• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@klaire22 já na kurzu byla a byl mi k víš čemu :grinning: Já se teda neomlouvala :grinning: Mě to vyřvání se strašně pomáhalo přežít tu bolest. Filtrovala jsem to takto ven a dělala si to snesitejnější. A slíbila jsem si, že už se nebudu nikdy smát, když bude nějaká borka v americkém seriálu strašně při porodu řvát :grinning: Z fleku bych ji mohla nahradit. A podruhé to určitě nebude jinak :grinning:
18. črc 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaphajin ale jestli máš kontra i po té vaně, tak se asi fakt něco děje......u mě to bylo dost nenápadné, furt jsem nevěděla jestli teda jo, nebo ne..............možná bych se sebrala a jela do porodky - třeba už náš porod rozběhlý a nechají si tě tam :grinning:
18. črc 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no to já byla fakt typická hysterka z nějaký tý telenovely :slight_smile: řvala jsem jak tam umřu, pak na celou místnost řvala bolestí auuuuuuuuuu,manžel mě totálně odkrvenou ruku, chudák i několik minut po porodu měl úplně otlačený moje prsty na své ruce..............chtělo se mi tak brečet, tlačit mi nešlo.......a věta "teď si ten porod, maminko prodlužujete sama" mě totálně rozsekala...................jenže já byla tak vyflusaná....nechápu, kde jsem vzala v sobě ten zbytek sil a malou na svět vymáčkla :grinning:
18. črc 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 naprosto rozumím tomu, o čem mluvíš :grinning: Měla jsem to dosti podobně :grinning: Ale ta úleva potom, to se nedá k ničemu přirovnat :slight_smile: Nejvíc mě štvala PA s tím, že ještě nemám tlačit. A jak to má jako člověk udělat, když už se mu půl hodiny strašně chce a nejde to potlačit? :grinning: No fakt jsem zvědavá, jak to bude probíhat teď :sunglasses:
18. črc 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,hlasim,ze Bohumir je po první kontrole,za týden přibral 20 dkg,dohání to,co na začátku zanedbal:wink: je to strašně hodné mimino,budim ho cca po 4 hodinách na kojeni,sám se zatím moc nebudí,pak hodinku cumakuje,ale nebreci a pak zas chrni. Jezisi já jsem tak šťastná,a doufám,ze mu to ještě chvíli vydrzi,s tou jizvou po císaři bych třeba 6x za noc vstávat nezvládla...no asi jo,ale takhle je to lepší:wink: za tehu jsem nabrala cca 12 kg, :cry: dnes jsem se vážila a 11 je dole. Ovšem před tehu jsem nabrala přes 20,tak má meta je ještě jinde. Mlíka odstrikavam 300 ml denně,plnim mrazak a krmim psá,ale budu to muset omezit,je hodně tučné,začal pribirat a máme před výstavou...Tak holky,přeji všem hodná miminka a lehké porody:wink:
18. črc 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
cervenec je krasnej mesic :dizzy_face: po ocku to tu sleduju ... dolajkuju pak :slight_smile: ... kdy ja tyhle probdely noce dospim nevim nevim :frowning2: :wink:
18. črc 2012 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, tak já nic :rolling_eyes: noc byla strašná, vyspala jsem se, ale pořád jen poslíčkuju, je to únavný a už ztrácím psychickou pohodu :cry: asi si zavolám do porodky jak dlouho to může trvat
19. črc 2012 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno! Tak já se taky hlásím 2v1. Ani jsem teda nepočítala s tím, že by to mohlo být jinak :frowning2:

@kamino malý krásně prospívá! :slight_smile: Já jenom doufám, že budu mít taky hodné miminko. Nevím, jestli bych křiklounka psychycky zvládla :grinning:

@kaphajin neboj, jednou ven musí :slight_smile: I když chápu, že to čekání je strašné. Měla jsem to taky tak.

Jinak hlásím KONEČNĚ Broniččino první pořádné slovo vyslovené za nějakým účelem, kromě "to" "dej". Poprvé řekla "táta". No to u nás bylo radosti :slight_smile: Sice opožděně, ale konečně se začíná učit mluvit. Už jsem měla strach, že je něco špatně a ono je to moje dítě jenom tvrdohlavé :slight_smile:
19. črc 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem vzhůru tak od pěti, co to dítě ve mně dělá, to je děsný..radši bych se vzbudila kontrakcema, nebo pocitem mokra pod sebou..
@klaire22 při jedný poradně přes chodbu jedna mamina zrovna rodila.. krom toho, že mně z toho polilo horko, neb to bylo před dlouhými třemi týdny, jsem si řekla, že jsem teda asi tehdy tak moc neječela :grinning:DD
a s tím dýcháním, pochybuju, že by tě to nějak mohli naučit, když ti to tvoje tělo neřekne, tak v tom stresu je lepší se spolehnout na PA, že ti dělá metronom a odpočítává a sleduje to za tebe...
19. črc 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 já měla kontra po vaně čím dál silnější, a když jsem seděla v autě směr porodnice,tak to bylo á pět minut a bylo to před nějakými desti dny a jsem tady 2v1 ...... :frowning2: :frowning2: :frowning2: a potom v porodnici číslo dvě kontra po dvou třech minutkách...a nic...
19. črc 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin rovnou tam zaje´d, ať se kouknou, jak jsi otevřená, řekni jim, že jsi už vysílená a vypsychlá, jestli je to na dlouho a jestli by nemohli pomoct..ale jestli nejsio dost otevřená, tak se ti možná vysmějí.. :frowning2:
19. črc 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jo já řvala auuuauuu bolíí bolíííííí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a to jsem si před porodem myslela, že když mám za sebou několikrát housera a dva žlučníkový záchvaty, tak vím, co je bolest a poradím si s tím v klidu
HAHAHAHAHAHAHAHAHA :grinning:
19. črc 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 no já byla na předporodním kurzu, ale dýchání nás PA neučila, říkala, že to je blbost. Stejně to říkají jak máš dýchat v porodnici a trénovat doma dopředu? to je fakt úchylný ne? a jinak na tom kurzu mi neřekla nic co bych se nedočetla tady nabo jinde nevygooglila na netu, řekla bych ušetřené penízky, žes nebyla :wink:
19. črc 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka už nad tím začínám přemýšlet, změřím si to jak to chodí a rozhodnu se, přinejhorším mě vrátí, že jo... :unamused:
19. črc 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin s těma kurzama bych to viděla stejně..já uvažovala spíš o exkurzi po porodnici, ale bylo to taky v rámci jakéhosi kurzu o porodu, kojení a péči o novorozence a jak jsem zjistila při Fany i bez kurzu, není nad intuici.. a kojení..případné trable řešit, když přijdou, není od věci mít kontakt na laktační poradkyni v místě bydliště, ale jinak dopředu stejně nic nevíš..no a za těch pár hodin kurzu s exkurzí chtěli 300,- ono to asi neni moc, ale za to, že se projdu po porodnici??? :confounded:
19. črc 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin hlavně se tě budou ptát na pohyby mimnka, jestli jsou, jak často, jak intenzivní, jestli jinak než jindy...kvůli kyslíku. :wink:
kdyby tě chtěli odbýt, tak se nenech, jde hlavně o to malý, aby ti na porod zbyly nějaký síly..
19. črc 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka ok :slight_smile: díky za rady :wink:
19. črc 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dobré ránko:slight_smile:Tak u mě se také za noc nic nezměnilo.. :unamused: Jsem v poho.. :slight_smile:
@kaphajin To mě mrzí,že ti to nepřestalo aspoň na to vyspání,a přitom ani nevíš,co se to vlastně děje..Asi bych tam radši zajela,zjistit jestli se aspoň otvíráš,to už by ti pak pomohli tou tabletkou to rozjet.. :sweat_smile: :confused: Já chtěla taky jít na kurz hlavně kvůli dýchání,ale jedna rodička 5 dětí,mi řekla že je to zbytečný,sama mi radila,že se mám opřít opěradlo židle ve stoje,být předkloněná a nějak to rozdýchat,jí to prý pomáhalo..Já jak sem dýchala to zrychlený,tak jsem se přitom nenadechovala i do plic a to byl problém..byla jsem překysličená a dostávala jsem křeče do prstů,nešli mi vůbec narovnat a to mě děsilo..Takže ted bych se tomu ráda vyhnula.. :sweat_smile: :rolling_eyes:
@kammka Ahojky,já vstávala v 8hod..Teda vy všechny už máte za sebou kontrakce či posly..a u mě nic..Holt mám asi ještě čas.. :astonished:
@aideen Ahoj,to já už ani nevím ,kdy jsme začali mluvit..Ale také prvně říkal táta než máma.. :grinning:
@kamino Ahoj,no to máš ale hodné mimi,bud ráda,ted se to hodí ,že máš možnost pořádně odpočívat,než se dá člověk takňák do kupy a najede na nějaký normální režim.. :slight_smile:
@klaire22 Úplně tě chápu,poprve je to o to horší,že nevíš co se přesně děje a jak dlouho to bude trvat..to ti nikdo neřekne,jedině až ve chvíli ,kdy jsi otevřená je to už jen o tom zatlačení..a ani to není jen tak,člověk tlačí normálně a oni chtějí spíš do pánve?V.. tom stresu a bolestech to trvá chvíli než to pochopíme.. :rolling_eyes: A nakonec to stejně nestačí a radši sáhnou po nůžkách..Ale to je vlastně vysvobození :sweat_smile: Já jsem teda křičet nechtěla,a dařilo se mi to dost dlouho ale ve chvíli, když už jsem ty tlaky opravdu nechtěla držet,a dr.byl zrovna u jiné rodičky..tak jsem holt zařvala..a on hned přiběhl,co že se děje?Chci už tlačííííít,jsem mu říkala ale musela jsem nejdřív na kozu,aby zkontroloval jestli už jsem teda otevřená a kupodivu jsem byla,takže přesun na porodní sál a tam už jsem tlačila..Ale nešlo to a malý se stále vracel,takže když tak na po desáté nic,udělal šmik a malý vyšplouchl ven raz dva! :grinning:
19. črc 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen Ještě k tomu vystěhování malýho z ložnice,on tam normálně s náma nespával,má svůj pokojík tak od 3 let a spal tam,max.za náma v noci přiběhl,ale ne vždy..To až ted co jsem otěhotněla,jsem byla líná ho jít uspávat do pokoje,prostě jsme si lehli v ložnici,koukali na telku a on to většinou do hodiny vzdal a vytuhl a normálně bych ho popadla a odnesla do postýlky,ale jako těhu jsem nemohla..A manžel mívá noční,takže ani on doma nebyl vždy..Tak jsme to nehrotili a máme ho tam ted už 9.měsíc..Ale ví o tom,že až bude mimi bude muset opět do svý postýlky,páč 2 prckové už se mi tam fakt nevlezou,i když malou jen nakojím a šoupnu do její postýlky,místo potřebuju..A nechci hlavně pouštět tv když tam bude spinkat,aby jsme ji nerušili a to je problém i pro tatínka,takže se opět vystěhuje z ložnice a asi na hodně dlouho..to je náš problém.. :sweat_smile: :confused:
19. črc 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jo takhle :slight_smile: tak to jo. S náma spávala malá vlastně doteď, než jsme ji přesunuli do pokojíku. Akorát ji nemůžu odnaučit, aby se tak kolem půlnoci nevzbudila a nepřešla za náma do ložnice. Několikrát jsem se pokoušela ji vracet zpět do postele v pokojíčku, ale po chvíli zase přišla a já na to v noci prostě neměla sílu. Takže nevím, jak to udělám, až bude malý na světě. Aby se navzájem nebudili. No uvidíme. Dokud ta situace nenastane, tak to asi nezjistím.
19. črc 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Jojo,přesně tak,většinou v noci docupitají.. :sweat_smile: Ale jednu dobu se malý začal bát a hulákal tak dlouho až jsem pro něj musela dojít a doprovodit ho k nám..a je to o tom,že člověk nemá sílu ho uspat ,opět přenést,nebo ho uspat v pokoji a sama přitom bdít..To bylo v době ,kdy jsem už opět chodila do práce,takže při ranní to byl děs..Ted to bude taky náročné vzhledem k nočnímu kojení a přebalování,ale snad se to časem nějak samo vyřeší..doufám :sunglasses: :sweat_smile:
19. črc 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak tak. Akorát já nebyla grogy kvůli práci, ale začátek těhu byl teda docela drsný - bývalo mi špatně, skoro sem nejedla a únava teda byla obrovská. Tak jsem to postupně přestala řešit a když přišla, tak přišla. Já tak nějak spoléhám, že až zjistí, že tam bude řvát v noci miminko, bude se rozsvěcet lampa a kdesi cosi, tak že i ona usoudí, že bude lepší, když se vyspí u sebe v pokoji :sweat_smile: Ale to bych asi chtěla moc :grinning: :sunglasses:
19. črc 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen No přesně v to doufám i já..kéž by se nám to splnilo..:o)
19. črc 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni nezlobila bych se :slight_smile:

Jinak dneska se chystám na stříhání našeho psa. Máme amerického kokršpaněla, jinými slovy dlouhé černé vlasy. Většinou je to práce tak na čtyři hodiny :grinning: tak jsem zvědavá, zda u toho třeba neporodím :grinning: :sunglasses:
19. črc 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jak tu byla zminena přítomnost jiné rodičky..já jsem byla vydesena jako prase,na příjem jsem dorazila cca v 6 ráno,jako jediná. Pak začal rodící chaoz,přicházely další maminy s pokrocikym nálezem,tak se rodilo o sto šest,bohužel tam nebylo,kam se před křikem skrýt,všechny 3 šálky byly plně,tak jsem seděla ná lehatku v pripravně a poslouchala ty zvuky,byla ve mě mala dusicka..až se mi z toho (tedy nevím,ale přikládám to psychice) zastavily kontrakce...doktori běhali od jedné k druhé,tři na sálech,další se vydychavaly na chodbičce...pak v 11 udělali stop stav,jelikož fakt nebyly kapacity. Hrozně bylo,ze od těch 6 se narodilo 7 děti a já pořád nic...hrozný pocit. Pak malý začal špatně dýchat,já pořád na 2 prsty, tak jsem byla vděčná za císaře...
19. črc 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino Tak hlavně, že to dr.ukočírovali,je to velká zodpovědnost,tolik rodiček,aby se něco nestalo nějaké mamince nebo miminku.. :confused: To muselo být hrozné,ale bud ráda,že to dobře dopadlo..Já si to neumím představit,tenkrát jsme tam byli jen 2.. :sweat_smile: :confused: A bylo to v noci..
19. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino to zní jak z hororu :grinning: teda holky, to řvaní, ty příhody... :confounded:
19. črc 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak se hlásím taky stále 2v1, ale je mi dnes tak nějak divně, ani nedokážu popsat jak divně...asi tak, že mi připadne, že mě po dlouhé době pořádně nic nebolí a cítím se bez energie. Jsem mysela, že třeba malého vyžene bouřka a nic, před chvílí tu menší byla...teď už jen tak poprchává, to by se rodilo :slight_smile:

@kaphajin jej a já myslela, že už to máš za sebou, jsem ti tak držela palce...tak snad už to trápení brzy přestane

klaire moc hezky to tady popusuješ ty pocity...a je super, že máš tolik mlíčka a s malou si to naprosto užíváš :slight_smile:

@kamino to je hodné miminko...užívej si toho odpočinku, aby jsi se dala do kupy :slight_smile: no teda, ale ten zážitek s rodičkama, to je síla...já když rodila Filipa, tak jsem do porodnice přijela a bylo žádná rodička tam nebyla, dostala jsem ten nejlepší rodící box...asi 2 hodinky po mě přišly další maminky a žádná akutní...já odrodila v 15hod a prý po mě začaly rodit i ostatní...naštěstí křičet jsem slyšela jen jednu a stačilo mi to...
19. črc 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino no teda, to musel bejt hukot.. já malou rodila taky za velkýho chaosu, ale naštěstí jsem přišla taky sice kolem šesté ráno, ale už s odteklou vodou..a po mně hned stop stav, komu odešla voda, ten sanitou do krče, to samé maminy s krvácením, ale neotevřené, ostatní dom..a čekat doma.. a taky tam mají ty sálky hezky uzavřené, tak nebylo nic slyšet.. ono to tak je, rodí se a i umírá hromadně, když jsou zěmny tlaku, počasí atd...já dělala na interně a porodnice byla hned pod náma..
19. črc 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mně je dnes taky nějak divně.. chlap na mně divně kouká, taky si říká, že by konečně.. když si chci pohovět na gauči, tak jedině na boku, na zádech se skoro nehnu..a malje sebou fest mele a občas mám divný pocity v podbřišku.. no uvidíme, třeba ten úplněk zabere.. a taky tu fest fouká, něco se nakonec opravdu přižene, i když říkali, že bouřky v Čechách pouze vyjímečně...
19. črc 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek