• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@petule22 uklidňuje mě, že jak se zdá je to asi normální, že je malá prostě línější, ale včéra jsem z toho byla vážně hotová :confounded:
5. črc 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin
@zlatelevizeedna
tak tak, od toho tady to forum máme - aby jsme si postěžovali, zanaříkali a ostatní nás povzbudili a uklidnili - mě jste teda pomohli hodně, fakt jste mě včera uklidnily - bylo mi z toho všeho strašnou úzko a bála jsem se o malou!!!! Dnes už je to mnohem lepší a věřím, že je vše v pořádku :slight_smile:
5. črc 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka manuál k pračce a k myčce - to mě pobavilo - tohle naštěstí můj manžel zvládá v pohodě sám :slight_smile:
Ale máš holt zase jinak aktivního muže, takže nemůže umět zase všechno, že :slight_smile:
Co jsem pochopila - vy pořádáte pro děti nějaké tábory????
5. črc 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna To jsme holt dvě, co mají v bříšku klidná miminka :slight_smile:Moje malá je asi opravdu líné miminko :slight_smile: A jak říkáš - holt se už do konce života budeme o někoho hrozně bát, včera jsem se teda bála fakt hodně, doma jsem furt ubrekávala a nebylo mi z toho zrovna dobře :frowning2: Dnes už jsem o dost klidnější, když ten monitor vyšel lépe.........ale je to divný strach, fakt..........už aby byla malá venku, takhle v tom bříšku je to takový.........divný........nevidíš, co se tam děje, nemůžeš to nijak ovlivnit.........fakt už aby byla venku :wink:
5. črc 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jo..letos jsem to sice zakázala, ale jak vidíš..právě dorazili, jsou všichni hotovson, některé posbíral Martin autem..a už jich tu pár je několik hodin..teď se stěhujou do tábora a polívku jim martinova kolegyně uvařila, vytřela mi tu, vysála, ještě mi prej večer vyžehlí, ale to už jsem ji hnala, bude toho mít s dětma ažaž...
5. črc 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak já si dneska vyrazila na nehty a už můžu rodit :grinning: a dneska musím říct, že se po dlouhé době cítím naprosto super...sem tam mi ztvrdne břicho a jinak nic :slight_smile: manžel říká, že by klid před bouří :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@klaire22 jsem ráda, že je všechno v pořádku a že to dneska bylo lepší...určitě je malá jen línější a taky tam už mají méně místa pro vrtění. já dneska taky chvílí šťouchala do malého, abych cítila jak se vrtí...ale jak jsem na monitoru, tak se vždycky vrtí o sto pryč. V neděli na tebe budu myslet

a kdo dál holky? žádné další miminko zatím nic?
5. črc 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka tak to je fakt hezká práce - hlavně, že ho to baví :slight_smile:
to je hodná kolegyně, že ti takhle pomohla :slight_smile: ona každá udělaná práce za tebe je super, co si budeme povídat :slight_smile:
5. črc 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak u nás je bouřka - teda spíš taková pidi bouřka a přepršek - a u nás klid až to hezké není - my jen tak rodit nebudeme :slight_smile:

to spíš vidím na tebe a nebo na kaphajin :slight_smile:
5. črc 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď by z nás měli na monitoru radost - po večeři se malá pěkně rozkopala, krásně jí cítil i manžel, tak jsme se oba fakt uklidnili :slight_smile:
Leje nám tu jako z konve, jedna bouřka je za náma a dle radaru další před náma :slight_smile:
5. črc 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak super, vše ok, to je dobře :slight_smile:
tady teď byla TAKOVÁ bouřka, že jsem se klepala strachy i s Nelinkou jak ratlík :sweat_smile:
5. črc 2012 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve to věřím, já se někdy taky hodně bojím.....někdy ty hromy jsou strašně děsivý :frowning2: až z toho tuhne krev v žilách :frowning2:
5. črc 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
u nás večer taky buřina... děcka asi zvládaly dobře, včetně Fanynky.. chlap spal se mnou doma, že ho kolegové vyhnali, já na něj koukala, že jako proč, prostě jsem si říkala, že sice odešlo trošku ze zátky, ale podle mně v noci ještě nic nebude.. já doufám v hezké datum 7.7.....
jsem vzhůru od 4, tak asi namažu chleby ke snídani a udělám čaj...
u nás teď zatím zataženo..
6. črc 2012 v 05:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahojky, tak to jsem ráda, že je všechno v pořádku :slight_smile: já byla na rodinné oslavě, tak jsem nemohla na diskuzi. Tak si tu holky užijte víkend, já se snad každý večer ozvu. Budu u rodičů v bazénku.
6. črc 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky :slight_smile: Dneska jsem v jednom kole, ani jsem neměla čas si to tu pročíst ... snad večer.
Včera mi bylo dosti blbě. Já to horko prostě špatně snáším :frowning2: Takže jsem celý den proležela dá se říct na střídačku v posteli a na zahradě na dece. Nebyla jsem schopna ničeho. Teď, když se to aspoň trošku dá, tak uklízím ten svinčík, co se tu za týden zase vytvořil. Ale teče ze mě jak z vola ... horko jak blázen a bouřka v nedohlednu :frowning2:
6. črc 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vedro na padnutí.. po tom ranní vstávání jsem skoro usnula kolem desáté, ale pak jsem radši vstala a začala vařit děckám oběd..omajda je hotová, sýr nastrouhanej a špagety si vařej na ohni v táboře..
po obědě jedou k Sázavě, já tam povezu malou autem, chvilku tam pobudu asi s nima, pak budem vařit kuřecí stehna na kuře na paprice na zítra a večer mají zase program mimo: jedou na přednášku o motýlech, zase na kolech...ke sváče jenom chleby s pomazánkou a zeleninou a večer si opečou buřtíky.. snad se ochladí a já si dám s nima...je mi dneska docela fajn, až na to pálení žáhy, jak se něčeho napiju, hned mám šťávy v krku, renie pastilky mně zachraňují..to by mně zajímalo, kolik balení ještě zbaštím :frowning2:
6. črc 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Nevím o žádné těhotné, která by to horko snášela dobře. Já jsem taky pořád někde vyvalená, hodně piju, pořád lítám na záchod, cítím se jako opuchlá velryba a pořád si stěžuju, že se asi nedožiju dalšího dne. Chudák manžel, musí to pořád poslouchat a tvářit se empaticky, jinak bych byla nevrlá, prý :grinning:.
6. črc 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf uf vedro k padnutí... to počasí nám teda dává :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. črc 2012 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna tak ten můj radši není doma :grinning: teď jsou u řeky s děckama, snad to ve zdraví zvládnou, je to 6km na kole...

mně je dneska celkem fajn, až mně to štve, neb chci co nejdřív rodit :grinning:
ale s Fany mi taky nic nebylo, cítila jsem se výýborně.. žádné příznaky..tentokrát teda aspoň ta zátka, teda pokud to bylo ono :grinning: :grinning: :sunglasses:
6. črc 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem se vrátila od bazénu a když jsme u rodičů, kde je tisíc příbuzenstva, tak si ani těch potíží nevšímám, což je super :slight_smile: akortá mě dneska trochu víc trápí, že mám asi oteklé ruce, protože mě bolí každý sevření čehokoliv co vemu do ruky. Na nohy už jsem zvykla, ale ty ruce, to mě nenapadlo, že to může být tak nepříjemný. Večer určitě přijdou bouřky. Tak třeba se některé z nás poštěstí, ale já už začínám počítat s mým termínem porodu, že to dřív asi nebude :frowning2:
6. črc 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doufám,ze budu rodit až příští týden na termín,mělo by se ochladit,nedovedu si představit tam být v téhle vedrech...jak jsem tam byla na pozorování,tak bylo vedro k zalknuti a okna se kvůli miminum nesměla vůbec otevírat...ocistec. To ať tam ještě prcek je...
6. črc 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin ty ruce jsem měla taky takhle oteklé, uplně voskové, když jsem čekala Nelinku :slight_smile: Je to fakt hnus, teď to nemám, ale pamatuji si to moc dobře. A kámoška, co čekala holčičku to měla také. Tak že by to bylo tak i u vás? :grinning:
6. črc 2012 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. S radostí prvně aktualizuji tabulku a hned v zápětí napíši, jak šel porod :grinning:
přezdívka..........jméno.....termín porodu...můj typ porodu......jméno miminka...město..........datum porodu........míry
dociska.............Katka......1.7.2012............28.6.2012...............Vojtíšek................Brno.............1.7.2012.................3730g/50cm
ivis.....................Iveta........5.7.2012............7.7.2012.................Filípek?............Žďár nad Sázavou
neeve..............Naďa........11.7.2012..........7.7.2012.................Milánek............Mladá Boleslav
kamino............Petra.........12.7.2012.........4.7.2012.................Bohumír............Praha
kaphajin..........Petra.........17.7.2012.........10.7.2012..............Štěpán/Šárka...Mělník
klaire22............Klára........18.7.2012.........10.7.2012...............Eliška................Roudnicen/L
janulev.............Jana..........20.7.2012........12.7.2012...............Davídek............Ořechov (okres Brno)
pajulax.............Pavla.........21.7.2012........15.7.2012...............Adélka..............Uherské Hradiště
Petule22..........Petra.........21.7.2012........22.7.2012................Nikol..................Otrokovice
kammka...........Kamila......23.7.2012.........15.7.2012..............Toníček..............Benešov
lenkabenjamin...Lenka...27.7.2012.........24.7.2012................Nina...................Zlín
vormoni............Monika....29.7.2012.........23.7.2012................nejisté...............Rakovník
Mina_...............Soňa........30.7.2012.........27.7:2012...............ještě nemáme .. Praha
6. črc 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, až teď se mi podařilo v klidu si sednout na internet, abych vám napsala moje zážitky z porodu a jak nám to šlo.
I když jsem psala ještě v červnu, že už asi rodíme, Vojtíšek si dal na čas a počkal si až na první prázdninový den. :grinning: :grinning:
Do porodnice jsme přijeli po 9 hod a doktorka sice prohlásila, že jedeme brzo, ale měli v tu chvíli jen 2 maminky na porodním, tak nás přijali. Jenomže kolem poledne se mi kontrakce skoro ztratily a já najednou přestala rodit. Večer už jsme házeli flintu do žita a domluvili jsme se s asistentkou, že se vyspím, manžel pojede domů a ráno už porod vyvolají. Měla jsem štěstí, že mě neposlali nakonec domů, protože ten den se narodily jen 2 miminka a celé odpoledne tam bylo prázdno a ticho. Můj tedy jel domů a já jsem poprosila o přestěhování na nadstandart, abych měla klid a televizi :grinning: :grinning:
Už jsem se chystala vzít si prášek na spaní, ale kolem 22:00 se mi najednou rozjely znovu kontrakce tak, že jsem je stěží rozdýchávala, tak už jsem byla rozhodnutá, že už odkládat nic nebudeme a tak jsem řekla asistentce, že už budeme dělat vše pro to, abych brzy porodila. Dali mi tedy kapačku s oxytocinem a antibiotiky, zavolala jsem manželovi, že už rodím, ať znovu přijede a ve 0:25 mi napíchli plodovou vodu. Pak už to bylo jako na horské dráze. Jednou jsem bohužel omdlela, protože se mi po sprše zatočila hlava, ale hnedka jsem se musela vzpamatovat a pokračovat. Bezva bylo, že mi asistentka řekla, že když se mi začne chtít tlačit, tak mám prostě začít tlačit a zavolat jí. Takže za chvilku jsme už na ni zvonili a šlo se rodit. Protože jsem samozřejmě opět chytala nesnesitelné křeče do pravé nohy, zvolili jsme pro porod polohu v leže na boku s tím, že levou nohu mi držel manžel a já mu zarývala obličej do břicha při tlačení. Šlo to senzačně. Při každé kontrakci jsem tlačila jako divá a po 3. zatlačení už byla venku hlavička a po dalším zatlačení byl Vojta venku. Asistentka mi pomohla trochu prsty roztáhnout hráz a porodila jsem bez nástřihu a poranění, takže jsem nemusela řešit to šílené šití. Nechali mi i malého docela dlouho na prsou mokrého a neumytého a pak i dlouho, než ho odvezli na neonatologii na šití. 15 minut po porodu jsem už chodila po pokoji a řešila jsem, že se půjdu osprchovat. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Druhý porod prostě můžu shrnout jako snový a úžasný, protože to bylo bezva. To čekání 15 hodin na pořádné kontrakce nepočítám :grinning: :grinning:
6. črc 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dociska Gratuluji,preji hlavne hodne zdravi a pohody.
6. črc 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve jako že by to byla holčička? to by byl asi šok :confused: my spíš čekáme kluka, ale to jen podle intuice :sweat_smile:
6. črc 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska tak to moc gratuluju, úžasné, že Tě nenastřihli a jsi neporaněná :wink: tiše závidím. Přeji oběma hodně zdravíčka a ať je hodňoučkej :wink:
6. črc 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska tak to moc gratuluji ke krásnému porodu a musím jen a jen zazávidět :slight_smile:
6. črc 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska to vedro bylo vážně šílený, já taky chcípala ...........nohy nateklé, dnes i trochu ruce.....fakt mazec....už bych brala nějaké to ochlazení!!!!!
6. črc 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska ještě jednou moc gratuluju, až mi z toho popisu vyhrkly slzy do očí :slight_smile: super, že to tak krásně šlo, jsi strašně moc šikovná :slight_smile:

@kaphajin mnooo to jsem jenom tak zauvažovala :sweat_smile:
6. črc 2012 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 souhlas, to vedro je mazec!
6. črc 2012 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek