• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
ahoj holky,

@petule22 juj, krásná, napapaná spokojená holčička :wink:

@vormoni tapety parádní, super, že jste to stihli ještě před porodem :wink:

@kaphajin přeju, ať se něco brzy začne dít :wink:
21. črc 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis ahoj,děkuji,bylo to o vous.. :sunglasses: A co vy ,jak válčíte s prďolkou?Určitě vše v poho vid..se tak máte,já už se kolikrát nudím,že bych ten shon i brala.. :wink:
21. črc 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my bohužel pořád bojujeme s tím kojením :frowning2: a to to vypadalo tak nadějně, a ono to zas bude mordování jak u Luci, nakonec jsem tedy s Luc vydržela až do 13měsíců, ale otázka je jestli teď zase bude mít sílu to vydržet :frowning2: ale ty max dvouhodinové intervaly ve dne v noci mě vyčerpávají :unamused:
21. črc 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis no tak to je náročné, ale snad se to upraví, ne? Přeci se nebude budit každý dvě hodiny celý rok :fearful: Držím moc své oteklé palce, ať se to zlepší!
21. črc 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis No to věřím,po dvou hodinách nic moc.. :unamused: Tak držím palce,ať se to brzo zlepší.. :wink:
21. črc 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám dnes konečně padla,bublanina i oběd hotový,vyprané a pověšené prádlo a vytřeno..co ted?Asi pojedeme na chatu,a navštívit známé...Jiná návštěva padla,mají tam nějakou střevní chřipku,tak tak radši néééééé... :sunglasses:
21. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ahojda, velká gratulace k tapetám :slight_smile: My máme jen nabarvené zdi, ale moc dobře si to pamatuju z domova od rodičků. Mega velká akce tapety.. špachtele, kýble s vodou a všechno očisit a oškrábat, do kýble namíchat lepidlo a pak začít lepit a uhlazovat košťátkem... Pamatuju se, že jsem byla vždycky víc zalepená než ta tapeta a stejně jsme pak nacházeli bublinky, které jsme prořezávali nožíkem :frowning2:

Njn, když už jednou člověk to zvíře má, tak je stím spojená i zodpovědnost, jsem na to zvyklá, zvířata mám odjakživa a ne jen jedno, takže je to taková průprava na prcka:slight_smile: Pevně věřím, že z ní bude svědomitá chůva a hlídačka kočárku :sunglasses:

@kaphajin - já bych raději ráčka, já i přítel jsme raci, ale to už mi bohužel nevyjde :frowning2: Lva mám bráchu a tak vím co mě čeká...
21. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to já mám taky hotovson :slight_smile: lednice je nacpaná hotovým jídlem a ovocem pro případ nejvyšší nouze a porodu a štrůdl v troubě pro mlsný jazýček. Jen jsem zkusila nový recept a těsto bylo moc jemné a na pár místech prasklo.. už jen samotné přenášení na plech byl horor...
U nás je zataženo a přeháňky, takže ani na pořádnou prochajdu to není :frowning2: a jako na potvoru mi zase začínají otýkat nožky, grrr :rolling_eyes:
21. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak já se včera večer přežrala..
pak někdy v půl třetí mě probidily bolesti břicha, dolezla jsem na wc, vzala si renie, povolilo to trošku, ddo rána už nic moc spánek, malej sebou mrskal a to dost zostra,při každým jeho pohybu břich na šutr..ráno jsme jeli do Řep do charity pro inv. vozík pro tatínka jednoo známého, tatínek tam má známou řádovou sestru, úžasná osůbka, 90lett...jeli jsme jeho autem s vozejkem, vozejk nadskakoval, já seděšla vzadu, aby moh tatínek navigovat, no byla jsem ráda, že jsme před polednem dojeli dom.. tvrdnutí břicha jak prase, já si byla jistá, že pojedeem, ale po o jsem si šla lehnout a i jsem usnula a teď mi sice břuch tvrdne zas, ale není v tom žádná pravidelnost..v tom autěě už mně to i tlačilo do konečníku, strašný, já se kroutila jak žížala..no uvidíme, třeba se něco rozhejbe do noci..ani nemám energii vás dočítat.. přemejšlim, jestli si ohřát vodu, nebo jestli snad jinek kamarád, jehož zvířátkům pojede tatínek hodit žrádlo, nechal k dispozici klíče od baráku..že bych se umyla u nich.. je to vopruz, když neteče voda, ale aspoň, že máme studnu..
21. črc 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak se hlásím taky bez změny...dneska jsem teda myslela, že už by něco, ale odpo tak nějak břicho přestalo bolet a se to uklidnilo, takže asi zase velký prd :unamused: tak jsem uvařila omáčku, případně by byla k obědu i další dny a upekla štrůdlík...

@kammka budu držet palečky, aby se začalo něco dít :slight_smile:

@ivis to mě mrzí s tím kojení, tak snad se to ještě napraví a bude to mnohem lepší

@vormoni tapety vypadají fakt super...hlavní je, že se manžílek k tomu "dokopal" :slight_smile:

@mina_ taky jsem pro jistotu navařila, ale moc tomu nevěřím, že bychom jeli rodit...už mě to aj dost vyčerpává a jsem decentně nervozní
21. črc 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_
@janulev vaření do zásoby jsem už vzdala..stejně si chlap nakonec koupí párky a chleba..tak co řešitt.

neděje se nic.. :unamused:
21. črc 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ähoj,no tapety horor,ale pak se nám tempo zrychlovalo,když jsme zjistili ,že se to hned nepřilepí,že jsme s ní mohli krapet šoupat po zdi..Vyhlazovací váleček bezva a kupodivu moc bublin nezůstalo,dnes ráno jsem to znovu zkoukla a opravy nebudou nutné,zdá se že drží:slight_smile:Ale lepidlo jsem schovala do flašek a kdykoliv můžu dodat injekcí.. :sunglasses: Ještě vyvrtáme dírku pro obraz a dílo bude hotové:slight_smile:
21. črc 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ty to máš taky veselé,tak třeba se ti v noci něco rozjede.. :confused: Mě teda nebolí furt nic,ale cesta autem přes různé výmoly nic moc,to tě obdivuju.. :sunglasses: My byli na tý chatě,posekal se trávník,přitom drobně lilo..já byla v chatě,vyměnila jsem provázek v zácloně za tyčky a je to hned estetičtější.. :grinning: Ale závěs na zatemnění visí i dále na šnůrce.. :astonished: Jinak to nešlo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj,taky nic,co?..To jsem zvědavá ,která z vás to rozsekne.. :sunglasses: Já určitě nehrozím... :sweat_smile: Před chvílí jsme dojeli,z chaty jsme jeli ještě na pokec ke známým,ale tam se už slušně rozpršelo.. :rolling_eyes: Počasí děs a hrůza..Snad se už brzy zase vyčasí..Dobrou noc a zítra ahooooj :grinning:
21. črc 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já právě už delší dobu snáším delší cesty autem špatně, třeba ta cesta do porodky, to byl horor, já myslela, že umřu.. a nakonec nic z toho

te´d jsem tu měla nečekanou návštěvu, sestřenka s kamarádkama a synem byli na výletě v Praze a cestou dom najeli blbě na okruh a najednou byli 15km od Benešova, tak zavolala a dostavili se, prej na kafe ani to si pak nedali, jedou až za Karlovy Vary, tak odrbali psa , nafotili ji a jeli...sestřenka je totiž majitelkou otce naší čuby a byla tu s ní i majitelka maminky, tak z ní měly obě radost.. :grinning: a říkaly, že je teda ze čtyř štěňat z vrhu absolutně nejživější..skákavka..
21. črc 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co už máte miminka, dáváte široké balení? já si na to včera vzpomněla, že Nelince jsme ho pro jistotu dávali a tentokrát mi v porodnici nic neříkali a teď nevím, jestli se to ještě dělá nebo ne. jakože dávat plenku navíc jako prevenci ... kujů :slight_smile:
21. črc 2012 ve 21:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já vim, že se opakuju, ale opravdu se nemusí nic dít předem... s Fany jsem večer šla spát úplně v poho, po čtvrté ráno jsem se vzbudila na čůrání, v obvyklou dobu a jak jsem si sedla, tak mi vytekla voda..ale až na wc mi došlo, že jsem se nepočůrala.. a pak teprve cetou do porodky se něco začalo dít.. a malá se narodila ve 13:12...takže se nemusí te´d nic dít a zítra v poledne můžem mít mimi :grinning: a počasí je na to super.. za pár dní bude zase hic, prej.. :frowning2:
21. črc 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve teď se dělá zběžná kontrola kyčlí už v porodce, kdyby to bylo třeba tak by ti řekli.. já malý nedávala za celou dobu..teď se chystám na látkování, tak to bude objemnější, tak to už vůbec nebudu řešit..
21. črc 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Já se na to v porodnici ptala také,jelikož sama jsem byla ve strojku,ale ortoped mi řekl,ze malý je v pořádku,není potřeba. V srpnu jdeme ještě na jedno vysetřeni kycli,snad UTZ,tak uvidíme.
21. črc 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka
@kamino holky děkuju :slight_smile: :dizzy_face:
21. črc 2012 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko děvčata,

nestíhám dočítat......máme tady další nová miminka????
22. črc 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dociska.............Katka......1.7.2012............28.6.2012...............Vojtíšek................Brno............1.7.2012......3730g/50cm
ivis.....................Iveta........5.7.2012............7.7.2012.................Filípek?............Žďár.n.Sáz.......2.7.2012.....3510g/??cm
sina....................Ivana.......????...................?????.....................Kubíček...........????............2.7.2012.........3760g/51cm Petule22..........Petra.........21.7.2012........22.7.2012................Nikol..................Otrokovice......8.7.2012........3630g/50cm
kamino............Petra.........12.7.2012.........4.7.2012.................Bohumír............Praha ............10.7.2012..2640g/48cm

neeve..............Naďa........11.7.2012..........7.7.2012.................Milánek......Mladá Boleslav ..13.7.2012..3620g/51cm

klaire22............Klára........18.7.2012.........10.7.2012...............Eliška.........Roudnicen/L .....13.7.2012..3460g/49cm..

kaphajin..........Petra.........17.7.2012.........10.7.2012..............Štěpán/Šárka...Mělník

janulev.............Jana..........20.7.2012........12.7.2012...............Davídek............Ořechov (okres Brno)

pajulax.............Pavla.........21.7.2012........15.7.2012...............Adélka..............Uherské Hradiště

kammka...........Kamila......23.7.2012.........15.7.2012..............Toníček..............Benešov

lenkabenjamin...Lenka...27.7.2012.........24.7.2012................Nina...................Zlín

aideen ............ Broňka ......27.7.2012 ...... 1.8. 2012 ............... Petr ................ Vsetín

vormoni............Monika....29.7.2012.........23.7.2012................Nikolka...............Rakovník

Mina_...............Soňa........30.7.2012.........27.7:2012...............Tomášek... .. .....Praha
22. črc 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
dociska.....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek............................3 730g...........50cm
ivis..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek..............................3 510g...........50 cm
sina............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček...........................3 760g............51cm
petule22....................Petra................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka............................3 630g...........50cm
kamino......................Petra................10.7.2012............................................Bohumír..........................2640g............48cm
palulax.......................Pavla...............12.7.2012 v 5:45.................................Adélka.............................3400g.............48cm
neeve.........................Naďa...............13.7.2012.............................................Milánek...........................3620g.............51cm klaire22.....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...............................3460g............49cm
22. črc 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,no to mě auto zas tak problémy nedělá,jezdím furt,kdykoliv jsem líná..což je ted pořád :grinning: Akorát předevčírem jsem zjistila,že mám prázdnou 1 gumu,takže budem muset vyměnit..By mě zajímalo kdy a kde jsem píchla.. :astonished: Takže hlásím stav beze změn,v noci jsem spala v poho,občas sem tam píchnutí dole,tvrdnutí..tak normálně..před spaním mi tam tak rejdíla ,dloubala mě do žeber,to bylo docela nepříjemné,že jsem musela změnit polohu.. :sweat_smile: U nás opět poprchá,že jsem i ten zbytek prádla sundala a dala opět vyždímat,by to schlo takto asi týden..? :sweat_smile: :confused: To je zase neděle jak vymalovaná.. :unamused: Dnes mám přesně 7 dní do TP.. :sunglasses:
22. črc 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,obávám se že zatím nic,nějak se nám to zastavilo.. :sweat_smile: A jak ty s Eliškou,spíte,kojíte,všechno ok?Určitě ano,užívej si to,snad se brzy dočkáme i my:slight_smile:
22. črc 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Eliška přes den spí jak andílek, v noci je horší uspávání, ale když už se zadaří, tak chrupká v zátahu 4-5 hodin. Dneska jsme to právě přepískli, zabrali jsem všichni a malou jsem budila po 5 hodinách - dr. mi říkala, že musím max.do 4 hodin ji v noci nechat spát a kojit...........ale my měli včéra oslavu na Eliščinu počest a nějak jsme z ní byli všichni utahaní :slight_smile:
jinak je teda zlatá :slight_smile:
22. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni chtěla jsem se tě vlastně zeptat - ty jsi celou dobu, co jsi kojila Kubíka kojila s těmi kloboučky? nebo jen do doby, než si bradavky zvykli a kojení už bylo bezproblémové. Teď všude čtu, že by se s nimi nemělo dlouho kojit a kdesi cosi.............ale bojím se, že to bez nich nedám.....teď teda rozhodně ne, mám ty prsa šíleně citlivé, denně mažu bepanthenem, ale hojí se to pomalu.............. :unamused:
22. črc 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
dociska.....................Katka................1.7.2012 ve 1:15...............................Vojtíšek............................3 730g...........50cm
ivis..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek..............................3 510g...........50 cm
sina............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček...........................3 760g............51cm
petule22....................Petra................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka............................3 630g...........50cm
kamino......................Petra................10.7.2012............................................Bohumír..........................2 640g............48cm
palulax.......................Pavla...............12.7.2012 v 5:45.................................Adélka.............................3 400g.............48cm
neeve.........................Naďa...............13.7.2012 v 16:03................................Milánek...........................3 620g.............51cm klaire22.....................Klára.................13.7.2012.v 16:02...............................Eliška..............................3 460g............49cm
22. črc 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tiše závidím, my jsme dnes v noci jednou vydrželi 3.75h, ale taky jsem včera kojila od 16h do 20.15 skoro nepřetržitě, i když kolikrát jsem byla spíš jen živý cumel než jako nástroj kojení, taky jsem ho pak násilím musela odtrhnout, no a pak spal do 24h, ale pak v 1.30h vzhůru, v 2.15h, 4.15, 5h,6.15, 7.15 :frowning2: Fakt to kojení miluju :angry: :angry: :angry:

a to přes den taky toho moc nenaspal, a skoro celý ho včera prokňoural, či prořval :frowning2:

holky, vy tak napínáte, kterápak bude další :wink:

když koukám na tu naši tabulku, tak máme pěkné macíčky všechny dětičky přes 3.5kg, až tedy na Bohumírka ale ten to jistě brzy dožene :wink:
22. črc 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 jo,to jsou kecy,nedej na ně..Já s nimi kojila opravdu celý rok kojení a žádný problém nenastal,naopak,nepoznala jsem pokousané bradavky a občasné trhlinky,jsem mazala bepantenem..Klidně to zkoušej bez nich a uvidíš jak to malé půjde,tím sátím se samozřejmě vytáhnou,ale časem se opět zatáhly,malý je neudržel v puse,kdežto ten podtlak v kloboučkem fungoval bezvadně..takže jsem usoudila,že to nebudu hrotit,hlavně když papáme a jsme všichni spokojení:o)Dr.se akorát ptají jestli kojíš a ne jakým způsobem..tak co.. :wink: Ani se zoubky to nebyl problém a nic neprokousl,dudlíky jsme nepoužívali třeba vůbec a ty škodí (na růst zoubků)myslím mnohem víc než kojení s kloboučkem.. :wink: :slight_smile: Akorát holt musíš myslet na to mít klobouček vždy s sebou při cestování,i když je koupíš všude tak chvíli trvá než se vyžvejknou na vyhovující..ale hlad je asi nakonec donutí zabrat i s novým..to byla pro mě největší noční můra,že ho někdy zapomenu,ale nestalo se.. :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek