak mi řekli v porodnici. Ale pokud to u druhého tak moc bolí, tak se už teď netěším :rolling_eyes: :confounded:

a co se týče váhy...tak na tu raději už taky nelezu, s Filípkem jsem šla rodit s 15kg nahoře, teď mám už o kilo navíc a doufám, že to už víc nepoleze. Kolik teď malý váží netuším, poslední UTZ jsem měla v 33.týdnu a to měl cca 2,20kg

a co bouřky? rodila jste nějaká? já jsem čekala celou noc, že aspoň zaprší a nespadla ani kapka, ani nebouřilo
3. črc 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás byla buřina solidní, někdy kolem 2 ráno a při jednom hromu jsem se tak lekla, že to probudilo i malého v bříšku :slight_smile: ale evidentně se mu ještě nechce, takže pohoda. Tady to bylo jak z hororu, hromy a bleskly rozsvítily celej barák.
3. črc 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak u nás byly ty bouřky dokonce dvě,lilo jak z konve,fakt děs,nedalo se skoro spát,ale muselo,páč nešla tv.. :angry: :unamused: ,Malý nemohl asni usnout jak se bál hromů.. :astonished: :unamused: Nicméně já jsem ok,a asi nic jiného ještě nehrozí.. :wink: Co se týká tématu: zavinování dělohy tak se přidávám,u prvního žádný problém,nic co by potřebovalo větší komentář,ale slyšela jsem ,že při druhém a více už to cítit je,a doufám,že na to prostě něco dostaneme,nebo si něco koupím,také jsem toho názoru ,že 2 prášky za den neublíží kojenému mimču.. :sweat_smile: Co se týká zácpy po porodu nebo celkově stolice,já šla v porodnici asi třetí den,od sester jsem dostala čípek a jinak jsem se ládovala pro jistotu švestk.kompotem,co mi tam manžel donesl..preventivně..A šlo to,strach byl větší než skutečnost,a doma to taky šlo,sice se objevio krvácení,ale jen málo a po mastičce k tomu určené,se to spravilo samo :grinning: :grinning:
3. črc 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to děkujeme my prvorodičky za uklidnění :wink:
3. črc 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivis Ještě jednou gratulace,zvládla jsi to perfektně a nakonec i rychle,dlouho jsi zůstala doma,to já bych také ráda,ale možná se budu bát čekat.. :confused: S tou taškou jsi to měla teda fakt na poslední chvíli,fakt dobrý :grinning: :sunglasses: Šití je něco, čeho se také obávám,nechápu proč někdo nic necítí a někdo jo a dost.. :angry: Já mám taky nepěkné vzpomínky a hodlám si o něco říct před příp.šitím zavčasu,jelikož mi stačí porod a bolesti s ním spojené a pak už by to mohli ovlivnit a netrápit nás!!!!Určitě to není problém,jen si asi dr.říkají že TO už vydržíme...ale není důvod :rolling_eyes: Malý je krásňoučký a tobě to taky sluší,nejsi vůbec opuchlá.. :sweat_smile: :confused: V pohodě :sunglasses:
3. črc 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak myslím ,že dociska je už taky dvojitá máma,snad bude moct brzy dát vědět..Pro tyto případy by jsme si mohli vzít tel.na ty ,co už to mají za sebou a pak jim poslat zprávu či mmsku a ony by to sem pak vložily :wink: Nevím jestli by to zvládl manžel,možná ho proškolím,čas ještě máme :sweat_smile: :confused: :sunglasses:
3. črc 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tady Jirka - manžel Katky - docisky. Vojtíšek se narodil 1.7.2012 v 1,15 hod. Měří 50 cm, a váží 3730 g. Zbytek myslím Katka povykládá ráda sama
3. črc 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dociska A je to tady!!!! Další miminko - vlastně první miminko, které se nám tu narodilo :slight_smile: Moc, moc, moc gratulejeme!!!!!!!! Hlavně, že jsou oba v pořádku a zdraví!!!!!
3. črc 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin tak tak, trošku nás to může uklidnit, viď :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska teda macek :slight_smile: velká gratulace a přeji oboum hlavně zdravíčko :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás byla v noci tak šílené bouřka - vlastně taky dvě, špatně se mi spalo, ale vůbec né kvůli malý - ta se tam mlela jen chvilinku,než jsme šli spát - to byli takový hromy, že mi tuhla krev v žilách, jak jsem se bála!!! Pak jsme usnuli a dobrý............ale pak jsem se budila na záchod, pak mě vzbudila kočka - dělala alotrie v postýlce a pak jak přišla ta druhá bouřka, tak taky jeden šílený hrom a nemohla jsem spát........... tak jsem chvíli chodila po bytě, vylezla jsem si na balkon a koukala na déšť a pak šla tedy spát.............a probudila jsem se před chvílí..............

A ráno na záchodě, když jsem se utírala, tak jsem na papíře měla jakoby takový - slizík, hleník - jemně žlutý, spíš bílý - to asi nemůže být hlenová zátka, že ne??? ta má prý jinou barvu a hlavně toho byla jen trošička - to asi bylo něco jiného - fujky :frowning2:
3. črc 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Jinak váha opravdu luxusní - Vojtíšek je pořádný kus chlapa!!!!
3. črc 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Tak z toho co píšeš si vážně preventivně nakoupím švestkové kompoty. A mě teda můj doktor, když jsem byla na poslední prohlídce u něj předepsal klistýr - tak jsem si ho šla vyzvednout do lékárny - já teda myslela, že mi ho dají v nemocnici jen tak sami od sebe - a třeba taky dají, ale mám ho sbalený v tašce a jsou tam rovnou dva, tak mi i sestřička říkala, že si mám ten druhý třeba dát ještě po porodu, kdy hrozí právě ty zácpy, že je to úleva........... :sunglasses:
3. črc 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska jupííí :slight_smile: super zprávička... velikááánskááá gratulace, už se moc těším na další info :slight_smile:
3. črc 2012 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to ti napsal ten yal?
3. črc 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen nevíš co tě čeká,jsi po sekci s dcerkou?já vím co mně čeká a nemine :grinning: jen se modlím za rychlý porod a bez komplikací,chci i rodit ambulantně tak doufám že to bude dobré,už to chci mít za sebou :wink:
3. črc 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a omluva že jsem vám sem tak vplula,zaujala mně diskuze :dizzy_face:
3. črc 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 jj, ten YAL - prý si ho můžu dát sama před tím, než pojedu do porodnice, ale že prý když nebudu chtít, tak mám počkat na sestřičku, že mi to udělá ona :confounded:
3. črc 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
júúú no já koukám a koukám a další miminko...každý den jedno, tak holky, dneska je 3.7. tak která dneska? :wink:

@dociska obrovská gratulace, Vojtíšek má krásnou váhu :slight_smile: tak ať jste brzy doma :slight_smile:

@klaire22 klistýr, tak ten mi v porodnici dali sami, kupovat jsem jej ani nemusela...a zácpa po porodu ani nebyla, porodila jsem v pondělí odpo a šla jsem pak poprvé ve středu...měla jsem z toho strach, ale zas tak šílené to u mě nebylo
hlenová zátka je prý narůžovělá...ale takový výtok, který popisuješ, tak ze mě odchází už asi tak 4 dny...může to pomalu odcházet ten hlen a hlenová zátka pak odejde až nakonec

@vormoni o šití jsem u Filipa ani nevěděla, a co se týče nástřihu, tak jsem jen slyšela, jak šmikly nůžky...a zašívání bylo jen malinko, ale teda co jsem do teď nepochopila, co na tom ta doktorka zašívala tak dlouho, když říkala, že je to jen mini nástřih :confused:
3. črc 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev jejda, tak myslíš, že už se i u mě něco chystá? já na to ráno koukala jak puk :sweat_smile: No, termín porodu dle měsíčků mám za týden, dle UZ za 2 - tak uvidíme, do jakého data se strefíme :slight_smile: doma už tipovali, kdy se malá narodí a skoro všichni se shodli na 15.7. - tak jsem na ně jako zvědavá :slight_smile:
3. črc 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev já měla jeden vnitřní a jeden venkovní steh a taky to šili celou věčnost :angry:
3. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokukuji po fotografech, co fotí novorozeňátka - jedna by se mi fakt líbila, ani není drahá, ale má už plno, ale píše, že když jí dám vědět cca termín porodu, že by se pak pokusila se nějak přizpůsobit - tak to musím večer probrat s manželem, abych jí co nejdřív písla. Ateliér má kousek od místa, kde bydlí moje babička, takže to by bylo super :slight_smile:

Fotili jste holky mrňousky takhle brzo - ona píše, že ty novorozeňátka je nejlepší fotit cca 2 týdny po porodu, kdy prý ještě hodně spinkají, max. prý do 6 týdnů, pak je prý dobré počkat až na focení kolem 3-6 měsíce.
3. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak může se už něco pomalu dít, ale např kamošce takto ten hled odcházel víc jak týden než šla rodit...

malého jsme fotit profi fotografem nenechali, dělali jsme spoustu fotek doma a ani nás to tak nějak nenapadlo, že bychom mohli zajít k nějakému profi...je pravda, že ani o nikom nevím, kdo by nechal tak malé mimi fotit

@petule22 že, řeknou jen malý nástřih a pak tam celou věčnost něco zašívají :grinning: :angry:
3. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no, týden než bych šla rodit by mi nevadilo - to by se narodila cca kolem 10.7. a to byl ostatně i můj typ, že by mohla malá vylézt na svět :slight_smile:

Já mám teda jednu známou, co nechala fotit svého novorozeného synka, ostatní kamarádky nechali fotit už, když měli děti starší - cca kolem 3-4 měsíců. Celou dobu jsem byla vůči těm novorozeneckým fotkám imunní, ale teď se mi začali hodně líbit a říkám si, že by to byla nádherná památka :slight_smile: Když jsou to ještě takový spící klubíčka :slight_smile:
a pak bych ráda nějaké až by byla větší, cca půl roční :slight_smile:
3. črc 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev a nevyšili ti tam třeba nějaký hezký vzor?:grinning:
3. črc 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 kámoška mi ted taky ukazovala malou jak ji nechlai hned po pár dnesh c afotky jsou luxusní :slight_smile: my nechávali Matyáše ve 2 měsících a celé to prořval :angry: ty novorozenátka aspon hezky spinkají :slight_smile:
3. črc 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Moc gratulujeme,tak jsme se nemýlili.. :grinning: Pozdravujeme Katku i Vojtíška:o To je ale macek :sunglasses: Hlavně, že to zvládli ve zdraví:o)Těšíme se na foto:o)
3. črc 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 právě, fotky s těmi spícími miminka jsou luxusní, jak spinkají, občas vykouzlí nějaký ten úsměv :slight_smile: strašně se mi to líbí :slight_smile:
To tam jedna paní fotografka píše, že 2měsíční miminka nejsou na focení ideální - více nespecifikuje, jen tam píše toto.
3. črc 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 my tehdy nechávali dělat vánoční fotky jinak bychom ho ani nefotili, spíše až tak v půl roce....
3. črc 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek