• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@klaire22 a jak ty kalhotovky sedí? Ty máš myslím ty jednovelikostní, že? Není to na malou ještě velké? Já pořídím asi pár těch novorozeneckých. Pořád sonduju, jaké mají vzory, ale skoro všechno růžové, navíc ty vv tam teď ani nemají :frowning2: Takže asi to vidím tak, že koupím jenom fleesáčky a pulky a zatím budu muset dávat čtvercovky klasicky. Ale koukala jsem i na merinostar a ty vypadají taky úžasně. A i cena je příznivá, tak zkusím pár i od nich.
30. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen jsou super - dají se zmenšit,máme je na té nejmenší velikosti a sedí nám teda skvěle - pokud bude Péťa taky kolem 3,5kg, tak já bych ty malé novorozenecké snad ani nekupovala :slight_smile:
sedí fakt hezky, kolem nožiček neškrtí, ještě jsme s nimi neprotekly, dávám do nich taky separačku a je to fakt paráda :slight_smile: na sluníčku jsou relativně rychle suché................jen co jsem koukala tak na ofiko anavy stránkách jsou teda pěkně vybraklý, skoro nic tam není :frowning2:
30. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak přišla zprávička od Vormoni :wink:
Nikolka se narodila dnes cca v 9:30, má 49cm a 3050g :slight_smile: porod prý vormoni přišel horší jak s Kubíkem, myslela si, že to nedá, ale teď už je to dobré :slight_smile: více napíše později a všechny vás zdraví :slight_smile: poslala i fotečku, ale nemám kabel na propojení počítače s mobilem, takže se pokusím nějak vymyslet, jak sem tu fotečku vložit :slight_smile:

@klaire22 Filípek měl občas taky takové období, ale chvilkama to bylo dobré a pak zase by se chtěl jen nosit...oni jak rostou, tak se jim ty potřeby mění...zkus to ještě vydržet. Šátkování jsem nezkoušela, takže neporadím...a s látkováním spokojená, tak to je super
30. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 právě, asi to budu muset vzít přes nějaký jiný eshop, což mě dosti mrzí, protože jsem to chtěla vzít přímo od nich. Uvidíme, jak bude prďola velký, když tak asi na tvoji radu vezmu fakt ty jednovelikostní. Ono jestli sedí dobře, tak nemá smysl brát malé. akorát mě fakt štve, že přímo na jejich stránkách v podstatě nemáš šanci něco objednat. hned je to fuč :frowning2:

@janulev jé, tak to má míry skoro stejné jak měla bronička :slight_smile: Moc ji pozdravuj a moc moc moc gratuluju!

Tak to vypadá, že jsem zbyla sama samotinká :slight_smile: Ale ještě zítra a hurá na to!
30. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulev no to je paráda, posíláme velikánskou gratulaci k Nikolce!!!!!!
30. črc 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
dociska.....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
ivis..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
sina............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
pe3cka.......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka............................3 640g............50cm
petule22....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
kamino......................Petra.................10.7.2012............................................Bohumír..........................2 640g............48cm
palulax.......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45.................................Adélka............................3 400g.............48cm
neeve.........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek...........................3 620g.............51cm klaire22.....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...............................3 460g............49cm
bodlynka....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek...........................3 980g............51cm
kaphajin....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
janule.........................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
kammka...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
mina_........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
vormoni.....................Monika...............30.7.2012 v 9:30...............................Nikolka.............................3 050g..............49cm
30. črc 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev tak to jsem ráda, že se to neděje jen mě :slight_smile:
Musím to zaklapat na všechno možné kolem mě,ale malá už asi hodinku spinká - tak jsem poklidila v kuchyni, teď převlíkám postele v ložnici a utírám prach, ale malá mi leží v posteli,tak to budu muset dodělat až se probudí :slight_smile: a půjdu konečně pověsit její oblečky a přemáchnout plínky :slight_smile:
30. črc 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen podle mě je to opravdu zbytečné, pokud miminko není vysloveně malinkaté!!!!
Nám sedí moc hezky, vkládám fotku :slight_smile: Jsou tedy zmenšené na tu nejmenší velikost!!!!
30. črc 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen to máš pravdu, tam jen co se něco obnoví,tak je to hned fuč - maminky se na to sesypou a ty pokud tam vysloveně nečíháš, tak si kolikrát ani neškrtneš!!!!
30. črc 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no sedí fakt nádherně. Tak jestli malý nebude vyloženě prďolka, což pochybuju, tak na ty novorozenecké kašlu. A ještě jednu otázečku ... jak ti sedí bodyčka přes plenku? Musíš používat ty extendory či jak se tomu říká? Já mám právě strach, že se mi brouk pak do ničeho nevleze :grinning:
30. črc 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin
@klaire22
@neeve
holky,děkujeme za přivítání...
30. črc 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve doktor říkal,že se to zacelit může...při propuštění slyšel šelest a za týden se už naše doktorka divila, že nic neslyší...tak to třeba bylo větší a teď už je to jenom 3 mm...za 114 dní jdeme na kontrolu,tak snad to bude menší....
30. črc 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po první kontrole, tak malá mi přibrala 400g :sweat_smile: kojila jsem prostě moc, třeba i půl hodiny, občas po hodině, takže jsem nedělalal nic jiného :confounded: Takže máme doporučení kojit 1x za 3 hodiny 15min a pak dudlíka. Toho mi ale zatím plive, moc se jí to nelíbí když z toho neteče :grinning: no a můžeme ven HURÁ

@klaire22 já jsem včera zkusila poprvé látkovat s popolini a nemůžu proti nim nic říct, jsou krásně široké, zastanou tak abdukční balení, ale musela bych přebalovat každou hodinu, za včerejšek za 5 hodin jsem dala asi 6 plen, ale to bude asi výsledek spíš mého megakojení, doktorka mi dnes řekla, že v těchto vedrech považuje látkování spíš za trápení, ať jí dám klasickou papírovku a přesto jednu plenu, tak jsem jí poslechla a až budou menší vedra tak dám zase látkovky, asi to budu střídat :slight_smile:

Jinak jsem uvažovala o bankách na mléko, ale jediná je v Podolí a tolik podmínek... :unamused: Radši bych našla maminku, která by ho chtěla, ale zase to se asi jen tak nenajde :unamused: Kdyby si pro to někdo jezdil, tak mileráda bych někomu pomohla
30. črc 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe3cka tak moc držím palce :wink:
30. črc 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem koukala na tu mléčnou banku a dárkyní může být pouze žena, která odstříká denně 0,5litru mléka, takže taková dojná kráva nejsem :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin tedy vy přibíráte jak blázen - to my byli druhý den po propuštění z porodnice u mudry a nepřibrali jsme nic.......a pak po necelém týdnu a to jsem dali nahoru jen 200g!!!!
jinak mě dneska dítko teda zlobí,nevím co už s ní.........přikládám jí k prsu, ale usne............tak jsem jí dala jiné a to cucala jak blázen, a jinak furt řve a pusinkou hledá.............já už nevím co s ní!!!! pořád se vzteká, přebalená je, najedená snad taky - jako mám z ní hlavu už jak pátrací balon, fakt!!!!
30. črc 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin mě přijde, že kojím furt - mudra mi řekla max. 15minut, jenže malá pije na etapy, to bych musela střídat kozy celou noc.......my pijeme třeba i půl hodiny...........a když si u toho schrupne malá i já, tak i déle :slight_smile: se třeba v noci probudím, malá u kozy - koza vyplivnutá a já vůbec nevím jak dlouho takhle jsme :slight_smile: no sranda s náma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mám pocit, že jsem ale vydudaná a ona furt řve.........nemůže to být ten růstový spurt????
30. črc 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no jo, přibíráme hafo :grinning: ale teď už to bude pomalejší jak upravím kojení, zatím mi spinká jako andílek, asi na tom něco bude nastavit režim kojení :slight_smile:

no já ti nevím co s ní? určitě asi není dobré okolo ní lítat a nechat jí vybrečet, ale samotnou mě to trhá srdce když vidím malou plakat a nevydržím jí v tom nechat :frowning2:
30. črc 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin jinak s těma látkovkama mi to přijde - ty jsou právě narozdíl od papírovek prodyšné, tak mi to přijde spíš jako trápení v těhle vedrech v těch papírových, než v látkových- ale asi co člověk, to názor. moje mudra taky koukala,že látkuji - dneska se tomu každý diví!!! jsem holt za exotku :grinning:
30. črc 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no právě - já to taky nevydržím jí nechat řvát - prostě ji na tu ruku vezmu.........před chvílí tu byla šílená siréna, dávala jsem jí furt k prsu, ale po chvíli usnula...........a pořád hledala......tak jsem jí pak dala k druhému a to pila, jak kdybych jí celý den nedala.......jako fakt nevím, jsem z toho kojení na větvi..........ráno mám kozy jak cisterny, nalitý k prasknutí,mlíko z nich teče a večer jsem vydudaná :frowning2:
a když zkouším zavést ten kojící režim, tak nám to jde jen chvíli.........navíc v noci, když si klimbnu s ní, tak to celé zhatím........jsem z toho fakt hotová :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
30. črc 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ty extendory používám jak u kterého body, ale je fakt, že něco bez něho nezapnu a něco v pohodě :slight_smile:

tak manžel přinesl od kolegů z práce nějaké penízky, tak objednám plínky - mám teda jen na 2, když si něco přišoupnu, tka na 3 - ale jak tam má v tom e-shopu kuloví,tak nevím zda si vyberu :frowning2:
30. črc 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no já si taky myslím, že látkovky jsou mnohem lepší, ale je fakt, že mi přišla malá taková zapařenější z látkovek a musela jsem měnit snad po hodině. Nevím jestli to dělám správně, ale jak je to látkovka tak mám pocit, že musím přebalit u každýho uprdnutí :grinning: takže si myslím, že doktorka měla asi pravdu a nebudu to tak hrotit, prostě to budu střídat, mám radost, že mám na výběr :slight_smile:
30. črc 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jinak s tou malou fakt nevím, sama nevím jak bych si poradila, asi bych se zeptala doktorky co s tím a netrápí jí bříško? že bys jí třeba udělala masáž?
30. črc 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin tak to mi máme prdelku jak sameťáček :slight_smile: musím fakt zaklepat, ale zapařený nejsme a tohle nás díky bohu netrápí :slight_smile: a jelikož dávám do plínek i separačky,tak ty drží prdelku hezky v suchu od toho mokra, takže spokojenost :slight_smile:

ale ten výběr je super, to souhlasím :slight_smile:
30. črc 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin nene, bříško jí netrápí.......dneska je mrzutá od rána - spinkala jen hodinku v kočárku a pak jsem ji uspala asi v jednu a spala do půl třetí a jinak pořád brekot :frowning2:
bojím se i napsat,že je teď na chvíli klid,aby za chvíli zase nespustila!!!!
30. črc 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 a ještě jsem si vzpomněla na jednu blbou otázku. Jak pleny skladuješ? Namokro? A to stačí jenom namočit do vody? To víš, sbírám informace, co mi nejsou jasné :grinning: Asi už otravuju, co? :grinning:
Jinak k té malé. Nevím, ale já osobně bych ji fakt přikládala jenom na to krmení a nechávala časové odstupy. Tak jsem to dělala u malé, protože jinak bych se z toho zcvokla. A budu to dělat i teď, protože se dvěma dětma mít jedno pořád na ruce u prsu, tak to fakt ne. To bych se z toho zvecla asi doopravdy. A zavinuješ ji? Malá byla v zavinovačce dost dlouho, vlastně než z ní vyrostla a byl klid.

@kaphajin a jaké máš ty popoliny? Ty, co byly v tom setu po deseti kusech? Já právě taky uvažovala, že aspoň jednu skusím třeba z bazaru a pak uvidím.
30. črc 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen a jak poznám,že mát o dítě hlad, mě přijde, že má........... :frowning2:
nezavinuji,ale asi ji udělám housenku napevno, aby se zklidnila, už fakt nevím co s ní!!!!! byla tu u mě mamča a ta byla taky trošku v koncích, chjo :frowning2:

plínky skladuji v koši na "sucho",i když je teda do něj hážu mokré (vlhké), počůrané plínky tam hodím rovnou a pokakané nejdřív zbavím skvrn žlučovým mýdlem, propláchnu a pak hodím do koše. peru cca 1x za 2 dny :slight_smile:
nejsi otravná, ptej se, když budu vědět, ráda poradím :slight_smile: ale to víš, my se taky pořád učíme :slight_smile:
30. črc 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 nejdřív ji nakoj, až se ujistíš, že je najezená, že dost vypila, tak ji nechej a už jí nedávej. Taky jí může bolet bříško, když se jí smíchá v bříšku čerstvé a natrávené mléko. Pak si stopni cca ty dvě hodiny (já myslím dávala i po třech, když byl klid) a zase to tak praktikuj. Ujisti se, že má dost vypito a zase ji nechej. Skusit to můžeš, určitě tím nic neskazíš. Neříkám, že to musí nutně fungovat, ale u nás to takhle zabíralo.
Já jsem právě strašně ráda, že se tě můžu takhle vyptávat :grinning: Abych aspoň věci, co mi nejsou jasné (což jsou bohužel většinou už ty základní), znala dopředu, než začnu s Péťou. Docela se na to i těším, i když budu muset na chotbu asi přikoupit ještě jeden sušák :grinning: :sweat_smile:
30. črc 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 a jak reaguje na přitulení,nošení a mazlení?zklidní se?naše malá bývá taky neklidná,pláče,a stačí,když se k ní přitulím,nebo chvilku hladím a krásně se uklidní...
30. črc 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen to my normálně kojíme cca po 2-3 hodinách, ale dnes je nějak úplně mimo - divný den, totálně vše rozházené, bez řádu,malá uřvaná, nevím co se děje!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
30. črc 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek