• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky,dobré ránko:o)Tak ,že by petule už byla taky dvojnásobná maminka? :sweat_smile: Snad dá brzy vědět..:o)Já jsem jen chtěla podotknout k vaší diskuzi,že i s nástřihem se mi běhalo docela normálně po porodu,co byl problém bylo sezení,ale to jsem vyřešila (už nevím na čí radu), že jsem si nechala koupit dětský plavací kruh do vody a ten jsem si s sebou pak nosila nafouklej na jídlo a hačala jsem přes něj,fungovalo to dobře..i doma jsem ho ještě chvíli používala a doporučuju v příp.že k tomu dojde :wink: Takže žádné obavy,jo? :sunglasses: Mnohem větší problém je pak císař,ten nám snad nehrozí,ale kdo ví?..Jinak hlásím od nás zamlžené ráno,já už nemohla usnout, co manžel odešel do práce a tak se jdu vrhnout na marcipán.konstrukci na dort,dokud malý spí..snad mám cca 2 hod než vyleze.. :sweat_smile: :confused:
8. črc 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: tady je mlha, ale věřím, že dneska bude zase hic :slight_smile:

@vormoni o tom kruhu jsem už taky slyšela, takže kdyžtak si ho koupím, ale s tím císařem, budem se modlit, ať nás nepotká :wink:

Tak ať se Ti dort povede :wink: určitě bude perfektní!
8. črc 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky musím si postěžovat, ale už je to fakt nesnesitelný :frowning2: Je možný, že už se teď začínám nadýmat ačkoliv sním nenadýmavá jídla? Já už s tím týden bojojuju, jsou to hrozný bolesti. Dneska už jsem vytáhla krabičku s čajem pro kojící matky, protože stravou to fakt není. Nebo že by mimi v bříšku škrtilo střeva? Já fakt nevím, ale bolestma se nemůžu vysápat z postele, bolí mě to celý den, chjo :angry: a to jsem na to nikdy extra netrpěla, byla jsem zvyklá jíst úplně všechno :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Ahoj,tak to já nemám,dám si ráno kafe,vodu a jdu na velkou...takže to ve mě dýl nezlobí.. :sweat_smile: měla jsem ted hrachovku a v pohodě.. :wink: Zkusila bych ňáké pilulky co neublíží mimi.. :wink: To víš že to může být mimčem,které ti utiskuje střeva,a nepracují na 100%.. :sweat_smile: :confused: Já ted docvakla tablety železa,tak se zbavím té černé barvy snad..a magnézko jsem taky vyřadila,dle vašich rad tady,jinak ho tam ještě dost mám.. :confused: snad mě ty křeče v nohách nebudou už tolik trápit.. :astonished: :confounded:
8. črc 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Mně je se zažíváním relativně dobře až tenhle poslední měsíc, předtím jsem taky trpěla, vlastně od začátku, takže vím jaké to je a lituju tě. Je to hnus. Já jsem celé těhu na Rennie, to ještě teď občas, ale zácpu a nadýmání jsem měla celou dobu a nepomáhalo nic, jen pořád takový hnusný pocit a tlak, občas trošku zabral Noball nebo Espumisan, ale spíš ne. Tak vydrž bobku :slight_smile: Za chvíli bude dobře :slight_smile:
8. črc 2012 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni @neeve díky no, říkám si, že už to vydržím, ale jak to tak vypadá tak dnešní raní kojící čaj zabral :grinning:
8. črc 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a probiotika, když jsem brala, tak po týdnu mi po nich bylo lépe...
8. črc 2012 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no vida, ten jsem nezkoušela :grinning:
8. črc 2012 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve bylo to jediný, co mám doma, tak sem to zkusila a ejhle, zabral :grinning: no radost obrovská :grinning: a taky jsem chvilku surfovala po netu a údajně to taky způsobuje mléčná snídaně :confused: a já každé ráno müsli s mlékem :sweat_smile: takže zítra zkusím jinou snídaňku.
8. črc 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ještě jednou moc gratulujele těm co už mají miminka a je super, že u ž jste doma :slight_smile: miminka jsou krásný a vám to moc sluší :wink: jsem koukala na fb, že už tam psala i peťulka :slight_smile: obrovská gratulace

já píši jen tak narychlo, tak se omlouvám, že nereaguju, co tu probíráte...mám,e tady ty hody, tak teď chystám oběd a nějak není čas tu teď vysedávat. Jinak jsem stále celá...těm co mají dneska kontroly, tak přeji aby dopadly dobře...jak to půjde, tak se tu zase objevím
8. črc 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev ahojky, tak si užij hody :slight_smile: je to určitě příjemný rozptýlení
8. črc 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

tak Petule22 už má Nikolku na světě - psala to dnes na FB - nádherné míry.....jen tedy počkáme asi, aby se pochlubila sama - nebo nevím, zda mám tabulku doplnit :slight_smile: Holky to vzaly teda hákem - měly termín o dost později :slight_smile:

Jinak my byli dnes na monitoru a konečně velikánská úleva - paní doktorka řekla, že je monitor nádherný, že je vše v pořádku, ať se nebojíme a že zase ve středu do poradny. Tak jsme šli domů s úsměvem na rtech a s velkou úlevou!!!!!
8. črc 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin já snídám teda zásadně jen mléčný věci - tvaroh, jogurt nebo tak něco a zatím docela dobrý......mě nadýmání ani tak netrápí jako spíš průjmy :frowning2: Ale už je to taky trošku lepší :slight_smile:
8. črc 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak ať se dortík povede, pak se určitě pochlub fotečkou, jak se ti to povedlo :slight_smile:
taky bych si dala něco dobrého sladkého - nejlépe domácího :slight_smile: mamča upekla piškotovou roládku a dáme do ní lehký krémík z pudinku, manderinek a šlehajdy :slight_smile: mňam :slight_smile: tak se těším :slight_smile:
8. črc 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin nebo jsou prý dobrý otruby, ale na chuť teda nic moc :frowning2:
8. črc 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky :slight_smile: Abych reagovala na diskusi ohledně nástřihu. Já mám jeden za sebou a nakonec jsem za něho byla ráda. Šlo to hned snáze a než se potrhat, tak raději přežiju nějaké to šití :slight_smile: Navíc mě hned po porodu dávali do narkózy, takže jsem je poprosila, aby mě i zašili. Díky za to, že jsem u toho nemusela být :grinning: Jinak kamarádka, která nástřih nechtěla, tvrdila, že cvičila hráz, se tak potrhala, že ji museli zašít až ke konečníku. No nevím, jesti bych toto riskovala. Ale jak víme, každá jsme jiná a i každý porod je jiný. Pro mě je teď ten nástřih naprosto minimální starost :grinning: Spíš se zase bojím toho, že mě budou muset i podruhé uspávat. Nechtěla se mi ani po injekcech odloučit placenta, tak mě museli vybrat manuálně. Ale výhodu to taky mělo - vůbec nevím, co jsou očistky. Krvácela jsem cca 5 dní a to bylo vše.

Jinak velká gratulace @Petule22 :slight_smile: Těším se na příběh porodu :slight_smile:

@vormoni taky držím palečky, ať dortík klapne přesně podle představ. Mě čeká jeden až v srpnu, takže mám ještě času, abych se na to psychycky připravila :grinning:
8. črc 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé,tak petule už to má taky za sebou?To je krááááása,závidím..:slight_smile: a první holčička :sunglasses: Tak gratuluji a těším se na foto i zážitky,snad to šlo dobře :sweat_smile: :confused: No já s dortem nijak nepokročila,vlastně vůbec,celé dopol gruntuju.. :confounded: :angry: Malý mě ráno překvapil a vylezl v 8 hod,tak jsem ani nezačala,takže jsem si umyla kuchyň..a pak se přidala koupelna,wc..zítra mají dorazit naši,tak aby se nelekli.. :astonished: Ted jsem si ještě hrála s kytkama,máme jich díky tatínkovi plné parapety a bordel všude mezi nima,on si to neuklidí ale furt rozzsazuje a jen toho přibývá..takže jsem začla redukovat,uschlé vyhazovat a tam kde pochyběli jsem něco rozsadila,a a ted rozmísťuju ,ať to má trochu hlavu a patu... :slight_smile: bohužel mi jedna spadla,takže jsem zametala,pak mi spadla sklenka,opět jsem zametala..do toho bordel,hlína..opět zametání ,mám toho plný zuby. :unamused: .Místo ,abych se věnovala právě tomu dortu...!/!! :angry: Ještě že navařeno mám od včera,tak jsem ted pojedla a zkusím odpol něco začít,ať toho nemám zítra nejvíc.. :astonished: :confounded: Dopol chci jít s malým na 5 letou prohlídku a ve 14hod dojedou naši..ufffff... :rolling_eyes: :sweat_smile: :confused:
8. črc 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak to je skvělá zpráva, že je vše ok :wink:
@Petule22 moc gratuluji a těším se na zprávy z porodu a fotečku miminka :slight_smile:
@aideen mně vysvětlovala sestřička na gyndě, že každá dobrá PA pozná, zda žena má možnost porodit bez nástřihu nebo ne a podle toho se má zachovat. Takže moc doufám, že budu mít schopnou PA i já u porodu a vyhodnotí to. Jinak mi říkala, že u prvorodiček, které jsou přirozeně hodně štíhlé je to spíš náhoda, že se to povede. Takže uvidím. Trénuju a mám dobrý pocit, že jsem připravená, pak ať se děje boží vůle :sweat_smile:
8. črc 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no tý jo ty jsi aktivní :slight_smile: To já akorát pouklízela, co malá poházela po zemi, setřela stůl, uvařila čočku a požádala manžela, aby vysál v bytě. Na to jsem se cosi necítila. Od rána jsem nemožná, taková divně unavená. A květiny? :grinning: Tak to je u mě taková kapitola sama o sobě. To, co bývalo na zahrádce, než jsme se přestěhovali, tak to jenom vzkvétalo. To mě strašně bavilo. Ale v bytě mi nevydrží nic. Potřebuju jenom nenáročné kytky, takže mám orchidejku a nějakou palmu, co stačí zalít tak jednou za dva měsíce :grinning: Jinak mi vždycky všchno vevnitř chcípne :grinning: Jo a na balkoně mám teda jednu chilli papričku. Ta zatím taky žije :grinning:

@kaphajin trénuj trénuj :slight_smile: Určitě to nevzdávat. Já ještě když jsem nevěděla, co bude a co vlastně porod "obnáší", tak jsem z nástřihu měla panickou hrůzu. Ale vlastně o nic nejde, dá se to případně přežít :slight_smile: I PA mi říkala, že bych to bez nástřihu nezvládla, že jsem docela úzká. A je fakt, že jsem drobnější a menší, takže by mi nejspíš ani cvičení nepomohlo. Každopádně ti držím palce! Ať to vyjde dle tvých představ :slight_smile:
8. črc 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin mám fakt radost, že jim dneska Eliška ukázala :slight_smile:

no já budu dneska zase trénovat - je to to nejmenší, co pro to můžeme udělat a když bude nástřih - no bože, tak bude, ale proč to nezkusit, že :slight_smile:
8. črc 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni téda, ty jsi pracovitá - to já od čtvrtka, kdy mám doma manžela jsem na nic nesáhla - teda krom vyndání nádobí z myčky a převlíknutí postelí - mám tam hafo prádla na praní, ale nechám to na zítřek, až manžel nebude doma.........se stejně budu nudit, tak aspoň budu pracovat.....jsem ráda, že ho mám doma, tak si ho užívám :slight_smile: jsme teda stejně u našich - venku na vzduchu, ale zítra zase budu doma sama :frowning2: a úklid mi stejně nikam neuteče........
8. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Já jsem nakonec necvičila. Zkusila jsem to asi 2x a pak jsem se na to vyprdla :grinning: Prostě to šlo. Já si stejně myslím, že je to hodně o tom, jak jsi tam dole pružná. Kolík ti může pomoct, ale když bude mít tvoje miminko větší hlavičku, tak se nastřihnutí stejně nevyhneš. Ale uvidíš. Já si myslím, že mi hodně pomohla ta poloha na boku. Protože takhle asistentka mohla pohodlně při porodu prsty obkroužit hlavičku a tak mi hráz ještě víc povolit. Určitě to i pro ni bylo jednodužší,než když bych v sedě měla hráz přimáčknutou ke koze.
8. črc 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Určitě každá. Vždyť to bylo jen o tom, že jsem se učesala a namalovala, když jsem tam měla čas udělat si chvilku i pro sebe :slight_smile:
8. črc 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Já jsem si s tou tabulkou řílala, že když zatím budeme dopisovat miminka do ní, tak aspoň budeme hezky vidět, jak jdou porody za sebou a kdo předbíhá :grinning: A pak bychom udělali jen miminka, až budeme mít všechny porody za sebou :grinning:
8. črc 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě, jak jste se tu bavily o porodním plánu, tak já ho při prvním porodu měla, ale byl mi na houby, protože klystýr se nestihl, epidurál jsem sice nechtěla, ale kdyby to šlo pomalu, asi bych si ho nechala píchnout a vzhledem ke komplikacím jsem nakonec byla ráda, že se malý narodil a nic z toho, co jsem v tom plánu měla vlastně neklaplo.
A myslím, i když vůbec proti porodním plánům nic nemám, že tím, že PA chodí průběžně na pokoj kontrolovat, jak se každá rodička otevírá, dá se domluvit podle situace, jak se bude při porodu dál postupovat.
Já jsem to teď při porodu měla tak, že jsem prvně nechtěla napichovat plodovku, tak jsme čekali. Když pak večer znovu začaly kontrakce, tak už jsem se s PA domluvila na píchnutí a dalších věcech. A když už jsem tlačila, tak se dalo s asistentkou zase domluvit, v jaké poloze chci rodit vzhledem k těm křečím v noze, které by mi v sedě dělaly ještě větší bolest. A nemůžu říct, že udělala PA něco, co jsem vyloženě nechtěla. Prostor říct ne tam rozhodně byl a stačilo se nebát a říct si, jakou mám představu. Moje přání respektovaly obě PA, které se za ten celý den o mě staraly. :slight_smile:
8. črc 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
přezdívka..........jméno.....termín porodu...můj typ porodu......jméno miminka...město..........datum porodu........míry
dociska.............Katka......1.7.2012............28.6.2012...............Vojtíšek................Brno.............1.7.2012.................3730g/50cm
ivis.....................Iveta........5.7.2012............7.7.2012.................Filípek?............Žďár.n.Sáz.......2.7.2012................3510g/??cm
sina....................Ivana.......????...................?????.....................Kubíček...........????.................2.7.2012................3760g/51cm
neeve..............Naďa........11.7.2012..........7.7.2012.................Milánek............Mladá Boleslav
kamino............Petra.........12.7.2012.........4.7.2012.................Bohumír............Praha
kaphajin..........Petra.........17.7.2012.........10.7.2012..............Štěpán/Šárka...Mělník
klaire22............Klára........18.7.2012.........10.7.2012...............Eliška................Roudnicen/L
janulev.............Jana..........20.7.2012........12.7.2012...............Davídek............Ořechov (okres Brno)
pajulax.............Pavla.........21.7.2012........15.7.2012...............Adélka..............Uherské Hradiště
Petule22..........Petra.........21.7.2012........22.7.2012................Nikol..................Otrokovice
kammka...........Kamila......23.7.2012.........15.7.2012..............Toníček..............Benešov
lenkabenjamin...Lenka...27.7.2012.........24.7.2012................Nina...................Zlín
aideen ............ Broňka ......27.7.2012 ...... 1.8. 2012 ............... Petr ................ Vsetín
vormoni............Monika....29.7.2012.........23.7.2012................nejisté...............Rakovník
Mina_...............Soňa........30.7.2012.........27.7:2012...............ještě nemáme .. Praha
8. črc 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska prej kdo předbíhá :grinning:

tady se začíná malinko měnit počasí...a mně zas začíná tvrdnout a bolet břuch.. tatínek není doma, dítě spí s úžehem, tak bych se moc divila, kdyby z toho zase nic nebylo.. na just bude :sunglasses:
8. črc 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Nooo..... Samozřejmě ve vší srandě :grinning: Peťulka teda předběhla fest :grinning:
8. črc 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska já si myslím, že to právě natrénovat jde, kdyby to byla jen hříčka přírody, že jedna je pružná a druhá ne, tak by masáž hráze nikdo nedoporučoval. A když si vezmu, že jsem začínala na nějakých 16cm a opravdu by to víc nešlo a po 14 dnech už mám natrénováno 27cm (dneska rekord :grinning: ), tak to vidím sama jak je to pružné a dá se to prostě natrénovat. Vždyť je to sval :sweat_smile: takže trénink k nečemu určitě je :slight_smile: Jestli to pomůže při porodu je věc druhá, ale jak říká klaire22 - je to to minimum, co můžeme pro snadnější porod udělat :slight_smile:
8. črc 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ahoj,zdravím dvojnásobnou maminku:slight_smile:
Já plán žádný nesepisuju,neměla jsem ho ani u prvního..zaujala mě ta tvoje poloha,může to být přirozenější jak na zádech,ale kdoví jestli jestli by to prošlo v naší porodnici...? :confused: Pamatuju si jak jsem furt sjížděla dolů z toho křesla při každém zatlačení.. :astonished: Voda mě praskla až u nich někdy v průběhu otvírání,sama jsem to ani nepostřehla,ale doma to jistě nebylo.. :wink: Nástřih mi určitě pomohl a vůbec jsem o něm nevěděla,v tu chvíli totiž malý vyklouzl ven a nastala úleva..Až na to šití,doufám,že ted to bude jen lepší a ne horší,hodlám totiž hulákat hodně dopředu, at mě to tam znecitliví!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek