• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kaphajin to já jsem taky cholerik, to si z toho nic nedělej - jsem choleriko-sangivik a jsem těžce labilní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 tak to mě mrzí, že Tě takhle vyděsili, ale určitě bude všechno v pořádku, kdyby to tak nebylo, tak vás nepustí už domů, základem je pozitivní myšlení, mysli na Elinku, hlaď bříško a neplakej, bylo by jí taky smutno :wink: do rána to vydržíte, já bych si dala klidně být Tebou vínko, já si dávám 1dc každý večer a jak se pak mrská :slight_smile:
4. črc 2012 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin asi si to vínko fakt dám -dneska jsem zralá dát si panáka, ale bohužel nemůžu -tak aspoň tu skleničku - mám tu vychlazené růžové avanti, tak si ho dám..........
fakt doufám, že jí je dobře, že je v pořádku, já bych to nepřežila, kdyby se jí něco stalo.............

to si taky říkám - že by mě nepustili domů, kdyby se jim to nezdálo - nezbývá mi nic jiného, než jim věřit!!!!!
4. črc 2012 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@klaire22 buď v klidu.. kdyby to bylo vážné, tak si tě tam nechali, to by neriskli..může to být horkem, nebo tím, že má už málo místa..jestli cítíš aspoň nějaké pohyby, tak buď v pohodě, nestresuj se zbytečně, kdyby měli pochybnosti, tak tě zítra říznou, nebo to vyvolají a bude :grinning:
4. črc 2012 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka @klaire22 jj souhlasím, a ještě jsem si vzpomněla, že když jsem byla naposledy teď na monitorech tak mi doktor říkal, že ten den chodí k němu maminky, kterým miminka pořád spí, že nic nenatočili, to bylo pondělí, takže bych to možná taky přičítala tomu počasí :wink:
4. črc 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka to ano, občas jí cítím, ale přiznám se, že moc klidná nejsem............dneska jsem měla vůbec den nějak divnej..........málem jsem se idiot zabila v autě, to jsem teda obrečela poprvé, jakej jsem idiot - pospíchám a pak takhle ohrozím sebe a hlavně malou, pak jsem pomalu málem srazila blbce na kole a na cestě domů jsem viděla přejetou kočičku - a pak takhle blbě dopadne ten monitor, pak zase ty pochybnosti, zda to zvládnu s miminkem......... no mám dnes opravdu dost :frowning2: a hlavně mám pořád na krajíčku, stačí mi dnes fakt málo a bulím :frowning2:
4. črc 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin doufám, že jen spinkala...........ale srdíčko jí jinak tlouklo krásně............chjo, doufám, že to zítra dopadne dobře!!!!!
4. črc 2012 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 jé babulko, z toho si nic nedělej, miminka jsou nejlínější vždycky zrovna, když se má natáčet monitor :slight_smile: mně ho taky teď poprvé opakovali. a před tím opravným jsem se měla jít najíst - takže cukrárna - chlebíček a dortík :grinning: a pak při natáčení monitoru jsem si měla lehce přejíždět, lechtat nahoře po bříšku, jakoby hned pod prsy, nevěřila bych, ale fakt to nějak mimčo cítí a zabírá to. od té doby to dělám vždy, protože po ránu je malej prostě línější a vždycky monitor v pohodě :slight_smile: tak to zkus :slight_smile: a hlavně si dát vždycky předtím něco sladkého nebo třeba kafčo. ale přesně si pamatuju, že nelinka se mi v bříšku taky hýbala ke konci už strašně malinko proti tomu raubířovi, co čekám teď :slight_smile: o kopání nemohla být řeč, spíš jen takové převalování. to teď jsem poznala kopance. takže je to určo normální. dneska byla na monitoru jedna maminka taky podruhé a říkala - dala jsem si kafíčko a ta sestřička na to - tak to se bude určo mrskat :slight_smile: tak to zkus :slight_smile:
a z těch emočních výkyvů, že to nezvládneš, si taky nic nedělej, buď si jistá, že to zvládneš! :slight_smile:
já mám teď taky věci, si někdy říkám, že můj chlap je snad dokonalej, že to se mnou teď takhle dává, já bych se už zaškrtila :grinning:
4. črc 2012 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@klaire22 ano, také jsem v tomto měsíci nabourala sloup před barákem a nedala přednost na křižovatce autu tak, že dobržďovalo a troubilo, že už jsem čekala, že to do nás napálí a jen jsem se držela volantu... už se snažím moc neřídit, fakt jsem už děsně roztržitá, rozhozená a prostě pošahaná :grinning:
4. črc 2012 ve 21:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 určitě spinkala :slight_smile: neeve má pravdu, chce to něco na povzbuzení, třeba i čokoládu. Takhle jsem byla připravená na 4D UTZ, tam to přímo říkají dopředu napít se cocacoly nebo čokošku, protože když pak spinkají, tak z toho nic není :unamused: a jestli krásně tlouklo srdíčko, tak vůbec nechápu, že Tě takhle vyděsili! Přijde mi, že někdy ti lékaři a sestry moc neuvažují jaké budou mít jejich komentáře dopady.
4. črc 2012 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@neeve
@kaphajin jste zlatíčka, děkuji :slight_smile:
ona mi doktorka řekla, ať se najím, než půjdeme naměřit ten druhý, ale sladký jsem si teda nedala, namazala jsem si dva rohlíky a dala si pár bombonků skitles.............tak zítra ráno si dám kafíčko a něco sladkého k snídani - snad jí to trošku povzbudí, potvůrku mojí línou :slight_smile: a zkusím jí lechtat na bříšku, snad to pomůže a malá se tam trošku probere - je prostě asi jen líná a nechce se jí v to vedru nic dělat - tedy doufám!!!!!!
4. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@neeve no, po dnešku jsem si řekla, že už taky nechci moc řídit - já tenkrát četla článek, že nejhorší za volantem jsou důchodci a těhotné a teď tomu fakt věřím..............pokud to půjde, neřídím až do porodu - ale příští týden teda budu muset jet sama na monitor, ale zítra určo řídí manžel, já fakt ne!!!!

no, já měla smrt v očích - jak jsem jela, předjížděla ten kamion a to auto proti mě se pořád přibližovala - a já jak říkáš, se jen držela volantu a modlila se ať to stihnu. Srdce mi tlouklo jak hrom, celou tu hrůzu, co se mohlo stát jsem si uvědomila hned..........a tak šíleně jsem si nadávala, jaká jsem kráva!!!!!!! fakt hrozný, doufám, že se mi o tom dnes nebude zdát!!!!!!
4. črc 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin snad to zítra dopadne dobře...........dám pak určitě vědět, snad si mě tam nenechají a Elinka jim ukáže, že to zas taková lenorka není :slight_smile:
4. črc 2012 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jdu spát kočky, jsem nějaká hotová :frowning2:

zítra se ozvu, jak jsme dopadly.

dobrou kočky :wink:
4. črc 2012 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já už zase čumákuju a nemůžu spát :frowning2: tak to vypadá na krásné počasí a hezkých pár dní volna :slight_smile: užijte si to!

@klaire22 držím palečky a dej hned vědět jak si dopadla!
5. črc 2012 v 06:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 neboj, některé dítka jsou prostě klidnější, já měla s Matyášem stejný problém, každý monitor prospal a tak mě doktor furt posílal do porodnice na kontrolu a vždy vše bylo ok....takže věřím že jen Eliška spinkala....mě taky vždy třepali břichem, nutili mě chodit, cpát se sladkým ale on prostě chrněl.....
5. črc 2012 v 06:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Mám taky pocit, že mám v břiše spíš kliďase, co se moc nehýbe. Kolikrát už jsem měla hrozný strach, že je něco špatně, když se třeba půl dne ani nepřevalil (naposledy dneska ráno, ale už se pohnul :slight_smile: ). Na každém monitoru ze začátku spal, tak jsem musela podle instrukcí dělat psí kusy - natáčet se tak, abych seděla na půlce zadku, šťouchat do břicha a tak... před posledním monitorem jsem si dala čokoládovou tyčinku a po té byl konečně trochu aktivnější :grinning:. Buď ráda, že si tě pozvali na kontrolní monitor hned na druhý den, aspoň se nebudeš strachovat další týden do další kontroly.
Holt počítám s tím, že už se budu navždycky o někoho bát... jak teď, když je ještě v břichu, tak asi ještě víc, až bude venku.
Já mám teď zase obavy kvůli váze miminka, protože mi dělali odhad naposledy v 31tt a to byl v pořádku, doktor říkal, že je spíš větší. No a pak mi dělali odhad teď v porodnici a v papírech mám napsáno "hypotrofický plod", nemá ani 2500 g :(. Přes všechno, co vím o tom, jak ty odhady mohou být nepřesné, mě to vyděsilo. Pořád jsem hledala na webu, v čem může být problém a byla jsem z toho docela vyřízená. Když se to projeví takto na konci těhotenství, tak za to prý nejčastěji může špatná placenta, ale s jistotou to nevím. Teď už jsem klidnější, říkám si, že už se narodila i menší miminka a byla v pohodě. Teď už chci jenom rychle porodit, aby byl venku a abych věděla, jak na tom je...
5. črc 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko.. tak u nás od devíti večera trochu nervy, začalo mně bolet břicho jako při ms, pak k tomu záda v bedrech, pak jsem začala lítat na velkou několikrát po sobě.. potom se to trochu zklinilo, já přemejšlela, co jsem jedla, jestli prostě nejsem nafouklá z jídla, ale na nic jsem nepřišla...pak jsem dala sprchu, sedla jsem si na chvíli do naší 30cm hluboké sprchové vaničky, tvrdlo mi břicho na kámen, tak jsem si říkala, že se to asi rozjede.. chlap nevrlej, pak mu doplo a ptal se, jestli si teda má jít lehnout, tak jsem ho poslala, že jo,prej ho mám samo vzbudit.. no to jsem si říkala, to jsi fakt hodnej, že mi to dovolíš :-/
zalehla jsem před půlnocí a sledovala to tvrdnutí, kolem jedné jsem se rozhodla, že na to prdím a pokusím se usnout..a před čtvrtou zas vzhůru...a střídavě..
teď už dobrý, ale jsem přesvědčená, že kdybych se šla projít s čoklem, tak rto začne zase.. jestli je to porod nevím, nebaví mně řešit, jestli je vhodný vyrazit jen tak pro sichr do porodky na monitor, navíc odpoledne dorazí přes dveacte dětí a tatínek nebude vědět, co dřív..ale jak se tu zjeví, jdu se projít.. nebudu tu skuhrat s ms bolestma do neděle..
měly jste to některá podobně??
s malou jsem se ráno vzbudila na wc, sedla si a tekla mi voda.. to bylo jednoduchý, kontrakce přišly až cestou do podolí.. jenže každý těhu je jiný, sakra... :unamused: :unamused: :frowning2: :frowning2: :confounded: :angry: :cry:
5. črc 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatelevizeedna tak ten termín "hypotrofický plod" jsem ještě neslyšela :confused: Jinak z toho bych tedy tak strach neměla, já jsem se narodila v termínu a měla jsem 2500g a 47cm a to samé doufám čekám moje miminko, jsem menšího vzrůstu (159cm) a můj manžel taky není žádný čahoun. Říkal nám to i doktor, že bude mimi menší. A ten porod je pak samozřejmě jinší :grinning: Podle mého názoru není váha přes 3,5kg už úplně přirozená, je to tím, že se máme dobře, jsme dobře živení, ale dřív se tak velká miminka snad nerodila ne?
5. črc 2012 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka tak já mám to samé každý den dokola, jsou to poslíčci :frowning2: doktor mi řekl, že mám být za tvrdnutí bříška ráda, že se děloha připravuje, když jsem si stěžovala na už docela silné bolesti v podbřišku, tak mi řekl, že mám být za ně ráda, že se mi připravuje a rozestupuje pánev, a že mě bolí každý den záda, to už jsem mu ani neříkala. Vesničko má středisková hadr :grinning: :grinning: :grinning: to tvrdnutí mám denně nepočítaně a někdy je bříško tvrdé jako kámen i hodinu, nic mi na to neřekl, monitory mám v pořádku, tak je asi vše ok :slight_smile: podle mně to způsobuje moje čilé miminko, který ve mně lítá sem tam, to dráždí dělohu a tak. Včera jsem si oblékala kalhotky a zjistila, že se do nich ne a ne vejít :grinning: takže s rozestupující pánví mu to věřím. A že běhám na záchod i 3-5x denně, to taky už neřeším. Čekám a čekám, kdy to jako přijde, ale nejlepší mi přijde si toho nevšímat a když to začne být fakt mazec, lezu do vany a čekám co bude...
5. črc 2012 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin Hypotrofický plod prostě znamená menší, opakem je hypertrofický = velký, s tím bývají prý problémy u nezaléčené těhotenské cukrovky. Kdybychom byli s manželem menšího vzrůstu, tak by mě to tak neudivilo, ale už v tom 31tt mi pan doktor říkal na moje nářky, že mám obříka, co prý jako čekám, když mám 180 cm :grinning:.
Ale jak jsem psala, už na to kašlu a pokusím se to neřešit, už s tím otravuju pořád manžela, tak nebudu otravovat ještě tady :slight_smile:. Prostě nějak to musí dopadnout.
5. črc 2012 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatelevizeedna určitě to dopadne dobře :wink: a nejlepší je to ventilovat tady, uleví se Ti, ženský napíšou svý názory, tady neotravuješ, tady jsme všechny od toho, že jo holky? :wink:
5. črc 2012 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin Díky, ale beru to tak, že je hezčí číst o tom, jak miminka pěkně prosperují, jak maminky nic nebolí, jak je těhotenství příjemné a jak končí snadným a rychlým a porodem a tak :grinning:.
Jinak jak jsi psala o pár příspěvků výše o břichu jako šutr a roztahování pánve, tak to mám taky fest. Přesně mě taky točí to, že mě skoro všechny spodní kalhotky táhnou. Nejraději bych chodila pořád úplně nahá, ale aspoň ty kalhotky si většinou vezmu :slight_smile:.
5. črc 2012 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatelevizeedna no to je spíš utopie - pohádka, realita je, že každou něco trápí, každej porod není ideální a podle mně je lepší se na to připravit dopředu než být jak Alenka v říši divů :grinning: No vidiš a já jsem ráda, že to nemám sama, kamený břicho a bolest v pánvi jako festový. Tady vidíme, že v tom nejsme samy :grinning: Ale Ty už jsi skoro před porodem, jeden týden vyděržaj a je to venku :slight_smile: Čekáš první?
5. črc 2012 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin Jo jo, první a doufám, že to nebude tak strašné, aby to bylo i poslední :grinning:. Ráda bych měla víc dětí, ale uvidíme, jak budeme zvládat jedno.
5. črc 2012 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin no tak to je přesný..proseděla jsem od rána do desíti, pak jsem si řekla, že na to s...u, šla ustlat, poklízím, třídím hadýrky, musím malý zašít spacák, narvat nádobí do myčky, vyrobit manuál k myčce a pračce... :sunglasses: :grinning: n copak já můžu rodit??? :grinning: :grinning:
pokud jde o pánev, tak ta se mi rozjíždí už cca dva měsíce.. zvednout se ze židle celkem problém, procházka se psem taky problém, dom se šourám jak stará bába..třeba obout se ve stoje taky na nic, protože stát chvíli na jednýn noze docela bolí..ve stydký kosti..už aby to bylo..
5. črc 2012 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatelevizeedna taky jsem měla představu, že bych chtěla tři děti, teď si taky dávám prostor pro to zjistit jak to všechno bude a pak teprve můžu plánovat. Navíc s hypotékou na krku už začínám více uvažovat, že zůstaneme u jednoho. Bylo by to i pohodlný, ideální v práci, ale uvidíme, no :frowning2: U manžela by to asi neprošlo, ten chce minimálně dvě :slight_smile:
5. črc 2012 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka tak na procházky nechodím od 7 měsíce, každou chvíli sedím, jídlo vařím na pokračování :grinning: :grinning: :grinning: zaplať pán bůh za modrého koníka, kde když sedím, tak se nenudím :grinning: :grinning: :grinning:
5. črc 2012 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
tak už se nemůžu dočkat až se nám sem vrátí klaire22 a řekne nám jak jí to dopadlo, už aby byla zpátky :slight_smile:
5. črc 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčata,

tak podávám hlášení..............dnešní monitor dopadl o něco lépe než ty dva včerejší - ze začátku si tam malá zase pospávala, tak mi sestřička řekla, abych se posadila, tak se to o dost zlepšilo, malá se tam začla trošku mlít, i jsem ji párkrát cítila, že tam něco vyváděla.............ale prý do středy, kdy jdu na klasickou prohlídku je dlouhá doba, tak se mám ukázat ještě v neděli, aby se prý nic nepodcenilo. Takže asi dobré............dneska už je to lepší i se mnou, trošku mě to uklidnilo. Manžel prostě říká, že je malá tvrdohlavá a že se tam na povel mlít nebude - prý celá maminka :slight_smile:
5. črc 2012 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek