• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky...původně jsme měli rodit 26.6.ale rodili jsme až 4.6. takže se přidáváme k vám,můžem?
29. črc 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe3cka Jasně, že můžete :slight_smile: Vítáme vás tady, tak se můžeš zapsat do tabulky, která je na předchozí stránce :wink: ať něco víme
29. črc 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
dociska.....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
ivis..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
sina............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
petule22....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
kamino......................Petra.................10.7.2012............................................Bohumír..........................2 640g............48cm
palulax.......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45.................................Adélka............................3 400g.............48cm
neeve.........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek...........................3 620g.............51cm klaire22.....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...............................3 460g............49cm
bodlynka....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek...........................3 980g............51cm
kaphajin....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
janule.........................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
kammka...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
mina_........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
29. črc 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe3cka Jasan, vítej :slight_smile:
29. črc 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
dociska.....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
ivis..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
sina............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
pe3cka.......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka............................3 640g............50cm
petule22....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
kamino......................Petra.................10.7.2012............................................Bohumír..........................2 640g............48cm
palulax.......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45.................................Adélka............................3 400g.............48cm
neeve.........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek...........................3 620g.............51cm klaire22.....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...............................3 460g............49cm
bodlynka....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek...........................3 980g............51cm
kaphajin....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
janule.........................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
kammka...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
mina_........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
29. črc 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaphajin tak odstříkej vždycky jen trošku, před kojením. Já mám zase problém, že mám silný vypuzovací reflex nebo co a malý se při pití zakuckává, hodně hltá a ještě jak to rychle teče, tak nestíhá. Tak se snažím o různé jiné polohy proti gravitaci, aby to mléko tak neteklo, odstříkávám před kojením a stejně se po kojení vždyky ještě rozkašle. Takže z krásného a pohodového kojení mám teď akorát stres, kroutím se u toho různě jak paragraf, nestíhám sledovat aby mi nestříkala moc prsa, usměrňovat tok mléka, do toho odpojovat Milánka, aby tolik nehltal a ještě když on se mi u toho kroutí... no nějak nevím co s tím víc. A tak krásně jsme si to kojení užívali a teď to stojí za houby... ale prý se to srovná čím bude silnější a bude ten tok mléka umět lépe korigovat a stíhat pít.
29. črc 2012 ve 23:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe3cka vítej :slight_smile: čtu o té vrozené vadě... a nemůže se to ještě zacelit? Nelinka měla při narození šelest na srdíčku a po měsíci už tam slyšet nebyla, po půl roce jsme byli na kontrole a už vůbec nic. Jen se to u mě v bříšku nestihlo zacelit, po narození zůstala dírka a ta se srovnala během prvního měsíce...
30. črc 2012 v 00:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že jsem měla nejmenšího chcípáčka... no počkejte, vzhledem k tomu, že přibral půl kila za týden vás ještě předběhne :slight_smile: Držím palce všem 2v1, ať je vše bez problému a maminkám ať jsou mimi alespoň trochu hodná a my se můžeme v klidu vyspat :slight_smile: Vypadá to, že vřeštidlo usnulo, jdu spočinout též :slight_smile:
30. črc 2012 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kamino dobrou tobe i vsem ostatnim ...
30. črc 2012 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jdu jen na rychlovku se vzkazem od vormoni :slight_smile: od 3 hod je v porodnici, bolesti prý začaly pořádné až teď, prozatím slabota. Dostala klystýr a sprcha nepomáhá. Máme ji držet palce, a snad to dneska už bude :slight_smile:
jakmile dorazí nějaká zprávička, budu informovat :slight_smile:
30. črc 2012 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

gratulace novým maminkám @mina a @kammka

@janulev super, díky za zprávičku, ať má @vormoni co nejdřív holčičku u sebe :wink:

U nás se holky bojuje s břichabolem, dáváme ty pekelně drahý probiotika Bio Gaia a stejně bříško bolí fest :frowning2: a o kojení ani nemluvím, v noci vydrží do prvního kojča 3h, pak 2h, a pak jedeme po hodině až do rána :unamused:
30. črc 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin ty brdoooo chudino to by mě asi trefilo mi něco takého říci a nedokážu si představit v jakém stresu jsi byla.....hlavně že je vše ok a ty doktory bych s prominutím nakopala do prdele debilové to jsou....
30. črc 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petule22 jo jo, taky jsem si říkala, že bych primářce do telefonu něco řekla, ale nestojí mi za to na to zase myslet a stresovat se, kašlu na ní, věřím na karmu :grinning:
30. črc 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve no tak to je zajímavý, to jsem nevěděla, že když se kucká, že asi nestíhá pít :fearful: Tak to máš náročný. No já jdu dneska k doktorce na vstupní s malou, tak jsem zvědavá co nám řekne... Včera jsem odsávala a výrazně se mi ulevilo, odsávala jsem před kojením a to asi není dobře, malá mi probrečela skoro dvě hodiny, tak nevím, jestli jsem jí neodsála to přední mlíko na žízeň?
30. črc 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve já mám taky moc mlíka, dneska přes noc se mi ty prsa kor nějak nalila - až to bolí........ale tvrdá nejsou, jen mě prostě jakoby bolí - jako když jsou namožené po nějakém sportu!!!! asi jak jsou těžký, nebo já nevím...........malá taky občas nestíhá, sem tam se zakucká,tak dělám pak při kojení to samé co ty - kroutím se tam jak paragraf, dokud ten první nával mléka neodpije a pak už je to v pohodě :slight_smile:
jen teda nevím,jak ty prsa trošku odcucnout, aby toho mléka nebylo tolik.......odsávačkou se mi to dělat nechce, přeci jen je furt stimuluji, aby se mi toho mléka nedělalo ještě víc - no přijde mi to jako začarovaný kruh,fakt :frowning2:
30. črc 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev no peckáááááááááááá :slight_smile: budu na ní myslet, ať má Nikolku co nejdřív u sebe a ať je porod pohodový :slight_smile:
30. črc 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis my kojíme v noci cca po 3,5 hodinách, ale od šesti do devíti pomalu po hodině - a to mi před chvílí teprve usnula.....a je to malá důrys, učím si jí na pěkný věci fakt.......vyžaduje si moji pozornost v tom smyslu, že se jí nejlíp spinká mamince na prsou - ji asi brzo zaškrtím, potvůrku mojí malou :slight_smile: ale nemám nervy ji nechat vztekat se v postýlce, ale asi bych je mít měla, no!!!!
30. črc 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino buď v klidu - Eliška taky patří spíš do kategorie chcípáčků, když se podíváš na ty porodní váhy ostatních miminek :grinning:
a nabíráte teda ukázkově - my se půjdeme kontrolně zvážit asi ve středu, ať víme, zda něco nabíráme :slight_smile: ale malá žere jak mlejn,tak snad nabírá :slight_smile:
30. črc 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky, tak stále 2v1.
Dneska monitor, nikde nic. Akorát doktor na mě vybafl, že jestli tam už nechci zůstat. Tak jsem řekla, že nechci. Jako nevím na co bych tam čumákovala, když na monitoru nebyly skoro žádné kontrakce? Akorát zbytečně ležet a platit poplatky :confounded: A když je malý v pořádku a nic mu nechybí, podle mě fakt zbytečnost. Navíc ten zítřek už nějak doklepu i doma. Dneska Broničku hlídala babička a musím říct, že docela vyváděla, když jsem odcházela z bytu. Navíc včera scéna, krmit chtěla pouze od maminky a to samé s uspáváním :unamused: tak mám nervy na dranc, co tu s ní budou dělat tu dobu, co budu v porodnici. Akorát mě to bude stresovat :cry: :rolling_eyes:
30. črc 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:

@klaire22 no tak to máme podobně s tím kojením.

Nelinka taky zrovna kojí panenku :grinning:

No paráda, zítra je poslední den v měsíci a všechna miminka budou na světě, jak to tak vypadá. To jsme dobrý náhodou :grinning:
30. črc 2012 v 11:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky tak to já měla prsa nalitý jen po příjezdu z porodky ale do týdne splaskla a už mám zase svoji velikost, a mlíčko se mi automaticky spouští přes den po 1.5h(to jsou naše intervaly přes den). Ten první týden doma, se mi Filip taky pořád zakuckával, jak mu to tam lítalo, teď už je to v poho.

@klaire22 aspoň, že ty noci máte klidnější než my, co bych zato dala :slight_smile: U nás ty hodinové intervaly začínají v 2h ráno :unamused:

my jdeme taky ve středu na první poradnu, tak jsem zvědavá kolik chlapeček přibral :wink:

@aideen taky bych v nemocnici nezůstala ani za nic. Určitě to zvládnete, jak ty tak Bronička. Já z toho taky měla strach, Luci mamánek a teď už ji nemůžu ani uspávat, koupat.... vše převzal tatínek a jak jim to hezky jde :wink:
30. črc 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky krásně jsem si o víkendu odpočinula, byli jsme u manželových rodičů, byla tam hromada lidí, takže Luci neustále byla s někým a o filípka se staral manžel, jen mi ho donášel na krmení,i když noci tam byly katastrofální a k tomu nebylo moc místa, tak jsme museli spát i s Luci v jedné místnosti, tak jsem stresovala, že ji filip pořád budí :unamused:
30. črc 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis no já doufám. Akorát mě to strsuje :rolling_eyes: ale tak co nadělám. Hlady neumře, tak to bude muset nějak zvládnout. No a jestli všechno půjde podle plánu tak bych mohla už v sobotu domů. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.
30. črc 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem uspala malého a toho většího uspává taťka...do středy je ještě s náma doma :slight_smile:
jak tak čtu, tak s kojením to máme všichni stejné...v noci mi třeba včera Davídek spal krásně, usnul po 6 a vzbudil se v 11, pak v půl 3, půl 6 a pak v 8...přes den je to horší, většinou co hodina, to kojení, ale dnes vydržel už i déle. Dneska se na něj přišla podívat doktorka, tak jsem jí to říkala, tak v těch teplech mezi kojením můžu dávat kojeneckou vodu nebo fenyklový čaj a další kontrola v pondělí. Jen teda musel přijít na řadu dudlík :rolling_eyes: malej by byl nejraději stále u prsa...ale nevadí, Filípek do třetího měsíce měl taky dudel a od 3 měsíců si na něj ani nevzpomněl

@aideen dobře jsi udělala, když se nic neděje, proč v nemocnici zbytečně ležet a Bronička to určitě zvládne. Měla jsem z toho taky strach ,Filípek zásadně usínal se mnou a teď, chce jen s tatínkem :slight_smile:

@ivis jé tak to byl krásný odpočinek :slight_smile:

@kaphajin ahoj co se týče toho odsávání, tak prý nejlepší je odsávat po kojení...mimi si vezme, co potřebuje a zbytek můžeš odsát, do dalšího kojení bude mlíčka zase dost :slight_smile:
30. črc 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, tak my budeme muset asi koupit šátek na nošení - já nejsem schopná nic udělat,malá je beze mě a řve!!!! už z ní kvetu, dnes jsem ještě neudělala za korunu práce!!!!uspím jí, dám do postýlky a do deseti minut řev. vezmu si ji a je klid.........měla jste to některá????jsem z toho nešťastná, jak jí to odnaučím?????
30. črc 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ono pamatuju si, že to bylo něco podobného. Týden klid, pak dva dny byla malá protivka a pak zase klid. To víš, roste. Pokud ji doma budeš tahat pořád v šátku, tak už se toho nezbavíš. Já teda zastáncem šátků moc nejsem, ale spíš jsem pro nosítka. Koupila jsem manducu, už se těším, že budu malého nosit, ale doma určitě ne. Spíš jenom na ven. Skus ještě vydržet, však ona práce neuteče, a kdyby se to nelepšilo po delší dobu, tak skus třeba i ten šátek.
30. črc 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak si myslím, že by to byla zbytečnost. Ležet a čekat můžu doma, že :sunglasses: Navíc, mám toho zítra tolik v plánu, že by mi ten porod teď ani nevyhovoval :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen akorát koukám na tu manducu - ale to jsou teda pálky!!!!!
dneska jsme první den bez tatínka a malá zlobí jak čertík, pořád vyžaduje moji pozornost - respektive jen abych si ji vzala k sobě, ona pak usne a je klid.......dám jí do postýlky - řev!!!!
vidina tahání jí doma v šátku se mi teda taky nelíbí, ale mě teda bolí už ruce - ona se pronese, potvůrka moje :slight_smile:
30. črc 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jo, ty ergonomické nosítka jsou dražší, ale mě se šátek prostě nelíbí. Navíc, jak jsem pročítala diskuse o nošení, tak abys měla kvalitní šátek taky tak cca 1500kč investovat nejspíš budeš muset. Já si manducou udělala radost :grinning: Ale neboj, malá se určo zase dá do kupy. Holt budou lepší a horší dny :slight_smile: Ale určitě to zvládnete :slight_smile:
a co látkovky? Jak to jde? Já si teď nechávám vytisknout postup skládání. Akorát u toho novoskladu si prostě nějak nejsem jistá, jak to přijde :grinning: No ale hned jak dostaneme nějaké penízky, tak jdu na kalhotovky. Jsem prostě pohodlná :grinning:
30. črc 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen látkování je parádní, už jsme se docela zaběhly :slight_smile:ty kalhotovky od anavy nemají chybu, jsou super - jen mám 4 ks :frowning2: holt musím časem dokoupit, našetřím a koupím - ty jsou fakt super!!!! pulky jsou super od imsee vimsee a pak i ty pulky od anavy jsou hodně dobré.......
já žádné sklady nedělám, dávám klasicky narovno dvě plíny na sebe, na to separačku a je to :slight_smile: a ještě jsme neprotekly ani s velkou náloží :slight_smile:
30. črc 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek