• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kamino To je zlaté dítko,tak co jaká byla noc? :slight_smile:
17. črc 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin manžela mám fakt úžasného, ale on je i tak strašně ovlivnitelný jejíma kecama. Ale už jsme to vyřešili tak, že se o ní vůbec nebavíme. On je s ní samozřejmě v kontaktu, volají si, ale já o ní nic nechci vědět a on mi ani nic neříká. Takhle to funguje úplně nejlíp. A od té doby, co jsme se odstěhovali je to fakt o něčem jiném. Člověk má svůj klid.
Ty jdeš teprve teď do porodnice? :slight_smile: Já už tam byla dvakrát, sice jdu teď ještě zítra k mému doktorovi do ordinace, ale to jenom kvůli tomu, že měl teď dovču a ještě se na mě chce podívat, jak to pokročilo. Pak už mě odevzdává nadobro do porodky. Tam už mám i vyplněné papíry, všechny náležitosti doloženy, takže můžu v klidu rodit :slight_smile:

@vormoni to by bylo tak na telenovelu, bohužel :slight_smile: Nikdy jsem si nepředstavovala, že to takhle bude. Ale co naděláš. Tchán je naprosto úžasný člověk a má s ní taky své vlastní zkušenosti. Jsou rozvedení už několik let, ale stále ho otravuje a nemá od ní pokoj. Takže asi tak. Ona se mě snažila očernit i u něho, ale to se jí nepovedlo. Je to ranař a pro slovo nejde daleko, takže jí to hned vytmavil. Nebýt jeho, jak jsem ten vztah na začátku vzdala. Ale teď žijeme opravdu spokojeným životem. A jak píšeš, vlastní máma je vždycky lepší :slight_smile: Já jsem strašně ráda za to, že je ta moje taková, jaká je. :slight_smile:
Manžel taky přemýšlí, jak to udělat. Jestli si brát dovču hned první týden po narození malého a nebo až bude mít mamka "odslouženo" :grinning: Stejně má ranní a z práce chodí před druhou hodinou, takže to není zase taková hrůza. Už bysme se měli pořádně domluvit :grinning: termín se nezadržitelně blíží :grinning:
17. črc 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka ať se maminka brzo uzdraví! :wink:
17. črc 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no já jsem registrovaná v porodce, ale do teď jsem chodila ke svému doktorovi, který mě minulý týden už předal porodce, ale nepřišlo mi na tom nic zvláštního :confused:
17. črc 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka tak to máš fakt náročné, držím palce, ať je to nejhorší co nejdřív za vámi :wink:
17. črc 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin každý to má asi jinak. U nás je praxe taková, že většinou do porodky docházíš už tak od 37tt. Ale ono to asi není rozhodující. Popravdě, radši chodím do ordinace ke svému gyn, protože v porodnici je strašně dlouho čekací doba než se na těch dvou ktg vystřídají všechny holky, co tam přijdou. Proto jezdím už před sedmou. Jinak by to bylo na celé dopoledne :unamused:
17. črc 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu se zeptat jaké máte zkušenosti s vyvolaným porodem?Zítra mám asi nástup a pokud do zítřka neporodím,tak mi budou vyvolávat a mám docela obavy za jak dlouho se dostaví bolesti,jaké a za jak dlouho jste porodily???
17. črc 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavelice rodila jsem vyvoláním. První slabé kontrakce se dostavily cca půl hoďky po podání tablety. Pak jsem dostala ještě za hodinu další. Bylo to jako předmenstruační bolest. Nic hrozného. Ve dvě hodiny se kontrakce ustálily a začaly být pravidelné. Jelikož mi nepraskla voda sama od sebe, píchali mi ji asi cca v sedm večer. Od té doby kontrakce značně zesílily a začala jsem se rychle otvírat. Malá se narodila 21:42h asi po cca 25 minutách tlačení. Žádná hrůza, nemáš se čeho bát :slight_smile:
17. črc 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Jak se mi už podruhé potvrdilo - Nikdy never ultrazvuku,jak se praví v reklamě :wink::wink: Za prvé Bobo měl být ještě ve 20 týdnu stoprocentní holka,až z plodovky se potvrdilo,ze má mezi nozickama další soucastku a v 38 týdnu měl mit 3 kg, ráno těsně před porodem 3100g a narodil se 2600g:wink: Tak snad se t tebe trefí líp :wink:
17. črc 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino teď si mě trošku uklidnila, protože mi doktor před cca třemi týdny sdělil, že má malý prozatím odhadní váhu skoro tři kila :grinning: Takže se docela děsím, co mě čeká :grinning:
17. črc 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Vzhledem k tomu,ze chrupkal od 19 - 23,tak cumakoval cca do jedné,ale jen si vrnel,než jsem ho nakojila,odstrikala dalších 200ml (jeste ze máme psa konzumenta-budu si muset pořídit ty zmrazovaci pytlíky,co kdyby náhodou..) tak nám to uteklo,prcek spal cca do 4,pak zas hodina prebalovani a kojeni a pak spal do půl 9. Takže myslím,ze pohoda..nechci to zakřiknout...teď zas chrni,já jdu vařit,v půl jedné máme být u dr.
17. črc 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Buď v klidu,neboj:wink: vedle mě rodila holka 4970g kloucka...dala to,ani jsme nevěděly,ze je tak velký a to bylo té holcine 21let - první dítě. Sita byla,ale prý žádný extrém. To mě dostalo...
17. črc 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino jejda :confused: tak to byl cvalda. To bych ho neměla doma ani do čeho oblíknout pořádně :grinning:
17. črc 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavelice dobré, v 11 hodin mi dali tabletku, do půl hodky mi začaly bolesti, pak klystýr, poté mi praskli plodovku a v 16:35 byl malý venku....
17. črc 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, jduj en nakouknout, zda je nějaké nové miminko a zase pádím...jsem stále 2v1, zítra mám kontrolu u své doktorky a předá mě do porodnice
Jinak od rána jsem na nohou a lítám, mám už uklizený celý barák, pak nákup a uvaříno...manžel se teď snaží uspat toho našeho draka a já čekám na kamošku, dáme si kafíčko. A odpo má taťka v plánu vyklízet půdu, jelikož chceme před zimou nechat zateplit strop a já budu s malým a chci umýt celou linku, je jak čuňátko :sunglasses:

Večer se tady ukážu a dočtu co jste probíraly...tak zatím pa
17. črc 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já nechápu jednu věc. Proč mi doktor tu plodovku nepraskl daleko dřív. Nemusela jsem se tak dlouho trápit. I sestra, co za mnou pak z porodního ráno byla říkala, že to nechápe. No jo, doktor si asi dával kafíčko, jemu je to fuk jestli o dvě hodiny víc nebo míň :sunglasses: :confounded:
17. črc 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky
tak my jedem za chvíli do servisu s čerpadlem, pokud se teda tatínkovi povede ho odmontovat.. a dá li bůh a řemeslníci, tak to bude ok, než se vrátím z prodky,,taky jsme chtěli odvézt myčku, ale já ji s ním do auta nenaložím, a nevim, jestli tu někdo ve vsi je, kdo by to do toho auta zved :-/a to ten servis na čerpadla je v radotíně a na myčku na barandově, takže kousek od sebe..ah jo..
17. črc 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dociska.............Katka......1.7.2012............28.6.2012...............Vojtíšek................Brno............1.7.2012......3730g/50cm
ivis.....................Iveta........5.7.2012............7.7.2012.................Filípek?............Žďár.n.Sáz.......2.7.2012.....3510g/??cm
sina....................Ivana.......????...................?????.....................Kubíček...........????............2.7.2012.........3760g/51cm Petule22..........Petra.........21.7.2012........22.7.2012................Nikol..................Otrokovice......8.7.2012....3630g/50c

bodlynka..........?................11.7.2012 ............?................................?....................Benešov........

kamino............Petra.........12.7.2012.........4.7.2012.................Bohumír............Praha ............10.7.2012..2640g/48cm

neeve..............Naďa........11.7.2012..........7.7.2012.................Milánek......Mladá Boleslav ..13.7.2012..3620g/51cm

klaire22............Klára........18.7.2012.........10.7.2012...............Eliška.........Roudnicen/L .....13.7.2012..3460g/49cm..

kaphajin..........Petra.........17.7.2012.........10.7.2012..............Štěpán/Šárka...Mělník

janulev.............Jana..........20.7.2012........12.7.2012...............Davídek............Ořechov (okres Brno)

pajulax.............Pavla.........21.7.2012........15.7.2012...............Adélka..............Uherské Hradiště

kammka...........Kamila......23.7.2012.........15.7.2012..............Toníček..............Benešov

lenkabenjamin...Lenka...27.7.2012.........24.7.2012................Nina...................Zlín

aideen ............ Broňka ......27.7.2012 ...... 1.8. 2012 ............... Petr ................ Vsetín

vormoni............Monika....29.7.2012.........23.7.2012................Nikolka...............Rakovník

Mina_...............Soňa........30.7.2012.........27.7:2012...............Tomášek... .. .....Praha
17. črc 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, hlásím se po několika dnech.. od pátku, co mi umřela babka, jsem taková uplně na nic... a včera mě dorazil dr při kontrole.. že je podle meření prcek o 14 dní pozadu.. je to nějaké divné, když minulý týden bylo vše ok... jak praví @kamino - nikdy nevěř ultrazvuku... doufám, že bude Tomík v pořádku.. jinak se u nás k porudu zatím nic nechystá, monitor klidný jako voda ve studánce, čípek mírně zkrácený, ale nic víc...

@kammka to se pěkně projedeš, budu ti mávat z Třebotova, z kopce nad radotínem :slight_smile: Pokud Ti nebude vadit, že se myčka trochu podře, tak to není žádná těžká věc, kterou by jeden chalp nedokázal uzvednout.. Jen si dej pozor na hadice... bude v nich voda, abys neměla zadělané auto. Když jsme se stěhovali, tak jsem sice hadice vypustila, ale i tak je v myčce zbytková voda a nevyhnuli jsme se boredelu, takže bych doporučila vzít pytlík, zabalit do něj konec výpustní hadice a obmotat izolepou :slight_smile:

@aideen
@kaphajin
předání do porodky je hodně individuální.. já jsem domluvená tak, že do poslední chvíle chci být u svojeho dr (nečekám na monitory několik hodin) a pak si "jen" odskočím porodit, ale musela jsem si zaplatit nadstandard.. jinak by mě do porodky předali už v cca 35 týdnu

@klaire22 jak se vede maminko? kdy nám ukážeš svůj poklad?

@petule22 pěkné zážitky z porodu, asi budu moct jen zavidet
17. črc 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka Tak ´jsem tě vtlačila do tabulky,ale nevím tvé jméno,ani jména mimi? :sweat_smile: To je doba,co máš tu maminku v nemocnici,vím žes říkala že je to nadlouho..tak hlavně at je v pořádku:o)Tak dneska budete slavit?To bude radosti,jim jde hlavně o dárky,oslava počká,to je jasný až budete doma s mimi.. :wink: To jsi dobrá že zvládáš takhle pendlovat,musí to být náročné.. :unamused: Tak ať se vám to dnes vydaří,pěkně si to užijte:o)
17. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Ale jo,proč ne,jen to bývá obvykle dřív..ale člověk má radši to známé prostředí i doktory,tak to máš vlastně lepší..Já tam byla ted 2x u nějaké doktorky,tuším o ní moc dobře nemluví co se týče porodu..tak doufám,že až to vypukne vyfasuju někoho staršího a zkušeného.. :sweat_smile: :confused:
17. črc 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Tak to je fakt zlatý hošík..a co tu novorozeneckou žloutenku,prodělali jste?To bývají děti ospalé..ale většinou se jí zbaví ještě v porodnici:o)Tak at to u dr.zvládnete co nejrychleji:o)
17. črc 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ty teda řádíš..jak to v našem stavu zvládáš?Jsi dobrá:o) :sunglasses:
17. črc 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka vy máte taky práce.. :confused: Tak ať někoho na náklad seženete a vyřídíte to a můžeš vše zase brzy používat :slight_smile: Já si ted zamyčkovala pěkně,jak tu byla návštěva..zlatý to vynález,jen kdyby to ještě chtěl někdo jiný tam skládat a vyskládávat.. :sweat_smile: :confused: :sunglasses:
17. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
čerpadlo v autě, myčku naložej tatínek s kamarádem , má kolem cestu..te´d jen aby dorazil včas..v jednom servisu jsou do čtyř a v druhým do pěti a znáte chlapy, maňána...

@mina_ v Třebotově jsme skoro bydleli.. na faře..ale dopadlo to skoro katastrofou..to mi klidně zamávej, my to tam v těch koncích máme rádi, měli jsme herku u kamarádů na Zadní Kopačce..binec v autě mi neva, stejně jsou naše felcky obě síš traktory..hodíme pod to psí deku :grinning: :grinning:

novo žloutenku měla malá slaboučkou, asi nejslabší z miminek na pokoji, stačilo pár hodin pod umělým sluníčkem v inkubátoru a pak už jen v postýlce, ležely jsme u okna a venku bylo krááásně, ale ne hic, poslední krásné zářijové dny..no a já byla taky jediná, která neměla ztráty krve, z maminek na pokoji, jedna měla i transfuze a zbylé braly želzo po hrstech.. já nic.. jsem zvědavá na tenhle porod..

holky, písněte mi některá do IP číslo, ať vám můžu dát vědět, nějlíp některá, co už to má za sebou :sunglasses:
17. črc 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jo čím víc strojů, tím je člověk línější a nakonec nestíhá úplně stejně jako bez nich :grinning: :grinning: :grinning: ale je fakt, že jak jsem si na ni zvykla, tak je tu teď svinec, fuj.. vůůůbec se mi do toho mytí nechce..nevejde se mi to na odkapávač...
17. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ No ahoj,to je doba..ale naprosto chápu,máš ted bohužel i jiné starosti a to je škoda.. :confounded: Život už je takový,kéž by se dali některé věci změnit.. :unamused: Tak to snad nic neznamená že je pozadu,myslel asi váhově,ne?Nebo že posunou termín?Mě ted dvakrát neřekli vůbec nic ohledně mimča..dokonce ani výsledky z monitoru se mnou neprobírali i když rozdíl je tam velký..ani jsem sem nedala foto toho minulého.. :sweat_smile: :confused: Tak se drž,tuším tu zbydeme my dvě jako poslední... :wink:
17. črc 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky chjo já fakt nestíhám dočítat :angry:
tak jsem zvládla kafe s kamoškou, začalo mi bolet u toho břicho, tak se jdu rozhýbat na dvůr za Filípkem a proběhnout se po zahradě
mám poslední dobou nějak moc energie, sedět nebo ležet mě nebaví a tak musím něco dělat a pořád vymýšlet...tak pádím a večer pa
17. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni termín nechali, "jen" je utz menší a odpovídá to 36 tt, což mi přijde jako blbost, když minulý týden říkal, že jedeme na termín a že je všechno ok... uvidím co řekne příští pondělí..
No, asi to tu budeme uzavírat spolu :sunglasses:
17. črc 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Aha,no to je fakt divný..určitě se jen spletl.. :wink: Ty jsi mohla zhubnout ,ale mimčo asi nee,že...T :confused: ak hlavně at to dáme do termínu,fakt nechci přenášet.. :sweat_smile:
17. črc 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek